Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1362792 postów.

Centrum pomocy online

Zobacz nieprzeczytane posty

Patriotyzm

W tym miejscu wypowiadamy się na tematy poważne. Nie bójmy się. Przełammy swój wstyd!

Patriotyzm

Nieprzeczytany postprzez aleksanderra » 15 Lut 2007, 21:46

Czym dla Was jest patriotyzm?
Nie macie wrażenia, że powoli zanika?
Czy istnieje jeszcze "miłość do ojczyzny"?
You know that every time I try to go Where I really want to be, It's already where I am, Cause I'm already there?

Awatar użytkownika
aleksanderra

• Miejscowość:Opole

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Nieprzeczytany postprzez noir » 15 Lut 2007, 23:09

Jak kochac kraj, w ktorym ciezko znalezc dobrze platna, uczciwa prace? To jedna z wielu przyczyn braku widocznego patriotyzmu. Nie szanujemy naszego kraju, oczerniamy go na kazdym kroku. Chyba nawet wstydzimy sie byc Polakami w wielu sytuacjach. Chyba ciagle pokutuje w nas kompleks nizszosci. Poza tym lata niewoli skutecznie wytepily wiare w panstwo. Byly ustroj pozostawil zbyt duze pietno. Panstwo i wladza nadal sa wrogami obywatela. Taka nasza mentalnosc.

Jednak mimo to lubimy siebie nazywac patriotami i deklarowac przywiazanie do kraju. Latwo nam to przychodzi, duzo latwiej niz konkretne czyny. Zwykla hipokryzja jest okreslenie siebie jako patrioty i dzialanie na szkode panstwa przez chociazby wrecznie/branie lapowek, oszustwa podatkowe, unikanie sluzby wojskowej itp. Na codzien patriotyzm jest w nas gleboko uspiony, nawet ten przesiakniety hipokryzja.

Budza go jedynie wazne wydarzenia, zazwyczaj tragiczne, ktore odwoluja sie do solidarnosci np. smierc Jana Pawla II. W tych chwilach przypominamy sobie o naszej tozsamosci i przez chwile czujemy nasza dume i jestesmy gotowi przyjac obowiazki jakie niesie ze soba patriotyzm.

Poza tym kwitnie w narodzie nacjonalizm, czesto z reszta mylnie utozsamiany z patriotyzmem. W rzeczywistosci jest jego wypaczeniem i objawia sie jedynie rasizmem i stanowi przykrywke dla hasel pelnych agresji, frustracji, pretensji.

Co wiecej patriotyzm widzimy zazwyczaj przez pryzmat historii i heroicznych postaw. NIe widzimy natomiast zwiazku patriotyzmu z tak trywialnymi rzeczami jak np. wandalizm.

A wlasnie patriotyzm w sensie wypelniania prostych obywatelskich obowiazkow i przestrzegania prawa powinien byc promowany. Nie ten, ktory proponuje najwiekszy polski minister, wprowadzajac lekcje patriotyzmu do szkol. Tego sie nie da nauczyc na kartkowke. Trzeba stworzyc odpowiednie warunki do tego, zeby mlodziez mogla byc dumna ze swojego kraju, a nie tylko wtedy gdy Malysz zdobywa puchar swiata w skokach narciarskich.

Jak widac temat - rzeka.
Strony WWW Poznań - projektowanie stron i aplikacji internetowych, optymalizacja, pozycjonowanie i marketing w sieci.

Blog o web designie, tworzeniu stron, optymalizacji stron.

