Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1375561 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

Prawo jazdy

Dział dla pasjonatów 4 kółek i jednośladów. Jeśli kochasz konie mechaniczne, to z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie.

Prawo jazdy

Nieprzeczytany postprzez TDK » 21 Cze 2012, 21:43

Witam mam kilka pytań dotyczących prawa jazdy:
1.Czy muszę byc na wszystkich 30- stu godzinach lekcji teoretycznych ?
Czy np jak nie pójdę z 2 - 4 razy na zajęcia to nie zaliczę potem?
2.Czy muszę zdać 4 razy egzamin? tzn.2 razy w szkole jazdy czyli teoretyczny i praktyczny i potem w WORD tez teoretyczny i praktyczny?
3. Jeśli nie zdam egzaminu praktycznego za 1 razem to ile muszę czekac na następny raz i czy egzamin praktyczny można zdawać ciągle?;x

Narazie tyle jeśli cos jeszcze sobie przypomnę to napisze?

TDK

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Prawo jazdy

Nieprzeczytany postprzez kleko66 » 21 Cze 2012, 21:54

1. To zależy od nauki jazdy, w której się uczysz jeździć. W niektórych idzie się dogadać.
2. W nauce jazdy zdaje się egzamin teoretyczny. Ale z praktycznym się nie spotkałem. Chyba, że chodzi ci o ćwiczenia na placu manewrowym. A na egzaminie zdajesz najpierw teorię, a jeśli zdasz, czekasz na egzamin praktyczny.
3. Jeśli nie zdasz za pierwszym razem musisz czekać na umówiony termin. Zależy od twojego WORD-u ile czasu przeciętnie czeka się na egzamin i jak szybko uda Ci się zapisać na następny egzamin. Po 3 oblanych egzaminach praktycznych musisz dokupić 5 godzin jazdy i znowu próbujesz. Teoretyczny zdany egzamin jest ważny przez pół roku.
Nie wiem napewno czy przepisy się nie zmieniły, bo minęły jakieś dwa lata odkąd ja robiłem więc jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi. Mam nadzieję, że pomogłem.

Autor postu otrzymał pochwałę

kleko66

• Miejscowość:Okolice Stargardu Szczecińskiego/ 15 km
  • Pochwały:2

Prawo jazdy

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 21 Cze 2012, 21:54

Awatar użytkownika
mgirl

• Miejscowość:M-Forum

Prawo jazdy

Nieprzeczytany postprzez MiR » 22 Cze 2012, 01:43

Co do pierwszego pytania. Wszystko zależne od szkoły do jakiej się zapisujesz. Ja wiedziałem z góry, ze teorii uczę się sam i na końcu tylko miałem wypisane na świstku że zaliczyłem 30 godzin wykładów. Ponoć straszna nuda takie wykłady a spokojnie można to samemu wszystko ogarnąć. Po prostu kwestia dogadania się z gościem. Koleżanka była na wykładach to pierwsze 2 czy 3 był typu jakie pedały w aucie gdzie ma, co to skrzyżowanie, droga podporządkowana itp.

Drugie pytanie to także zależy od szkoły. Niektóre szkoły mają egzaminy niektóre nie. Moim zdaniem te egzaminy są niepotrzebne. Jeżeli jeżdżę z jednym instruktorem to wie ile umiem i czy mam szanse na pozytywny wynik na egzaminie tym właściwym. Ponadto po co komu kolejny stres.

Co do teorii ważna jest 6 miesięcy. Data kolejnego egzaminu uzależniona jest od ilości chętnych. Czasami jest to kilka dni a czasami pół miesiąca. Zależy gdzie i ile osób zdaje.

kleko66 przepisy odnośnie egzaminów zmieniają się dopiero w lutym 2013 roku.
"Ale jedno wiem po latach
Prawdę musisz znać i ty:
Zawsze warto być człowiekiem,
Choć tak łatwo zejść na psy..."

Ja wyrażam tylko swoją opinię, nie musisz się z nią zgadzać.

Awatar użytkownika
MiR

• Miejscowość:Leszno
  • Pochwały:13

Prawo jazdy

Nieprzeczytany postprzez volcana » 24 Sie 2012, 12:47

Myślę że jak cie nie będzie maksymalnie dwa razy i będziesz mieć wystarczająco solidne wytłumaczenie to nie powinieneś mieć problemu ponieważ to wszystko czego uczą na zajęciach znajdziesz w książeczce, która dają na początku kursu. Przy większej liczbie nieobecności możesz mieć problemy, dlatego lepiej wybierz porządną szkołę z rankingu ( http://autoq.pl/ ) by mieć pewność że wszystko pójdzie gładko.

volcana

Użytkownik zbanowany

Prawo jazdy

Nieprzeczytany postprzez aveiha » 24 Sie 2012, 21:15

TDK napisał:3. Jeśli nie zdam egzaminu praktycznego za 1 razem to ile muszę czekac na następny raz i czy egzamin praktyczny można zdawać ciągle?;x

Widziałam sytuacje w WORDZIE w Legnicy, gdzie po niezdanym egzaminie niektórzy przystępowali do niego już pod koniec tego samego dnia. Z kolei we Wrocławiu trzeba było czekać już różnie. Czasem dwa dni, ale zdarzały się i dwa tygodnie.
By nie zwariować w tym świecie trzeba być rozsądnym wariatem.

