Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1380540 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

Romantyczne teksty

Dział poświęcony ciekawym aspektom życia, jakimi z pewnością są sprawy kulturalne.

Romantyczne teksty

Nieprzeczytany postprzez loco15 » 11 Lut 2010, 15:27

Ostatnio zainteresowałem się ''byciem romantycznym''. Do tego stopnia że czytam każde teksty z tego rodzaju. I tu pytanie do was. Macie jakieś dłuższe opowiadania, ewentualnie książki romantyczne. Broń boże, nie chodzi mi o Harlqiuny tylko o normalne texty.
Ból bycia samemu... jest nie z tego świata, prawda?

Awatar użytkownika
loco15

• Miejscowość:Garwolin

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Romantyczne teksty

Nieprzeczytany postprzez Tousuke » 11 Lut 2010, 18:40

Nie da się stać romantycznym... Romantycznym po prostu się jest lub nie, a nie "zainteresowałem się byciem romantycznym". A ja kiedyś chciałem stać się nietoperzem i co? Żadne książki romantyczne, ani filmy ani nic w ogóle nie zmienią ciebie raczej, bo i tak dla ciebie będą nudne. Pozdrawiam. :)
Istota emo, czyli poczucie niezrozumienia. Muzyka metalowa ma na to sposób „Roz.ierdol to". Punkowa „napie.dol się". Rap „Pie.dol to i walcz". A emo Chyba najprędzej „Płacz jak ci.a, którą jesteś"

Awatar użytkownika
Tousuke

• Pochwały:1
Użytkownik zbanowany

Romantyczne teksty

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 11 Lut 2010, 18:40

Awatar użytkownika
mgirl

Romantyczne teksty

Nieprzeczytany postprzez loco15 » 11 Lut 2010, 22:01

Źle mnie zrozumiałeś. Ja się tym interesuje, zaczerpuję z tego ciekawe frg. i urzeczywistniam je. Tak jak ktoś lubi horrory, ja lubię romantyczne rzeczy, czy to złe? NIE!!!

Awatar użytkownika
loco15

Romantyczne teksty

Nieprzeczytany postprzez NoNameUser » 11 Lut 2010, 22:20

A moze poezja, teksty piosenek? Tam znajdziesz tego na peczki, do tego wedlug mnie "ładniej" ubrane w slowa. Milosc jest tak rozleglym motywem wsrod pisarzy czy poetow, ze przytaczanie tu dwoch czy trzech propozycji mija sie z celem. O niczym nigdy nie pisano wiecej;]
"The Best Thing God Has Created Is A New Day"
Viðrar Vel Til Loftárása, Sigur Rós.

Remember - all good things are wild and free.

Awatar użytkownika
NoNameUser
Absolwent

• Pochwały:11

Romantyczne teksty

Nieprzeczytany postprzez Sylala » 11 Lut 2010, 22:23

Przeczytaj książki/wiersze powstałe w epoce romantyzmu ;-).
Mickiewicz, Słowacki, Goethe, Norwid, Victor Hugo...
Poza nimi Franciszek Petrarka, Jan Andrzej Morsztyn, Adam Asnyk, Antoni Słonimski, Halina Poświatowska, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska itd.
"Zaiste, jak mawiał król Dezmod, zaglądnąwszy po skończonej potrzebie do nocnika: „Rozum nie jest w stanie tego ogarnąć”."

Andrzej Sapkowski

Sylala

• Pochwały:32

Romantyczne teksty

Nieprzeczytany postprzez loco15 » 12 Lut 2010, 00:12

Problem w tym że nie lubię polskich autorów. Ostatnio bardzo podobała mi się książka ''Zmierzch'' i opowiadania dotyczące Belli i Edwarda w czasach rzeczywistych w innej formie niż w książce np. jako gwiazda rocka. Bardzo mi się to podobało i szukam czegoś takiego

Awatar użytkownika
loco15

Romantyczne teksty

Nieprzeczytany postprzez Kicek0 » 27 Lut 2010, 13:47

"Cierpienia młodego Wertera" - tylko nie strzelaj sobie w głowę po tym i nie płacz za ściętymi drzewami ^^
Spojrzała na małe płonące w sali ogniska, potem znów na Richarda.
– Lubisz koty? – spytała.
– Tak – odrzekł Richard. – Dosyć lubię.
Na twarzy Anestezji odbiła się ulga.
– Udko? – spytała. – Czy pierś?

