Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1383038 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

t

Po jakiej szkole mogę zostać policjantem ?

Wszystko na temat życia i nauki w szkołach ponadgimnazjalnych :]

Nieprzeczytany postprzez Thesh » 22 Sie 2010, 22:22

Tak jak w temacie, nie wiem czy w dobrym dziale pisze ; p Więc tak:

Za rok kończę 3 gim. i nie wiem co trzeba zrobić, do jakiej szkoły pójść i co trzeba potem mieć. Żeby zostać policjantem. Może ktoś się orientuje ?
Tyle wiem, że potem trzeba jakąś szkółkę zdać
"Ten szampana nie pije, kto ryzyka nie smakuje..."

Awatar użytkownika
Thesh

• Miejscowość:B-stok

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Nieprzeczytany postprzez martuśka. » 22 Sie 2010, 23:20

Możesz iść do Wyższej Szkoły Policyjnej w Szczytnie jednak jak sama nazwa wskazuje, tam idziesz po szkole średniej. Jeśli sie dostaniesz to normalnie studiujesz, jeśli nie to masz jeszcze szansę zrobić tam szkółkę.
Po gimnazjum możesz iść do liceum z profilem o tematyce policyjnej (nie wiem jak sie dokładnie to nazywa) i jest to w normalnej szkole średniej:)
Szkółka nie jest obowiązkiem, to jest bardziej takie wyjście awaryjne jak nie dostaniesz się na studia normalnie. Po studiach masz i tak prowadzoną taką szkółkę ale bez rekrutacji dodatkowej.
Oprócz tej szkoły masz jeszcze dobrą szkołą pod Warszawą w Legionowie, jest to najbardziej znana szkoła a raczej centrum szkoleń. Myślałam sama o tym by tam iść, kształcą np. techników kryminalistyków co mi się osobiście podoba:)
Najlepiej przejrzyj oferty takich szkół i popytaj policjantów jeśli możesz:)
Tylko ktoś naprawdę odważny jest w stanie dociekać prawdy o sobie, zmierzyć się ze swoimi słabościami, zmienić utrwalone nawyki. Czy warto? Trzeba odwagi, by nie stchórzyć przed życiem. Ale nie ma innego sposobu, jeśli chcemy stać się jego bohaterami.

Awatar użytkownika
martuśka.
Przyjaciel

• Pochwały:110

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 22 Sie 2010, 23:20

Awatar użytkownika
mgirl

Nieprzeczytany postprzez igulek » 22 Sie 2010, 23:28

Wybierz właściwie co chcesz, liceum, technikum, bez znaczenia. Po szkole średniej jest na przykład wyższa szkoła policji w Szczytnie. Koleżanka na górze spomniała też o Legionowie, ładnie Ci to wytłumaczyła ;)
Można też próbować dostać się do policji od razu po szkole średniej, czego nie polecamy, bo wtedy czeka Cię kariera krawężnika, ale takie przypadki się zdarzają dość często! Po każdej szkole wyższej też masz szansę, jeśli pomyślnie przejdziesz testy psychologiczne i sprawnościowe.
Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby, którą się jest. - K.Cobain
Przemądrzałość jest jednym z najbardziej pogardy godnych rodzajów głupoty. - G.C. Lichtenberg

Awatar użytkownika
igulek

• Pochwały:4

Nieprzeczytany postprzez DaMiaN935 » 24 Sie 2010, 17:12

Możesz iść tak jak koleżanka wyżej napisała do Wyższej Szkoły Policealnej, a możesz również iść do zwykłego technikum, jednakże iż po technikum będziesz zdawał różne testy. Ale to zwykła norma teraz.

DaMiaN935

Nieprzeczytany postprzez igulek » 25 Sie 2010, 01:29

Możesz iść tak jak koleżanka wyżej napisała do Wyższej Szkoły Policealnej, a możesz również iść do zwykłego technikum, jednakże iż po technikum będziesz zdawał różne testy. Ale to zwykła norma teraz.

