Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1380534 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

Stosunek przerywany w płodne dni

Masz problem w miłości? Nie wiesz jak rozwiązać wstydliwą kwestię związaną z seksem? Pisz tutaj, chętnych do pomocy nie brakuje.

Nieprzeczytany postprzez dominika88 » 14 Lip 2008, 09:17

Mam pytanko: jak duże są szanse zajścia w ciążę jeśli zastosuje się stosunek przerywany w płodne dni??? Wiem doskonale że stosunek przerywany nie jest żadną formą zabezpieczenia ale w jakimś stopniu na pewno działa. Czy komuś z was zdrarzyla sie w taki sposób wpadka lub może znacie tego typu historie??? Czekam na komentarze i z góry dziekuję!!! :D

dominika88

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Nieprzeczytany postprzez Monarri » 14 Lip 2008, 09:56

Jakieś tam prawdopodobieństwo zajścia w ciążę istnieje ponieważ mimo, że do wytrysku nie doszło z członka wydobywa sie taki przezroczysty płyn w którym również znajdują się plemniki, są to niewielkie ilości, ale ryzyko zawsze istnieje.
- Moje serce obawia się cierpień - Powiedz mu, że strach przed cierpieniem jest straszniejszy niż samo cierpienie. I że żadne serce nie cierpiało nigdy, gdy sięgało po swoje marzenia...

Paulo Coelho Alchemik

Awatar użytkownika
Monarri

• Pochwały:4

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 14 Lip 2008, 09:56

Awatar użytkownika
mgirl

Nieprzeczytany postprzez __paulina__ » 14 Lip 2008, 10:20

Hehe, ja tak się kochałam i w płodne i w niepłodne przez 2 lata i w ciąży nie jestem. A jak się boisz, to leć po ginekologa po Postinor, masz czas do 72 godzin po stosunku.

Awatar użytkownika
__paulina__

Re: Stosunek przerywany w płodne dni

Nieprzeczytany postprzez Kokieteria » 14 Lip 2008, 10:34

__paulina__ napisał:A jak się boisz, to leć po ginekologa po Postinor, masz czas do 72 godzin po stosunku.
Postinor to końska dawka hormonów, lekarze niechętnie go wypisują. Należy brać go jedynie w naprawde wyjątkowych okolicznościach.

Na przyszłość radzę po prostu się zabezpieczać. (:
Actually I try to be a Super Mom.

Awatar użytkownika
Kokieteria
Przyjaciel

• Miejscowość:Wrocław.
  • Pochwały:54

Nieprzeczytany postprzez dominika88 » 14 Lip 2008, 10:34

hehe to juz i tak byloby za pozno :lol: ale ja nie rozpaczam... jak bede w ciazy to bede sie cieszyc :D pytam z ciekawosci i jestem ciekawa ile takich przypadkow bylo... czy ten slynny przerywany tak czesto zawodzi.... pozdrawiam cieplo :D :D :D

dominika88

Nieprzeczytany postprzez dominika88 » 14 Lip 2008, 11:02

Ale piszcie prosze dalej co wiecie na ten temat :D

/ nie pisz dwóch postów pod sobą i pisz takie, które wnoszą coś do tematu, a nie "okej, spoko" Loly /

dominika88

Nieprzeczytany postprzez dominika88 » 15 Lip 2008, 07:17

Wczoraj natknelam sie na wypowiedz pewnego seksuologa i lekarza ginekologa. Oboje oni twierdzili ze w swojej dlugoletniej praktyce lekarskiej nie spotkali sie z takim sposobem zajscia w ciaze. Oboje twierdza ze stosunek przerywany nie jest absolutnie forma zabezpieczenia przed ciaza ale zgosnie uwazaja ze nie jest wcale tak latwo w ten sposob o zaplodnienie. Jedynym ryzykiem jet tu bowiem kropelkowanie czyli proces ktory odbywa sie w koncowej fazie stosunku (tuz przed wytryskiem). W substancji ktora sie wtedy wydobywa z czlonka moga znajdowac sie plemniki. Jest ich oczywiscie duzo mniej niz w samym wytrysku wiec szansa na zaplodnienie i tak jest o wiele nizsza. Nie wiem juz sama, lekarze ci pisali naprawde sensownie ale zastanawia mnie dlaczego tak wiele dziewczyn na forach opowiada o swojej lub kolezanki ciazy wlasnie ze stosunku przerywanego. Albo wiele z nich zmysla, albo rzeczywiscie ta forma "zabezpieczenia" nie jest dla wszystkich. Co o tym myslicie??? Czy ktorejs z was udalo sie zajsc w ciaze wlasnie przez stosunek przerywany??? Z gory dziekuje za opinie i pozdrawiam

dominika88

Nieprzeczytany postprzez Ciruela » 15 Lip 2008, 09:57

Ogólnie warto podkreślić że zajść w ciążę wcale nie jest tak łatwo. Stosunek przerywany na pewno utrudnia zajście w ciążę, ale uważam że jednak szanse są większe niż np. w przypadku używania prezerwatywy (bo jeżeli nie pęknie i nie ma żadnych dziurek, to przy odpowiednim użyciu nie ma takiej szansy), bo jak już powiedziałaś, plemniki mogą się dostać przed samym wytryskiem, nie mówiąc już o tym że trzeba od chłopaka dużej samokontroli, żeby go świadomie wyjąć przed końcem (nie jest to łatwe, bo zapisane w podświadomości faceta jest to, żeby kobiete zapłodnić, a nie wytrysnąć obok :)). Ale jeżeli mówisz że bardzo Ci nie zależy na ochronie przed ciążą, tylko raczej byś nie chciała teraz zajść, to uważam że możesz tą metodę zastosować, bo większe prawdopodobieństwo jest że nie zajdziesz w ciążę niż że zajdziesz. Po prostu zawsze jest szansa że spłodzisz potomka, więc jeżeli chcesz się zabezpieczyć przed tym, to weź tabletki, no ale to od Ciebie zależy, na pewno to wszystko wiesz, a nie chcę offtopować :)

