Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1375925 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

Piękne zdjęcia brzydkich dziewczyn

Można tutaj pisać wszystko na temat płci pięknej (pięknej?) Jest to oczywiście też miejsce na "babskie pogaduchy".

Nieprzeczytany postprzez johanneskate » 07 Lut 2012, 17:07

Chciałbym poruszyć pewien problem dotyczący świata kobiet. Dziewczyny na wszystkie portale możliwe robią sobie zdjęcia w odpowiedniej pozie lub przerabiają je tak, że są do siebie zupełnie niepodobne. Jest to denerwujące, gdyż patrzę, o! ładna dziewczyna, a ona ładna w rzeczywistości nie jest.

Czym to jest spowodowane? Dlaczego dziewczyny dajecie takie śliczne zdjęcia, które ukrywają każdą najmniejszą wadę. To nie działa odpowiednio, gdyż później chłopaka spotyka rozczarowanie.
Chodzi o rywalizację z ładniejszymi koleżankami? Internetowy wizerunek?

(pytanie mogłoby się pojawić w temacie: faceci pytają, wy odpowiadacie, ale liczę na szerszą dyskusję na temat tego zjawiska przez obie strony, więc umieszczam w świecie kobiet, gdyż jego to dotyczy a chciałbym poznać zdanie nie tylko pań)
Czasem mam wrażenie, że całe życie czekam na coś, co nigdy się nie wydarzy.
Zaczynam widzieć dźwięki i słyszeć kolory.

Zapraszam do zapoznania się z:
http://m-forum.pl/poradnik-poczatkujacego-uzytkownika-t84368.html

Awatar użytkownika
johanneskate
Administrator

• Pochwały:85

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Nieprzeczytany postprzez Daria. » 07 Lut 2012, 17:11

johanneskate napisał:Czym to jest spowodowane?

Wydaje mi się, że w dużej mierze kompleksami.
johanneskate napisał:Chodzi o rywalizację z ładniejszymi koleżankami?

Być może również. Chociaż dla mnie takie osoby po prostu mają niesamowite kompleksy i cierpią na chorobę zwaną nudą wielką.
"Wszystkie trudne dni i noce zdarzają się PO COŚ. Bo życiowe zakręty tak naprawdę tylko prostują nasze życie..."

Awatar użytkownika
Daria.
Przyjaciel

• Miejscowość:Gdańsk
  • Pochwały:50

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 07 Lut 2012, 17:11

Awatar użytkownika
mgirl

• Miejscowość:M-Forum

Nieprzeczytany postprzez vetus » 07 Lut 2012, 17:21

Czym to jest spowodowane? Chęcią usłyszenia od koleżaneczek i psiapsiółeczek "Ahh, jaka Ty śliczna jesteś!".

Typowo kobiece.

Awatar użytkownika
vetus
Kumpel

• Pochwały:69
  • Ostrzeżenia:1

Nieprzeczytany postprzez zsz-unit » 07 Lut 2012, 17:26

A ja nie mam konta na wszelkich portalach możliwych i mnie ten problem nie dotyczy :mrgreen:
Dziewczyny poznaję w "realu" gdzie wszystko jest czarne na białym.

Gratuluje ost za offtop / Menda

Awatar użytkownika
zsz-unit

• Pochwały:2

Nieprzeczytany postprzez smętnie » 07 Lut 2012, 17:32

Wszystko przez ten kult piękna. Wszędzie w mediach prezentowany jest wizerunek modelek o nieskazitelnej cerze, wspaniałej figurze, gładkim ciele, lśniących i zdrowych włosach - przez co, wiele kobiet może wpaść w kompleksy, gdyż im do takiego wyglądu jest daleko. Mając dostęp do programów komputerowych, dzięki którym mogą się poprawić, podnoszą na chwilę swoją samoocenę zaniżoną przez wygląd - zresztą i w tym wzorują się na gwiazdach, które w rzeczywistości też wcale takie idealne nie są.
Idziemy niewidomi przez ciemność, ale tą białą laską chcielibyśmy czasem zdzielić kogoś przez łeb. ~Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
smętnie

Nieprzeczytany postprzez mystery » 07 Lut 2012, 17:39

Jak dla mnie to połączenie kompleksów z brakiem dystansu do siebie a wszechobecnym targowiskiem próżności.
Każdy z nas chce się raczej zaprezentować z jak najlepszej strony- rzadko się zdarza, żebyśmy się chwalili na prawdę kiepskim zdjęciami (chyba, ze chcemy pokazać jacy to jesteśmy bardzo zdystansowani, szaleni i jak bardzo mamy wy*ebane na nasz wizerunek- ale tym samym kreujemy inny- nonkonformistów z rozwianym włosem i wystawionym językiem ;]) .

