Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1382926 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

t

Pierwsza Miłość

Masz problem w miłości? Nie wiesz jak rozwiązać wstydliwą kwestię związaną z seksem? Pisz tutaj, chętnych do pomocy nie brakuje.

Pierwsza Miłość

Nieprzeczytany postprzez humanity01w » 25 Sie 2010, 01:49

Witam wszystkich, chcialbym opisac pewien problem i prosilbym o jakies roacjonalne wytlumaczenie bo tak naprawde nie wiem jak to z tym dokladnie jest

Tak jak w temacie, chodzi o Pierwszą Miłość. Oczywiscie była ona z początku sensowna, wszystko ukladalo sie po mysli, az w koncu wszystko sie zmienilo.

Moje uczucie do niej pozostalo, lecz ona pradopodobnie nic już do mnie nie czuje, a raczej jestem tego pewien.
Minął rok, czułem że wszystko wrocilo na dobrą drogę, że juz się tym nie przejmuję, tlumaczylem sobie że w koncu zakocham się na nowo w tej jedynej.

Jednak...

Ujrzałem ją po 3 miesiącach wakacji, przebywałem z nią 2 godziny w towarzystwie i całe dawne uczucie i wspomnienia wrociły :(. Nie wiem czy będę tak odczuwał do końca życia, ze dopoki bede ja widywal nie zakocham się w innej bo ciągle będę myślał o tym co bylo dawniej.

Brzmi to irytująco, jednak nie potrafie nad tym zapanowac :(.

Wytlumaczcie prosze jak to z tym jest, czy takie uczucie pierwszej miłości życia w ogole kiedykolwiek gasnie. ?

humanity01w

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Pierwsza Miłość

Nieprzeczytany postprzez 3AnGie32 » 25 Sie 2010, 09:03

Zniknie.. Po pewnym czasie zniknie!
Na pewno!
Wiem, że to trudne..
Będziesz o Niej na pewno jeszcze długo pamiętał..
aż w końcu się prawdziwie zakochasz w kimś innym ;)
Będzie dobrze! ;*

Awatar użytkownika
3AnGie32

Pierwsza Miłość

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 25 Sie 2010, 09:03

Awatar użytkownika
mgirl

Pierwsza Miłość

Nieprzeczytany postprzez Jeffany » 25 Sie 2010, 10:00

humanity01w, zgaśnie, o ile Ty mu na to pozwolisz. Musisz postanowić we własnym sercu, że to jest koniec, że oboje macie własne życie, które idzie odrębnymi drogami.

Wynika to prawdopodobnie z Twojej niskiej samooceny. Ta dziewczyna potrafiła sprawić, że czułeś się naprawdę fajny, a kiedy ona odeszła wszystko runęło, łącznie z poczuciem własnej wartości. Klasyczny przypadek. I to nie jest tak, że problemem jest pierwsza miłość. Problemem jest brak akceptacji siebie i stanu, w jakim się znajdujesz. Kiedy dojdziesz do momentu, w którym będziesz się dobrze czuł w swoim towarzystwie, otworzysz się na ludzi, zobaczysz, że prawdziwa miłość to ta, kiedy oboje partnerów jest w siebie równie zapatrzonych -przejdzie Ci. Przed Tobą długa droga, ale dla chcącego nie ma nic trudnego. Większość ludzi przeżywało taką lekcję życia. Pozwól, by ona sprawiła, że staniesz się silniejszym facetem, a nie nadwrażliwą ciapą.
Jestem jak gwiazda, gotowa w każdej chwili zsunąć się z nieba,
Runąć w wszechświat.

Awatar użytkownika
Jeffany
Absolwent

• Miejscowość:Kraków
  • Pochwały:24

Re: Pierwsza Miłość

Nieprzeczytany postprzez Światłocień » 25 Sie 2010, 10:37

Stara miłość nie rdzewieje. Pierwsza jest zawsze najsilniejsza, niepohamowana rozumem i może zapłonąć na nowo nawet po kilkudziesięciu latach - czytałem artykuł o tym, że zaraz po rozpowszechnieniu portalu nasza-klasa był wysyp rozwodów spowodowany spotkaniami z pierwszymi miłościami. :ble:

Oczywiście uczucie wygaśnie, osłabnie. Będziesz w stanie na nowo pokochać kogoś innego. We wspomnieniach będziesz z rozrzewnieniem czasem wracał do tego pierwszego, ale przecież prawie nikt nie zostaje ze swoją pierwszą miłością na całe życie. :D
-Stary, mówię ci..Jej usta jak czerwone wino, którym mam ochotę upić się do nieprzytomności. Jej włosy-cudny jedwab o zapachu, który według producenta szamponu powinien pewnie być truskawkowy.Cudo.
-Skończyłeś?To teraz strzel jeszcze drina i podbijaj.

