Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1374810 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

"Pojadłem/łam wszystkie rozumy"

W tym miejscu wypowiadamy się na tematy poważne. Nie bójmy się. Przełammy swój wstyd!

"Pojadłem/łam wszystkie rozumy"

Nieprzeczytany postprzez Loly » 29 Lis 2006, 15:43

"Pojadłem/łam wszystkie rozumy", czyli jestem najmądrzejszy/ najmądrzejsza. Wielu jest teraz takich ludzi. Czy was też to irytuje?

Chodzi mi głównie o taką znieczulice ludzką. Np. chociażby na forach, czlowiek pisze ze ma problem. Wiadomo: to internet, może kłamac lub mówić prawdę. Nie jesteśmy tego w stanie sprawdzić.
Ale jeśli mówi prawdę, powiedzmy, że chce się zabić niektórzy ludzie piszę "nie ściemniaj!" albo coś w tym rodzaju. Czy lepiej nie pisać po prostu nic? Czy jeśli mylisz się, mówiąc że ktoś kłamie w tak poważnej sprawie nie dotkniesz go do żywego? A jeśli ściemnia to co? I tak wypomnieniem mu kłamstwa nic mu nie zrobisz...
Ja gdybym była w ciężkiej sytuacji i pisałabym na forum o tym, to znaczy że czuję się też samotna lub nie wiem do kogo się zwrócić. No a tu ludzie mnie objadą, że na pewno kłamię... to bym się załamała.

Albo inny przykład: u mnie w mieście jest od kilku lat taka śmieszna para: on jest teraz w zawodówce, ona w pierwszej liceum. Są pocieszni, tacy ze wsi. Od kiedy pamiętam byli maskotką szkoły (wcześniej gimnazjum) i wszscy się z nich śmiali.
Teraz okazało się, że dziewczyna jest w ciąży. Mi jest jej bardzo żal... jej i tego dziecka, bo wiem, że on ją bija i nią pomiata. To typowa toksycna miłość, bo ona nie chce albo boi się go zostawić... A w tej sytuacji już w ogóle ona go nie zostawi, chyba że on rzuci ją. A to bardzo prawdopodobne bo on jest idiotą.
Ludzie naokoło mówią "ale głupia, nie umiała się zabezpieczyć". A ja się pytam gdzie tu jest jej wina? Ludzie, którzy jeszcze nie uprawiają seksu tak na prawdę mają gówno do powiedzenia w tej sprawie mówią głupoty... A ona, wiadomo, mogła z nim zerwać, mogła iść do psychologa, żeby jej pomógł skończyć ten toksyczny związek... Ale ta dziewczyna jest na prawde słaba psychicznie. Teraz roznoszą się o niej plotki, że głupia i w ogóle... Dam sobie rękę uciąć że będzie próbowała się zabić.
Ale co z tego?

Bardzo denerwuje mnie taka znieczulica. Takie głupie gadanie, a przecież słowa mogą tak ranić...

Wypowiedzcie się co sądzicie na ten temat.

Awatar użytkownika
Loly
Przyjaciel

• Miejscowość:Poznań
  • Pochwały:1

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Nieprzeczytany postprzez Wizzard » 29 Lis 2006, 22:44

Nie każdy na tym forum będzie robił to, co ogół uważa za słuszne. Rolling Eyes

Spoko dlatego ja piszę również to co myślę o twoich postach na forum.
..::Żałuj tylko tego czego nie zrobiłeś::..
Image

Awatar użytkownika
Wizzard

• Miejscowość:Warszawa

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 29 Lis 2006, 22:44

Awatar użytkownika
mgirl

• Miejscowość:M-Forum

Nieprzeczytany postprzez Matis89 » 29 Lis 2006, 22:51

Wizzard napisał:Spoko dlatego ja piszę również to co myślę o twoich postach na forum.

O jakiś niekonsekwentny w swoich poglądach jeszcze niedawno pisałeś, że psuje atmosferę na forum i najlepiej żeby mnie tu nie było, a teraz czysty fałszywy lewicowy liberalizm?
Image
Matis jest zajebisty.

Awatar użytkownika
Matis89

Nieprzeczytany postprzez Loly » 30 Lis 2006, 16:22

Matis89 napisał:
Wizzard napisał:Ten post który zacytowałem jest chyba najbardziej adekwatny do tematu...Nie potrafisz komuś pomóc, nie chcesz? To nie pisz wcale...

