Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1380517 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

Stres z matematyki

Kto lubi szkołę? Nikt? Prawie nikt? Wiadomo! Ale co tam - Ściąga czy wypracowanie przyda się każdemu. A matura coraz bliżej...

Stres z matematyki

Nieprzeczytany postprzez stokrotka . » 11 Mar 2010, 20:45

Poprostu jej nie rozumiem! Jak ktoś mi coś wytłumaczy to jest OK, ale jak na następny dzień jest coś nowego to od razu nie rozumiem. jak p. się pyta czy ktoś nie rozumie to nikt nie podnosi ręki bo wie że pójdzie się do tablicy. Pani nie zapowiada sprawdzianów- stres :shock: . Olewa tych głupich ( ja też :oops: ) uczniów i robi dodatkowe dla tych mądrzejszych. No ja rozumiem że oni muszą się jeszcze bardziej kształcić ale czy nie my powinniśmy mieć lepszą "troske". :oops:
Ogólnie to mama mi musiała jedno dzisiaj zadanie tłumaczyć bo nie zrozumiałam. Teraz też nie rozumiem i się boje że jutro będzie niezapowiedziany spr. Płakać mi się chce. Chce się tego nauczyć ale w tych książkach jest tak napisane że nic nie wywodzi się z niczego! :(
music is my boyfriend
music is my girlfriend
music is my dead end
music is my hot hot sex

Awatar użytkownika
stokrotka .

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Stres z matematyki

Nieprzeczytany postprzez niebieska28 » 11 Mar 2010, 20:52

a z jakich książek sie uczysz? czego nie rozumiesz? mogę Ci wytłumaczyć niektóre rzeczy, jestem całkiem niezła z matmy ; )
Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty.

— Stephen King

Awatar użytkownika
niebieska28

• Miejscowość:Lublin
  • Pochwały:8

Stres z matematyki

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 11 Mar 2010, 20:52

Awatar użytkownika
mgirl

• Miejscowość:M-Forum

Stres z matematyki

Nieprzeczytany postprzez stokrotka . » 11 Mar 2010, 20:54

Może to dziwne ale równania z niewiadomą :oops: .
To znaczy zadań z treścią. :(.
A książki używam z Nowej Ery.
music is my boyfriend
music is my girlfriend
music is my dead end
music is my hot hot sex

Awatar użytkownika
stokrotka .

Stres z matematyki

Nieprzeczytany postprzez niebieska28 » 11 Mar 2010, 20:58

Masz skype? Może chciałabyś, żebym Ci to tam wytłumaczyła?

— Stephen King

Awatar użytkownika
niebieska28

Stres z matematyki

Nieprzeczytany postprzez stokrotka . » 11 Mar 2010, 21:05

Tak, mam skype. :)
music is my boyfriend
music is my girlfriend
music is my dead end
music is my hot hot sex

Awatar użytkownika
stokrotka .

Stres z matematyki

Nieprzeczytany postprzez Sylala » 11 Mar 2010, 22:31

Na różnych forach internetowych (np. peb.pl , precyl.pl) można pobrać vademeca/repetytoria maturalne z różnych przedmiotów, także z matematyki. W niektórych wszystko jest ładnie wyjaśnione :). Są w formacie pdf.
"Zaiste, jak mawiał król Dezmod, zaglądnąwszy po skończonej potrzebie do nocnika: „Rozum nie jest w stanie tego ogarnąć”."

Andrzej Sapkowski

Sylala

• Pochwały:32

Stres z matematyki

Nieprzeczytany postprzez Tkaczens^ » 12 Mar 2010, 10:04

Niezapowiedziane sprawdziany? Szok ... Kłóćcie się o to! Kartkówy moga byc niezapowiedziane,ale żeby sprawdziany?

Jak ktoś mi coś wytłumaczy to jest OK, ale jak na następny dzień jest coś nowego to od razu nie rozumiem.

Witaj w klubiee! Mam ten sam problem,ale już dawno pojęłam,że matma to moja pięta achillesowa.

Może idź na korki? Ja planuję iść ... Taa
Put a gun to my head and paint the walls with my brains!

Awatar użytkownika
Tkaczens^

• Miejscowość:Oleszna
  • Pochwały:38

Re: Stres z matematyki

Nieprzeczytany postprzez Ephedrine » 12 Mar 2010, 14:20

Musisz iść na korepetycje, innej rady nie ma. Praktycznie nie ma szans samemu nauczyć się z podręcznika nie mając żadnej bazy. Jeśli ktoś ma takie zaległości, że nic nie rozumie to jest to jedyne wyjście. Sam miałem taką samą sytuację z niemieckiego. Po 5 latach w ogóle nie rozumiałem ani słowa. Poszedłem kilka razy na korepetycję i ukończyłem przedmiot na czwórkę. Nie warto żałować kasy w takiej sytuacji.
Sylala napisał:Na różnych forach internetowych (np. peb.pl , precyl.pl) można pobrać vademeca/repetytoria maturalne z różnych przedmiotów, także z matematyki. W niektórych wszystko jest ładnie wyjaśnione :). Są w formacie pdf.

