Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1378424 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

Osoba towarzysząca na wesele

Można tutaj pisać wszystko na temat płci pięknej (pięknej?) Jest to oczywiście też miejsce na "babskie pogaduchy".

Nieprzeczytany postprzez KaCy093 » 03 Sie 2010, 12:14

Hejka! Mój chłopak dostał zaproszenie na wesele z osobą towarzyszącą no i wziął mnie. Z jego rodziny najlepiej znam jego siostrę, później brata i trochę jego rodziców. Panny młodej w ogóle na oczy nie widziałam. Pierwszy raz idę na wesele jako osoba towarzysząca i w ogóle nie wiem jak się zachowywać... Co dać parze młodej? No i dać kopertę, kwiaty, czy coś praktycznego?

KaCy093

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Nieprzeczytany postprzez Nineku » 03 Sie 2010, 12:21

Hej, umów się z chłopakiem np że razem wręczycie prezent, baw się i postaraj poznać nowych ludzi ;).
Mam podobny problem niedługo, ale skorzystam np ze znajomości rodzeństwa mojego , pewnie jego starsza siostra też mi zawsze coś doradzi.
To dobry moment na poznanie rodziny chłopaka i bliższe zawiązanie kontaktów.
Image

Awatar użytkownika
Nineku
Przyjaciel

• Miejscowość:Opole
  • Pochwały:73

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 03 Sie 2010, 12:21

Awatar użytkownika
mgirl

• Miejscowość:M-Forum

Nieprzeczytany postprzez Wala » 03 Sie 2010, 12:45

KaCy093, jeśli twój chłopak ma zamiar kupić prezent sam to po prostu dorzuć się. Wtedy możecie dać od siebie oddzielną kartkę z życzeniami.
Nie wstydzę się przyznać, że widziałam więcej penisów i wagin niż większość prostytutek...

Jestem pielęgniarką. A jakie jest Twoje usprawiedliwienie?

Awatar użytkownika
Wala

• Pochwały:30

Nieprzeczytany postprzez Tkaczens^ » 03 Sie 2010, 13:09

Jeśli chodzi o zachowanie to zachowuj się normalnie ;) Idziesz ze swoim chłopakiem,to powinnaś się dobrze bawić,a jeśli chcesz się poczuć bardziej ,na ludzie' to napij się czegoś tylko nie zalej się w trupa.
Put a gun to my head and paint the walls with my brains!

Awatar użytkownika
Tkaczens^

• Miejscowość:Oleszna
  • Pochwały:38

Nieprzeczytany postprzez głupota » 03 Sie 2010, 13:12

miałam podobny problem. Ja kupiłam kartkę on kwiaty a rodzice prezent ;)
s co do atmosfery to zobaczysz że nie ma się czego bać bo wszyscy będą Cie zagadywać i będą sympatyczni ;) wiec szybko poznasz resztę rodziny (to najlepsza okazja)

głupota

Nieprzeczytany postprzez Nineku » 03 Sie 2010, 13:13

Taa, pewnie pojawi się strach,żeby plamy nie dać.
Człowiek marzy wtedy o wtopieniu się w ścianę najlepiej ;).
Siądź blisko rodzeństwa chłopaka i jego, grupa najbardziej Ci zbliżona.
Image

Awatar użytkownika
Nineku
Przyjaciel

• Miejscowość:Opole
  • Pochwały:73

Nieprzeczytany postprzez szaloonaa » 03 Sie 2010, 13:22

Też tak miałam w tamtym roku. Nawet dwa razy. Zrobiliśmy tak - mój chłopak dał kopertę (bo młodzi nie chcieli prezentów), a ja kwiaty pannie młodej. Jego rodzice zrobili to samo, tylko oddzielnie :)
Dance me to the end of love.

Awatar użytkownika
szaloonaa
Absolwent

• Pochwały:58

Nieprzeczytany postprzez rozczochrany » 03 Sie 2010, 19:29

Według mnie prezentem powinien zająć się Twój chłopak, głupio byłoby abyś kupowała prezent ludziom, których nie widziałaś na oczy. Co innego gdybyś ich znała, miała z nimi dobry kontakt. W każdym razie prezent powinien kupić chłopak, a wręczycie go razem.
Na weselu zachowuj się naturalnie, tak jakbyś była na weselu kogoś od siebie z rodziny, bawcie się, staraj się poznać nowych ludzi. ;)
Patrz, piękną maskę każdy założył na swoją twarz.
Pewnie i Ty też ją masz.

