Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1372297 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

Termin składania deklaracji maturalnej

W tym dziale możecie umieszczać tematy związane z maturą - wątpliwości dotyczące wyboru przedmiotów maturalnych, tematów prezentacji, materiały do nauki, zadania maturalne, itd.

Nieprzeczytany postprzez bezbarwny » 22 Wrz 2013, 10:32

Witam,
W ubiegłym roku szkolnym nie zdawałem matury ze względu na sprawy osobiste. Jeżeli w maju przyszłego roku chciałbym ponownie zdawać maturę to do kiedy muszę złożyć deklarację maturalną? Czy jako absolwent szkoły muszę składać również deklarację wstępną do końca września 2013 czy mnie to nie dotyczy i obowiązuję mnie termin tylko do któregoś tam lutego 2014? Mamy końcówkę września, a nie chcę stracić możliwości zdawania. Proszę tylko o pewne odpowiedzi. Pozdrawiam.

bezbarwny

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Nieprzeczytany postprzez Narciara:) » 22 Wrz 2013, 15:36

ja sie nie orientuje, ale mysle ze najlepiej pojsc/zadzwonic do szkoly i sie dowiedziec :)

Awatar użytkownika
Narciara:)

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 22 Wrz 2013, 15:36

Awatar użytkownika
mgirl

Nieprzeczytany postprzez Daria. » 22 Wrz 2013, 15:54

O ile dobrze pamiętam, to osoby, które chcą zdawać maturę później niż w pierwszym terminie, też muszą przynosić do szkoły deklaracje wstępne. Moi znajomi przynosili na 99%.
"Wszystkie trudne dni i noce zdarzają się PO COŚ. Bo życiowe zakręty tak naprawdę tylko prostują nasze życie..."

Awatar użytkownika
Daria.
Przyjaciel

• Miejscowość:Gdańsk
  • Pochwały:49

Nieprzeczytany postprzez Liszka » 22 Wrz 2013, 16:03

Ja zdawałam maturę jeszcze rok później na rozszerzeniach i deklarację należy złożyć NIE PÓŹNIEJ niż do 30 września ; )
Miłości się nie czuje, tylko się nią żyje.
♥♫

Awatar użytkownika
Liszka
Przyjaciel

• Pochwały:70

Nieprzeczytany postprzez bezbarwny » 22 Wrz 2013, 16:41

Pytałem się w sekretariacie szkolnym ale tam sami nie wiedzą i kazali mi pójść do wicedyrektora. Natomiast Pan wicedyrektor przychodzi o różnych godzinach i ciężko go złapać, a nie chce mi się siedzieć cały dzień w szkole aż przyjdzie. Wy piszecie, że trzeba złożyć deklarację wstępną do 30 września, natomiast w Internecie pisze, że ,,Ze składania deklaracji wstępnej są zwolnieni ci, którzy przystępują do egzaminu maturalnego po raz kolejny. Obowiązuje ich jednak złożenie deklaracji ostatecznej.". Chodzi mi o te słowa "po raz kolejny", czy jeżeli nie przystąpiłem do matury w roku ubiegłym to zaliczam się do tej grupy, chodzi tutaj o absolwentów szkół? Jak ktoś wie jak to jest na 100% to pisać. :)

bezbarwny

Nieprzeczytany postprzez Daria. » 22 Wrz 2013, 16:53

bezbarwny napisał:,Ze składania deklaracji wstępnej są zwolnieni ci, którzy przystępują do egzaminu maturalnego po raz kolejny.

Tylko że to jest bzdura, chyba że jest to zależne od szkoły. U mnie nawet ci, którzy przystępowali po raz kolejny, musieli deklarację wstępną złożyć.
"Wszystkie trudne dni i noce zdarzają się PO COŚ. Bo życiowe zakręty tak naprawdę tylko prostują nasze życie..."

Awatar użytkownika
Daria.
Przyjaciel

• Miejscowość:Gdańsk
  • Pochwały:49

Nieprzeczytany postprzez bezbarwny » 22 Wrz 2013, 16:57

Nie jest to bzdura. Przed chwilką przeczytałem na stronie swojej byłej szkoły, że absolwenci szkoły składają tylko deklarację ostateczną do 7 lutego, natomiast uczniowie klas maturalnych muszą złożyć jeszcze deklarację wstępną do końca września. Dziękuję wszystkim za próbę pomocy. Temat do zamknięcia.

bezbarwny