Ja przepraszam za offtop, ale myślę, że działam w słusznej sprawie !
Nie sądziłam, że w tak krótkim poście można narobić aż tyle błędów stylistycznych Oo' i..rzeczowych.. Autorze, raczej się tym zbytnio nie sugeruj :)
Przemądrzałość jest jednym z najbardziej pogardy godnych rodzajów głupoty. - G.C. Lichtenberg

Awatar użytkownika
igulek

Nieprzeczytany postprzez Hard Candy » 25 Sie 2010, 22:22

U mnie w regionie jest zawodówka i tam są profile policyjny i wojskowy.
widzimy dziś inaczej
i słyszymy szerzej

Awatar użytkownika
Hard Candy
Administrator

• Pochwały:40

Nieprzeczytany postprzez igulek » 26 Sie 2010, 00:42

Hard Candy, nie oszukujmy się, mundurowy nie posiadający wykształcenia wyższego daleko nie zajdzie. Stopnie oficerskie (w przypadku policji od pod komisarza) są przyznawane jedynie osobom, które mają magistra w kieszeni. Takie zawodówki, są dla osób, które liczą, że w wieku 18 lat dostaną się do policji\wojska, 15lat popracują i emeryturka. Ale faktem też jest, że większość chętnych do policji nie przechodzi testów. To już nie te czasy kiedy chodziło ich dwóch, bo jeden umiał pisać, a drugi czytać.

Awatar użytkownika
igulek

Re: Po jakiej szkole mogę zostać policjantem ?

Nieprzeczytany postprzez DaMiaN935 » 27 Sie 2010, 21:00

igulek napisał:Hard Candy, nie oszukujmy się, mundurowy nie posiadający wykształcenia wyższego daleko nie zajdzie. Stopnie oficerskie (w przypadku policji od pod komisarza) są przyznawane jedynie osobom, które mają magistra w kieszeni. Takie zawodówki, są dla osób, które liczą, że w wieku 18 lat dostaną się do policji\wojska, 15lat popracują i emeryturka. Ale faktem też jest, że większość chętnych do policji nie przechodzi testów. To już nie te czasy kiedy chodziło ich dwóch, bo jeden umiał pisać, a drugi czytać.

igulek, Ciebie chyba posrało. Nie znasz się - nie komentuj. Przepraszam za szczerość.

DaMiaN935

Nieprzeczytany postprzez szaloonaa » 27 Sie 2010, 21:22

Są licea policyjne, a jeśli takowego nie ma w Twojej okolicy, to idź do normalanego liceum/technikum, a potem do Wyższej Szkoły Policyjnej.
Dance me to the end of love.

Awatar użytkownika
szaloonaa
Absolwent

• Pochwały:58

Nieprzeczytany postprzez igulek » 28 Sie 2010, 00:14

igulek, Ciebie chyba posrało. Nie znasz się - nie komentuj. Przepraszam za szczerość.

Skoro Ty się tak doskonale znasz, to wyprowadź mnie z błędu :)
Z góry dziękuję. Chętnie poznam Twą wiedzę na ten temat .
Bo jak na razie swoją ogromnie większą wiedzę niż moja trzymasz tylko dla siebie. Oh ! Ty egoistko. Wyobraź sobie, że forum nie służy do bezpodstawnych obelg, tylu 'posrało' czy udowodnianiu, że ktoś nie ma racji, bez podania argumentów :) I chętnie wejdę w polemikę, bo porządnie 'siedzę' w tym temacie, niestety :D
Nie masz nic sensownego do powiedzenia - nie wypowiadaj się. Wcale za szczerość nie przepraszam, na przyszłość przyda Ci się to zapamiętać.

