Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1363081 postów.

Centrum pomocy online

Zobacz nieprzeczytane posty

szkola oficerska

Wszystko na temat studenckiego, często pieskiego życia ;)

szkola oficerska

Nieprzeczytany postprzez krystek » 21 Lut 2010, 00:31

Siema;]
Chodze do liceum o profilu humanistycznym. Nie jestem zbyt scislym umyslem i interesuja mnie studia zwiazane z policją, wojskiem, żandarmerią, strażą wiec myslalem o jakiejs szkole oficerskiej. Moze znacie jakieś dobre, państwowe szkoły?? Macie znajomych którzy do nich chodzą?
Wiecie co trzeba zdawać na maturze żeby sie do takich szkól dostać?
Z góry dziekuje za odp;)

Dodaje polskie znaki / Menda

krystek

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

szkola oficerska

Nieprzeczytany postprzez mentorius01 » 21 Lut 2010, 01:13

Będziesz duży to pójdziesz na komisje wojskową i tam ci wszystko pan w mundurze wyjaśni
"Komunizm i chrześcijaństwo, jedynie wiara w piękne ideały"

moje skromne zdanie, własnymi słowami :)

Awatar użytkownika
mentorius01

szkola oficerska

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 21 Lut 2010, 01:13

Awatar użytkownika
mgirl

Re: szkola oficerska

Nieprzeczytany postprzez Ephedrine » 21 Lut 2010, 03:06

mentorius01 napisał:Będziesz duży to pójdziesz na komisje wojskową i tam ci wszystko pan w mundurze wyjaśni

Weź mnie proszę nie rozśmieszaj, kiedy przyszedłem do WKU i powiedziałem, że chcę iść do wojska to dali mi ulotkę jak można zostać szeregowcem ewentualnie podoficerem. O karierze oficerskiej nikt tam nie miał zbytnio pojęcia.

Masz teoretycznie dwie opcje, praktycznie jedną. Szkół oficerskich było kiedyś wiele teraz tylko kilka:

Szkoły Policyjne:
- Wyższa Szkoła Policyjna w Szczytnie - podobno bardzo trudno się dostać

Szkoły Straży Pożarnej:
- Szkoła Główna Straży Pożarnej w Warszawie - podobno bardzo ciężkie studia, zarówno merytorycznie jak i sprawnościowo

Akademie Wojskowe:
- Akademia Obrony Narodowej w Warszawie - nie mam informacji
- Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie - chyba nie prowadzi naboru chociaż kierunki były genialne np. pirotechnika
- Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni - w miarę normalny nabór i studia

Wyższe Szkoły Oficerskie:
- Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych we Wrocławiu - w miarę normalny nabór i studia
- Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie - nabór jak im się zachce raz na 5 lat to zrobią, a i tak wszystkie miejsca praktycznie zarezerwowane są dla absolwentów Liceum Lotniczego w Dęblinie

Opcja 1 - przenieść się do profilu matematyczno-fizycznego i zdać śpiewająco rozszerzoną maturę z tych przedmiotów (ewentualnie nie przenosić i zapisać się na korki), do tego zacząć intensywnie pracować nad swoją kondycją

Opcja 2 - zrobić jakieś dobre studia cywilne pod kątem wojska - ale nie bardzo humanistyczne, raczej np:
- medycynę
- farmację
- weterynarię (o dziwo potrzebują)
- pielęgniarstwo
- chemię
- coś z Polibudy
w między czasie można nawiązać współpracę z MON (dają pożyczkę na dobrych warunkach) i zacząć jeździć na szkolenia. Po studiach ukończyć roczne Studium Oficerskie we Wrocławiu i dostajesz stopień oficerski podporucznika. Wymagana znajomość zagadnień wojskowych, kondycja i angielski perfect. Zdaje się jest tam 40 miejsc rocznie więc trzeba być niezłym.

Generalnie polecam opcję 2 ponieważ będąc na profilu humanistycznym musiałbyś naprawdę się wziąć za siebie żeby przejść rekrutację do Gdyni albo Wrocławia (reszta raczej nie wchodzi w rachubę).

Ja sam chciałem tak zrobić (byłem na bio-chemie), ale w końcu (nie dali mi się przeniść do mat-fizu) poszedłem na Akademię Medyczną (dobra szkoła jeśli ktoś chce iść po niej do wojska), w między czasie zrobiłem przeszkolenie wojskowe (ach co to był za egzamin, zamiast nudnych pytań z anatomii, fizjologii i chemii odpowiadanie na pytania o czołgi, śmigłowce i granatniki RPG-7 oraz pogawędki z Panem Majorem o wyższości radzieckiego Mi-24 nad amerykańskim AH-64... łezka się w oku kręci :). Teraz zastanawiam się właśnie nad tym Studium Oficerskim.

