Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1371884 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

Podróże nieletnich

Każdy z nas ma jakiś problem, którego nie potrafi albo nie wie jak go rozwiązać. Jeżeli coś Cię trapi, nie krępuj się pisz otwarcie... na pewno ulży Ci na sercu.

Podróże nieletnich

Nieprzeczytany postprzez mandrika » 25 Kwi 2011, 16:07

Czy osoba która nie ukończyła jeszcze 18 roku życia może legalnie za zgodą rodziców podróżować po Polsce?:D

mandrika

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Podróże nieletnich

Nieprzeczytany postprzez hogata » 25 Kwi 2011, 16:09

Mam podobny problem :P z tym że u mnie rodzice sie nie chcą na te podróże zgodzić :P
Ja myślę że osoba nieletnia może jak najbardziej legalnie podróżować :)
Potrzebuję dla mojej ballady tytułu. Ładnego tytułu.
– Może „Kraniec świata”?
– Banalne (...) Hm... Niech pomyślę... „Tam, gdzie...” Cholera. „Tam, gdzie...”
– Dobranoc – powiedział diabeł.
/A. Sapkowski

Awatar użytkownika
hogata

Podróże nieletnich

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 25 Kwi 2011, 16:09

Awatar użytkownika
mgirl

Podróże nieletnich

Nieprzeczytany postprzez black flower » 25 Kwi 2011, 16:13

myślę, że w kraju tak. no bo co, złapią Cię w pksie, sprawdzą, że masz legitymację z innego województwa i odeślą na policję? inna sprawa, że nie możesz chodzić po mieście po 22 bez opieki osoby pełnoletniej.
nim noc napełni się krzykiem, nim zgrzyt zagłuszy muzykę...
niech wszystko wokół zamilknie, niech świat uświęci tę ciszę...

..cisza i ogień we mnie i w tobie

We'll all end up in hell, anyway.

Awatar użytkownika
black flower

Podróże nieletnich

Nieprzeczytany postprzez homesick » 25 Kwi 2011, 17:17

Wydaje mi się, że od szesnastego roku życia można samemu podróżować.
I desire the things, that will destroy me in the end

Awatar użytkownika
homesick

• Miejscowość:Gdańsk

Podróże nieletnich

Nieprzeczytany postprzez Sylala » 25 Kwi 2011, 19:09

Kto miałby Ci zabronić? Kontroler biletów w PKP/PKS sprawdza tylko, czy masz bilet i podbitą legitymację. Jeśli rodzice wiedzą i nie zgłoszą zaginięcia na policę, to nie ma się czym przejmować.
"Zaiste, jak mawiał król Dezmod, zaglądnąwszy po skończonej potrzebie do nocnika: „Rozum nie jest w stanie tego ogarnąć”."

Andrzej Sapkowski

Sylala

• Pochwały:32

Podróże nieletnich

Nieprzeczytany postprzez Nike » 25 Kwi 2011, 19:30

Jeżeli rodzice wyrażają zgodę na twój wyjazd, to nie ma problemu, sama podróżowałam w ten sposób. Ale skoro rodzice nie wiedzą o podróży, to może być trudniej. Co prawda nikt nie będzie cię o nic podejrzewał, ale jeżeli nagle znikniesz z domu, twoi rodzice mogą zgłosić zaginięcie, a wtedy ktoś może cię rozpoznać. Dlatego radziłabym podróżować za zgodą i wiedzą rodziców. ;)
idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch

ocalałeś nie po to aby żyć
masz mało czasu trzeba dać świadectwo

bądź odważny gdy rozum zawodzi bądź odważny
w ostatecznym rachunku jedynie to się liczy

Awatar użytkownika
Nike

• Pochwały:9

Podróże nieletnich

Nieprzeczytany postprzez Accolade » 25 Kwi 2011, 22:12

Ja jeżdzę ze znajomymi a mamy po 17 lat i nigdy nie mieliśmy probelmów. Tylko noclegi najlepewniej jest rezerwować w schroniskach młodzieżowych / hostelach , bo w innym wypadku poproszą o dowód.
It is a restless moment.
She has kept her head lowered, to give him a chance to come closer. But he could not, for lack of courage. She turns and walks away.

Awatar użytkownika
Accolade

• Pochwały:2

Podróże nieletnich

Nieprzeczytany postprzez kendi » 25 Kwi 2011, 23:02

oczywiscie, że mozesz. rodzice ci pozwalaja, twoim znajomym też, wiec w droge.
Accolade napisał:Tylko noclegi najlepewniej jest rezerwować w schroniskach młodzieżowych / hostelach , bo w innym wypadku poproszą o dowód.

