Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1378879 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

Prawo jazdy boje się zrobić

Tutaj będą umieszczane wszystkie nic nie wnoszące, bądź też powtarzające się, tematy.

Nieprzeczytany postprzez oposq3 » 05 Wrz 2010, 19:24

Cześć jutro zapisuje się a prawko, dopiero wykłady, tylko ja nie jestem pewien czy ja wogóle na na kursach sobie dam rady,poprostu jak wsiadam do samochodu za kierownice to takiego mam stracha a co dopiero na kursach i egzaminie, nie wiem co i jak ile gazy na starcie itp. NIC
Wszyscy mówią dlaczego jeszcze prawka nie masz albo rób prawko każdy ma tylko nie ty.Nawet rodzice mnie nakłaniają lecz ja się nie czuje na siłach CO MAM ZROBIĆ ?? odpuścić ??
Mam jeszcze pytanie może mi ktoś tak z grubsza opisać jak przebiega cały ten proces zdawania, co to jest łyżwa,koperta itd

z gory thx pozdrawiam

oposq3

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Nieprzeczytany postprzez PRT » 05 Wrz 2010, 19:27

Nie bój się :) Po to jest szkoła jazdy żeby cię tego nauczyć.
Jeśli boisz się instruktorów poproś jakiegoś znajomego aby cię trochę poduczył przed zapisaniem się. Ale ćwiczcie na parkingach !
Też niedługo będę zdawał prawko więc ci nie wytłumaczę na czym polegają egzaminy choć chciałbym ci pomóc ;)

Poszukaj na YT jakichś kursów dla urzytkowników. Swego czasu widziałem dobrej jakości opisany egzamin ale na prawko kat. A

Edit:

Proszę bardzo 1 z 3 filmików opisujących przebieg egzaminu:
Film
"Kochanie jestem głodny świata,
Spragniony uczuć, gdy większość z życia robi Jackass,
Czy mam współczuć im ? Nie wiem, bo nic ich nie chce zmienić,
Kochanie jestem głodny nieba i spragniony ziemi ..."

Awatar użytkownika
PRT

• Pochwały:1

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 05 Wrz 2010, 19:27

Awatar użytkownika
mgirl

Nieprzeczytany postprzez oposq3 » 05 Wrz 2010, 19:33

Właśnie mam nadzieje że w czasie kursów będzie mi koleś mi mówił kto ma pierwszenstwo itd

oposq3

Nieprzeczytany postprzez martuśka. » 05 Wrz 2010, 19:47

Nic na siłę. Też jeszcze nie mam prawa jazdy i nie dam się w to wrobić dopóki sama nie utwierdzę się w przekonaniu, że chce i jestem na to gotowa.
Kurs jest właśnie po to by poznać co gdzie jest, jak co się robi. Nie ucz się przed kursem jazdy - to potem tylko przeszkadza.
Moja kumpela uczyła się ze swoim chłopakiem jeździć i wyrobiła sobie pewne nawyki, które na kursie były albo błędem albo były niepożądane przez instruktora. Wtedy jest dodatkowy stres i nerwy.
Jeżeli czujesz całym sobą, że nie chcesz tego kursu i prawa to nie idź, potem zdasz (a często takie osoby zdają za pierwszym/drugim razem) i będziesz dalej bał się wsiąść za kółko albo ruszyć dalej niż po swoim miasteczku/wsi/mieście. Znam i takie osoby.
Jeżeli martwisz sie tylko tym jak kurs będziesz wyglądać to trzeba zebrać opinię od starszych znajomych, który mają prawko i wybierzesz ten z najlepszą opinią.
Tylko ktoś naprawdę odważny jest w stanie dociekać prawdy o sobie, zmierzyć się ze swoimi słabościami, zmienić utrwalone nawyki. Czy warto? Trzeba odwagi, by nie stchórzyć przed życiem. Ale nie ma innego sposobu, jeśli chcemy stać się jego bohaterami.

Awatar użytkownika
martuśka.
Przyjaciel

• Pochwały:109

Nieprzeczytany postprzez PRT » 05 Wrz 2010, 19:49

Chodziło mi o to żeby znajoma osoba wytłumaczyła podstawy a nie wpajała swoje nawyki:P Mogła by też pokazać koledze/koleżance podstawowe manewry jakie robi się na placu
"Kochanie jestem głodny świata,
Spragniony uczuć, gdy większość z życia robi Jackass,
Czy mam współczuć im ? Nie wiem, bo nic ich nie chce zmienić,
Kochanie jestem głodny nieba i spragniony ziemi ..."

Awatar użytkownika
PRT

Nieprzeczytany postprzez ya13 » 05 Wrz 2010, 19:49

rób prawko rób, przydaję sięw życiu!!!
od tego jest kurs,żeby się wszystkiego nauczyć.. na wykładach nauczysz się przepisów a później już praktyka.
Za to zresztą płacisz by Ci wszystko wytłumaczyli, ja sama pierwszy raz za kierownicą siedziałam na jazdach i byłam totalnie zielona na początku a zdałam za pierwszym razem ;) Zależy na jakiego instruktora trafisz popytaj się znajomych i wybierz fajny OSK w twoim mieście.

koperta - parkowanie równoległe

a egzamin jak wygląda to pierwsze teoria a później praktyka na początku pokazujesz jedną wylosowaną rzecz pod maską z później jedne światła.
następnie tunel czyli jazda po łuku do przodu i do tyłu i ruszanie pod górkę z ręcznego a następnie wyjeżdżasz na miasto i musisz chyba minimum 20min jeździć w tym wykonujesz jakieś parkowanie,zawracanie , zatrzymanie w wybranym miejscu itp
Ze stu słów czasem trudno ubrać jedną, mądrą myśl...

