Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1362946 postów.

Centrum pomocy online

Zobacz nieprzeczytane posty

tabletki HYDROXYZINUM VP

Twoje ciało wysyła Ci niepokojące sygnały? A może szukasz sposobu na poprawienie jego kondycji? Nie wiesz jaką dietę wybrać? Jeśli tak, to dział ten stoi dla Ciebie otworem.

tabletki HYDROXYZINUM VP

Nieprzeczytany postprzez xxAneSxx » 09 Sty 2011, 19:34

witam od 3 dni biore po 30 mg przed pÓjsciem spac ,
lecz na drugi dzien po wstaniu czuje sie jak nacpana (oszolomiona)
mam takie objawy jak :
- nudności, ból i zawroty głowy,pocenie sie
-koszmary nocne, niepokój nocny,zaburzenia pamieci
-podwójne widzenie i niepewny chód.

i ogolnie czuje sie dziwnie... czy to sa objawy przedawkowania?
czy jezeli bym przestala je brac jutro by te objawy minely ? ( lek podobno dziala od 6-8 h wiec jutro juz nie powinno byc )

pilnuj ortografii. następnym razem poleci ost. // Lisz.

xxAneSxx

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

tabletki HYDROXYZINUM VP

Nieprzeczytany postprzez Naturalnie » 09 Sty 2011, 20:09

Zmniejsz dawke,i zobacz jak się wtedy czujesz na następny dzień,lub idź do lekarza, powiedz o swoich objawach,powinien Ci zapisać jakaś alternatywe.
"Oto i on. Boski prototyp. Mutant, który nie wszedł do masowej produkcji. Zbyt pokrecony, by życ i zbyt rzadki, by umrzeć."

Awatar użytkownika
Naturalnie

tabletki HYDROXYZINUM VP

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 09 Sty 2011, 20:09

Awatar użytkownika
mgirl

tabletki HYDROXYZINUM VP

Nieprzeczytany postprzez ŻULietta » 09 Sty 2011, 22:05

dopuszczalna dawka to 50mg dziennie więc nie przedawkowałaś. to normalne, że po nich tak się czujesz, ale to mija po kilku dniach. mogłaś zacząć od 10mg to byś tak tego nie odczuła. Jeżeli przez ten pierwszy tydzien dalej tak będzie to idz po inne tabletki.
Nie widziałam cię już od miesiąca.
I nic. Jestem może bledsza,
trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca,
lecz widać można żyć bez powietrza.

Awatar użytkownika
ŻULietta

• Pochwały:2

tabletki HYDROXYZINUM VP

Nieprzeczytany postprzez Ludożerka » 10 Sty 2011, 17:25

Oto skutki uboczne:
Może wystąpić: suchość błony śluzowej jamy ustnej, nudności, wymioty, zaparcia, nadmierne pocenie się, senność, ból i zawroty głowy, zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi, nadwrażliwość, zatrzymanie moczu, zaburzenia akomodacji, pogorszenie funkcji poznawczych u pacjentów w podeszłym wieku.

Następnym razem zajrzyj w pierwszej kolejności do ulotki.
Odczuwasz po prostu skutki uboczne tych tabletek.
ŻULietta napisał:Jeżeli przez ten pierwszy tydzien dalej tak będzie to idz po inne tabletki.

To dobra rada.
Ludożerka chce cukierka!
^_^

Awatar użytkownika
Ludożerka
Przyjaciel

• Miejscowość:Bezludna Wyspa
  • Pochwały:22

tabletki HYDROXYZINUM VP

Nieprzeczytany postprzez Goś:) » 10 Sty 2011, 21:41

Te tabletki, które zazywasz należą do najmocniejszych z tego rodzaju. Nie wiem czy warto faszerować się taką dawką leku jeżeli już widać tak wiele skutków ubocznych. Może spróbuj zmniejszyć dawkę albo najlepiej narazie zmienić te leki na jakieś słabsze.
Uciec w nieznane tylko powiedz, że chcesz..
Złap mnie za dłoń i zacznij ze mną biec..
Złap, złap mnie za dłoń... Złap, złap mnie za rękę...
Udowodnij mi, że możemy naprawdę więcej..