Awatar użytkownika
noir

• Miejscowość:Poznań

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 15 Lut 2007, 23:09

Awatar użytkownika
mgirl

• Miejscowość:M-Forum

Nieprzeczytany postprzez dziewczyna39 » 16 Lut 2007, 14:52

ja rzadko slysze, zeby ktos nazywa siebie patriota w polsce. kiedy slyszy pytanie "czy kochasz ojczyzne?" to odpowiada, ze tutaj sie nie da zyc przez politykow, przez bezrobocie itp. ja nazywam siebie patriotka i staram sie wypelniac typowe obowiazki... noir, jesli chodzi o dzisiajsza mlodziez to oni nie widza patriotyzmu przez pryzmat historii, tzn nie w moim otoczeniu bo ty jestes jednak starszy. uwazam, ze jesli moi koledzy przywiazali by choc troche wagi do historii to zrozumieliby, ze powinni byc wdzieczni wielu ludziom za to, ze zyja i ze polska zostala stworzona w trudnych warunkach, ze ludzie walczacy o niepodleglosc byli odwazni, inteligentni, zdeterminowani, mieli dume i honor. moze nauczyliby sie ze powinno sie miec szacunek do kraju i walczyc-chocby przez drobiazgi- o lepsze jutro...
"milosc do ojczyzny"- jasne, ze istnieje, ale z pokolenia na pokolenie jest o nia coraz trudniej. niestety im latwiej ci cos przychodzi tym mniejszy masz do tego szacunek, a mlodziez nie zdaje sobie sprawy z sily patriotyzmu.
I'm waiting for the rain
to wash who I am

Awatar użytkownika
dziewczyna39
Absolwent

• Miejscowość:Kraków
  • Pochwały:12

Nieprzeczytany postprzez Kibol » 16 Lut 2007, 15:03

Jestem Białym PatRiotom a także Polskim PatRiotom :D
walić ten rząd co jest przez lata Polska To My a Nie rząd i jego wszy :twisted: :!: :!: :!:
Krew&HonoR&Ojczyzna.Blut&EhRe&VateRland.Blood&HonouR&FatheRland.
Tylko Biel Skóry Twej Tylko Twa Polska Krew
Walka z lewactwem itp na każdej płaszczyźnie!

Kibol

• Miejscowość:GóRnygo ŚloNSka :D
  • Pochwały:1

Nieprzeczytany postprzez Matis89 » 17 Lut 2007, 23:09

Jeśli chodzi o patriotyzm to uważam, że polska jest jednym z krajów gdzie to uczucie jest bardzo silne. Mimo, że nie mamy gdzie mieszkać, większość z nas żyje praktycznie w biedzie, gdzie po drugiej stronie ulicy widzimy bogato ubranych ludzi to potrafimy kochać ten kraj. Od lat Polacy kochają swą ojczyznę i tak samo nienawidzą wroga. Czytałem kiedyś świetną książkę, której tytułu niestety nie pamiętam, ale mniejsza z tym i było tam napisane, co mówili hitlerowcy, kiedy to wojna zbliżała się ku końcowi, a chcieli jeszcze wyłapać żydów. Brzmiało to mniej więcej tak: "żeby nie drażnić Polaków". Osobiście uważam, że patriotyzm umiera i to w dość szybkim tempie. Patriotyzm to przede wszystkim pamięć o ludziach, którzy walczyli przez wieki o ten kraj. Nie wolno nam nigdy o tym zapominać. Młodzi ludzie myślą kategoriami "Co ten kraj zrobił dla mnie?", a zdecydowanie powinni myśleć tymi "Co dzisiaj jeszcze mogę zrobić żeby w tym kraju żyło się lepiej?".
Image
Matis jest zajebisty.

Awatar użytkownika
Matis89

Nieprzeczytany postprzez hamburg » 17 Lut 2007, 23:11

Kibol napisał:Jestem Białym PatRiotom a także Polskim PatRiotom :D
walić ten rząd co jest przez lata Polska To My a Nie rząd i jego wszy :twisted: :!: :!: :!:

jestes ze slaska ale najwazniejsza jest Polska 8)

patrzac po tych "R"jestes za Ruchem wiec rzadko spotykana polskosc u was. Na szalach macie herb Slaska. Wydaje mi sie ze od Polski sie odcinacie a tworzycie Slask 8)
Image
W obronie krwi dla której dziś tak wiele znaczysz
On poświęcił wszystkie swoje dni
Prawdziwy bóg,duch siły pośród dróg rozpaczy
W mroku nocy ognia jasny błysk

Awatar użytkownika
hamburg

• Miejscowość:NORDLAND

Nieprzeczytany postprzez MacGyver » 18 Lut 2007, 00:01

hamburg napisał:patrzac po tych "R"jestes za Ruchem wiec rzadko spotykana polskosc u was. Na szalach macie herb Slaska. Wydaje mi sie ze od Polski sie odcinacie a tworzycie Slask 8)

Bez Śląska mielibyście ciężko. Każdy orze jak może.
I feel the hard rhythm of disco burning in my loins.