Awatar użytkownika
ya13

• Miejscowość:cieszyn
  • Pochwały:4

Re: Prawo jazdy boje się zrobić

Nieprzeczytany postprzez Kryszczyn » 05 Wrz 2010, 20:37

oposq3 napisał:jak wsiadam do samochodu za kierownice to takiego mam stracha a co dopiero na kursach i egzaminie, nie wiem co i jak ile gazy na starcie itp. NIC

Nie wyjedziesz od razu na miasto.Jeżeli to będzie w ogóle Twoja pierwsza jazda samochodem to instruktor zobowiązany jest Ci wszystko wytłumaczyć i wstępnie nauczyć prowadzenia samochodu (sprzędło, gaz, hamulec, zmiana biegów, światła ...itd) Na początku jazda może wyglądać dosyć chaotycznie także niema się co zrażać.
Śląsk to nie tylko miejsce - a przede wszystkim klimat,symbole i ogromna historia tworzona przez ludzi.

Awatar użytkownika
Kryszczyn

• Miejscowość:Königshütte

Nieprzeczytany postprzez Tkaczens^ » 05 Wrz 2010, 21:09

Zrób teraz,bedziesz miał z głowy no i prawo jazdy w kieszeni ;)
Nie ma się czego bać,to jest strach przed nieznanym. Nikt Cię tam nie będzie bił za brak wiedzy, po to idziesz na kurs żeby się nauczyć.
Put a gun to my head and paint the walls with my brains!

Awatar użytkownika
Tkaczens^

• Miejscowość:Oleszna
  • Pochwały:38

Nieprzeczytany postprzez Creep » 05 Wrz 2010, 21:14

Nie martw się, ja nie zdałem 2 razy i boję się podejść kolejny raz, przez co zwlekam już ponad 2 miesiące ;]

Awatar użytkownika
Creep

• Miejscowość:Kraków

Nieprzeczytany postprzez oposq3 » 05 Wrz 2010, 21:21

Nom dzisiaj się pytałem znajomego to mówił, że nigdy nie jeździł samochodem a gdy poszedł się zapisać to zdał za 1.
Czyli z tego co się orietuje to najpierw będę na placu jeździł a potem na miasto, aa czy tak samo jest z egzaminem końcowym ?

oposq3

Nieprzeczytany postprzez Kryszczyn » 05 Wrz 2010, 21:27

tak/
Żeby wyjechać na miasto będziesz musiał pierw zaliczyć plac manewrowy.
Śląsk to nie tylko miejsce - a przede wszystkim klimat,symbole i ogromna historia tworzona przez ludzi.

Awatar użytkownika
Kryszczyn

• Miejscowość:Königshütte

Nieprzeczytany postprzez szczery » 05 Wrz 2010, 21:32

Jeżeli nie chcesz/nie lubisz/boisz się jeździć samochodem to po co się w to pchać? Ja jeżdżę bo motoryzacja to całe (no może pół) moje życie, planuję związać z nią ściśle swoją przyszłość, lubię jeździć i potrafię prowadzić samochód dla samej radości z jazdy. Jeżeli boisz się jeździć to nie jeździj, bo brak pewności siebie na ulicy prowadzi do paniki, wypadków i niepotrzebnego stresu.

Awatar użytkownika
szczery

Użytkownik zbanowany

Re: Prawo jazdy boje się zrobić

Nieprzeczytany postprzez kendi » 05 Wrz 2010, 21:40

oposq3 napisał:Czyli z tego co się orietuje to najpierw będę na placu jeździł a potem na miasto, aa czy tak samo jest z egzaminem końcowym ?

ja np na swoich pierwszych jazdach od razu wyjechałam na miasto ; ) zabawnie było. wczesniej tylko raz siedziałam za kierwonicą. a na egzaminie najpierw będzie plac a potem miasto.

jeżeli nie chcesz jeździć, nie czujesz się pewnie, boisz się, to po co się do tego pchasz? moze kiedyś naprawdę będziesz chciał zrobić prawko, to wtedy je zrobisz.
mówisz coś o jakichś zasadach
mówisz coś, że szkoda słów
przecież od dawna nie mamy skrupułów
przecież gówno to ciebie obchodzi

Awatar użytkownika
kendi

• Miejscowość:Katowice
  • Pochwały:28

Nieprzeczytany postprzez maryjane » 05 Wrz 2010, 21:46

ja swój kurs osobiście wspominam bardzo fajnie, ale trzeba przyznać, że z niektórymi instruktorami bym psychicznie nie wytrzymała. Ale też sie bałam że będę miała problem ze zdaniem, a okazało się, że niepotrzebnie. :)
do odważnych świat należy :)
Gdyby dało się ciśnienie zmierzyć, naukowcy mogliby w to nie uwierzyć

Awatar użytkownika
maryjane

Nieprzeczytany postprzez Bonzoo » 05 Wrz 2010, 21:48

kendi napisał:jeżeli nie chcesz jeździć, nie czujesz się pewnie, boisz się, to po co się do tego pchasz?

dokładnie ;)

Awatar użytkownika
Bonzoo