Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1380761 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

Pierwszy raz- obawy

Masz problem w miłości? Nie wiesz jak rozwiązać wstydliwą kwestię związaną z seksem? Pisz tutaj, chętnych do pomocy nie brakuje.

Pierwszy raz- obawy

Nieprzeczytany postprzez Gabii » 02 Lip 2007, 23:06

Mam pare obaw przed tym pierwszym razem . Pewnie większość z was już to ma za sobą, ja jednak będąc nawet gotową to zrobić boje się konsekwencji którą mogę ponieść a mianowicie zaliczyć "wpadkę", nie chce by ona popsuła mi wszystkie cele, które chce osiągnąć w życiu. Bardzo kocham swojego chłopaka i już od dłuższego czasu bardzo oboje "tego" pragniemy. Boje sie zaufać różnym tam środkom antykoncepcji, ale pragnę to zrobić w sumie coraz dalej się posuwamy (nie raz już bardzo blisko było do tego).Mam 18- lat a wy kiedy zaczęliście współżyć? Ktoś z was obawiał się czegoś przed tym?

Gabii

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Re: Pierwszy raz- obawy

Nieprzeczytany postprzez KamiLisu » 02 Lip 2007, 23:48

Opowiem Ci ciekawy przypadek. Moja koleżanka miała chłopaka mówił że ją kocha byli ze sobą już kawał czasu postanowili pójść ze sobą do łóżka było wszystko ok tylko mały psikus koleżance zaczął opóźniać się dość długo okres, pierwsze co powiedziała swojemu chłopakowi, a on jak to na "prawdziwego" mężczyzne przystało zerwał z nią i powiedział że to jej problem. Okres się spóźniał nie dlatego że była w ciąży tylko dlatego że miała problemy zdrowotne. Na początek zastanów się czy to z nim chcesz to zrobić nie myśl w ten sposób że ach pójdziemy do łóżka będzie luz i tak dalej pomyśl też o konsekwencjach możecie mieć dziecko ("wpadka" jak ja nie lubię tego słowa) i zastanów się co wtedy. Jeśli Ty jesteś pewna i on jest pewny tego że chcecie i że poniesiecie razem wszelkie konsekwencje to śmiało życze dużo przyjemności. Ale czy zadawanie takich pytań na forum nie jest przypadkiem efektem jakiejś niedojrzałości?

Awatar użytkownika
KamiLisu

Użytkownik zbanowany

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 02 Lip 2007, 23:48

Awatar użytkownika
mgirl

Nieprzeczytany postprzez tancereczka » 03 Lip 2007, 00:04

jak najbardziej jest to dojrzale z jej strony, lepiej niech pyta i bedzie swiadoma anizeli cale zycie potem cierpiec, sa rozne losy w zyciu i moze nie ma z kim o tym pogadac, ja mialam 19 lat jak zaczelam wspolzyc, i to bylo tez nie planowane, poprostu posowalismy sie coraz dalej, troszke bolalo ale moj byly byl bardzo delikatny, balam sie konsekwencji, ale z poczatku do puki nie oswoilam sie z mysla ze swspolzyjemy uzywalismy prezerwatywy ale mimo to nie konczyl on we mnie, potem, gdy mialam juz innego chlopaka, z ktorym wspolzylam bez jakiego kolwiek zabezpieczenia zupelnie zbilo mnie z tropu, balam sie okropnie i tu pojawila sie moja nieodpowiedzialnosc... przyznaje... wykazal on sie jednak ogromna uwaznoscia, nie konczyl nigdy we mnie i nigdy nie zaszlam w ciaze, i powiem ci jedno, wbrew pozorom, to wcale nie takie latwe zajsc w ciaze!!! owszem plemniki sa sprytne ale jesli masz np dni nieplodne to nici z tego, pomysl moze o podwojnym zabezpieczeniu, prezerwatywa i np tabletki, juz bedziesz psychicznie spokojniejsza, osobiscie nie zazywam tabletek i nigdy nie bede, wplywaja one na organizm bardzo mocno, boje sie np utracic figure. Jestem niewiele starsza od ciebie, wiec nie zaswiece wyspecjalizowanymi radami, moge jedynie podzielic sie doswiadczeniem, i pamietaj kto pyta nie bladzi !!!
Jedna na cały świat...upragniona i odwieczna... zawsze wszechobecna ja ...

