Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1380596 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

Saga o Ludziach Lodu

Dział przeznaczony dla wszystkich moli książkowych i nie tylko ;)

Saga o Ludziach Lodu

Nieprzeczytany postprzez DeZeRteRka » 19 Maj 2007, 12:41

czy ktos z was miał stycznośc z tą sagą? jak tak to co o niej myślicie? włśnie skonczyłam I tom "zauroczenie" i nawet mi sie spodobała...
"kAŻda żYWa iStotA na ZiEMi uMIeRa SamOTniE"

Awatar użytkownika
DeZeRteRka

• Miejscowość:piekło Dantego

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Re: saga o ludziach lodu

Nieprzeczytany postprzez givemereason » 04 Sie 2011, 09:48

Kerosine napisał:Moja ukochana książkowa seria ♥ Absolutnie fantastyczna, cudowna i klimatyczna ♥ Niewiele jest pozycji, które by mnie do tego stopnia wciągnęły ♥ I jeden z dowodów na mój absolutny brak gustu :>

czemu brak gustu, Margit Sandemo to świetna pisarka, a że nie każdemu się podoba... :wink:
[...] zdradzacie ideały humanizmu, przymykając oczy na to, co się tutaj dzieje. Europejczyk z Zachodu to z natury egoista i faszysta. Nie potraficie stworzyć niczego nowego, umiecie jedynie mnożyć pieniądze i pochłaniać snickersy.

Asne Seierstad, "Dzieci Groźnego"

Awatar użytkownika
givemereason

• Pochwały:4

Re: saga o ludziach lodu

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 04 Sie 2011, 09:48

Awatar użytkownika
mgirl

saga o ludziach lodu

Nieprzeczytany postprzez Wyrafinowana » 04 Sie 2011, 10:45

dawno dawno temu, przeczytalam chyba 16 czesci tego tasiemca.
nie pamietam juz z jakiego powodu porzucilam, moze zmeczenie materialu (czy jakis nudny tom mi sie trafil?), bo dostep do kolejnych odcinkow mialam.

ogolnie to takie srednie to wszystko, ale nie mozna odmowic temu kilku ciekawych pomyslow czy historii, bo przez tyle tysiecy stron nikt by nie przebrnal, bez zadnego punktu zaczepienia. sa zarowno dzieje historyczne ogolne i samego rodu, sa liczne romanse i sa tez elementy magiczne - wiec mozna wybrac cos dla siebie ;)

Awatar użytkownika
Wyrafinowana
Absolwent

• Pochwały:26

saga o ludziach lodu

Nieprzeczytany postprzez givemereason » 05 Sie 2011, 20:41

16 część to chyba o Ingrid, Danielu, tak? pamiętam wątek z handlarką aniołków czy czymś takim... tytuł tego tomu to 'Kwiat wisielca' o ile dobrze pamiętam, mi tam się całkiem podobał ;-) pod koniec było już nudnawo, walka Lucyfera z Archaniołem(?) to w ogole jakies nieporozumienie, niesmaczny był też tom 21.
[...] zdradzacie ideały humanizmu, przymykając oczy na to, co się tutaj dzieje. Europejczyk z Zachodu to z natury egoista i faszysta. Nie potraficie stworzyć niczego nowego, umiecie jedynie mnożyć pieniądze i pochłaniać snickersy.

Asne Seierstad, "Dzieci Groźnego"

Awatar użytkownika
givemereason

• Pochwały:4

saga o ludziach lodu

Nieprzeczytany postprzez CanisLupus » 20 Mar 2012, 10:10

Dałem radę przeczytać 6 tomów. Nie powiem nie były złe, ale nie wyobrażam sobie przeczytać ich wszystkich. Przy 5 i 6 miałem wrażenie jakby była opowiedziana ta sama historia tylko z innymi bohaterami :/

CanisLupus

saga o ludziach lodu

Nieprzeczytany postprzez Sinssew » 12 Lip 2012, 00:29

Ja dotarłam jakoś do 23 a potem zaćzęłam się gubić w drzewie geneaologicznym ;D ogólnie to mam wszystkie części w domu (mamusia kupowała z gazetki) ale wątpie bym dała im radę ;) Bądź co badź, wysrastałam na tych lekturach, czytałam z zapartym tchem, po dwie książki dziennie (wyzwanie jak dla początkującej czytelniczki).A losy Vilemo i Dominika przeżywałam najbardziej, można powiedzieć,że "noszę ich w sercu" haha, ryczałam jak osioł gdy... umierali.Eh co za czasy. Polecam!
Peace, love, empathy.

Awatar użytkownika
Sinssew

• Miejscowość:Bydgoszcz

saga o ludziach lodu

Nieprzeczytany postprzez karr » 12 Lip 2012, 10:55

sagi to zdecydowanie nie moja działka i ta seria bynajmniej nie jest wyjątkiem od reguły. fabuła ciągnie się jak w typowym telewizyjnym tasiemcu, co po kilku tomach jest po prostu męczące (a ja nie jestem w stanie zapamiętać wszystkich perypetii bohaterów). aczkolwiek z dwojga złego lepiej czytać najbardziej bzdurne książki niż ślęczeć przed jeszcze głupszymi serialami. ale wracając do samej Sagi o Ludziach Lodu, to mógłbym do niej wrócić tylko jako przerywnika pomiędzy ambitniejszymi książkami.

karr

• Pochwały:38

saga o ludziach lodu

Nieprzeczytany postprzez aveiha » 12 Lip 2012, 18:34

Do czytania jako lekkie, łatwe i przyjemne. Ot czytadło, ale czasem się ma ochotę na coś 'lżejszego' i mniej ambitnego. Odkryłam tę sagę podczas którejś z sesji i zamiast podręczników przeczytałam niemal całą;) Czego to człowiek nie robi, by się nie uczyć :D Jednak najbardziej podobała mi się pierwsza część - reszta jak to przy długich seriach bywa jest jak odgrzewane kotlety.
By nie zwariować w tym świecie trzeba być rozsądnym wariatem.

Awatar użytkownika
aveiha

• Pochwały:8

saga o ludziach lodu

Nieprzeczytany postprzez Garadiella_ » 15 Lip 2012, 09:57

Właśnie jestem w trakcie czytania tomu 5 Grzech śmiertelny, jednak szczerze powiedziawszy nie bardzo mnie te książki wciągają. Nie jestem fanką tasiemców i pewnie gdyby nie babcia, która dała mi kiedyś całą serię, bo już tych książek nie chciała, pewnie nigdy bym się za czytanie Sagi... nie wzięła
Każda niewy­korzys­ta­na szan­sa, to szuf­ladka doświad­czeń, której nie ot­worzy­liśmy.
Naj­częściej ze strachu przed zawartością.

Awatar użytkownika
Garadiella_

• Pochwały:1
Użytkownik zbanowany

saga o ludziach lodu

Nieprzeczytany postprzez vaampire2100 » 23 Lip 2012, 15:22

J a czytałam całość 47 tomów, na pcozątku mi sie podobała ale juz tak pod koniec troche nudne, ten koniec za długo sie wlecze.

Awatar użytkownika
vaampire2100

• Miejscowość:Poznań