Chodzę też czasem na strzelnicę postrzelać sobie - nabyłem tam znajomość obsługi broni palnej krótkiej, długiej, gładkolufowej, maszynowej i snajperskiej. To oraz dobre wyniki w zawodach na pewno nie zaszkodzą w CV do wojska. Generalnie otrzymanie jakiś konkretnych informacji o wojsku i karierze w nim to droga przez mękę, NIKT NIC NIE WIE.

Ephedrine

szkola oficerska

Nieprzeczytany postprzez cynicznaa » 21 Lut 2010, 13:40

do wojska dobrze zdany angielski najlepiej na rozszerzeniu i matma. uczac sie w wojsku studiujesz osobno zarzadzanie takze matma matma i jeszcze raz matma. a jak z reszta to sie nie orientuje :)
'Młodość już taka jest, sama ustala granice wytrzymałości, nie pytając, czy ciało to zniesie. A ciało zawsze znosi.'

cynicznaa

szkola oficerska

Nieprzeczytany postprzez conquistador » 21 Lut 2010, 13:46

Spójrz

Specjalnie poszedłem studiowac prawo, tylko po to żeby dostać się do ŻW. Obroniłem pracę i co się okazuje?... Miał być korpus osobowy ŻW na SO w WSOWL ale na 2010 nabór został praktycznie odwołany (jedynie 5 miejsc do korpusu osobowego sprawiedliwości i obsług prawnej)... i co ja mam teraz kurwa począć? Czekac dwa lata aż może łaskawie przywrócą nabór?!

Z tego co mi się wydaje to nabór do szkoły we Wrocławiu był teraz wstrzymany.. pobór też jest wstrzymany.. Brakuje kasy na zawodowych, brakuje mieszkań i wszystkiego.. na WKU dają ci ulotki tak jak napisał Ephedrine albo wysyłają cię do kogoś innego żeby pozbyć się kłopotu, oto nasza Polska rzeczywistość

Raz jak jeden gość powiedział na WKU, że chce być snajperem to takie gały wywalili :shock:

Awatar użytkownika
conquistador

Użytkownik zbanowany

szkola oficerska

Nieprzeczytany postprzez wolnaczeczenia » 21 Lut 2010, 19:08

Mogę powiedzieć ci coś niecoś na temat AMW, jeżeli jesteś zainteresowany.

Ale obawiam się, że dla ciebie, jako słabego z matmy, takie studia będą bardzo ciężkie albo nie do przejścia.
Mechanika to przede wszystkim fiza i matematyka.
A jako oficer nawigator? Będziesz musiał zliczać kursy, przejścia, pozycje, i to raz dwa, bez filozofii. Wyobrażasz sobie taką pracę?

Jeżeli tak to bierz się do roboty i powodzenia.
Image

Awatar użytkownika
wolnaczeczenia

• Pochwały:2

szkola oficerska

Nieprzeczytany postprzez krystek » 21 Lut 2010, 23:01

A jak na maturze bd zdawal podstawowy wos angielski mate i polski to tez moge skonczyc cos w tym kierunku??

W ogole to sa jakies fajne studia, po ktorych bd kims, czy aby szkolenia na zwyklego kraweznika??

krystek

szkola oficerska

Nieprzeczytany postprzez wolnaczeczenia » 21 Lut 2010, 23:43

A jak na maturze bd zdawal podstawowy wos angielski mate i polski to tez moge skonczyc cos w tym kierunku??
Na wojskowych kierunkach - nic.
Na cywilną nawigację dostałbyś się bez problemu, bo jest małe zainteresowanie kierunkiem, jednak pytanie jak byś sobie poradził.

W ogole to sa jakies fajne studia, po ktorych bd kims, czy aby szkolenia na zwyklego kraweznika??
Po wojskowych AMW jesteś OFICEREM, masz zapewnioną pracę, zresztą podpisujesz kontrakt na początku studiów. Są to studia bardzo ciężkie, wymagające zarówno nauki, dziobania, myślenia, jak i również naprężenia mięśni.
Image

Awatar użytkownika
wolnaczeczenia

szkola oficerska

Nieprzeczytany postprzez krystek » 22 Lut 2010, 16:24

a co musze zdawac zeby sie na nie dostac??

krystek

szkola oficerska

Nieprzeczytany postprzez conquistador » 22 Lut 2010, 17:10

http://www.wso.wroc.pl/Rekrutacja/studi ... jskowe.pdf

A koleżanka wolnaczeczenia niech ostrożnie rad udziela..