Zdaje się że stokrotka ma 11 lat więc niech lepiej repetytoriów maturalnych nawet nie ogląda.

Ephedrine

Stres z matematyki

Nieprzeczytany postprzez szaloonaa » 12 Mar 2010, 16:08

Może niech rodzice zapiszą Cię na dodatkowe lekcje, korepetycje? Zawsze to coś rozjaśni. I zgłaszaj się, jak czegoś nie rozumiesz na lekcji - takie Twoje prawo.
Dance me to the end of love.

Awatar użytkownika
szaloonaa
Absolwent

• Pochwały:58

Nieprzeczytany postprzez Sylala » 12 Mar 2010, 18:22

Ephedrine napisał:Zdaje się że stokrotka ma 11 lat więc niech lepiej repetytoriów maturalnych nawet nie ogląda.

Nie zauważyłam :P. Myślę, że na tych forach znajdą się także e-booki z fachową literaturą podstawową ;P. A jeśli nie, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby iść do księgarni i wybrać sobie podręcznik, który będzie jej odpowiadał.
A oprócz tego to już chyba tylko wyżej wspomniane korepetycje...
"Zaiste, jak mawiał król Dezmod, zaglądnąwszy po skończonej potrzebie do nocnika: „Rozum nie jest w stanie tego ogarnąć”."

Andrzej Sapkowski

Sylala

• Pochwały:32

Stres z matematyki

Nieprzeczytany postprzez niebieska28 » 12 Mar 2010, 18:44

albo zawsze może do mnie zadzwonic na skype ; D
e tam, korepetycje, ja w jej wieku tez nie rozumialam matematyki, tyyyle sie naplakalam jak tata ze mna siedzial i robił ja, ze ooooooooo. Duzo wlasnie zalezy od nauczyciela ; jesli nie ma dobrego podejscia ani nie umie wytlumaczyc tematu tak, zeby wszyscy pojeli, to coz.. Kiepsko, kiepsko.
Ja za to mam swietną matematyczke , więc z matmą na ogol problemu nie mam ; )

— Stephen King

Awatar użytkownika
niebieska28

Stres z matematyki

Nieprzeczytany postprzez Misssael » 12 Mar 2010, 18:55

w wieku 11 lat korepetycje ;> ?
myślę że na tyle nie ma jeszcze rozszerzonej matematyki, że podstawy poradzą sobie wyjaśnić rodzice.

przygotowywuj się na każdą lekcję, zgłoś się od czasu do czasu może i będziesz miała lżej gdy zobaczy, ze sie starasz ;)
niestety taka jest szkoła, a przed tobą jeszcze wiele wiele stresow związanych z nauką. ;)
Jak niedopałek pod butem ginie każda chwila...

Awatar użytkownika
Misssael

• Miejscowość:tak jakby z Łodzi ;)

Stres z matematyki

Nieprzeczytany postprzez cofamczas » 12 Mar 2010, 23:52

Ephedrine napisał:Praktycznie nie ma szans samemu nauczyć się z podręcznika nie mając żadnej bazy.

jej bazą powinien być zeszyt. jeśli go prowadzi to niech przeanalizuje kilka zadań i może coś się uda zrozumieć. Dla mnie to osobiście najlepsza metoda, no ale z matmy to mi idzie, więc nie wiem.

cofamczas

Stres z matematyki

Nieprzeczytany postprzez wireman » 12 Mar 2010, 23:57

W matematyce najważniejsza jest konsekwencja - jeżeli zaniedbasz jakąś lekcje, to automatycznie masz problem z kolejnymi tematami - dlatego należy systematycznie lekcja po lekcje się do niej przykładać. Polecam systematyczne prowadzenie zeszytu, analizowanie zadań w domu.

wireman

• Pochwały:1

Nieprzeczytany postprzez Ephedrine » 13 Mar 2010, 00:35

cofamczas napisał:
Ephedrine napisał:Praktycznie nie ma szans samemu nauczyć się z podręcznika nie mając żadnej bazy.

jej bazą powinien być zeszyt. jeśli go prowadzi to niech przeanalizuje kilka zadań i może coś się uda zrozumieć. Dla mnie to osobiście najlepsza metoda, no ale z matmy to mi idzie, więc nie wiem.

wireman napisał:W matematyce najważniejsza jest konsekwencja - jeżeli zaniedbasz jakąś lekcje, to automatycznie masz problem z kolejnymi tematami - dlatego należy systematycznie lekcja po lekcje się do niej przykładać. Polecam systematyczne prowadzenie zeszytu, analizowanie zadań w domu.

Właśnie to miałem na myśli. Matematyka podobnie jak języki obce ma to do siebie, że jak się dojdzie do etapu "nic nie rozumiem" to bardzo ciężko jest samemu wyjść na prostą. To nie jest historia gdzie jak się odpuści jeden temat to nie ma problemu żeby się nauczyć na następny.

Ephedrine