Zobacz, że kiedyś, kiedy możliwość zrobienia sobie zdjęcia była przywilejem, czymś wręcz niespotykanym- wszyscy chodzili do fotografa ustrojeni, w nowych ciuchach, wyfryzowani. To samo na obrazach- wszyscy Ci królowie i damy dworu zawsze byli przedstawiani jako piękni i majestatyczni a prawda była taka, że mieli braki w uzębieniu i jedną nóżkę krótszą , nie mówiąc o wszach pod peruką ;) także sterowanie swoim wizerunkiem nie jest takie znowu nowe.
Nowe jest tylko to, że technika teraz na więcej pozwala, to wszystko jest powszechne , ogólnodostępne i powszednie.
Powszechnie panuje przekonanie, że trzeba się jakoś tam pokazać, czego bym nawet surowo nie oceniała.Wszyscy w tym uczestniczą, wszyscy, którzy kiedykolwiek opublikowali swoje zdjęcia. Każde jest wstawione z myślą o ewentualnym odbiorcy. Nie ma co sobie mydlić oczu. Ale nic w tym złego.
Problem w tym, gdy koncepcje zacznie się źle rozumieć i przesadzać. I paradoksalnie najbardziej w tym targowisku próżności uczestniczą dziewczyny zakompleksione (czasem słusznie, czasem nie).
I tu- nieobdarzona urodą lub pewnością siebie dzierlatka myśli sobie- skoro wszystkie moje koleżanki maja takie fajne foteczki to ja też muszę. Tyle że te "fajne foteczki" nie są też wcale bóg wie jak fajne, ale dla zakompleksionej laski każda poprzeczka jest zawieszona wysoko.
Trzeba się przedstawić nie jak ładną, ale jako po prostu szałową (albo taka jak najładniejsza koleżanka;)). No i tu zaczyna się kombinowanie- co, jak, gdzie.
Brak dystansu dla samych siebie sprawia, że nawet nie umieją obiektywnie ocenić swojego dzieła.
Tyle godzin robiły dzióbki i obrabiały zdjęcie w PS , że w końcu przestały myśleć o tym jak wyglądają w rzeczywistości. Zdjęcie zaczyna żyć własnym życiem.
Część z nich, przez ten brak dystansu zresztą, nigdy nie przyznałoby, że odczuwają presję. One po prostu wyostrzają swoją zajebistość :mrgreen:
Prawdą jest, że większość tych zdjęć to tez efekty nudy i pustki. Rzadko przecież przerabia się zdjęcia gdzie się stoi z 6 znajomych, zaciesza z bóg wie czego, skacze do wody, tarza w śniegu albo ogląda piękne widoki. Najczęściej to są zdjęcia wykonane na tle kafelków we własnej nudnej łazience. Chyba mówi to samo za siebie.

vetus napisał:Czym to jest spowodowane? Chęcią usłyszenia od koleżaneczek i psiapsiółeczek "Ahh, jaka Ty śliczna jesteś!".

Typowo kobiece.

Image
no :mrgreen:
zapomniałam wspomnieć o chłopcach, bo nie o nich był początkowo temat, ale chyba widać, że niedowład mózgu atakuje bez względu na płeć ;)
wanderlust queen