pytają o dowód, ale jeżeli chcecie zamieszkać u kogoś, to często mozna sie ugadac, powiedzieć, że nie macie 18-stu lat, ale dacie legitymacje, kobieta spisze wszystko i bez problemu. 4 razy byłam na jakichś samodzielnych wyjazdach nie będąc pełnoletnią, moi znajomi też nie byli, i nigdy nie mieliśmy z tym problemu zadnego.
troche przedsiębiorczości, miłej rozmowy oraz szczęścia w trafieniu na przyjazną kobietę przyjmującą gości i wszystko mozna załatwić ; )
mówisz coś o jakichś zasadach
mówisz coś, że szkoda słów
przecież od dawna nie mamy skrupułów
przecież gówno to ciebie obchodzi

Awatar użytkownika
kendi

• Miejscowość:Katowice
  • Pochwały:28

Podróże nieletnich

Nieprzeczytany postprzez Rahman » 29 Kwi 2011, 19:25

black flower napisał:inna sprawa, że nie możesz chodzić po mieście po 22 bez opieki osoby pełnoletniej.

A to na jakiej podstawie i kto to wymyślił? Pierwsze słyszę...
Koniec z wynajmem, wreszcie nowe mieszkanko w pięknej okolicy na strzeżonym osiedlu Japan Garden :)

Rahman

Podróże nieletnich

Nieprzeczytany postprzez black flower » 29 Kwi 2011, 21:03

Nie ma precyzyjnego przepisu, który mówiłby o tym, że osoba niepełnoletnia nie może po godzinie 22.00 przebywać poza domem bez opieki. Jak dowiedzieliśmy się od Jacka Piechoty, rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie, jest jednak prawo zwyczajowe, które opiera się na Kodeksie Rodzinnym i zapisie o zapobieganiu demoralizacji dzieci i młodzieży. Na tej podstawie nieletni przebywający w godzinach nocnych poza miejscem zamieszkania może zostać zatrzymany przez funkcjonariuszy policji, wylegitymowany, zapytany o pozwolenie rodziców lub opiekunów na jego nocne wyjście i odesłany od domu. Jeżeli więc spotkamy nieletniego bez opieki w nocy w miejscu, w którym nie powinien przebywać, możemy wezwać policję, która zapewni mu lub zleci transport do miejsca zamieszkana.

nie ma przepisu, który by tego zakazywał. ale jak w pobliżu miejsca, w którym będzie przebywać osoba niepełnoletnia zdarzy się coś złego, policjant może wylegitymować osobę i upomnieć, a nawet odwieźć do domu. a co jeśli dom znajduje się na drugim końcu Polski? trafi na jakiegoś nadgorliwego funkcjonariusza i będzie mieć kłopot
nim noc napełni się krzykiem, nim zgrzyt zagłuszy muzykę...
niech wszystko wokół zamilknie, niech świat uświęci tę ciszę...

..cisza i ogień we mnie i w tobie

We'll all end up in hell, anyway.

Awatar użytkownika
black flower

Podróże nieletnich

Nieprzeczytany postprzez cyniczna » 29 Kwi 2011, 23:05

Oczywiście, ze tak. Nikt Cię nie sprawdza - ani przy kupowaniu biletów ani przy kontroli ich. Chyba że będziesz poszukiwana listem gończym. :) Sama od ukończenia piętnastego roku życia podróżuję po całej Polsce i nikt nic do mnie nigdy nie miał, nie pytał, nie przyczepiał się. Dlatego śmiało mozesz śmigać po naszym kraju ;)
Mów do mnie jeszcze... Za taką rozmową
tęskniłam lata... Każde twoje słowo
słodkie w mem sercu wywołuje dreszcze -
mów do mnie jeszcze...

Mów do mnie jeszcze.. ludzie nas nie słyszą
Słowa twe dziwnie poją i kołyszą,
Jak kwiatem, każdem słowem twem się pieszczę -
Mów do mnie jeszcze..

Awatar użytkownika
cyniczna
Przyjaciel

• Miejscowość:in your mind
  • Pochwały:11

Podróże nieletnich

Nieprzeczytany postprzez 123patrzę » 13 Maj 2011, 21:30

Oczywiście, że może. Kiedyś jadąc w Bieszczady rozwaliliśmy się ze śpiworami po drzewkiem, podjechała suka, kulturalnie pogadalismy i pojechali. Skończyło się na pytaniu gdzie jedziemy, czy rodzice wiedzą i spisaniu. Więc luz. Jeździjcie i podróżujcie bez starych próżniaków mówie wam... piękna sprawa :)
Pozdrawiam wszystkich Polaków!

Awatar użytkownika
123patrzę

• Miejscowość:Świebodzice

Podróże nieletnich

Nieprzeczytany postprzez Black_Pat » 13 Maj 2011, 22:03

Można śmiało podróżować,jeśli rodzice nie będą zgłaszali zaginięcia ani sprawa nie pójdzie na Policje.Mi się nigdy nikt nie przyczepił o wiek a trasy bywają spore ; d
Tak wiem , powinienem dać tu piękny cytat.
Nie umiem.
Kasia fan<3

Awatar użytkownika
Black_Pat

• Pochwały:3
Użytkownik zbanowany