Awatar użytkownika
igulek

Nieprzeczytany postprzez Tankian » 28 Sie 2010, 15:13

obojetnie, wazne zebys na maturze matematyke zdawal i musisz miec dobra kondycje:) Pozniej np Wyzsza Szkola Policji w Szczytnie :)

Tankian

Nieprzeczytany postprzez mandrika » 30 Sie 2010, 19:37

Aby zostać policjantem musisz iść do Wyższej szkoły policyjnej w Szczytnie.
jeżeli juz teraz chcesz mieć jakieś podstawy do nauki w wyższej szkole to idź do liceum prawno-administracyjnego. Lub skończ prawo i napisz list motywacyjny o przyjęcie do policji ^^ w sumie jest wiele rozwiązań, ale muszisz pamiętać że po liceum niestety nic nie masz oprócz dodatkowej wiedzy. Żadnych kwalifikacji policyjnych.

mandrika

Nieprzeczytany postprzez Koala90 » 30 Sie 2010, 20:29

W szkole której kończyłem była klasa policyjna i sportowo obronna. Tam właśnie kształcili na służby mundurowe. PO z prawdziwego zdarzenia, musztra, strzelanie, czołganie i wszystko co się da. Mimo iż nie byłem w tej klasie wszystko to przechodziłem. W ferie i wakacje obozy szkoleniowe z bronią palną i ćwiczenia w terenie. Wiele osób decyduje się na te szkołę choć może urokiem nie przyciąga to fachowością i wiedzą jak najbardziej. Nie wiem skąd jesteś dokładnie, ale poszukaj w regionie i zrób rozeznanie. A co do dostawiania się do policji to u nas trzeba było zdawać testy by dostać się do tej klasy, dodatkowo dostawało się mundur jako uczeń tej klasy.
Fabryki mym domem...

Awatar użytkownika
Koala90

• Miejscowość:Poznań

Nieprzeczytany postprzez Tawerna » 30 Sie 2010, 20:32

Robicie chłopakowi wodę z mózgu. Wyższa Szkoła Policji Szczytnie nie gwarantuje pracy w policji. To po prostu studia. Mniej więcej raz w roku policja organizuje nabór i wtedy właśnie należny się zgłosić do odpowiedniej komendy wojewódzkiej. A to, jaką szkołę się wcześniej skończyło, ma o tyle znaczenie, że w zależności od wysokości wykształcenia i rodzaju ewentualnego skończonego kierunku, przyznawane są punkty. Średnie szkoły policyjne niczego nie dają, możesz co najwyżej nauczyć się tego, czego później nauczysz się podczas szkoleń.
A do Szczytna czy Legionowa można trafić, gdy już przejdzie się postępowanie kwalifikacyjne.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

A. Einstein

Awatar użytkownika
Tawerna

Nieprzeczytany postprzez French » 30 Sie 2010, 22:29

Żadnej zawodówki nie rób bo to głupota ;).
Polecam liceum obojętnie jakie i po 3 latach jeśli będzie nabór do policji, będziesz mógł wstąpić w jej szeregi. Jeśli masz wyższe ambicje na szarże "oficerskie" może starać się na przyjęcie do WSP w Szczytnie, ale robiąc tam studia z cywila nie ma gwarancji jak to pisuje przede mną Tawerna, że dadzą Ci one pracę w policji. Tutaj akurat wszystko jest podobne jak z Wojskiem, a bynajmniej kiedyś było.
Zresztą instytucje takie jak Wojsko czy Policja, nie patrzą na przebyte szkoły względem Twoich umiejętności, bo od tego mają swoje "unitarki".

W wojsku jedynie masz tak, że jeżeli skończysz studia cywilne, to idziesz do WKU ze swoim papierem, oni szukają ewentualnego etatu w jednostce po czym kierują Cię na 4/8 lub 12miesięczną unitarkę oficerską.
W Policji nie jest pewnie tak samo, ale wszystkiego dowiesz się na naborze o ile na takowy trafisz ;)>.
Patrząc na zrodzony moją wolą bezkresny żywy potok końskich pysków i ludzkich twarzy, mknący donikąd po szkarłatnym o zachodzie stepie, często pytam siebie: gdzie jestem Ja w tym potoku?
(Czyngis-chan)

Awatar użytkownika
French

• Miejscowość:Enfer Vert
  • Pochwały:6