svaku svoju grešku znam

Awatar użytkownika
mystery
Przyjaciel

• Miejscowość:Absurdystan
  • Pochwały:40

Nieprzeczytany postprzez Ylx » 07 Lut 2012, 17:46

Myślę, że to kwestia indywidualna... Niektóre dziewczyny rzeczywiście robią to, aby podnieść swoją samoocenę, bo gdzieś w rzeczywistości cierpią na kompleksy, które Internet może z łatwością wyleczyć. Wystarczy, że zrobią sobie zdjęcie "z rąsi", najlepiej z dziubkiem, przerobią w jakimś programie graficznym (korektor tu i ówdzie), a po chwili posypie się lawina komentarzy: "Jak pięknie!", "Ślicznie!", "Jesteś cudowna!" i ego rośnie. Jednakże po co zakłamywać rzeczywistość w ten sposób? Na pewno nie prowadzi to do niczego dobrego.
Inna sprawa to nie tyle kompleksy, co chorobliwa wręcz chęć dołączenia do grona wypacykowanych dziewcząt rodem z okładek, czy teledysków. To zapewne efekt wszechobecnego kultu pięknego ciała, z którym mamy do czynienia od ładnych paru lat.
Cóż... obawiam się, że wraz z upływem czasu podobne zjawiska będą coraz częstsze. Zresztą już teraz ciężko znaleźć gdziekolwiek zdjęcie, które nie zostałoby choć odrobinkę zretuszowane. Jeżeli chłopcy będą chcieli obejrzeć sobie dziewczyny, będą musieli niestety zadowolić się jedynie widokiem tych na ulicy, aby uniknąć rozczarowań.

Ylx
Przyjaciel

• Pochwały:25
Użytkownik zbanowany

Nieprzeczytany postprzez NieDramatyzuj » 07 Lut 2012, 18:06

Na swoje szczęście nie nauczyłam się nigdy obróbki zdjęć.
Niektóre dziewczyny chyba nie zdają sobie sprawy,że to co widać na okładkach to obecnie bardziej grafika komputerowa niż fotografia,poznałam kilka aktorek pojawiających się w gazetach więc wiem o czym mówię.Wyginają się do zdjęć,szukają coraz to dziwniejszych miejsc,w których można zrobić "odbicie dzióbka",potem dawaj w komputer i do przeróbki. Nie oszukujmy się,każda dziewczyna lubi komplementy,tylko że ja np. wolałabym zadbać o siebie konkretnie i usłyszeć je "na żywo" niż przeczytać pod zdjęciem,które z moim wyglądem ma tyle wspólnego co cycki Dody z naturalnymi.
- So here we are: two people... streetlamp... full moon...
- ...Guy pissing onto dump... Oh, did I brake the mood?

Awatar użytkownika
NieDramatyzuj

• Miejscowość:Oświęcim
  • Pochwały:5

Nieprzeczytany postprzez Liszka » 07 Lut 2012, 18:07

Jakie to wspaniałe, że ja jestem cudowna z natury i nie muszę ściemniać zdjęciami :mrgreen:

Ale to oczywiste, że nawet w ramce na komodzie/ścianie chcemy mieć jak najładniejsze ujęcia.
Miłości się nie czuje, tylko się nią żyje.
♥♫

Awatar użytkownika
Liszka
Przyjaciel

• Pochwały:70

Nieprzeczytany postprzez zsz-unit » 07 Lut 2012, 18:43

Ylxia napisał: To zapewne efekt wszechobecnego kultu pięknego ciała, z którym mamy do czynienia od ładnych paru lat.

Od ładnych paru lat? Ja bym powiedział że od zarania dziejów, zmienia się jedynie pojęcie tego piękna...

Image
Image
Image
Image
Image

Awatar użytkownika
zsz-unit

Nieprzeczytany postprzez Rajtar » 07 Lut 2012, 18:47

Myślę że koleżance chodziło o dzisiejszy kult kobiecej idealności. Dzisiaj kobieta nie może mieć żadnego pieprzyka, minimalnie nierównych kolan - po prostu wymaga się od natury 100% precyzji. A ta takowej nie tworzy (tzn. tworzy bardzo rzadko) więc ludzie nadrabiają sztucznością, czego efektem jest to że piękny jest każdy czyli nikt :) Kiedyś mieliśmy kobiety ładniej i gorzej urodzone, teraz każda może sobie zmienić cycki* albo twarz na taką, jaka jej się podoba, w związku z czym zachwyt wybitnie pięknymi jednostkami zanika.

* tak, cycki. Piersi to ma kurczak :P
Aha.

Awatar użytkownika
Rajtar

• Miejscowość:Gdańsk
  • Pochwały:1

Nieprzeczytany postprzez zsz-unit » 07 Lut 2012, 19:32

Rajtar napisał:Myślę że koleżance chodziło o dzisiejszy kult kobiecej idealności. Dzisiaj kobieta nie może mieć żadnego pieprzyka, minimalnie nierównych kolan - po prostu wymaga się od natury 100% precyzji. A ta takowej nie tworzy (tzn. tworzy bardzo rzadko) więc ludzie nadrabiają sztucznością, czego efektem jest to że piękny jest każdy czyli nikt :) Kiedyś mieliśmy kobiety ładniej i gorzej urodzone, teraz każda może sobie zmienić cycki* albo twarz na taką, jaka jej się podoba, w związku z czym zachwyt wybitnie pięknymi jednostkami zanika.