tancereczka

• Miejscowość:silence

Nieprzeczytany postprzez LittleZo » 03 Lip 2007, 00:04

Denerwuje mnie to ze nie nazywacie rzeczy po imieniu. Czy slowo "sex" jest jakims wulgaryzmem??! Co do twjego problemy to nie denerwuj sie bo nerwy psują atmosfere. Poprostu przed rozpoczeciem upewnij sie czy ty i twój partner jestescie odpowiedznio zabezpieczeni i...do roboty:)

Awatar użytkownika
LittleZo

• Miejscowość:kraj potwora Boogie

Nieprzeczytany postprzez Szlachcic z papugą » 03 Lip 2007, 08:44

Obawy zawsze są... Ale najważniejsza jest dobra zabawa i głowa na karku... W końcu to wam zostanie na zawsze w pamięci...
Po pierwsze: "żyjmy hucznie i wesoło, a po nas choćby potop"...
...bo przecież: "człowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce"...
...a kończąc: "Jeszcze chwile panie kacie, jeszcze chwile..."

Awatar użytkownika
Szlachcic z papugą

• Miejscowość:ze średniowiecznego grodu Glatz

Nieprzeczytany postprzez anty » 03 Lip 2007, 09:55

Gabii napisał:Boje sie zaufać różnym tam środkom antykoncepcji

niektóre dostępne na rynku środki antykoncepcyjne, są niemal w 100% skuteczne (globułki antykoncepcyjne patentex - 99,7% /można je łączyć z prezerwatywą, więc zajście w ciąże przy takim zabezpieczeniu jest niemal nierealne ;)/)

Gabii napisał:pragnę to zrobić

to zrób, tylko się zabezpiecz, bo stworzyusz nowy temat pt. "spóźnia mi się okres - co zrobić" hheh... :?

Gabii napisał:Mam 18- lat

polki zaczynają średnio współżyć w wieku 18,5 lat, więc twój wiek teoretycznie jest idealny, ale tak naprawdę liczy się twoja dojrzałość i odpowiedzalność, dużo jest 18latek - nieodpowiedzialnych, które uprawiają sex z chłopakami, a później mają same nieprzyjemności z tym związane! więc - decyzja należy do ciebie - nie obawiaj się "wpadki", bo nie ma czego! ttylko zastanów się, czy naprawdę jesteś gotowa na sex :?
"(...) bo człowiek najczęściej żałuje nie tego co zrobił, ale tego czego nie zrobił, a zrobić mógł."

Awatar użytkownika
anty

Nieprzeczytany postprzez Kobieteria » 03 Lip 2007, 11:19

anty napisał:
Gabii napisał:Boje sie zaufać różnym tam środkom antykoncepcji

niektóre dostępne na rynku środki antykoncepcyjne, są niemal w 100% skuteczne (globułki antykoncepcyjne patentex - 99,7% /można je łączyć z prezerwatywą, więc zajście w ciąże przy takim zabezpieczeniu jest niemal nierealne ;)/)

Skuteczne ale raczej średnio przyjemne i poręczne...
Jednak jestem fanką tabletek.
Trzeba mnie wziąć do domu, przy stole dębowym
posadzić. Trzeba mnie długo pieścić,
po zimnych stopach gładzić.

Awatar użytkownika
Kobieteria

• Miejscowość:main sztetełe Bełz
  • Pochwały:1

Nieprzeczytany postprzez macius » 03 Lip 2007, 11:41

dojrzałość chyba nie tylko fizyczna ale też psychiczna :)
Jeżeli marzy tylko jeden człowiek, pozostanie to tylko marzeniem. Jeżeli zaś będziemy marzyć wszyscy razem, będzie to już początek nowej rzeczywistości.
Helder Camara