Awatar użytkownika
Ciruela

Nieprzeczytany postprzez dominika88 » 26 Lip 2008, 08:14

Dzieki za wypowiedzi :D Nie mam jeszcze okresu (wczoraj mialam dostac) ale czuje takie napiecie, lekki bol w okolicach jajnikow wiec na pewno wkrotce dostane :) Dzieki za dotychczasowe wypowiedzi i prosze o wiecej :) Pozdrawiam

dominika88

Nieprzeczytany postprzez bard » 26 Lip 2008, 09:38

Wpadki przy przerywanym zdarzają się tylko jeśli facet nie zdążył wyciągnąć. Trysnął do środka i tyle, a co do preejakulatu czyli tego płynu przed wytryskiem. U zdrowego mężczyzny nie powinno w nim być żywych plemników i dotąd nie potwierdzono ani jednej ciąży od niego.

bard

Nieprzeczytany postprzez annka90 » 26 Lip 2008, 11:11

a sluchajcie...jezeli np. facet mial jeden wytrysk...np. po 5min. zalozyl prezerwatywe...i niechcacy przeniusl ja z rak na ta prezerwatywe...to tez mozna zajsc w ciaze czy te plemniki gina w takim czasie ?
"ciekawe jakie to uczucie łamać komuś kark i słyszeć jak trzeszczy?"

Awatar użytkownika
annka90

Nieprzeczytany postprzez pic » 26 Lip 2008, 11:30

jak napisałaś stosunek przerywany NIE jest żadną formą zabezpieczenia. W trakcie sexu wydzielają się kropelki płyny, o składzie podobnym do spermy ... jedna kropelka - tysiące plemników...

poza tym sex ma być przyjemnością, a świadomość "muszę zaraz wyjąć" chyba wprowadza nie mały dyskomfort...

annka90 napisał:a sluchajcie...jezeli np. facet mial jeden wytrysk...np. po 5min. zalozyl prezerwatywe...i niechcacy przeniusl ja z rak na ta prezerwatywe...to tez mozna zajsc w ciaze czy te plemniki gina w takim czasie ?

plemniki żyją 0d 2 do 3 dób.. więc zginąć nie zginą... i można.. ale trzeba mieć pecha ;P

/Używaj opcji 'edytuj'. A poztym te 2-3 dni to żyją w warunkach dogodnych do ich życia tj. w pochwie. Na zewnątrz giną szybko.- Ludożerka
Ostatnio edytowany przez Ludożerka, 26 Lip 2008, 11:44, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Edit
cwaniak mentalny, szyderca, ściemniacz sexualny

Awatar użytkownika
pic

• Miejscowość:Kraków

Nieprzeczytany postprzez pic » 27 Lip 2008, 06:50

pic napisał:

plemniki żyją 0d 2 do 3 dób.. więc zginąć nie zginą... i można.. ale trzeba mieć pecha ;P

/Używaj opcji 'edytuj'. A poztym te 2-3 dni to żyją w warunkach dogodnych do ich życia tj. w pochwie. Na zewnątrz giną szybko.- Ludożerka

opinia seksuologa:
Długość życia plemnika zależy od odczynu środowiska i temperatury otoczenia. W środowisku zasadowym żyje dłużej niż w kwaśnym. W pochwie jest środowisko kwaśne i plemnik żyje tu do 2 godzin. W szyjce macicy jest środowisko zasadowe i tu życie plemnika wynosi 48 godzin, w jamie macicy do 25 godzin, a w jajowodzie do 48 godzin. Poza organizmem plemnik żyje do 18 godzin w temperaturze 37 stopni Celsjusza, a w temperaturze 20 stopni jego żywotność wzrasta do 70 godzin. Jeżeli plemniki dostaną się w okolice wejścia do pochwy, to w sprzyjających okolicznościach, np. kobieta jest w fazie owulacji, istnieje możliwość zapłodnienia.

70 h to chyba jednak nie jest szybko...
cwaniak mentalny, szyderca, ściemniacz sexualny

Awatar użytkownika
pic

Nieprzeczytany postprzez Jeffany » 27 Lip 2008, 07:33

jak duże są szanse zajścia w ciążę jeśli zastosuje się stosunek przerywany w płodne dni???
Może nie ogromne, ale jakieś na pewno. A poza tym nie można zaopatrzyc się w gumki na płodne dni? Wszem i wobec tyle się trąbi o bezpiecznym seksie.

Podobnej sytuacji nie miałam i miec nie będę na pewno. O przypadkach takich jedynie czytałam, nikt z moich znajomych nie jest tak nieodpowiedzialny.
Jestem jak gwiazda, gotowa w każdej chwili zsunąć się z nieba,
Runąć w wszechświat.

Awatar użytkownika
Jeffany
Absolwent

• Pochwały:24

Nieprzeczytany postprzez Ludożerka » 27 Lip 2008, 12:16

pic napisał: Poza organizmem plemnik żyje do 18 godzin w temperaturze 37 stopni Celsjusza, a w temperaturze 20 stopni jego żywotność wzrasta do 70 godzin.

Szybciej to chyba sperma wyschnie. Jeśli plemnik traci swoje środowisko to wg. mnie powinien umrzeć.
Ludożerka chce cukierka!
^_^

Awatar użytkownika
Ludożerka
Przyjaciel

• Miejscowość:Bezludna Wyspa
  • Pochwały:22