~Nigdziebądź, Neil Gaiman

Awatar użytkownika
Kicek0

• Pochwały:10
Użytkownik zbanowany

Romantyczne teksty

Nieprzeczytany postprzez almette » 03 Kwi 2010, 14:54

"Propozycja" Teresy Medeiros
"Jeśli kiedyś zakochasz się w nieodpowiednim człowieku, nie zostawaj z nim do śmierci, bo ten odpowiedni ciągle gdzieś na Ciebie czeka."

almette

Romantyczne teksty

Nieprzeczytany postprzez ladyasia » 13 Cze 2010, 16:13

Tousuke napisał:Nie da się stać romantycznym... Romantycznym po prostu się jest lub nie, a nie "zainteresowałem się byciem romantycznym". A ja kiedyś chciałem stać się nietoperzem i co? Żadne książki romantyczne, ani filmy ani nic w ogóle nie zmienią ciebie raczej, bo i tak dla ciebie będą nudne. Pozdrawiam. :)

Ehhh, nie zgadzam się. Czym jest romantyczność? To jest wrażliwość na świat. Wielu facetów nie jest i podziwiam kolegę, który chce nad sobą popracować. Kobiety kochają romantyków :D Mogą być zimnymi draniami na codzień, np. w pracy, ale wieczorem, kiedy zachodzi słońce i są sami... ahhh :jupi:
Wracając - na świat można się uwrażliwić. A Tousuke zakłada, że nad sobą się nie pracuje. loco15 - podoba mi się Twój upór. Człowiek się uczy przez całe życie! :D
Tylko zdechłe ryby płyną z prądem!

Awatar użytkownika
ladyasia

• Miejscowość:Szczecin

Romantyczne teksty

Nieprzeczytany postprzez Catwoman » 14 Cze 2010, 21:43

loco15 napisał:Problem w tym że nie lubię polskich autorów. Ostatnio bardzo podobała mi się książka ''Zmierzch'' i opowiadania dotyczące Belli i Edwarda w czasach rzeczywistych w innej formie niż w książce np. jako gwiazda rocka. Bardzo mi się to podobało i szukam czegoś takiego

No to się wyjaśniło... Szukasz romantycznych ksiażek w takim współczesnym, nudnym wydaniu.

Choć i tak uważam, że najpierw powinieneś sięgnąć po Byrona, aby trochę wypłukać ten mdły współczesny wypaczony romantyzm.
To err is human; to purr, feline.

Awatar użytkownika
Catwoman
Absolwent

• Pochwały:15

Romantyczne teksty

Nieprzeczytany postprzez maq23 » 17 Cze 2010, 14:46

"Fruwająca dusza" Yoko Tawada

maq23

Romantyczne teksty

Nieprzeczytany postprzez byku0224 » 29 Cze 2010, 14:23

Pocztatj Cierpienia młodwego wertera, Romeo i Julia, Tristan i Izolda, Dziady Mickiewicza. Choc uważam że tak z dnia na dzień "zainteresować się bycie romantycznym" jest bez sensu. Bo z tym się razcej człowiek rodzi. Romantyzm w człowieku to jest calkiem inny pogląd na świat. To nie jest tylko powiedzieć "Kocham cię" przy zachodzie słońca. Nim trzeba być, poczuć to duszą. Ujmę to w sposób dość romantyczny. "Kamień nie od początku ma na sobie mech".

byku0224

Romantyczne teksty

Nieprzeczytany postprzez riddle » 29 Cze 2010, 15:24

Problem w tym że nie lubię polskich autorów. Ostatnio bardzo podobała mi się książka ''Zmierzch
harlequiny są najbardziej zbliżone, zarówno jeśli chodzi o formę jak i treść, spróbuj znaleźć jakieś znanych autorów, a nuż znajdziesz coś dla siebie. Albo sięgnij po inne takie czytadla o romansach z wampirami, są jeszcze "Dzienniki Wampirów" i "Czysta Krew"
mdły współczesny wypaczony romantyzm
To nie mdły romantyzm, To mdła papka :) a romantyczność we współczesnej literaturze można jak najbardziej znaleźć, przykłądowo jesli chodzi o literaturę popularną Carlos Ruiz Zafn jest całkiem romantyczny.
Pewna pani na Marsałkowskiej
kupowała synkę z groskiem
w towazystwie swego męza, ponurego draba;
pani w sloch w ksyk i w lament
- Męzu spójz, jaka strasna zaba!
Mąz był wyzsy uzędnik, psetarł mgłę w okulaze
i zekł; Zecywiście coś skace po trotuaze

Awatar użytkownika
riddle

• Miejscowość:kraków
  • Pochwały:24

Romantyczne teksty

Nieprzeczytany postprzez hesse21 » 14 Lip 2010, 16:50

Polecam ś.p. Jonasza Koftę i jego "Trzeba marzyć"

hesse21

Re: Romantyczne teksty

Nieprzeczytany postprzez Creep » 15 Lip 2010, 11:43

Zafona też polecam. A tak w ogóle to albo się rodzisz romantykiem, albo nie ;)

Jeśli jednak masz romantyzm w duszy albo chcesz pracować nad tym, aby go mieć, to przeczytaj koniecznie opowiadanie Edwarda Stachury i powiedz nam co o nim myślisz.

http://www.poema.art.pl/site/itm_8975_quotpokocham_ja_sila_woliquot.html

No i ogólnie polecam twórczość Stachury.

Awatar użytkownika
Creep

• Miejscowość:Kraków
  • Pochwały:1

Wyświetlanie

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Do góry