Awatar użytkownika
macius

• Miejscowość:TBG

Nieprzeczytany postprzez aga18 » 03 Lip 2007, 13:03

hejka. mam 18 lat. niedawno przeżyłam swój pierwszy raz. doskonale ciebie rozumiem. tez sie obawiałam, myślałam o antykoncepcji ale nie miałam odwagi iść do ginekologo ( nie chcialam tez zeby moi rodzice sie o tym dowiedzieli). no i stało sie... zrobiliśmy to... bez zabezpieczenia. poniosło nas.... później oboje tego żałowaliśmy. dla bezpieczeństwa wzięłam tabletki które zażywa sie po stosunku, mój chłopak załatwił je ,,na lewo,, bo bez recepty... takie tabletki musisz przyjąć w ciągu 72 godzin po stosunku. jestesmy juz oboje spokojni ale swterdziliśmy ze już nigdy tak głupiego błędu nie popełnimy. narazie bedziemy ufać tylko prezerwatywom bo nie chce jeszcze przyjmować tabletek. jezeli naprawde sie kochacie to zróbcie to... jezeli sie nie obawiasz wizyty u ginekologa to idź po tabletki, moje kolezanki i dwie starsza siostry przyjmuja tabletki i jest wszystko wpożądku myśle ze można im zaufać. daj sie ponieść ale z głową nie tak jak ja... odwagi... i powodzenia :* pozdrawiam.
"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, niepokonanym.... Wśród tandety lśniąc jak diament, być zagadką, tórej nikt nie zdąży zgadnąć nim minie czas.... "

aga18

Nieprzeczytany postprzez Liliane » 03 Lip 2007, 13:21

To dobrze, że masz obawy, bo w końcu to pierwszy raz, który chce się przeżyć jakoś magicznie, ale za równo odpowiedzialnie, a kto pyta nie błądzi więc lepiej się kogoś poradzić. :)

Anty średni wiek polki która rozpoczyna współżycie według najnowszych badań to 17,7 lat. :wink:
Blask ostrza zaślepiał mi drogę
I możność władzy, że władać nim mogę
Zatapiam to ostrze w jedynej części żyjącej ciała
Bo po co jej serce skoro i tak kochać nie umiała

Awatar użytkownika
Liliane

• Miejscowość:Zakazane miejsce

Nieprzeczytany postprzez Loly » 03 Lip 2007, 16:49

Jeśli czujesz się gotowa to po prostu się z nim prześpij.

Wcale nie tak łatwo jest zajść w ciążę. Chcesz czuć się pewna to idź do ginekologa, niech zapisze Ci tabletki i zacznij je brać. Do tego jeszcze prezerwatywa i nie ma stresu.
Wiele kobiet nie potrafi zrezygnować z dążenia o kariery, ale są zbyt słabe by zwyciężyć. Noszą uniform i do tego szklane pantofelki. Co można zdziałać w takich butach? Niewiele, najwygodniej się w nich wyczekuje na księcia, który podaruje królestwo.

Awatar użytkownika
Loly
Przyjaciel

• Miejscowość:Poznań
  • Pochwały:1

Nieprzeczytany postprzez usia » 03 Lip 2007, 19:17

więc ja mam 17 lat jestem po również sie bałam tego pierwszego razu ale nie konsekwencji bo to banał ja ufam prezerwatywie i swoim globulkom antykoncepcyjnych polecam:):)jak napisałam powyżej bardziej boje sie tego że nie obdarze chłopaka tym na co oczekuje ode mnie:) :D

usia

Nieprzeczytany postprzez Incomprehensible » 03 Lip 2007, 19:20

To pewnie nie jesteś na to gotowa. Gdybyś była, nie odmawiałabyś sobie seksu ze strachu przed ciążą, bo wiedziałabyś, jak się dobrze zabezpieczyć. Przecież nie da się tak... idę z chłopakiem do łóżka i myślę: "A co będzie, jak wpadnę?". Nie wpadniesz. Nie dopuść do tego. Ty i Twój chłopak postarajcie się o antykoncepcję. A kiedy będziesz gotowa, ten pierwszy raz nadejdzie.
robisz mi nieporządek w chaosie.

Awatar użytkownika
Incomprehensible
Przyjaciel

• Miejscowość:zielona kraina.
  • Pochwały:27

Nieprzeczytany postprzez Natalia89 » 03 Lip 2007, 21:49

ja zaczelam wspolrzyc z moim chlopakiem po 4 miesiacach bycia ze soba... mam 18 lat i to byl wogole moj pierwszy raz, sporo o tym rozmawialismy i juz przed pierwszym razem bylam u ginekologa po tabletki antykoncepcyjne... choc pierwszy raz byl z gumkami... balam sie ale moj chlopak mial juz doswiadczenie i zaufalam mu... narazie jest ok... duzo przyjemnosci a dzieki tabletkom juz sie nie boje ;)

Natalia89

Nieprzeczytany postprzez nick » 03 Lip 2007, 23:48

1 raz to nie dramat. sa zabezpieczenia a to juz b duzo.powoli, powoli i sie uda:) bez paniki, wiekszosc ludzi przez to przechodzi :P

nick