Awatar użytkownika
conquistador

Użytkownik zbanowany

szkola oficerska

Nieprzeczytany postprzez wolnaczeczenia » 22 Lut 2010, 17:11

conquistador, w czy się mylę? Podkreśliłam, że mówię tylko o AMW.
Image

Awatar użytkownika
wolnaczeczenia

szkola oficerska

Nieprzeczytany postprzez Niekonkretna » 26 Lut 2010, 22:44

Mój kolega z liceum dostał się do Szkoły Oficerskiej we Wrocławiu. Co prawda z listy rezerwowej, ale zawsze. A zdawał tylko maturę podstawową z matmy i podejrzewam, że nie zdał na więcej niż 60-70%. Moja wychowawczyni mówiła, że dostają się tam niektórzy, którzy nie dają sobie rady pod względem fizycznym (przed inauguracją roku mają jakby obóz, podczas którego ludzie sprawni fizycznie sobie nie radzą), więc wydaje mi się, że sprawność fizyczna to główna wytyczna. Wiadomo, nauka nie zaszkodzi, ale nie skupiaj się najbardziej na nauce, a na sprawności. Bo nawet, jeśli się dostaniesz, bo zdasz dobrze wstępne testy sprawnościowe i świetnie maturę, nie powiedziane, czy sam nie zrezygnujesz/oni nie podziękują Ci, bo nie podołasz.

Ale pamiętaj, by też nie zaniedbywać nauki - mój kolega orłem nie był i teraz jest mu bardzo ciężko, ale trzyma się tej szkoły rękami i nogami. Najlepiej, jakbyś połączył umysł geniusza ze świetną sprawnością.
Jesteś katorżnikiem wyróżniania się. (...) Ponieważ nie chcesz, bo lękasz się krańcowo wyróżnić albo nie możesz, bo nie masz po temu kwalifikacji, władzy, talentu, tupetu, bezwstydu i temu podobne - to wyróżniasz się tak zwaną przeciętnością.

Awatar użytkownika
Niekonkretna

• Pochwały:3

szkola oficerska

Nieprzeczytany postprzez krystek » 26 Lut 2010, 23:11

ale dostane sie do obojetnie jakiej szkoly oficerskiej jak bd zdawal na maturze podstawowy angol, polak, wos i matme??!! Bo z testami sprawnosciowymi nie mam problemow

krystek

Re: szkola oficerska

Nieprzeczytany postprzez Niekonkretna » 27 Lut 2010, 10:47

krystek napisał:ale dostane sie do obojetnie jakiej szkoly oficerskiej jak bd zdawal na maturze podstawowy angol, polak, wos i matme??!! Bo z testami sprawnosciowymi nie mam problemow

Musiałbyś poszukać progów punktowych z zeszłym lat (no i oczywiście przelicznika, jak na danej uczelni liczone są punkty) i co jest brane pod uwagę, jakie przedmioty. Zależy też od ilości chętnych - a teraz jest wiele chętnych, bo i dobre szkoły, i kasa, i wiele innych czynników.

Może przyda się ta strona, zawsze możesz zadzwonić czy napisać e-maila z pytaniami: http://www.wso.wroc.pl/Rekrutacja/rekrutacja.htm

A tak swoją drogą, proszę zwrócić uwagę na nazwisko drugiej pani z sekcji rekrutacji - tak odnośnie Twojego nicku. ^^ Rozbawiło mnie to.

A tu masz szczegóły rekrutacji w szkole we Wrocławiu: http://www.wso.wroc.pl/Rekrutacja/studi ... jskowe.pdf

A te najważniejsze informacje:
konkurs świadectw dojrzałości polegający na określeniu „punktów wniesionych”
z wymaganych dwóch przedmiotów objętych zewnętrznym egzaminem maturalnym
(wyłącznie wyniki części pisemnej)1 z matematyki (lub fizyki, lub informatyki, lub
chemii)2 i języka angielskiego.
Sumowanie punktów przy określeniu „punktów wniesionych” odbywa się wg
zasady:
– dla przedmiotu zdawanego na poziomie rozszerzonym wynik procentowy
jest równy liczbie punktów wniesionych;
– dla przedmiotu zdawanego na poziomie podstawowym wynik procentowy
mnoży się przez 0,4;

oraz:

Konkurencja Wyniki, za które kandydat (mężczyzna) uzyskuje - MINIMUM
Bieg 1000 m 3,48 min
Podciąganie na drążku 5
Bieg wahadłowy 10x10 30,8 sek.

W tym pliku masz wszystko bardzo dobrze wytłumaczone co i jak.

Autor postu otrzymał pochwałę
Jesteś katorżnikiem wyróżniania się. (...) Ponieważ nie chcesz, bo lękasz się krańcowo wyróżnić albo nie możesz, bo nie masz po temu kwalifikacji, władzy, talentu, tupetu, bezwstydu i temu podobne - to wyróżniasz się tak zwaną przeciętnością.

Awatar użytkownika
Niekonkretna

• Pochwały:3

szkola oficerska

Nieprzeczytany postprzez krystek » 27 Lut 2010, 19:31

przyblizcie mi troche te skróty:
dywizja zmechanizowana
dywizja kawalerii pancernej czym sie te jednostki charakreryzuja??

krystek