Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1380825 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

tatuaż, a blizny

Kto z nas nie chce dobrze wyglądać? Dobry wygląd poprawia naszą samoocenę oraz sprawia, że czujemy się lepiej. Forum to będzie poświęcone kosmetykom, makijażowi, fryzurom oraz innym czynnikom, które sprawiają, że wyglądamy lepiej.

tatuaż, a blizny

Nieprzeczytany postprzez japka » 07 Gru 2011, 12:16

Planuję zrobić tatuaż, ale słyszałam, że jeśli ktoś ma skórę skłonną do blizn tzw bliznowiec, to tatuaż jest nie wskazany... czy to prawda? Jeśli tak to dlaczego ?
Spotkaliście się z takim przypadkiem?

japka

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

tatuaż, a blizny

Nieprzeczytany postprzez alien » 08 Gru 2011, 18:56

Polecam odwiedzić studio tatuażu. Wiedza nie jest kluczem, kluczem jest gwarancja. ;b

Awatar użytkownika
alien

• Pochwały:12

tatuaż, a blizny

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 08 Gru 2011, 18:56

Awatar użytkownika
mgirl

tatuaż, a blizny

Nieprzeczytany postprzez martuśka. » 08 Gru 2011, 19:38

Widziałam w Miam INK (chyba), że pani przyszła do nich by zrobić sobie tatuaż w takim wzorze, aby ukryć pewne szpecące ją blizny na plecach. Wzór był rozłożony tak, że blizny wkomponowały się w całość i były fajnie ukryte. Wynika z tego, że blizny muszą być omijane a skoro tatuaż to rana po której mogą się tworzyć blizny, to z taką przypadłością jak wymieniasz, znaczy, że zapewne tatuaż wykonany być nie może.
Ale to tylko moja dedukcja. Polecam dobre studio tatuaży i doinformowanie się tam bądź u lekarza-dermatologa albo nawet pierwszego kontaktu. Może to zależeć od osobistych skłonności, stopnia postępowania tej choroby czy innych rzeczy (nie wiem nic o bliznowaceniu więc poniekąd strzelam).
Tylko ktoś naprawdę odważny jest w stanie dociekać prawdy o sobie, zmierzyć się ze swoimi słabościami, zmienić utrwalone nawyki. Czy warto? Trzeba odwagi, by nie stchórzyć przed życiem. Ale nie ma innego sposobu, jeśli chcemy stać się jego bohaterami.

Awatar użytkownika
martuśka.
Przyjaciel

• Pochwały:109

tatuaż, a blizny

Nieprzeczytany postprzez Ser. » 09 Gru 2011, 13:10

Zależy jeszcze od wielkości i głębokości blizny. Małe można tatuować, większych nie powinno się, gdyż jest ryzyko, że tatuaż w miejscu blizny będzie się babrał przez długi czas. Ale lepiej oczywiście skontaktować się z lekarzem, który doradzi Tobie, czy możesz sobie zrobić tatuaż w tym miejscu.
"Wystarczy gest, słowo, by zranić tak boleśnie, zniszczyć szansę, cienką nić porozumienia."

Awatar użytkownika
Ser.

• Pochwały:2

tatuaż, a blizny

Nieprzeczytany postprzez japka » 09 Gru 2011, 13:29

Ser. napisał:Zależy jeszcze od wielkości i głębokości blizny. Małe można tatuować, większych nie powinno się, gdyż jest ryzyko, że tatuaż w miejscu blizny będzie się babrał przez długi czas. Ale lepiej oczywiście skontaktować się z lekarzem, który doradzi Tobie, czy możesz sobie zrobić tatuaż w tym miejscu.

Ja nie zamierzam robić tatuażu w miejscu blizny;)
Mam bardzo dużą bliznę po szczepionce i z tego wynikają moje obawy...
A tatuaż chcę w zupełnie innym miejscu ;)

japka

tatuaż, a blizny

Nieprzeczytany postprzez Ser. » 09 Gru 2011, 13:51

japka napisał:Mam bardzo dużą bliznę po szczepionce i z tego wynikają moje obawy...

Jedna blizna, zwłaszcza po szczepionce nie oznacza, że Twoje ciało jest podatne na tworzenie się blizn. Ale jednak warto skontaktować się z lekarzem. ;]
"Wystarczy gest, słowo, by zranić tak boleśnie, zniszczyć szansę, cienką nić porozumienia."

Awatar użytkownika
Ser.

• Pochwały:2

tatuaż, a blizny

Nieprzeczytany postprzez japka » 09 Gru 2011, 14:24

Ser. napisał:Jedna blizna, zwłaszcza po szczepionce nie oznacza, że Twoje ciało jest podatne na tworzenie się blizn.

Tyle, że to nie jest typowa blizna po szczepionce. 7-mio centymetrowa blizna zazwyczaj nie powstaje na wskutek szczepienia... lekarz potwierdził moją skłonność do tworzenia się blizn. W studio tatuażu powiedzieli, że mogą zrobić "próbę", tylko co jeśli w wyniku tej próby "zyskam" koleją bliznę :|

japka

tatuaż, a blizny

Nieprzeczytany postprzez Hipcio » 12 Gru 2011, 17:38

a jak duża owa próba ma być... może porozmawiaj z osoba wykonujaca tatuaze, pozniej zawsze dzialanie masci cebulowej albo panthenolu w sprayu moze podziałałoby wystarczająco na rekonstrukcję naskórka.

Hipcio

tatuaż, a blizny

Nieprzeczytany postprzez avokaine » 20 Gru 2011, 15:25

Najlepiej skonsultuj tę sprawę z kilkoma doświadczonymi tatuażystami. Na pewno bardzo ważna będzie pielęgnacja po wykonaniu tatu. I chyba wybór miejsca też będzie miał znaczenie.

Awatar użytkownika
avokaine

• Miejscowość:Ole Ole

tatuaż, a blizny

Nieprzeczytany postprzez filifjonka » 28 Gru 2011, 17:58

Na starych bliznach wszystko jedno. Ale na świeżych mogą się rozlewać, niestety...

filifjonka