Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1372112 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

Palenie w ciąży

Twoje ciało wysyła Ci niepokojące sygnały? A może szukasz sposobu na poprawienie jego kondycji? Nie wiesz jaką dietę wybrać? Jeśli tak, to dział ten stoi dla Ciebie otworem.

Palenie w ciąży

Nieprzeczytany postprzez agata11349 » 03 Lut 2013, 17:15

Hej Wam Dziewczyny , jestem w ciąży 5 miesiąc i mam taki problem ,że na samym początku ciąży jak nie wiedziałam ,że będę mamą to paliłam papierosy , później jak pojechałam do ginekologa bo zaczął mi się spóźniać okres okazało się że będę młodą mamą , i przestałam palić na jakiś czas ,ale teraz znowu zaczęło mnie ciągnąć do palenia i mam taki problem ,że nie mogę się powstrzymać , i boję się ,że jak raz pale ,raz nie pale ,później za parę dni znowu palę to ,że może bardziej zaszkodzić dziecku niż jak bym paliła przez okres całej ciąży . A Wy z tym wytrzymujecie ? Jak sobie radzicie ? i jak myślicie ,czy takie palenie i nie palenie co parę dni może bardziej zaszkodzić dziecku ??

W tv mówili że jak się pali od początku to żeby już palić do końca .
No i mojej koleżance ginekolog (facet) powiedział ,że można palić w ciąży ale co 2 - 3 godziny a mi mój ginekolog (kobieta) powiedziała ,że nie można wogóle palić w ciąży . Więc sama nie wiem...

agata11349

• Miejscowość:Kołobrzeg

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Palenie w ciąży

Nieprzeczytany postprzez Daria. » 03 Lut 2013, 17:18

Ja z kolei słyszałam, że dla płodu niebezpieczna może być sytuacja, w której matka nagle, gwałtownie rezygnuje z palenia całkowicie - trzeba stopniowo.
Ogólnie - pytasz, czy coś się może stać, cóż... Palenie jest szkodliwe ogólnie, dla wszystkich, więc co dopiero dla nienarodzonego jeszcze dziecka. Od jednego czy dwóch papierosów może i nic się nie dzieje, ale z drugiej strony - po co ryzykować ze zdrowiem maleństwa?
agata11349 napisał:No i mojej koleżance ginekolog (facet) powiedział ,że można palić w ciąży ale co 2 - 3 godziny

To mi się wydaje bzdurą kompletną.

Autor postu otrzymał pochwałę
"Wszystkie trudne dni i noce zdarzają się PO COŚ. Bo życiowe zakręty tak naprawdę tylko prostują nasze życie..."

Awatar użytkownika
Daria.
Przyjaciel

• Miejscowość:Gdańsk
  • Pochwały:49

Palenie w ciąży

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 03 Lut 2013, 17:18

Awatar użytkownika
mgirl

• Miejscowość:M-Forum

Palenie w ciąży

Nieprzeczytany postprzez master_jedi » 03 Lut 2013, 17:21

Najlepiej to w ogóle nie palić dla siebie, nie tylko dla dziecka. I płuca oszczędzisz i portfel.

"How do you prove that you exist...?
Maybe we don't exist..."
- Vivi Ornitier

Awatar użytkownika
master_jedi
Absolwent

• Pochwały:37

Palenie w ciąży

Nieprzeczytany postprzez squelop » 04 Lut 2013, 17:10

Nie ma co ukrywać, że palenie nie jest pomocne w przebiegu zdrowej ciąży. Co prawda alkohol (ponoć) w małych ilościach - głównie wino - pomaga ale i do tego nie jestem przekonany. Co do palenia to polecam landrynki i dużo samozaparcia. :wink:

„Kreatywność jest procesem uczenia się, w którym nauczyciel i uczeń są zlokalizowani w jednej osobie”
Arthur Koestler

Image

Awatar użytkownika
squelop

• Pochwały:3

Palenie w ciąży

Nieprzeczytany postprzez Pizzaro » 04 Lut 2013, 18:26

Oczywiście, że palenie tytoniu szkodzi, nawet w ciąży. Papierosy zawierają substancje chemiczne i rakotwórcze, więc samoistnie szprycujesz tym płód/dziecko. Do tego moja ciocia ostatnio poruszyła ten temat, bo jej koleżanka jest w ciąży i właśnie pali. U lekarza dowiedziała się, że zazwyczaj takie dzieci rodzą się mniejsze niż normalne i są bardziej podatne na jakieś choroby w okresie niemowlęcym i późniejszym. Jeszcze coś mówiła o komplikacjach w czasie ciąży i mniejszej ilości tlenu, jaka jest dostarczana dziecku, ale dokładniej nie pamiętam. Rzuć na czas ciąży a najlepiej to w ogóle.

Image
Image

no more heroes.

I'm out on the edge and I’m screaming my name
Like a fool at the top of my lungs
Sometimes when I close my eyes
I pretend I'm all right but it's never enough

[...]