Awatar użytkownika
Goś:)

• Pochwały:7

tabletki HYDROXYZINUM VP

Nieprzeczytany postprzez martuśka. » 11 Sty 2011, 21:55

Ulotka, ulotka, ulotka - trzeba nauczyć się czytać. Tam masz wszystko opisane, tak skutki uboczne, objawy niepożądane jak i wszelkie inne reakcje czy zalecenie oraz dawkowanie.
Jeżeli te objawy będą się nasilać albo nie będą się zmniejszać przez jakiś tydzień to idź do lekarza i powiedz, że źle się po nich czujesz i nie możesz przez nie funkcjonować.
Tylko ktoś naprawdę odważny jest w stanie dociekać prawdy o sobie, zmierzyć się ze swoimi słabościami, zmienić utrwalone nawyki. Czy warto? Trzeba odwagi, by nie stchórzyć przed życiem. Ale nie ma innego sposobu, jeśli chcemy stać się jego bohaterami.

Awatar użytkownika
martuśka.
Przyjaciel

• Pochwały:106

Re: tabletki HYDROXYZINUM VP

Nieprzeczytany postprzez hanako60 » 12 Sty 2011, 12:28

Brałam kiedyś HYDROXYZINUM tyle, że w syropie . Usypia to fakt i bardzo łatwo idzie się uzależnić . Chyba masz skutki uboczne tego . Najczęściej mijają po kilku dniach brania. Jeśli b. źle się czujesz - spróbuj to odstawić . Pójść do innego lekarza czy coś i temu zaradzić .
Głupich nie sieją, sami wschodzą.

Awatar użytkownika
hanako60

• Pochwały:3

Re: tabletki HYDROXYZINUM VP

Nieprzeczytany postprzez Ephedrine » 16 Sty 2011, 18:27

Ja pierniczę, ludzie wiem że wy piszecie to w dobrej wierze ale... no brak słów na te wasze rady.
Naturalnie napisał:Zmniejsz dawke,i zobacz jak się wtedy czujesz na następny dzień.

ŻULietta napisał:mogłaś zacząć od 10mg to byś tak tego nie odczuła. Jeżeli przez ten pierwszy tydzien dalej tak będzie to idz po inne tabletki.

Jest to lek na receptę i jako taki został on na pewno zapisany przez lekarza, który też ustalił dawkowanie. Nie wolno samemu robić takich praktyk i prób na własną rękę (z dawką) tylko od razu trzeba wrócić do lekarza! Wzięła 30, za Twoją radą weźmie jutro 10, pojutrze 20, za trzy dni znowu 10, a stężenie leku we krwi będzie szaleć. Czy wiecie, że niektórych leków nie wolno odstawiać gwałtownie po przyjęciu nawet w przypadku działań niepożądanych?
ŻULietta napisał:dopuszczalna dawka to 50mg dziennie więc nie przedawkowałaś

Nie wiem co tam jest w ulotce, ale literatura fachowa (FPVIII) nie podaje dawki maksymalnej dla podania doustnego hydroksyzyny. Podaje jedynie dawkę zalecaną i jest to 25 mg, ewentualne 50 mg i to dla osoby o masie ciała 70 kg, domyślam się że autorka posta waży mniej.
Goś:) napisał:Te tabletki, które zazywasz należą do najmocniejszych z tego rodzaju.

A skąd jest taka rewelacja?? Po pierwsze hydroksyzyna jest jedynym stosowanym anksjolotykiem z grupy piperazyny więc trudno mówić że jest najsilniejsza z tego rodzaju, a jeśli mówisz o anksjolitykach ogólnie to jest to akurat najbardziej bezpieczna grupa ze wszystkich leków uspokajających (mowa o lekach syntetycznych).
martuśka. napisał:Ulotka, ulotka, ulotka - trzeba nauczyć się czytać. Tam masz wszystko opisane, tak skutki uboczne, objawy niepożądane jak i wszelkie inne reakcje czy zalecenie oraz dawkowanie.
Jeżeli te objawy będą się nasilać albo nie będą się zmniejszać przez jakiś tydzień to idź do lekarza i powiedz, że źle się po nich czujesz i nie możesz przez nie funkcjonować.

Chyba jedyna rozsądna rada jaka się tu pojawiła. W razie działań niepożądanych trzeba iść do lekarza i nie pytać o nic na żadnym forum, bo jeszcze kłopoty będą.

Ephedrine