Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1362618 postów.

Centrum pomocy online

Zobacz nieprzeczytane posty

Samodzielna nauka gry na gitarze

Jeśli tworzysz coś i chcesz zaprezentować swoje prace innym, poprosić o radę albo podzielić się doświadczeniem w dziedzinie sztuki, to jest to miejsce w sam raz dla Ciebie. W dziale tym umieszczamy wiersze, rysunki, rzeźby, nagrania muzyczne oraz inne dzieła.

Nieprzeczytany postprzez macoss » 07 Lis 2011, 19:33

Witam chciałbym nauczyć się grać na gitarze. Nie mam za wiele czasu aby chodzić na lekcje gry na gitarze więc moje pytanie jest takie czy można się nauczyć grać na gitarze samemu w domu, kursy z internetu jakaś dobra książka o grze itp. Czy jest sens?
Powiem tak że wyczytałem gdzieś w internecie że na początek najlepiej kupić gitarę akustyczną więc tak bym zrobił. Jakie jest wasze zdanie może ktoś z was się tak uczy?

macoss

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Nieprzeczytany postprzez Gleba » 07 Lis 2011, 19:44

Gitara Klasyczna faktycznie jest najodpowiedniejsza na początki.
macoss napisał:czy można nauczyć grać na gitarze samemu w domu

Oczywiście.Ja osobiście próbowałem nauczyć się gry , po przez różne kursy i jakoś mi to nie szło ,ale tobie mogą pomagać różne tego typu kursy.Samemu możesz się nauczyć grać tylko musisz systematycznie sięgać po gitarę
Kocham spać i
Nienawidzę Interpunkcji ://

Awatar użytkownika
Gleba

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 07 Lis 2011, 19:44

Awatar użytkownika
mgirl

Nieprzeczytany postprzez Walek94 » 07 Lis 2011, 20:11

Jestem samoukiem, uczę się od roku, opinią "ekspertów" - ludzie co mają trochę wspólnego z muzyką, idzie mi to dobrze :). Jeśli znasz dobrze angielski to polecam nauczyciela Marty Schwartz na YT, jest genialny. Jeśli nie, może być trudniej, teoria z ogniskowo.pl lub gitara.pl czy jakoś tak, również można zaopatrzyć się w książki do nauki gry. Osobiście zacząłem od akustyka i muszę powiedzieć, było ciężko, pozdzierana skóra z palców, krew, odciski, ale teraz jest dobrze i cieszę się, że wybrałem tą opcję. Klasyk - opcja dla troszkę leniwszych, akustyk dla odważnych na początek może sprawiać wielkie problemy.

Walek94

• Miejscowość:Płock

Nieprzeczytany postprzez macoss » 07 Lis 2011, 20:22

O palce trochę mnie się boje bardziej o to że mogę się zniechęcić a szkoda by było jak bym już gitarę kupił.
Znaczy mówisz że idzie się na uczyć przy dobrych chęciach:)?
I czy da się grać/umieć grać na gitarze grając z tabulatorów(chyba źle napisałem :P) tylko i wyłącznie z tego co patrzałem to jest to chyba prostsze niż z nut?

macoss

Nieprzeczytany postprzez Walek94 » 07 Lis 2011, 20:40

Dużo prostsze niż z nut, ja nie umiem dalej z nut grać :)
Idzie idzie, gitara to piękny instrument i polecam :D

Walek94

Nieprzeczytany postprzez inget namn » 07 Lis 2011, 21:30

ja polecam jednak akustyczną na początek ;)
w internecie jest całe mnóstwo nawet darmowych kursów gry na gitarze, warto poszukać;) na początku wszystko będzie trudne i na pewno zniechęcisz się nie raz, grunt żeby powracać szybko do instrumentu, bo naprawdę warto:) taby sobie daruj, na początek zacznij od najprostszych akordów i bicia, zapoznania się z dźwiękiem, strunami i całą resztą;)
wytrwałości i cierpliwości życzę, no i systematyczności...
Image

Awatar użytkownika
inget namn

• Pochwały:3

Nieprzeczytany postprzez macoss » 07 Lis 2011, 22:08

Mam jeszcze takie pytanie co to są te bicia?

macoss

Nieprzeczytany postprzez Walek94 » 07 Lis 2011, 22:10

w jaki sposób uderzasz kostką/ręką w struny :d (dół, góra, tłumienie itp.)

