Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1362683 postów.

Centrum pomocy online

Zobacz nieprzeczytane posty

technika : plan poziomy mieszkania

Dział z pracami domowymi gimnazjalistów. Jeśli masz jakiś problem z zadaniem domowym, nie wiesz, jak je rozwiązać - napisz! Być może ktoś będzie w stanie udzielić Ci pomocy.

Nieprzeczytany postprzez juliak022 » 14 Gru 2009, 20:07

Hej ;-)
Mógłby mi ktoś pomóc opracowac notatkę na lekcję techniki? Mam napisać w jakim celu wykonujemy plan poziomy mieszkania i jak go wykonujemy.
Z góry dzięki ;-D

juliak022

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Nieprzeczytany postprzez Pieceofeternity » 14 Gru 2009, 21:22

Plan poziomy wykonuje się po to, by budowlańcy wiedzieli jak mają budować :). Tylko nie wiem o co Ci chodzi ze sposobami wykonania, bo zależy w jakim celu rzut jest robiony.

Awatar użytkownika
Pieceofeternity

• Miejscowość:Necropolis
  • Pochwały:7

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 14 Gru 2009, 21:22

Awatar użytkownika
mgirl

• Miejscowość:M-Forum

Nieprzeczytany postprzez asfalto193 » 15 Gru 2009, 18:20

bo lepiej narysować coś w 3d niż zaprezentować to w 3 różnych perspektywach :P i w 3d jest bardziej profesjonalnie wykonane - jakbyś komuś miał dom zaprojektowaći byś to narysował z boku z góry i z przodu to by Cie wyśmiali xD
a do rysunku 3d ( nie wiem jak sie dokładnie nazywa .. assonometria chyba ) to są rózne typy perspektywy :
30-60 , 45-45 itd...
domy robi sie zawsze w assonometrii ( nejćżesciej 30 stopni na lewo i 60 stopni na prawo ) - i sie robi ich kilka żeby na jednej pokazać sciany okna drzwi schody i wymiary ( możesz w rogu zrobić kosztorys materiałów ), na drugiej ewentualne umeblowanie, na trzeciej kable od wody, prądu i gasu ( w rogu można napisać cały kosztorys) ( jeśli jest winda to rysuje sie ją na pierwszym rysunku a puzniej na osobnej kartce rysuje sie ją z przekrojem )...
a czasami jest tak że trzeba jeszcze rozrysowac budynek widziany z zewnatrz ( ze wszystkich stron )

A jak sie to robi na komputerze to najlepiej programem "autodesk architectural 2010" albo "autodesk architectural 2006" za wersje z 2010 sie płąci i to dużo a tą z 2006 powinno sie znaleść za darmo gdzieś na necie...
A jak sie to robi na kompie to już mie sie nie chce pisaćbo zadużo rzeczy do pisania :/ ale jest owiele wolniejale lepiej wykonane ...

asfalto193

• Miejscowość:bastia umbra
  • Pochwały:5

Nieprzeczytany postprzez Jigga » 16 Gru 2009, 16:32

asfalto napisał: jakbyś komuś miał dom zaprojektowaći byś to narysował z boku z góry i z przodu to by Cie wyśmiali

A widziałeś kiedyś projekt na oczy? Skoro by go wyśmiali, to dlaczego wszystkie projekty dostępne na necie zawierają rzut parteru, rzut poddasza, przekrój pionowy itd? Czyżby te wszystkie biura projektowe się myliły ?
Czy uczelnie wyższe też się mylą? Jasne rysunek 3D jest bardzo powszechny, ale "wyśmiane" przez Ciebie dalej są obecne.
Image
"Only don't tell me you're innocent. Because it insults my intelligence and makes me very angry. "
"Don't use strong words. It makes you look weak"

Awatar użytkownika
Jigga

• Miejscowość:Olesno/Opole
  • Pochwały:1

Nieprzeczytany postprzez asfalto193 » 27 Gru 2009, 00:14

jak juz sie pytasz to powiem ze widzialem...
architekci ani geodeci raczej nie wchodzą na takie strony bo sami mogą sobie narysować, takie stronki są przeznaczone dla ludzi którzy są "nieobeznani" jesli tak to nazwać i lepiej to sobie wyobrazą w całości jesli im sie to prosto przedstawi... Proste jest chyba że jedną rzecz przedstawia sie na różne sposoby w zależności od tego komu sie ją przedtstawia...
Wiem że są ale hmm... nic już nie mówie :P
Ale e tam. rózne szkoly mają rożne metody a co kraj to inna perspektywa patrzenia na sprawe, ja sie ucze we wloszech i nigdy na lekcji "construkcji" ( czy jak to sie w polsce zwie ) nie miałem ołówka w ręce tylko na kompie jechałem więc sie zamkne żeby nie było bo jeszcze cos namieszam

asfalto193

• Miejscowość:bastia umbra
  • Pochwały:5

Nieprzeczytany postprzez Pieceofeternity » 27 Gru 2009, 11:50

Offtopując na konstrukcjach się mechaniką zajmujemy ( bynajmniej w technikum budowlanym) , a na projektowaniu projektowaniem :). Lekcje projektowania są prowadzone na komputerach, owszem, ale tez jest to na zasadzie rzutów, a nie tworzenia obrazu 3D.
Dwa, daj majstrowi laptopa z projektem w 3D. Sądzę, że ja sama bym się pogubiła, a nie mówiąc już o 50 paro letnim majstrze.
Trzy, izometrię i pochodne stosuje się, owszem, ale do robienia rysunku poglądowego całego budynku, po to, by pokazać jego walory estetyczne, ogólną formę itp, ale taki rysunek służy tylko swojemu rodzaju podglądowi, a nie jest stosowany jako wyznacznik budowy.

Awatar użytkownika
Pieceofeternity

• Miejscowość:Necropolis
  • Pochwały:7

Re: technika : plan poziomy mieszkania

Nieprzeczytany postprzez janko84 » 25 Lip 2010, 13:31

Plan poziomy z wymiarami można stworzyć na stronie planmieszkania.pl. Dodatkowo jest tam także możliwość spaceru po trójwymiarowym modelu mieszkania, automatyczne obliczenie powierzchni pomieszczeń i ścian (bez otworów okiennych, drzwi) do policzenia prostego kosztorysu.

Program działa w przeglądarce - bez instalacji. Polecam.

janko84