Awatar użytkownika
MacGyver
Przyjaciel

• Miejscowość:Wrocław
  • Pochwały:17

Nieprzeczytany postprzez hamburg » 19 Lut 2007, 12:34

MacGyver napisał:
hamburg napisał:patrzac po tych "R"jestes za Ruchem wiec rzadko spotykana polskosc u was. Na szalach macie herb Slaska. Wydaje mi sie ze od Polski sie odcinacie a tworzycie Slask 8)

Bez Śląska mielibyście ciężko. Każdy orze jak może.

widomo Slask napedza gospodarke 8) Ale nie ktore kluby odcinaja sie od Polski miedzy innymi GieKSa Ruch maja gagety z logiem Slaska (Oberr cos tam) A Zagłebie Sosnowiec niby zalicza sie do Polski ale rzadzi tam nijaki WojtekZaglebie :lol: :lol: :lol: , ale juz Górnik Zabrze to Polska. Wiec troche zdziwiły mnie wpisy Kibola ze uwaza sie za polskiego patriote :!:
Image

Awatar użytkownika
hamburg

Nieprzeczytany postprzez dziiiiika » 20 Lut 2007, 11:38

Jestem Białym PatRiotom a także Polskim PatRiotom
walić ten rząd co jest przez lata Polska To My a Nie rząd i jego wszy

Eeee...nie ma jak patriota znający zasady ortografii i interpunkcji polskiej :D
Gdyby kózka nie z kakała...to by z czekolady:D

Awatar użytkownika
dziiiiika

Nieprzeczytany postprzez hamburg » 20 Lut 2007, 11:40

a moze to gwara :?: :roll: ta ortografia
Image

Awatar użytkownika
hamburg

Nieprzeczytany postprzez Agnieszka1991 » 20 Lut 2007, 13:34

Wiadomo, że praktycznie każdy narzeka teraz na władzę, na warunki bytowe. Coraz więcej młodych ludzi opuszcza kraj, chcąc żyć lepiej, wygodniej i w dostatku. Ale każdy też wie gdzie się urodził, gdzie mieszkał, czy gdzie dorastał :? . Tego się nie zapomina. Polacy to patriotyczny i silny naród. Już dawno moglibyśmy żyć jako obywatele Rosji czy Niemiec. Ale dzięki sile Polaków odzyskaliśmy ojczyzne i to jest chyba najważniejsze.
W końcu żyjemy w wolnym kraju.
Image
"Nie mogę w to uwierzyć, nie mogę w to uwierzyć. Piłka nożna. Jasna cholera" - Sir Alex Ferguson zaraz po wygraniu Ligi Mistrzów w 1999 roku.

Awatar użytkownika
Agnieszka1991

Nieprzeczytany postprzez Kibol » 20 Lut 2007, 15:59

Hamburg to że Mamy po Niemiecku napisy to jest tak że większość Kiboli ma po Angielsku to My Mamy po Niemiecku a zdrugiej strony u Nas jest podzielone jedni wolą Polske drudzy Niemcy a trzeci chcą Autonomi Ślonskiej ja Jestem przedewszystkim Europejczykiem Rodowitym Polakiem i GóRnoŚlonzakiem :D Niemcy lubie mam pochodzenie Polsko-Niemieckie i Chciałbym Żybyśmy kiedyś Byli jako Wielka Biała Europa :D
Mam Flage Polski i Niemiec razem zszyte POLSKA&NIEMCY Razem. POLEN UND DEUTSCHLAND Zusammen :!: :!: :!:
Krew&HonoR&Ojczyzna.Blut&EhRe&VateRland.Blood&HonouR&FatheRland.
Tylko Biel Skóry Twej Tylko Twa Polska Krew
Walka z lewactwem itp na każdej płaszczyźnie!