Walek94

Nieprzeczytany postprzez macoss » 07 Lis 2011, 22:12

OK dzięki to chyb azacznę zbierać kasę :)

macoss

Nieprzeczytany postprzez inget namn » 07 Lis 2011, 22:14

tylko nie kupuj pierwszej lepszej gitary z tesco z przeceny...
najlepiej skonsultuj wybór gitary z kimś kto sie troche na tym zna ;)
Image

Awatar użytkownika
inget namn

• Pochwały:3

Nieprzeczytany postprzez macoss » 07 Lis 2011, 22:15

Wiem wiem czytałem gdzieś żeby tak powyżej 400zł rozpatrywać i właśnie pójść z kimś wcześniej kto się zna

macoss

Nieprzeczytany postprzez KandaYuu » 08 Lis 2011, 02:57

Jasne, że można nauczyć się samemu. Ja np nauczyłam się grać sama, bez żadnego nauczyciela i kursów, książek czy internetu (znaczy ja na basie, w przypadku gitary akustycznej czy elektrycznej warto popatrzeć jakie są chwyty i jak je łapać). Najważniejsze są chęci i odrobina talentu. Niestety trzeba być wytrwałym i nie poddawać się przez początkowe nie powodzenia. Im więcej treningu tym lepsze skutki.
Aha co do kupna gitary, uważaj, żeby nie trafiła się jakaś badzewna z krzywym gryfem, tego nawet nastroić porządnie nie idzie, dlatego polecałabym się udać do sklepu muzycznego i się porozglądać. Osobiście nie kupiłabym gitary przez internet, chyba, że z jakiegoś zaufanego źródła. (kiedyś kupiłam flet przez intermet, naszukałam się żeby był z wiarygodnego źródła i dobrej jakości, no i się udało^^ gra dobrze).

KandaYuu

• Miejscowość:Jigoku

Nieprzeczytany postprzez hanna_anna » 17 Lis 2011, 21:05

Nauczyć się można, ta kwestia nie ulega wątpliwości ;)
Kiedy ja kupiłam sobie gitarę a jest to gitara elektryczna to było mi bardzo ciężko się samej nauczyć na niej grac. Kiedy mi coś nie wychodziło rzucałam gitarę w kat i sięgałam po nią parę tygodni później. Wiec możesz sobie wyobrazić ze efektu mojej nauki - zero.
Natomiast kiedy zaopatrzyłam się w akustyczna gitarę szlo mi o niebo lepiej. Miałam stronkę na której bardzo dobrze było wszystko tłumaczone i gdzie na prawdę można było się dowiedzieć wielu przydanych rzeczy, niestety nigdzie tej stronki nie zapisałam. A szkoda mogłabym Ci polecić.
Οἶδα οὐδὲν εἰδώς

Awatar użytkownika
hanna_anna

• Pochwały:9

Re: Samodzielna nauka gry na gitarze

Nieprzeczytany postprzez p4awel » 18 Lis 2011, 00:27

Mysle, iz najlepiej zaczynac na klasyku, gdyz ma najszerszy gry i bedziesz mial rozciagnieta lewa reke. Ale jezeli bardziej podoba ci sie muzyka np rockowa mysle, ze zaczynanie nawet na elektryku nie jest zle.
Druga sprawa. Samonauczenie sie jest mozliwe ale na pewno trudniejsze. Zawsze lepiej jest moc na kogos popatrzec, ktos moze zwrocic ci uwage na bledy i w ogole.
W internecie jest mnostwo stron, wiec z tym nie powinno byc problem. Ja po swoich doswiadczeniach doradzam ci lekcje w szkole muzycznej czy tez prywatnie.
"Nie ważne jest ile zadasz ciosów lecz ile możesz przyjąć by móc dalej walczyć i iść z podniesioną głową."

Awatar użytkownika
p4awel

• Miejscowość:Podkarpacie

Nieprzeczytany postprzez macoss » 18 Lis 2011, 16:20

Ja zamierzam zacząć na akustyku a jak już będę umiał porządnie to na elektryka się przenieść. Na początek to chyba elektryczna za droga jest.

p4awel napisał:Ja po swoich doswiadczeniach doradzam ci lekcje w szkole muzycznej czy tez prywatnie

Kilka lekcji zapewne prywatnie wezmę, a tak to głównie z internetu i jakieś porządnej książki, może jakąś polecacie?

macoss

Wyświetlanie

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Do góry