Hello, hello
Anybody out there
Cause I don't hear a sound

Awatar użytkownika
Pizzaro
Absolwent

• Miejscowość:Częstochowa.
  • Pochwały:125

Palenie w ciąży

Nieprzeczytany postprzez Tkaczens^ » 04 Lut 2013, 18:40

Moja bratowa jest w ciąży i własnie tak sobie popala, jak ją tylko widzę to drę się na nią, bo dla mnie to jest niedopuszczalne! Ona mówi,że musi, bo ją skręci, no i że niby ginekolog jej powiedział,że może, ale w to trudno uwierzyć. Każdy organizm/dziecko reaguje inaczej, znam dziewczynę która ćpała gdy była w ciąży i urodziła zdrową córeczkę, ale po co ryzykować? Musisz bardziej skupić się na dziecku a nie na swoich zachciankach :)

Put a gun to my head and paint the walls with my brains!

Awatar użytkownika
Tkaczens^

• Miejscowość:Oleszna
  • Pochwały:38

Palenie w ciąży

Nieprzeczytany postprzez BlondOna » 04 Lut 2013, 19:09

Chciałam Cię uświadomić, że każde Twoje zaciągnięcie się dymem papierosowym zatrzymuje akcje serduszka Twojego dziecka na 7 sekund. Zostawiam do zastanowienia się...
Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza...

Image

Awatar użytkownika
BlondOna

• Miejscowość:Białystok
  • Pochwały:6

Palenie w ciąży

Nieprzeczytany postprzez Sylwana » 04 Lut 2013, 19:50

BlondOna napisał:zatrzymuje akcje serduszka Twojego dziecka na 7 sekund

co za bzdura. !!
Osłabia ruchy oddechowe płodu, a nie zatrzymuje akcje serca.

Awatar użytkownika
Sylwana

• Pochwały:4

Palenie w ciąży

Nieprzeczytany postprzez cacek » 05 Lut 2013, 11:16

zostaje tylko napisać gratuluję dziecku przyszłej mamusi...

cacek

Palenie w ciąży

Nieprzeczytany postprzez squelop » 05 Lut 2013, 13:46

cacek napisał:zostaje tylko napisać gratuluję dziecku przyszłej mamusi...

I co tym chciałeś wnieść? Jest młoda, będzie miała trudniej niż jej rówieśnicy ale to nie koniec świata. Koniec świata to by miała mając takie podejście jak TY. Sam fakt, że się pyta świadczy o tym, że cokolwiek usiłuje zrobić.

„Kreatywność jest procesem uczenia się, w którym nauczyciel i uczeń są zlokalizowani w jednej osobie”
Arthur Koestler

Image

Awatar użytkownika
squelop

• Pochwały:3

Palenie w ciąży

Nieprzeczytany postprzez BlondOna » 05 Lut 2013, 15:34

A może ta ciąża to jest właśnie najlepszy moment na to, żeby definitywnie rzucić palenie?
Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza...

Image

Awatar użytkownika
BlondOna

• Miejscowość:Białystok
  • Pochwały:6

Palenie w ciąży

Nieprzeczytany postprzez Moniamogo » 05 Lut 2013, 18:49

Ale zrozumcie, że gwałtowne rzucanie palenia w czasie ciąży jest jeszcze gorsze. Najlepiej to rzucać przed ciążą, ale w tym przypadku to już musztarda po obiedzie. Ograniczaj i jak dziecko się urodzi, to nie palcie, przynajmniej przy nim i w domu.

Awatar użytkownika
Moniamogo

• Pochwały:1

Palenie w ciąży

Nieprzeczytany postprzez Avrukk » 05 Lut 2013, 18:58

Rzucać stopniowo, codziennie papieros mniej i dziecko ma całkowity spokój w miesiąc...

BTW można nie wiedzieć, że jest się w 5 miesiącu ciąży? Rozumiem 2-3, ale 5 to już chyba dosyć poważne stadium rozwoju dziecka. No chyba, że autorka wie już znacznie dłużej, a dopiero w połowie drogi nasunęło się pytanie jak to jest z papierosami...
Image

Awatar użytkownika
Avrukk
Moderator

• Pochwały:9

Palenie w ciąży

Nieprzeczytany postprzez agata11349 » 05 Lut 2013, 23:04

wiem już od dawna ,że jestem w ciąży , i nie paliłam przez pół tora miesiąca ,ale każdy z moich znajomych pali , i w domu palą i mój chłopak ,i nie da się wytrzymywać

agata11349

• Miejscowość:Kołobrzeg

Palenie w ciąży

Nieprzeczytany postprzez Kicek » 06 Lut 2013, 00:19

Moniamogo napisał:Ale zrozumcie, że gwałtowne rzucanie palenia w czasie ciąży jest jeszcze gorsze. Najlepiej to rzucać przed ciążą, ale w tym przypadku to już musztarda po obiedzie. Ograniczaj i jak dziecko się urodzi, to nie palcie, przynajmniej przy nim i w domu.

Toś strzeliła jak łysy grzywką o parapet. Co niby jest złego w rzucaniu palenia... ? Jaki to ma mieć związek z dzieckiem?

agata11349 napisał:ale każdy z moich znajomych pali , i w domu palą i mój chłopak ,i nie da się wytrzymywać

To masz zajebistych znajomych i świetnego chłopaka. Wytłumacz im, że to jest złe dla dziecka, chociaż nie wiem co to da skoro sami tego nie rozumieją...
I nie widzę sensu w twoim rzucaniu skoro oni nie przestaną palić przy tobie, bo to naprawdę nie jest duża różnica.
Today people know the price of everything and the value of nothing.

~Oscar Wilde

Awatar użytkownika
Kicek

• Miejscowość:Nigdziebądź
  • Pochwały:10
Użytkownik zbanowany