Kibol

• Miejscowość:GóRnygo ŚloNSka :D
  • Pochwały:1

Nieprzeczytany postprzez noir » 20 Lut 2007, 16:13

Od lat Polacy kochają swą ojczyznę i tak samo nienawidzą wroga.

Obecnie jest to imho wypaczenie samego pojecia. Wskaz mi wrogow Polski w dzisiejszym swiecie. Nie zdziwie sie jezeli znowu sypniejsz jakimis uprzedzeniami. W czasach kiedy nasza wolnosc byla odebrana lub zagrozona to zdanie mialo sens, a teraz moze jedynie podkladac ogien pod zwykla ludzka nienawisc.

Ale każdy też wie gdzie się urodził, gdzie mieszkał, czy gdzie dorastał Confused . Tego się nie zapomina. Polacy to patriotyczny i silny naród. Już dawno moglibyśmy żyć jako obywatele Rosji czy Niemiec. Ale dzięki sile Polaków odzyskaliśmy ojczyzne i to jest chyba najważniejsze.
W końcu żyjemy w wolnym kraju.

Sama pamiec to nie patriotyzm. Nie dzieki pamieci i rzucanym haslom stajemy sie patriotami. Patriotyzm pozorny jest bardzo popularny.
Strony WWW Poznań - projektowanie stron i aplikacji internetowych, optymalizacja, pozycjonowanie i marketing w sieci.

Blog o web designie, tworzeniu stron, optymalizacji stron.

Awatar użytkownika
noir

• Miejscowość:Poznań

Nieprzeczytany postprzez Matis89 » 21 Lut 2007, 00:41

Od lat Polacy kochają swą ojczyznę i tak samo nienawidzą wroga.

noir napisał:Obecnie jest to imho wypaczenie samego pojecia. Wskaz mi wrogow Polski w dzisiejszym swiecie. Nie zdziwie sie jezeli znowu sypniejsz jakimis uprzedzeniami. W czasach kiedy nasza wolnosc byla odebrana lub zagrozona to zdanie mialo sens, a teraz moze jedynie podkladac ogien pod zwykla ludzka nienawisc.

W dzisiejszych czasach wrogami polskości są ludzie powracający do starych ideologii np. postkomuniści, ludzie dokonujący aborcji i całej maści feministyczne ścierwo. :wink:
Image
Matis jest zajebisty.

Awatar użytkownika
Matis89

Nieprzeczytany postprzez Sipkey » 23 Lut 2007, 02:11

Nie rozumiem ludzi, którzy mówią, że nie można być patriotą ze względu na polityczna i gospodarczą sytuację państwa. Tu chodzi o MIŁOŚĆ DO OJCZYZNY a nie do polityków. O przywiązanie do kultury państwa, przeszłości, dbanie o dobro przyszłości. Weźmy pod uwagę, że na wojnie umierali Polacy, którzy chcieli dla swych potomków własnego państwa. Pomyślcie teraz. Jesteśmy Polakami a inny naród nas podbija i uważa za słuszne nas wytępić ze względu na narodowość. Wtedy najbardziej poczulibyśmy więź do narodu, tradycji, zwyczajów. Patriotyzm dla mnie i według mnie to miłość do narodu, kultury, tradycji a nie do polityków, czy sytuacji Polski... A ta nie jest zbyt dobra... Ale nie o to tu chodzi.
Jestem patriotom. Kocham Polskę, jej kulture, zwyczaje, dorobek historyczny. I to się dla mnie będzie liczyć. Ewentualną nienawiść i pretensję będe kierował do rządzących a nie do kraju, bo on jest niczemu winny.
Children of Bodom, In Flames, Nightrage, Frontside, Trivium
Melodeath i metalcore! I wszystko jasne :]

Awatar użytkownika
Sipkey

• Miejscowość:Beringen