Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1380697 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

relacja rodzice - syn

Tutaj będą umieszczane wszystkie nic nie wnoszące, bądź też powtarzające się, tematy.

relacja rodzice - syn

Nieprzeczytany postprzez jamesblond » 14 Sie 2012, 19:53

czy normalne jest dla Was ze syn pyta matke o okres?
wydaje mi sie ze wiekszosc ludzi unika takich rozmow no chyba ze jest to rozmowa ojca z synem czy matki z corka. nawet jezeli pojawia sie krepujacy temat to nie wydaje mi sie zeby rodzice rozmawiali z dziecmi otwarcie o swoim zyciu seksualnym ale uswiadamiaja je ogolnie - jak to dziala funkcjonuje na czym polega itp
nienormalne jest dla mnie ogladanie siebie nawzajem nago i nie chcialabym zobaczyc nikogo z mojej rodziny w neglizu - dla mnie sa oni bezplciowi. jestem kobieta i nie rozmawialabym z ojcem o jego zyciu seksualnym i nie rozumiem jak chlopaka moze interseowac rozmowa z matka o jej menstruacji. moim zdaniem takie rozluznienie seksualne przyczynia sie do hodowania pedofili gwalcicieli kazirodcow itp
czy to ja jestem dziwna czy ludzie dookola mnie?

Awatar użytkownika
jamesblond

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

relacja rodzice - syn

Nieprzeczytany postprzez Helende » 14 Sie 2012, 20:41

Dla mnie dziwne jest Twoje myslenie. Ciekawosc jest naturalna, a kto moglby byc lepszym w odpowiadaniu na pytania niz nasi bliscy? Oczywiscie, wazne jest tez nastawienie rodziny.
I am Jack's complete lack of surprise.

He's got more brains than a brain pie. Oh... Brain pie! Perfect!

Awatar użytkownika
Helende

• Miejscowość:Szczecin
  • Pochwały:13

relacja rodzice - syn

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 14 Sie 2012, 20:41

Awatar użytkownika
mgirl

• Miejscowość:M-Forum

relacja rodzice - syn

Nieprzeczytany postprzez jamesblond » 14 Sie 2012, 21:04

aaaa i normalne jest ze ojciec pokazuje corce penisa mowi ze lubi sie bzykac na misjonarza a matka mowi synowi ze jej cykl menstruacyjny wynosi 30 dni? to jest normalne??

Awatar użytkownika
jamesblond

relacja rodzice - syn

Nieprzeczytany postprzez alooohaa » 14 Sie 2012, 21:09

jamesblond o co Ci w ogóle chodzi? Jak chcesz wyciągać przykłady skrajnej patologii to się zawsze coś znajdzie tylko do czego Ty zmierzasz?
uh said the man to the lady
uh said the lady to the man she adored
and the whores like a choir
go uh all night
and mary ain't you tired of this
uh

Awatar użytkownika
alooohaa

• Pochwały:67

relacja rodzice - syn

Nieprzeczytany postprzez ema » 14 Sie 2012, 21:11

jamesblond napisał:aaaa i normalne jest ze ojciec pokazuje corce penisa mowi ze lubi sie bzykac na misjonarza a matka mowi synowi ze jej cykl menstruacyjny wynosi 30 dni? to jest normalne??

W taki wypaczony sposób jak Ty to opisałeś nie jest. Ale jeśli syn chce się dowiedzieć o funkcjonowaniu damskiego organizmu i matka tłumacząc mu co i jak podzieli się także informacją o długości swojego cyklu to co w tym złego? Jesli ojciec rozmawiając z córką na tematy seksu zażartuje odnośnie pozycji dla rozluźnienia atmosfery to co w tym złego? Nie każdy uważa takie sprawy za temat tabu.
Już niedługo wszystko się zmieni.

