Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1384760 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

Szkoły policealne "ŻAK" i "Cosinus" ...

Wszystko na temat życia i nauki w szkołach ponadgimnazjalnych :]

Nieprzeczytany postprzez takinick » 23 Wrz 2012, 14:34

Chciałbym się dowiedzieć na temat szkół policealnych ŻAK i Cosinus. Czy w szkole ŻAK za rezygnację w dowolnej chwili trzeba zwracać pieniądze, jeśli się uczy zaocznie na bezpłatnym kierunku, czy nie ponosimy żadnych kosztów? A jak to wygląda w Cosinusie?
Którą szkołę bardziej polecacie?
Czy za zaświadczenia lekarskie, czyli badania lekarskie które są wymogiem przyjęcia do szkół policealnych są płatne, czy nie trzeba za to płacić? Dodam, że takie badania trzeba wykonać w przychodzi, w której się jest zarejestrowanym.
Czy w tych szkołach rzeczywiście jest brak "ukrytych" kosztów i nauka odbywa się całkowicie za darmo? No i jak wyglądają lekcje w takich szkołach? Jest nacisk, czy też go nie ma? A jak jest z frekwencją? Dużo osób tam przychodzi i czy jest sprawdzana frekwencja?
Z góry bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

takinick

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Nieprzeczytany postprzez Cmb » 23 Wrz 2012, 15:27

Jako absolwent kierunku technik administracji w szkole "Żak" odpowiem jak to jest na bezpłatnych kierunkach. Nie ma oczywiście żadnych kosztów. Zaświadczenie lekarskie od lekarza rodzinnego jest darmowe, ale można wziąć też od prywatnego co kosztuje już nieco złotych. Można zrezygnować i po prostu przestać przychodzić, nie ma za to żadnych konsekwencji poza oczywiście upierdzieleniem semestru.

Co do zajęć - luźniej się po prostu nie dało. Nauczyciele bardzo różnią się od tych w normalnych szkołach, którzy sprawiają wrażenie pracy przymusowej. Tutaj nie ma wielkich nacisków, można się zawsze dogadać, częściej zdarzało mi się po prostu rozmawiać o różnych życiowych sprawach niż przerabiać materiał do egzaminów. Sprawa frekwencji zmieniła się rok temu, miałem przez to poważne problemy ze względu na moje pojawianie się i znikanie z zajęć kiedy mi się podobało :mrgreen:. Mianowicie teraz wymogiem ustawowym jest 50% +1, ale w naszym wypadku usprawiedliwienia się jakoś liczyły. Poza tym, nawet jak się nie miało frekwencji, można było pisać zaliczenia w terminach poprawkowych (te są niestety płatne). Liczba osób - na moim kierunku było ich zapisanych 250, na pierwsze zajęcia przyszło 40, a ukończyło 10 ; ). Większość się stopniowo wykrusza, niestety. No i większość ludzi jest tam przez przypadek, nie ma pomysłu na życie, są głupi i takie tam, tematów do rozmowy z nimi można szukać na księżycu, mimo to miło ich wspominam, nieraz śmiałem się praktycznie nieustannie przez kilka godzin.

Tak było w "Żaku", poszedłem tam na zasadzie "a czemu nie, dodatkowy papier" jednocześnie studiując dziennie prawo i poradziłem sobie luźniutko bez praktycznie żadnej nauki we własnym zakresie. Polecam takie kursy, dodatkowe wykształcenie z minimalnym nakładem pracy.

Cmb

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 23 Wrz 2012, 15:27

Awatar użytkownika
mgirl

Nieprzeczytany postprzez takinick » 23 Wrz 2012, 18:26

Cmb napisał:Poza tym, nawet jak się nie miało frekwencji, można było pisać zaliczenia w terminach poprawkowych (te są niestety płatne).

A czy w Cosinusie zaliczenia w terminach poprawkowych też są płatne? I czy to prawda, że w ŻAK-u dostaje się na zjazdach darmowe zaproszenia np. do kina, czy teatru oraz kartę zniżek na pizzerie, kina, teatry, kawiarnie, kręgielnie, sklepy, zakłady fryzjerskie i szkoły językowe?

takinick

Nieprzeczytany postprzez Cmb » 23 Wrz 2012, 18:55

Nie wiem nic na temat Cosinusa. Co do zaproszeń to żadnych takowych nie dostawaliśmy.

Cmb

Nieprzeczytany postprzez takinick » 23 Wrz 2012, 18:59

A dawno zacząłeś tą szkołę policealną?

W sumie nie wiem, co wybrać? Cosinusa mam niedaleko od miejsca zamieszkania. Mogę tam iść piechotą i zajmie mi to ok. 15-20 minut, natomiast do ŻAK-a musiałbym dojeżdżać MPK, ale tam z kolei obiecują bezpłatne zaproszenia i kartę zniżek.
Ostatnio edytowany przez takinick 23 Wrz 2012, 19:10, edytowano w sumie 7 razy

takinick

Nieprzeczytany postprzez Cmb » 23 Wrz 2012, 19:02

2 lata temu, skończyłem w czerwcu.

Cmb

Nieprzeczytany postprzez takinick » 23 Wrz 2012, 19:14

Czy na techniku administracji i rachunkowości jest dużo matematyki? I czy ta wiedza matematyczna będzie pomocna przy zdaniu matury z matematyki? Tzn. chodzi mi o to, czy materiał, który jest realizowany na tych kierunkach pokrywa się z materiałem, który jest w liceum/technikum na matematyce.

takinick

Nieprzeczytany postprzez Cmb » 23 Wrz 2012, 19:24

Na administracji niewiele i na pewno nie jest to cokolwiek potrzebnego do matury. Są to kierunki techniczne i przyuczają do zawodu, a nie w kierunku egzaminu dojrzałości.