Chciałem napisać o tym na forum tak, więc to zrobiłem jak będę chciał napisać komuś takie słowa na pw to bądź pewien, że to zrobię. Nie każdy na tym forum będzie robił to, co ogół uważa za słuszne. :roll:

A nie możesz ugryżć się w język?
Czy Ty gdybyś chciał się zabić i pisał o tym na forum to nie byłoby to ostateczne szukanie pomocy? Chcesz usłyszeć ciepłe słowa, a ktoś wyzywa Cię od debila... Skoro chcesz się zabić to oznacza, że masz słabą psychikę, więc jeden post na forum może spowodować nagłu atak... Czułbyś się dobrze jak swoim niewyparzonym językiem popchnął kogoś do takiego czynu?

Lepiej po prostu to przemilcz.

Moim zdaniem wiesz, że nie masz racji, ale nie chcesz się do tego przyznać.

Awatar użytkownika
Loly
Przyjaciel

Nieprzeczytany postprzez Zajo:P » 30 Lis 2006, 16:36

Loly napisał:
Matis89 napisał:
Wizzard napisał:Ten post który zacytowałem jest chyba najbardziej adekwatny do tematu...Nie potrafisz komuś pomóc, nie chcesz? To nie pisz wcale...

Chciałem napisać o tym na forum tak, więc to zrobiłem jak będę chciał napisać komuś takie słowa na pw to bądź pewien, że to zrobię. Nie każdy na tym forum będzie robił to, co ogół uważa za słuszne. :roll:

A nie możesz ugryżć się w język?
Czy Ty gdybyś chciał się zabić i pisał o tym na forum to nie byłoby to ostateczne szukanie pomocy? Chcesz usłyszeć ciepłe słowa, a ktoś wyzywa Cię od debila... Skoro chcesz się zabić to oznacza, że masz słabą psychikę, więc jeden post na forum może spowodować nagłu atak... Czułbyś się dobrze jak swoim niewyparzonym językiem popchnął kogoś do takiego czynu?

Jak chce się zabić to niech się zabija, jeżeli na prawde chce to zrobić to żadna osoba na forum mu nie przetłumaczy że jednak nie jest warto, słowo pisane różni się tym od mówionego że pisane jest znacznie mniej nacechowane emocjami i nikomu nie uda się wyrazić na forum tego co chciał powiedzieć

Awatar użytkownika
Zajo:P

Nieprzeczytany postprzez Matis89 » 30 Lis 2006, 18:12

Loly napisał:A nie możesz ugryżć się w język?

To twoje zdanie jest błędne. Proste założenie jak naprawdę ktoś chce się zabić bądź ma jakiś problem życiowy nie szuka wsparcia w osobach, których nie zna, po co komuś słuchać o problemach osoby, której nawet nie zna. Nawet jak by na forum siedziała sto lat nie była byś wstanie jej pomóc przez forum, bo nigdy się na nim do końca nie otworzy, a zwłaszcza jak ma problem. Myślisz, że wszyscy ludzie zawsze będą mówić ciepłe słowa z fałszywym uśmiechem na ryju?
Image
Matis jest zajebisty.

Awatar użytkownika
Matis89

Nieprzeczytany postprzez Magic » 30 Lis 2006, 19:12

Matis89 w pewny sensie masz racje ale jak by nie było to każdy człowiek ma inną psychike i każdemu można pomoc w różny sposób wiec
i są ludzie ktorym mozna pomoc przez forum.Wiec trzeba zawsze próbowac
nie zaszkodzisz a pomoc możesz
Image
Image
Image
Image

Awatar użytkownika
Magic

• Miejscowość:Opola, miejsca gdzie wczyscy znają mnie

Nieprzeczytany postprzez Loly » 30 Lis 2006, 23:08

Matis89 napisał:
Loly napisał:A nie możesz ugryżć się w język?

To twoje zdanie jest błędne. Proste założenie jak naprawdę ktoś chce się zabić bądź ma jakiś problem życiowy nie szuka wsparcia w osobach, których nie zna, po co komuś słuchać o problemach osoby, której nawet nie zna. Nawet jak by na forum siedziała sto lat nie była byś wstanie jej pomóc przez forum, bo nigdy się na nim do końca nie otworzy, a zwłaszcza jak ma problem. Myślisz, że wszyscy ludzie zawsze będą mówić ciepłe słowa z fałszywym uśmiechem na ryju?

Myślę, że ludzie nie mają ryja. To po pierwsze.
Po drugie skąd wiesz jak ludzie szukają pomocy? Każdy ma inną psychikę. Trochę empati.

Awatar użytkownika
Loly
Przyjaciel

Nieprzeczytany postprzez Matis89 » 30 Lis 2006, 23:13

Loly napisał:Myślę, że ludzie nie mają ryja. To po pierwsze.

Taka sprytna jesteś?

Loly napisał:Po drugie skąd wiesz jak ludzie szukają pomocy?

W większości nie jest to szukanie pomocy tylko użalanie się nad sobą.