Awatar użytkownika
ema

• Pochwały:26

relacja rodzice - syn

Nieprzeczytany postprzez jamesblond » 14 Sie 2012, 21:47

nie wiem jak cos takiego moze rozluznic atmosfere. moim zdaniem to by tylko wprowadzilo dodatkowy kwas. nie mowie ze rozmowa o seksie z rodzicami jest nie na miejscu tylko nikt uswiadamiajac swoje dziecko chyba nie przytacza przykladow z autopsji? bo o tym jest mowa w poscie - wiekszosc chyba nie potrafi czytac
mozna cos tlumaczyc opowiadac ale dlaczego chlopak nie pojdzie z czyms takim do ojca tylko leci do matki? po co sie interesuje jej okresem? co mu daje wiedza ile dni trwa jej cykl? moze to i jest ciekawosc ale napewno niezdrowa ciekawosc.
i nie wiem jak reszta ale ja swoich rodzicow nie chcialabym widziec nago. jest to dla mnie krepujace i nie wiem co takeigo wniosloby takie doswiadczenie do mojego zycia

Awatar użytkownika
jamesblond

relacja rodzice - syn

Nieprzeczytany postprzez Gambit » 14 Sie 2012, 22:54

Przyznam szczerze, pierwszy raz mi przyszło do głowy , że taka sytuacja mogłaby zaistnieć.
Fakt , że wspomniana wiedza na temat menstruacji matki , synowi się na nic nie zda , ale ludzie o dziwniejsze rzeczy dziwniejszych ludzi pytają. Pozwolę sobie na przytoczenie przykładu :
Nauczyciel na początku roku szkolnego "wyjeżdża" z pytaniem : "No, to słucham kto sobie dzisiaj zrobił ręką dobrze? "
Pytanie nie na miejscu, niestosowne i szokujące.
A jeśli odpowiadając na pytanie
jamesblond napisał:czy normalne jest dla Was ze syn pyta matke o okres?

Tak, normalne. W większości przypadków jest to jak najbardziej normalne.
Ta mniejszość to wiedza wyszczególniona tzn. indywidualny przebieg a nie sama definicja.

jamesblond napisał:nienormalne jest dla mnie ogladanie siebie nawzajem nago i nie chcialabym zobaczyc nikogo z mojej rodziny w neglizu

A czy jak Byłaś brzdącem , to nie brałaś wspólnej kąpieli z którymkolwiek ze starszyzny?

Awatar użytkownika
Gambit

• Pochwały:2

relacja rodzice - syn

Nieprzeczytany postprzez jamesblond » 14 Sie 2012, 23:00

bralam ale nikt nie byl wtedy nago oprocz mnie. rozumiem ze rodzice mogli widziec wtedy mnie - nie bylo innego wyjscia z reszta ale nikt mnie na szczescie nie narazal na taki widok

Awatar użytkownika
jamesblond

relacja rodzice - syn

Nieprzeczytany postprzez karr » 14 Sie 2012, 23:10

jamesblond napisał:mozna cos tlumaczyc opowiadac ale dlaczego chlopak nie pojdzie z czyms takim do ojca tylko leci do matki? po co sie interesuje jej okresem? co mu daje wiedza ile dni trwa jej cykl? moze to i jest ciekawosc ale napewno niezdrowa ciekawosc.

dlaczego oburzasz się na myśl, że jakiś chłopak interesuje się fizjologią kobiety? i dlaczego ma pytać o to ojca, skoro matka ma na pewno większą wiedzę na ten temat?

jamesblond napisał:moim zdaniem takie rozluznienie seksualne przyczynia sie do hodowania pedofili gwalcicieli kazirodcow itp

rozluźnienie seksualne? chyba trochę egzagerujesz. to, że ktoś chce wiedzieć jak wygląda cykl płciowy kobiety, to nie znaczy, że planuje grzmocić się na lewo i prawo albo, nie daj Boże, gwałcić wszystkie kobiety dookoła.

najlepiej w ogóle nie poruszać takich tematów w domu, co? niech dzieciak czerwieni się na dźwięk słowa "pochwa" albo "penis",a wszystkiego dowie się od mądrych kolegów w szkole albo na podwórku.

karr

• Pochwały:38

relacja rodzice - syn

Nieprzeczytany postprzez jamesblond » 14 Sie 2012, 23:23

rozluznienie akurat tyczylo sie ogladania rodzicow nago
i nie chodzi mi to u to zeby wogole z dziecmi o tym nie rozmawiac bo chyba sporo ludzi na tym forum nie potrafi czytac skoro wyraznie napisalam ze rodzice jezeli juz rozmawiaja to na ogolne tematy:
seks polega na tym ble ble ble wez sie synu zabezpieczaj itp ale nikt sie nie bedzie zwierzal ze lubi na gorze czy na dole czy woli anal czy oral bo takich rzeczy chyba nie musimy o rodzicach wiedziec??
kto komu zabrania pytac? chce sie czegos dowiedziec o seksie - prosze bardzo ale czy niezbedna jest mu informacja jak to robia jego starzy? nikomu sie to nie wydaje chore? no to moze lepiej zrobic dziecku pokazik? to sie wiecej dowie
a matka zamiast tlumaczyc ogolnie na czym polega okres to niech mu mowi kiedy ma dni plodne zeby go informowac kiedy sypia z tatusiem i niech pokaze jak sie aplikuje tampon
widze ze zyjemy w bardzo zdrowym otoczeniu wsrod zdrowych umyslowo ludzi

