Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1378964 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

Piękno na przełomie wieków

W tym miejscu wypowiadamy się na tematy poważne. Nie bójmy się. Przełammy swój wstyd!

Nieprzeczytany postprzez lolka91 » 03 Maj 2009, 16:14

Począwszy od czasów prehistorycznych po czasy współczesne ideal piękna zmieniał się bezwzględnie. Grubaski,anorektyczki ,chude,blade ,eteryczne,krągłe...wszystko juz było :wink: A co ze współczesnością..? Jaki jest waszym zdaniem ideał piękna dla poszczególnych jednostek jak i dla większości? Czy powraca moda na kształty a la beyonce czy królują idealne piękności prosto jak z pokazów mody? A czym jest dla was zewnętrzne idealne piękno i czy dążenie do niego ma sens? :razz: Proszę o wypowiedzi :P :)
Mimo wszystko lepiej już zdechnąć, niż nigdy nikogo nie kochać...

lolka91

• Miejscowość:Lublin

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Nieprzeczytany postprzez Incomprehensible » 03 Maj 2009, 16:19

Zewnętrzne idealne piękno to czucie się dobrze w swojej skórze, niezależnie od tego, jakie są te chore modowe "wymogi", przez które potem mamy stado anorektyczek, w najgorszym razie umierających z wagą w granicach 26 kg.
Teraz ideał kobiety ma mieć płaski brzuch, długie nogi, duży biust (choć to wszystko trochę się ze sobą kłóci i jest nienaturalne, bo rzadko występuje razem). Ma być zgrabna. Żadnych zbędnych kilogramów. Niby wszyscy mówią, że nie lubią wieszaków, ale jakby mieli do wyboru taką i trochę przy kości, to co by wybrali? No. Retoryczne. ;]
robisz mi nieporządek w chaosie.

Awatar użytkownika
Incomprehensible
Przyjaciel

• Miejscowość:zielona kraina.
  • Pochwały:27

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 03 Maj 2009, 16:19

Awatar użytkownika
mgirl

• Miejscowość:M-Forum

Nieprzeczytany postprzez yncydent » 03 Maj 2009, 17:11

Słowo `piekno` na tyle mocno odciska sie w naszej rzeczywistosci,ze coraz to wiecej operacji plastycznych (nie pochwalam).I to nie tyle kobiety,co coraz wiecej mezczyzn chce byc idealnym.A mi sie wydaje ,ze takie dazenie do idealu prowadzi do brzydoty ;D.Dawienij dominowaly ksztalty rubrnsowskie,teraz ksztalty...wieszaka.Wiadomo,ze sa gusta i gusciki,no ale jednak ludzie ida z duchem czasu i gdyby taki przecietny mezczyzna mial wybrac kobiete chudziutka,lub pulchniutka,wybralby ta pierwsza :) to samo tyczy sie kobiet ;D
splendor in the grass
Image

Awatar użytkownika
yncydent
Absolwent

• Pochwały:25

Nieprzeczytany postprzez Nineku » 03 Maj 2009, 17:16

Piękno, to dobieranie słów, sposób poruszania się, spojrzenie i umysł.
To nie fizyczność, bo tą teraz bez problemu zmienia się jak tylko chce.
Poza tym, pies na suki (przystojny facet), nie zawsze ma poza urodą coś więcej do zaoferowania, to samo tyczy się kobiet.
Image

Awatar użytkownika
Nineku
Przyjaciel

• Miejscowość:Opole
  • Pochwały:73

Nieprzeczytany postprzez ZaGubion@ » 03 Maj 2009, 18:16

Piękno jak dla mnie nie istnieje. Każdy jest wyjątkowy i każdy ma w sobie to "coś". Trzeba to tylko idealni odszukać. Często jest tak że chłopcy lecą na te szczupłe laski, które dbają o figurę... Po jakimś czasie jednak można zauważyć, że tworzą pary nie z supermodelkami, a z kobietami, które w żaden sposób nie przypominają wcześniej wymienionych.
Można też zauważyć że teraz faceci lubią okrągłe kształty, szerokie biodra - czyli to co u nas kobiet najlepsze :)
Usycham za miłością jak za wodą... Usycham bo wiem że moją chorobą jest miłość.... Usycham z miłości za tobą, usycham bo ty jesteś moją chorobą...