Loly napisał:Każdy ma inną psychikę. Trochę empati.

W świecie przesiąkniętym apatią? Powodzenia życzę!
Image
Matis jest zajebisty.

Awatar użytkownika
Matis89

Nieprzeczytany postprzez Wizzard » 30 Lis 2006, 23:22

Proste założenie jak naprawdę ktoś chce się zabić bądź ma jakiś problem życiowy nie szuka wsparcia w osobach, których nie zna, po co komuś słuchać o problemach osoby, której nawet nie zna.

A jeżeli nie ma przyjaciół nie ma oparcia w bliskich to czemu nie miałby szukać pomocy na forum? Ja np. lubię pomagać osobą których nie znam na forum. Cieszę się jeżeli chociaż w maleńkim stopniu komuś moja pomoc się przyda. Jeżeli ty nie lubisz spoko ale po co wtedy piszesz posty tego typu jak cytowałem? Nie chcesz komuś pomagać to chociaż nie dołuj jeszcze bardziej...Poza tym forum jest do tego żeby pomagać, rozmawiać więc jeżeli ci się nie podobają tematy z prośbą o pomoc to może ich nie czytaj...
Image

Awatar użytkownika
Wizzard

Nieprzeczytany postprzez Matis89 » 01 Gru 2006, 10:24

Wizzard napisał:Nie chcesz komuś pomagać to chociaż nie dołuj jeszcze bardziej...Poza tym forum jest do tego żeby pomagać, rozmawiać więc jeżeli ci się nie podobają tematy z prośbą o pomoc to może ich nie czytaj...

Nie podobają ci się moje posty w takich tematach to ich nie czytaj. :wink:
Image
Matis jest zajebisty.

Awatar użytkownika
Matis89

Nieprzeczytany postprzez Wizzard » 01 Gru 2006, 19:15

Mogę mieć takie samo podejście nie podoba ci się to, że ludzie w tematach się nad sobą użalają/proszą o pomoc to nie czytaj takich tematów i w nich nie pisz...
Image

Awatar użytkownika
Wizzard

Nieprzeczytany postprzez Matis89 » 01 Gru 2006, 19:49

Wizzard napisał:Mogę mieć takie samo podejście nie podoba ci się to, że ludzie w tematach się nad sobą użalają/proszą o pomoc to nie czytaj takich tematów i w nich nie pisz...

Brak nowych argumentów? Powtarzasz się! :roll:
Image
Matis jest zajebisty.

Awatar użytkownika
Matis89

Nieprzeczytany postprzez Zajo:P » 01 Gru 2006, 21:19

Wizzard napisał:
A jeżeli nie ma przyjaciół nie ma oparcia w bliskich to czemu nie miałby szukać pomocy na forum? Ja np. lubię pomagać osobą których nie znam na forum. Cieszę się jeżeli chociaż w maleńkim stopniu komuś moja pomoc się przyda.

ok lubisz pomagać nie znajomym ludziom, ale wiesz kim jesteś dla tej nieznajomej osoby? Jesteś nikim, więc w jaki sposób możesz pomóc przyszłemu samobójcy skoro nic dla niego nie znaczysz podobnie jak Twoje słowo

Awatar użytkownika
Zajo:P

Nieprzeczytany postprzez noir » 01 Gru 2006, 21:26

ok lubisz pomagać nie znajomym ludziom, ale wiesz kim jesteś dla tej nieznajomej osoby? Jesteś nikim, więc w jaki sposób możesz pomóc przyszłemu samobójcy skoro nic dla niego nie znaczysz podobnie jak Twoje słowo

Jestes tego pewien? Moze akurat dla samobojcy Jego slowa maja znaczenie. NIe mowie tu, ze taki delikwent od razu porzuci mysl o zabiciu siebie, ale moze przemysli sprawe raz jeszcze.
Strony WWW Poznań - projektowanie stron i aplikacji internetowych, optymalizacja, pozycjonowanie i marketing w sieci.

Blog o web designie, tworzeniu stron, optymalizacji stron.

Awatar użytkownika
noir

Nieprzeczytany postprzez MissIndependent » 01 Gru 2006, 21:35

Skoro samobójcy szukają pomocy np. na forach to może jednak czyjeś słowo da im do myślenia. Noir ma rację, nie zejdzie od razu do pionu i nie zacznie żyć jakby nigdy nic, ale będzie wiedział, że jego los kogoś jednak obchodzi. Będzie miał świadomość, że ktoś nie chce, żeby ta osoba sie zabiła. A to przecież ma jakieś znaczenie, prawda?
'cause I swear for the last time I won't trust myself with you...

Awatar użytkownika
MissIndependent

• Miejscowość:Bydgoszcz x)