Awatar użytkownika
jamesblond

relacja rodzice - syn

Nieprzeczytany postprzez karr » 15 Sie 2012, 00:00

jamesblond napisał:na tym forum nie potrafi czytac

za to ty masz problem z pisaniem.

jamesblond napisał:nikt sie nie bedzie zwierzal ze lubi na gorze czy na dole czy woli anal czy oral bo takich rzeczy chyba nie musimy o rodzicach wiedziec??

ty nie musisz, ale może ktoś jest tym zainteresowany? to nie moja sprawa o czym rozmawia się w innych rodzinach, nie będę nikomu narzucać tematów, co wypada, a co nie wypada.

reszty nie komentuję.

karr

• Pochwały:38

relacja rodzice - syn

Nieprzeczytany postprzez jamesblond » 15 Sie 2012, 00:42

no najwyrazniej problem z czytaniem jest bo masz pretensje ze najlepiej nie poruszac tego tematu chociaz nic takiego nie sugerowalam
i nie chodzi o narzucanie tematow o czym ktos ma rozmawiac ale chyba istnieje cos takiego jak jakies granice? kazdy sie chyba moze wypowiedziec czy cos takiego uwaza za odpowiednie czy nie? a najlepiej jakby kazdy sie wypowiadal za siebie i mowil konkretnie czy sam takie rozmowy odbywal a nie tylko rzucacie haslami ze kazdy robi co uwaza bo nikt nie bedzie nic nikomu narzucal

Awatar użytkownika
jamesblond

relacja rodzice - syn

Nieprzeczytany postprzez Michał K. » 15 Sie 2012, 00:49

jamesblond, Czytając twoje wszystkie posty na ten temat , uśmiałem się po pachy . Do tej pory nie wiem o co Ci chodzi . Ale w końcu zrozumiałem .
Piszesz :
jamesblond napisał: chce sie czegos dowiedziec o seksie - prosze bardzo ale czy niezbedna jest mu informacja jak to robia jego starzy? nikomu sie to nie wydaje chore?

Znam taką kobietę , która opowiada swoim dzieciom i rodzinie jak lubi współżyć . No i co z tego ? Mam tę kobietę ( sąsiadkę ) uważać za jakiegoś zboczeńca ? Śmieję się . Chodzę do jej syna codziennie i opowiadała jak jej partner wyładował się po stosunku na cycki i kazała mu spermę wytrzeć z niej ręcznikiem bo będzie rzygać .
Takie tematy śmieszą otoczenie , w której przebywa . Dzieci jej jakoś się nie wstydzą , bo są wychowani na jej zasadach , przez nią.
One o seksie wiedzą wszystko , co gdzie i jak się wkłada . To po prostu kwestia wychowania .

Tematy o przyrodzie dziecko poznaje w szkole . Nie którzy rodzice uważają , że to starczy - a nie które biorą sprawę w swoje ręce :)

Awatar użytkownika
Michał K.

• Pochwały:1

relacja rodzice - syn

Nieprzeczytany postprzez Mastero » 15 Sie 2012, 02:28

Hulaj, że hulaj to u mnie w domu nie ma takich sytuacji jak wymieniłaś, jednakże jesli moja rodzicielka dostaje menstruacji otwarcie o tym mówi dla zdrowia. Po prostu "chłopaki mam okres boli mnie brzuch radzcie sobie sami lub synku możesz mi pomóc x/y/z".

Awatar użytkownika
Mastero

• Miejscowość:Koszalin
  • Pochwały:3

relacja rodzice - syn

Nieprzeczytany postprzez Rudolf » 15 Sie 2012, 11:52

Jeśli w szkole na lekcjach mało się mówi o cyklach płciowych to najlepszym źródłem informacji jest matka. Na pewno lepszym od koleżanek czy kolegów a tato raczej posiada mniejszą wiedzę na ten temat. Moim zdaniem takie rozmowy są potrzebne ale młodzież raczej bardzo rzadko rozmawia z rodzicami.

Awatar użytkownika
Rudolf