Awatar użytkownika
aveiha

• Pochwały:8

Prawo jazdy

Nieprzeczytany postprzez Mandy » 25 Sie 2012, 09:34

1. Zależy od ośrodka, ja chodziłam do takiego gdzie trzeba było być na 6 lekcjach żeby zacząć jezdzić i potem się już nie przychodziło.

2.W szkole jazdy zdajesz teoretyczny, praktycznego nie. A na egzaminie teoria i praktyka

3.Praktyczny możesz zdawać do skutku, po 3 niezdanych musisz wyjeździć 5 godz. teorie masz ważną przez pół roku. Co do terminów to wszystko zależy od WORD-ów, ja na kolejny egzamin czekałam zazwyczaj 3-5 tyg ale może się zdarzyć że będziesz czekał 2 tyg lub 2 miesiące, zależy ile jest osób egzaminowanych.
Dziewczyny dzisiaj z byle kim nie tańczą
Nie wiem czy o tym wiesz
Naturę mają coraz bardziej samczą
Więc ty się lepiej strzeż

Awatar użytkownika
Mandy

• Miejscowość:TRG
  • Pochwały:9

Prawo jazdy

Nieprzeczytany postprzez johanneskate » 25 Sie 2012, 09:42

Mandy napisał:2 miesiące
jest jak dla mnie całkowicie nierealne. Przeważnie jest to między 1- 3 tygodnie, odbiega często od normy np dzień później mają wolny termin albo dopiero miesiąc później.
Czasem mam wrażenie, że całe życie czekam na coś, co nigdy się nie wydarzy.
Zaczynam widzieć dźwięki i słyszeć kolory.

Zapraszam do zapoznania się z:
http://m-forum.pl/poradnik-poczatkujacego-uzytkownika-t84368.html

Awatar użytkownika
johanneskate
Administrator

• Pochwały:85

Prawo jazdy

Nieprzeczytany postprzez Mandy » 25 Sie 2012, 12:07

johanneskate, zależy gdzie robisz prawko. ja robiłam w Bielsku-Białej i wiem że ludzie tak czasami czekali. na drugi egzamin czekałam ponad 5 tyg. A kolejny egzamin za tydzień to u nas marzenie nie do spełnienia. jeśli chodzi o terminy i ile się czeka najlepiej pytać się tam gdzie będzie się zdawało.
Dziewczyny dzisiaj z byle kim nie tańczą
Nie wiem czy o tym wiesz
Naturę mają coraz bardziej samczą
Więc ty się lepiej strzeż

Awatar użytkownika
Mandy

• Miejscowość:TRG
  • Pochwały:9

Prawo jazdy

Nieprzeczytany postprzez Arsen » 25 Sie 2012, 12:13

johanneskate napisał:
Mandy napisał:2 miesiące

jest jak dla mnie całkowicie nierealne. Przeważnie jest to między 1- 3 tygodnie, odbiega często od normy np dzień później mają wolny termin albo dopiero miesiąc później.

łooo panie! i do 3 miesięcy da się czekać, wszystko zależy od ośrodka
dezinformacja i dezorganizacja

Awatar użytkownika
Arsen
Absolwent

• Pochwały:34

Prawo jazdy

Nieprzeczytany postprzez MoniX » 25 Sie 2012, 19:47

1. U mnie pozwolili 3 godz opuscic. Zazlezy od twojego ośrodka

2. Zdaje się egzamin wewnątrz ośrodka... zarówno teorie jak i praktyke. Po tym otrzymujesz druk z którym idziesz do WORDu i tam czeka cię to samo ; )

3. Praktyczny zdajesz do bólu przy czym po każdym trzecim oblanym egzaminie (czyli 3,6,9 itp.) musisz dokupic 5h doszkalających (przewaznie koszt 250-300zł). A na egzamin czeka cię od dwóch do czterech tygodni.

Awatar użytkownika
MoniX

• Miejscowość:Gdańsk
  • Pochwały:2

Prawo jazdy

Nieprzeczytany postprzez MilaE » 25 Wrz 2012, 10:07

kurs na prawko = droga przez mękę, ale udało się :D

MilaE