Awatar użytkownika
ZaGubion@

• Miejscowość:I tak nie wiecie gdzie to jest :)
  • Pochwały:1
Użytkownik zbanowany

Nieprzeczytany postprzez master_jedi » 03 Maj 2009, 18:23

Incomprehensible, mało znasz facetów widać ;P Moja dziewczyna nie jest wieszakiem, gruba też nie jest, ale ma trochę brzuszka, wg niej za grube uda, ale taka mi się właśnie podoba. Dlatego proszę Cię, odszczekaj to ;]

Duże piersi? Chodzi Ci o D, E i wyżej? Fu... obrzydziłaś mi dzień, twierdząc, że to są ładne piersi. Mi się nie podobają. Dopuszczam myśl, aby moja miała najwyżej małe C. Duże B rulez! ;]

Chodzi tutaj też o piękno wewnętrzne ;] Bez tego charakterku moja ukochana nie była by taka kochana jak teraz ;P
"How do you prove that you exist...?
Maybe we don't exist..."
- Vivi Ornitier

Awatar użytkownika
master_jedi
Absolwent

• Pochwały:37

Nieprzeczytany postprzez Manuela » 03 Maj 2009, 18:44

Każdy ma swoje upodobania.. Jednym podobają się szczupłe dziewczyny, a innym grubsze... Spieranie się, która jest piękniejsza nie ma zbytniego sensu, bo przecież o gustach się nie dyskutuje, ta która nam wydaje się super atrakcyjna, dla innego wcale nie musi i nie wpłyniemy na to.
Piękno zewnętrzne z czasem przemija, a to co w środku zostaje.
Jak mam rozpoznać swoją Drugą Połowę?
Nie bojąc się ryzyka. Ryzyka porażki, odrzucenia, rozczarowań.
Nigdy nie wolno nam rezygnować z poszukiwania Miłości. Ten, kto przestaje szukać, przegrywa życie.

Paulo Coelho

Awatar użytkownika
Manuela

• Pochwały:1

Nieprzeczytany postprzez Incomprehensible » 03 Maj 2009, 19:44

master_jedi, bo prawdopodobnie ją kochasz. Miałam na myśli sytuację, kiedy dasz facetowi popatrzeć na dwa zdjęcia, jedno z chudą kobietą, drugie z taką nieco grubszą. I tu chyba jasne jest, co wybierze.

Duże piersi? Chodzi Ci o D, E i wyżej?

No cóż, przy szczupłym ciele D, E i wyżej by ją przyginały do ziemi, więc miałam na myśli raczej mocne C.

Dlatego podtrzymuję to, co powiedziałam.

Awatar użytkownika
Incomprehensible
Przyjaciel

Re: Piękno na przełomie wieków

Nieprzeczytany postprzez NoNameUser » 03 Maj 2009, 20:05

Incomprehensible napisał:master_jedi, bo prawdopodobnie ją kochasz. Miałam na myśli sytuację, kiedy dasz facetowi popatrzeć na dwa zdjęcia, jedno z chudą kobietą, drugie z taką nieco grubszą. I tu chyba jasne jest, co wybierze.

Nieco grubsza, bez momentu zwatpienia. Kreowany ideał modelki jest bezdennie głupi, sprzeczny z natura i po prostu najzwyczajniej w swiecie bezsensowny. Sadze ze 90% facetow podziela moj poglad;]
"The Best Thing God Has Created Is A New Day"
Viðrar Vel Til Loftárása, Sigur Rós.

Remember - all good things are wild and free.

Awatar użytkownika
NoNameUser
Absolwent

• Pochwały:11

Nieprzeczytany postprzez Cwaniaczek » 03 Maj 2009, 20:36

Manuela napisał:Spieranie się, która jest piękniejsza nie ma zbytniego sensu, bo przecież o gustach się nie dyskutuje

Ma sens i to nie byle jaki. Fraza, ze o gustach sie nie dyskutuje jest zwykła ucieczka wymyslona na potrzeby ludzi o słaym charakterze, którzy nie potrafia spierac sie o racje wynikajace z ich poczucia estetyki. Krzywe nogi sa gorsze od prostych . Nie wolno zbywac dalekowidza fizjonomicznego głupia sentencja. To pomoze nam dojsc do wniosków o nach samych, przeciez warto wiedziec dlaczego woli sie lody czekoladowe od smietankowych.

lolka91 napisał:Czy powraca moda na kształty a la beyonce czy królują idealne piękności prosto jak z pokazów mody?

Beyonce to jakis koszykarz?

lolka91 napisał:A czym jest dla was zewnętrzne idealne piękno i czy dążenie do niego ma sens?

Piekno zewnetrzne to promien słonca wpadajacy przez witraz, to tafla wody nieskazitelnie czystej, to gałąź bananowca w centrum Warszawy i pejzaz wsi polskiej... Uwierzyliscie? Nie? I słusznie.
Czy dazenie do idealnego piekna ma sens? Wydaje mi sie, ze za pomoca dzisiejszych metod niekoniecznie. Bo niby zmarszczki znikną, nos nowy ale gdzies te blizny jednak sa... Czyli? Czyli to jest tylko złudne dazenie. Brnac tym banalnym tokiem myslenia, albo sie ktos ideałem urodzi albo nie. Nie ma szans by na to wpłynać.
Incomprehensible napisał:Teraz ideał kobiety ma mieć płaski brzuch, długie nogi, duży biust (choć to wszystko trochę się ze sobą kłóci i jest nienaturalne, bo rzadko występuje razem).

