Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1380797 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

Rozprawka :(

Dział z pracami domowymi gimnazjalistów. Jeśli masz jakiś problem z zadaniem domowym, nie wiesz, jak je rozwiązać - napisz! Być może ktoś będzie w stanie udzielić Ci pomocy.

Rozprawka :(

Nieprzeczytany postprzez misiaczek132 » 06 Gru 2007, 18:39

mam taka ogromna proźbe a mianowicie o napisanie mi rozprawki na temat :czy słowa Mahatmy Gandhiego :"Dobro i zło muszą istnieć obok siebie, a człowiek musi dokonywać wyboru" odnoszą się do Twojego pokolenia.

Rozprawka to według mnie najgorsze co moze byc :( umiem to mniej wiecej pisac ale dostaje z tego 3 a musze miec min. 4 :(. nigdy nie wiem o czym mam pisac jak dostaje taki temat i nie wiem jakich uzyc argumentów

Błagam... HELP...!

misiaczek132

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Re: Rozprawka :(

Nieprzeczytany postprzez Eunika » 07 Gru 2007, 11:26

Chętnie bym Ci pomogła ale nie napisze ci całej rozprawki. Nie mam na to czasu (; i niestety ale wydaje mi się, że tutaj nikt tego za Ciebie nie zrobi. Temat masz świetny. Naprawdę. Poczytaj w internecie wzory rozprawek, rozbudź wyobraźnię i postaraj się. Bo coś mi sie wydaję, że po prostu Ci się nie chce. :P
'ale Ty nigdy nie poddasz się'

skazana.

Awatar użytkownika
Eunika

• Miejscowość:Wschód Polski

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 07 Gru 2007, 11:26

Awatar użytkownika
mgirl

• Miejscowość:M-Forum

Nieprzeczytany postprzez Nazija_Ahmed » 07 Gru 2007, 12:28

Dostajesz 3, bo być może nie zawierasz wszystkich istotnych części w rozprawce:
-teza
-argumentacja
-podsumowanie

Teza polega na przedstawieniu swojego punktu widzenia - np. Zgadzam się ze stwierdzeniem, że słowa Mahatmy Gandhiego dotyczące dobra i zła, które zestawione obok siebie tworzą nieodzowną część ludzkiego życia, odnoszą się do mojego pokolenia.
I teraz następuje przedstawienie odpowiednich dowodów. Najpierw pomyśl, czym jest zło, a czym dobro, czy człowiek może je rozpoznać i od siebie oddzielić, a w ostateczności uniknąć jednego z nich... Co się składa na wybór właściwej drogi, czy to jest doświadczenie, inteligencja, otoczenie, wiek itp. czy może wszystko razem? Napisz co cechuje Twoje pokolenie, czy jest to rozsądek, uleganie wpływom innych, czy może jeszcze coś innego... Co powinno się zrobić w celu zmiany postępowania? po przemyśleniu argumentacja wyjdzie sama. ;) Udowodnienie oddziela się akapitami.
Później, po przeczytaniu i wprowadzeniu poprawek do pracy wysuń odpowiedni wniosek.
"Barokowe kobiety podobnie jak sam barok były bardzo przesycone. Przesycone kształtem." - cha, cha. :D

"Jacek Soplica schował się pod sutanną i tam odnalazł swoje powołanie." - :G :D

Awatar użytkownika
Nazija_Ahmed

Nieprzeczytany postprzez misiaczek132 » 07 Gru 2007, 18:02

nawiekszy problem mam z układaniem argumentów... bo z teza i podsumowaniem nie ma problemu... :( - p.s dzieki za szczere checi... juz cos napisalam teraz pozostaje mi czekac na ocene... :)

misiaczek132