* tak, cycki. Piersi to ma kurczak :P

Kobiety w średniowieczu wyrywały sobie włosy z głowy, bo w modzie były wysokie czoła. Kobiety w XVIII wieku nosiły wielkie peruki i gorsety, które wyszczuplały talie i podnosiły piersi*.
No i jeszcze ciekawostka z Wikipedii(pewnie zaraz ktoś się zepnie że to żadne źródło, ale co tam):
Chińczycy krępowali dziewczynkom stopy w specjalny sposób (zobacz: krępowanie stóp), Majowie deformowali czaszki i wywoływali zeza, Aborygeni australijscy łamali sobie nosy, liczne plemiona afrykańskie deformują ciało, dzięki czemu staje się ono "piękniejsze".

*czy jak kto woli "cycki"

Awatar użytkownika
zsz-unit

Nieprzeczytany postprzez alooohaa » 07 Lut 2012, 19:48

Ja potwierdzam opinię większości wypowiadających się. Każdy chce wyglądać pięknie, czuć się piękny i wyjątkowy, chce by go chwalono, chce podnieść swoją samoocenę. Mało kto upublicznia swoje niekorzystne zdjęcia, po prostu chcą czuć się pięknie i jeśli w prawdziwym życiu nikt ich nie komplementuje to próbują to zastąpić życiem wirtualnym. Tu też łatwiej uwierzyć w siebie - "hej, wyglądam na tym zdjęciu zajebiście! Może w rzeczywistości też tak wyglądam tylko zbyt krytycznie na siebie patrzę??" albo poprawić niedoskonałości i pomyśleć "w sumie gdyby nie 10 kg nadwagi to niezła ze mnie laska jest". A jak jeszcze otrzyma się pozytywny komentarz, najczęściej zresztą fałszywy, to tym bardziej utwierdza w przekonaniu, że czasem warto się podłożyć, żeby chwilę mieć radość z komplementów. Jak się ich nie słucha na co dzień to próbuje się je zdobyć. To w większości moim zdaniem wynika z braku dowartościowania z innych stron.

Awatar użytkownika
alooohaa

• Pochwały:66

Nieprzeczytany postprzez ema » 08 Lut 2012, 17:26

Image
to tak na marginesie bo mi się skojarzyło ^^

a co do tematu - odpowiedź według mnie jest prosta:
a) każdy chce być piękny, pożądany, popularny, więc chce się prezentować z jak najlepszej strony - wstawia więc jak najładniejsze zdjęcia (bądź jak najładniej przerobione w skrajnych przypadkach)
b) jak ktoś jest brzydki w realu, to chociaż w necie może poczuć się dowartościowany i atrakcyjny, kiedy stado przystojniaków skomentuje 'slicznie bejb:* ' to od razu +100 do zajebistości.
c) zawsze większa szansa, że ktoś zagada, a potem nawet jak się zdziwi kiedy już dojdzie do spotkania to większa szansa, że a jednak się uda z kimś być, niż gdyby nawet nie zagadał.
Już niedługo wszystko się zmieni.

Awatar użytkownika
ema

• Pochwały:26

Nieprzeczytany postprzez Mendoxes » 08 Lut 2012, 17:34

Przecież każdy normalny człek po jakiejś imprezie gdzie nawalą mu 120 fot wybierze 2-3 na których wygląda jak człowiek a nie spocona małpa drapiąca się po jajkach, to normalne, że w sieci chcemy wyglądać dobrze i robimy co tylko możliwe żeby nie trafić na wiochę pe el. A że inne przesadzają i tuszują to czego nie powinny to tylko przez prawdopodobną niską samoocenę (nie mówię zaniżoną bo czasem słusznie się nisko oceniają) i samotność "nikt nie chce ze mną gadać bo jestem brzydal ale jak poprawie sobie fote to może ktoś ze mną pogada, da mi szansę pozna wnętrze nie zewnętrze i może się uda" ; płowe nadzieje głupiutkich kobietek.
JEST SŁOŃCE, JEST CIASTKO, JEST MENDA, JEST SPLENDOR.
Image
NIE LUBIĘ KÓŁKA WZAJEMNEJ ADORACJI

Awatar użytkownika
Mendoxes
Przyjaciel

• Miejscowość:Łódź/kajak czy co tam chcecie ;;