Tutaj nic sie nie kłóci, prócz mnie.

Nineku napisał:Piękno, to dobieranie słów, sposób poruszania się, spojrzenie i umysł.

Jezusiczku, jakiez to ja brzydkie stworzenie jestem.

Incomprehensible napisał:I tu chyba jasne jest, co wybierze.

Mnie wybierze.
Warto otwierać się na otwartość innych.

Awatar użytkownika
Cwaniaczek

Nieprzeczytany postprzez master_jedi » 03 Maj 2009, 20:37

NoNameUser, brawo!
Incomprehensible, proszę o odszczekanie tego nadal ;] Nie chodzi tu tylko o moją dziewczynę. Zawsze mi się podobały kobiety, które miały trochę ciałka ;] Kobietę trzeba mieć za co chwycić, więc niech to będzie nawet sadełko na brzuchu (które wcale nie ujmuje uroku, a nawet dodaje, ale bez przesady ;P), a nie kość ;P

Kobiety mają inaczej wyrafinowane piękno kobiet, ale to facet ma tutaj więcej do gadania ;] Brytyjki mają średnio 16 numer (czyli gdzieś u nas 44), a marzą o 8, faceci natomiast o 12 ;P Kobiety uważają za piękne wychudzone, a nie wiedzą, że dużo z tym roboty, by siedzieć na warzywach tylko i wyłącznie, a facet lubi jak kobieta ma kształt i na udach, brzuszku i w innych miejscach ;P

Jak wspomniałem. D, E i wyżej mnie brzydzą, a C tak średnio, od średniego już mi się piersi coraz mniej podobają ;P Mnie aż boli jak mi dziewczyna wspomina, że jej piersi jeszcze rosną, a ma duże B... Aż błagam, aby do tego C nie doszło.

Ponawiam prośbę ;] Odszczekaj to koleżanko userko :P
Maybe we don't exist..."
- Vivi Ornitier

Awatar użytkownika
master_jedi
Absolwent

Nieprzeczytany postprzez Incomprehensible » 03 Maj 2009, 20:45

Wyjątki zawsze się znajdą, master_jedi, i tylko potwierdzają teorię, więc nie zamierzam niczego odszczekiwać. (;

Cwaniaczek napisał:Brnac tym banalnym tokiem myslenia, albo sie ktos ideałem urodzi albo nie. Nie ma szans by na to wpłynać.

Przepraszam, a makijaż, a fryzjer? Takie małe poprawki? Nie wiesz, jak bardzo to może zmienić wygląd kobiety?

Awatar użytkownika
Incomprehensible
Przyjaciel

Nieprzeczytany postprzez master_jedi » 03 Maj 2009, 20:47

Incomprehensible, wyjątek potwierdza regułę. Ty stwierdziłaś, że każdy wybierze szczupłą. Udowodniłem z NoNameUser, że tak nie jest ;P Proszę o wyplucie tamtych słów ;] Bo będę męczył do upadłego xD
Maybe we don't exist..."
- Vivi Ornitier

Awatar użytkownika
master_jedi
Absolwent

Nieprzeczytany postprzez Incomprehensible » 03 Maj 2009, 20:49

Nie napisałam nigdzie, że każdy, miałam na myśli potencjalny. Należycie do wyjątków i nic to nie zmienia w tym, co napisałam.

Awatar użytkownika
Incomprehensible
Przyjaciel

Nieprzeczytany postprzez Cwaniaczek » 03 Maj 2009, 20:55

Incomprehensible napisał:Przepraszam, a makijaż, a fryzjer? Takie małe poprawki? Nie wiesz, jak bardzo to może zmienić wygląd kobiety?

Jakby fryzjer działał cuda to sam bym do niego poszedł.
A co do makijazu, no to w ogole troche inna kategoria moim zdaniem. Bo to jest tylko iluzja. Chwilowe czary mary. To, ze ktos pieknie wyglada nie znaczy, ze jest piekny. No, do genialnego wniosku doszedłem, konkluzja niebywale podniosła mimo, ze prosta. Czuje sie ładniejszy w tym momencie.

master_jedi napisał:wyjątek potwierdza regułę

No, nie. Wyjatek jej zaprzecza. Tak to zwykle jest.

master_jedi napisał:Proszę o wyplucie tamtych słów ;] Bo będę męczył do upadłego xD

Mi sie wydaje, ze ona chce byc meczona^^^
Warto otwierać się na otwartość innych.

Awatar użytkownika
Cwaniaczek