Cmb

Nieprzeczytany postprzez takinick » 23 Wrz 2012, 19:33

A czy ta matematyka, która jest na administracji przydaje się później na studiach technicznych? Czy nie ma nic wspólnego z matematyką, która jest na studiach?

takinick

Nieprzeczytany postprzez Madie » 04 Paź 2012, 14:31

Chodziłam do Cosinusa na Informatykę, a koleżanka na kosmetykę - więc mogę opowiedzieć.
W Cosinusie nie podpisujesz żadnej umowy, więc nie płacisz kary za rezygnację,
bo nie ma do tego podstawy prawnej (gadam jak prawnik hehe). Wszystkie szkoły
policealne i licea są bezpłatne, jak również egzaminy, poprawki, legitymacje
i co tam sobie chcesz.
Zaświadczenie lekarskie jest wymogiem w każdej szkole, gdzie byś nie poszedł.
Ale tutaj masz lekarza na miejscu – w sekretariacie mówią, kiedy ma dyżur
(przynajmniej w moim mieście). Możesz sobie też załatwić sam, ale to od Ciebie
zależy czy za to zapłacisz czy nie.
Lekcje? Są ekstra. Szkoda tylko, że każde ćwiczenie robi się tylko raz, więc nie
zawsze po 1 razie pamiętasz jak to zrobić. Nauczyciele tłumaczą teorię a potem
dają Ci do wykonania zadania i pomagają je zrobić. Ale atmosfera luźna, z reguły
bardzo sympatyczna.
Frekwencja też jest wymogiem we wszystkich szkołach. Nie chcesz- nie chodzisz,
ale nie dopuszczą Cię do egzaminu (mają taki odgórny wymóg), jeśli nie będziesz
miał 50% obecności. Jest to sprawdzane. Można było ewentualnie nadrobić kilka
godzin na konsultacjach.

Pół roku na administracji w Neksie powaliło mnie na kolana. Tam jest samo prawo, nie ma matematyki (skąd Ty masz takie info? A tu masz napisane czego się mozna nauczyć na administracji :http://www.cosinus.pl/MojCosinus/Planynauczania/PlanID/60.aspx - u nich to wszystko ładnie widoczne

co do rachunkowości w żaku napisali:
http://www.zak.edu.pl/szkoly_policealne_dwuletnie/technik_rachunkowosci/ - mało info

http://www.cosinus.pl/MojCosinus/Planynauczania/PlanID/70.aspx- a tu z godzinami podane
I na Rachunkowości też nie ma matematyki!
Ostatnio edytowany przez Kerosine, 04 Paź 2012, 15:32, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Post pod postem

Awatar użytkownika
Madie

Nieprzeczytany postprzez iksigrekzet » 04 Paź 2012, 15:07

Powiem krótko, jak chcesz nic nie robić i się opierdzielać co 2 weekend a do tego mieć zupełnie za darmo legitymację i jeździć na biletach ulgowych, to cosinus jest dobrą drogą.
Osobiście chodziłem tam tylko 1 semestr i to był błąd. Pominę tutaj atmosferę i podejście nauczycieli, bo w każdym mieście jest pewnie inaczej ale nauka i jej poziom jest żenujący. Ostatnio podobno zmienili coś w toku nauczania i 1 semestry na niektórych kierunkach muszą zaczynać od nowa :crazy:
Zresztą, często jest tak że nie ma ludzi aby utworzyć kolejny semestr i wychodzi potem na to, że robisz 2 lata w 4.
Nie polecam.

Awatar użytkownika
iksigrekzet

• Pochwały:7

Nieprzeczytany postprzez sandra21 » 21 Gru 2012, 13:35

A ja polecam szkołę OMEGA, tak jak w każdej szkole policealnej można trochę poleniuchować ale wydaje mi się że tu kadra jest na serio spoko i wymaga to co trzeba aby zdać egzamin na technika. kierunki bezpłatne, także dodatkowy papierek w ręku, ahaaa i w Omedze dostałam przy zapisie kupon rabatowy do kosmetyczki, na dyske do fryzjera i jeszcze jakiś jeden w sumie 4 rożne ważne 3 miesiace od daty zapisu:)))) jak dla mnie super:)

sandra21

Nieprzeczytany postprzez iza222_93 » 07 Lut 2013, 21:03

Mam pytanie odnośnie legitymacji w szkołach policealnych...
Obecnie leczę się w przychodni dla młodzieży a mimo,że jestem dorosła przyjmują mnie po dostarczeniu ksero kopi legitymacji z technikum.Teraz kończe nauke w technikum i chce isc do szkoły policealnej...czy z legitymacją z tej szkoły dalej będę mogła chodzić do mojego lekarza?

iza222_93

Nieprzeczytany postprzez gibemarvel » 07 Lut 2013, 21:12

W przychodni okazujesz dokument ubezpieczenia, co za różnica, czy masz go ze szkoły, bo tam się ubezpieczysz, czy z innej instytucji.
The unsettled mind is at times an ally
Leaving the senses to fend for themselves
The people collect undeniable data
(...)

Awatar użytkownika
gibemarvel

• Miejscowość:Kraków
  • Pochwały:9

Nieprzeczytany postprzez iza222_93 » 07 Lut 2013, 23:20

Chodzi o to,że oni przyjmują tylko osoby nieletnie a mnie przyjmowali bo się uczyłam i miałam legitymacje szkoły średniej

iza222_93