Awatar użytkownika
rozczochrany
Absolwent

• Pochwały:61

Nieprzeczytany postprzez martuśka. » 03 Sie 2010, 21:52

Mam podobną sytuację, idę na wesele gdzie nie znam nikogo prócz mojego chłopaka, zupełnie nikogo nie widziałam ani tym bardziej nie poznałam.
Też nie wiem jak sie zachować bo dziwnie mi zachowywać się w stosunku do młodej pary jakbym ich znała i w ogóle mam przeczucie klapy...

Jednak tu liczę na mojego chłopaka, powinien wyczuć sytuację i moment gdzie przedstawi mnie młodym, chociaż im. Potem już się jakoś pozna resztę.
Prezent kupujecie wspólnie, jeśli dajecie kasę to też raczej się składacie... Ewentualnie dogadajcie się z rodzicami. Jednak jeśli dostaję zaproszenie z osobą towarzyszącą i np. moja mama też idzie na to wesele to i tak kupujemy wszystko osobno. Jeśli nie spytacie się młodych co chcą dostać to już zależy czy coś znajdziecie dobrego na prezent czy stwierdzicie, że wolicie dać kasę.
Tylko ktoś naprawdę odważny jest w stanie dociekać prawdy o sobie, zmierzyć się ze swoimi słabościami, zmienić utrwalone nawyki. Czy warto? Trzeba odwagi, by nie stchórzyć przed życiem. Ale nie ma innego sposobu, jeśli chcemy stać się jego bohaterami.

Awatar użytkownika
martuśka.
Przyjaciel

• Pochwały:109

Nieprzeczytany postprzez igulek » 03 Sie 2010, 22:41

Co z tymi prezentami to mi się wydaje, że to kwestia tego czy ze swoim chłopakiem zarabiacie na siebie czy nie.
Dwukrotnie byłam na weselu z moim P, to on był jako towarzysząca i mimo, że były to wesela mojego rodzeństwa ciotecznego to rodzice kupowali im prezent. Ani ja ani mój Luby nie mamy stałej pracy, on czasem dorywczo, ja dostaję stypendium fotograficzne i na tym się kończy, wciąż utrzymują mnie rodzice dlatego na prezent mnie nie stać.
Myślę, że fajnie by było kupić za to jakiś ładny bukiet kwiatów :)
Co do znajomych na weselu to myślę, że nie będzie tak źle w końcu to ze swoim chłopakiem będziesz pewnie spędzała czasu najwięcej tańcząc etc, tym nie ma co się martwić :)
Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby, którą się jest. - K.Cobain
Przemądrzałość jest jednym z najbardziej pogardy godnych rodzajów głupoty. - G.C. Lichtenberg

Awatar użytkownika
igulek

• Pochwały:4

Nieprzeczytany postprzez Claudynka » 04 Sie 2010, 10:46

Skoro to nie jest Twoja rodzina (jeszcze), a pary młodej w ogóle nie znasz - kup kwiaty. Kopertę z kasiorką powinien dać Twój chłopak - w końcu to jego rodzina.

Zachowuj się naturalnie, ale przede wszystkim bądź kulturalna. Nie upij się za bardzo, bo to robi złe wrażenie, zwłaszcza to pierwsze.
"Bo największą miłością jest miłość matki do dziecka.."

Awatar użytkownika
Claudynka
Przyjaciel

• Miejscowość:Tarnów
  • Pochwały:46

Re: Osoba towarzysząca na wesele

Nieprzeczytany postprzez Laraine » 04 Sie 2010, 12:31

Też byłam ponad miesiąc temu osobą towarzyszącą - mało tego, druhną na dodatek :]
Też obawiałam się, nie znałam nikogo kompletnie oprócz wiadomo, chłopaka i jego rodziców. Najważniejsze to uśmiechać się i po prostu dobrze się bawić. Bardzo miłe będzie jak podejdziesz, porozmawiasz, czy nawet jak zapytasz o samopoczucie nowych Młodych.

Co do prezentu, Mój upierał się, żebym nic nie kupowała/dokładała, ale uważałam, że coś po prostu wypada. Kupiłam taki ładny zestaw soli aromatycznych, olejków, mydełek, nie pamiętam co jeszcze ;p Było to w taki bardzo ładny sposób zapakowany, Para Młoda bardzo się ucieszyła :)
just breathe

Awatar użytkownika
Laraine

• Pochwały:7