Awatar użytkownika
Światłocień

• Miejscowość:Łódź
  • Pochwały:6

Pierwsza Miłość

Nieprzeczytany postprzez Koniu » 25 Sie 2010, 11:09

Stary, mam identycznie. Pewnie dopóki jej nie zobaczę to będzie wszystko ok. Teraz mam na nią WJBN ;)) Ale do czasu. Myślę że spróbuj się zapoznać z innymi koleżankami, które są dla Ciebie OK, i zakochasz się w jednej ; ) Pozdrawiam i życzę powodzenia ;)
RHCP <3

Awatar użytkownika
Koniu

• Miejscowość:Byczyna/Kluczbork
  • Pochwały:8

Pierwsza Miłość

Nieprzeczytany postprzez aphrodite » 25 Sie 2010, 13:19

Kiedy przeżywałam swoją pierwszą miłość, miałam podobnie. Szczerze mówiąc, wmówiłam sobie, że jest idiotą, skoro mnie nie chce :) Nie wiem, czy to najlepszy sposób, ale mnie pomógł :)
Jest również stara znana metoda "klin klinem", czyli poznawaj nowe dziewczyny, spotykaj się, chodź na randki.
Tylko nigdy nie udawaj miłości do kogokolwiek, żeby na siłę mieć dziewczynę.
Życzę powodzenia.

Awatar użytkownika
aphrodite

Nieprzeczytany postprzez giggs » 25 Sie 2010, 13:45

To ja mam to samo ;) Zakochałem się jednej dziewczynie w 6 klasie podstawówki i trzyma mnie tak już ponad 2 lata, mimo, że nie widziałem jej już z 1.5 roku a nie rozmawiałem z rok. Mam nową klasę, nową szkołę i co za tym idzie nowe koleżanki, ale nawet te które są ładne wogóle mnie nie ruszają. Nawet takie do których wzdycha pół szkoły.

giggs

Pierwsza Miłość

Nieprzeczytany postprzez kendi » 25 Sie 2010, 13:53

tak to juz jest z pierwszą miłością... jejku, pamiętam swoją. niby sobie wmawiłam, że to idiota, bo mnie rzucił, i takie tam, i jak go nie widzialam to było okej, ale jak go zobaczyłam, to jakieś uczucie wracało na nowo.
i wiesz co mnie wyleczyło? miłość do innego faceta. szczęśliwa miłość. jak to mówią "klin klinem" ; )
mówisz coś o jakichś zasadach
mówisz coś, że szkoda słów
przecież od dawna nie mamy skrupułów
przecież gówno to ciebie obchodzi

Awatar użytkownika
kendi

• Miejscowość:Katowice
  • Pochwały:28

Pierwsza Miłość

Nieprzeczytany postprzez alexia » 25 Sie 2010, 13:53

Te uczucia zgasną, jeśli tylko ty będziesz tego chciał. Inaczej nie ma takiej opcji.

To jest proste. Dziewczyna sprawiała, że czułeś się jedyny, wyjątkowy itp. A kiedy się rozstaliście, wszystko przepadło, tak samo jak to, że jesteś nadal super. Nie sądzę, aby problemem była pierwsza miłość, tylko to, że nie potrafisz zaakceptować tego, że jesteś już sam. Przyjdzie taki moment, że znowu będziesz czuł się dobrze, sam ze sobą. Wtedy to uczucie zniknie, zobaczysz. Bo to nie jest tak, że zerwiesz z dziewczyną, i wszystko się kończy.
Dopiero się zaczyna. Takie rzeczy powinny robić z nas silniejszych a nie bardziej ciapowatych. Każdy takie coś przeżywa chociaż raz w życiu.
“The world is balanced on a knife edge of destruction every single day. You accept that, and you can just get on with things.”
— Sherlock Holmes, Elementary

My body is being held together with whiskey, nicotine, duct tape and a little bit of hope...

Awatar użytkownika
alexia

• Pochwały:56

Nieprzeczytany postprzez giggs » 25 Sie 2010, 14:00

Nie wydaje mi się, żebym rzeczywiście poczuł się jakiś super wyjątkowy gdy ją poznałem. ;) Jak coś zacząłem probować to szybko to zerwała mówiąc, że to nie ma sensu, bo daleko mieszka (3 przystanki tramwajem , zajebiście daleko -.-), bo idzie do innej szkoły.

giggs

Pierwsza Miłość

Nieprzeczytany postprzez Ally » 25 Sie 2010, 14:41

Minie Ci, tylko musisz chcieć tego. Nie myśl o niej jaka to ona wspaniała i piękna, że jedyna... Jak tu było powiedziane 'klin klinem' ;) spotykaj się ze znajomymi, kumplami, poznawaj inne dziewczyny i chodź na randki, zobaczysz że jest dużo innych wspaniałych dziewczyn do pokochania:) i po jakimś czasie będzie lepiej.
Spotykacie się i żadne z was nie wie, co was do siebie ciągnie. <3

Awatar użytkownika
Ally

Pierwsza Miłość

Nieprzeczytany postprzez rusałka007 » 29 Sie 2010, 17:48

Skąd ja to znam....:)

rusałka007