Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1378026 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

Opis wakacji po niemiecku w czasie PERFECT.

Dział z pracami domowymi gimnazjalistów. Jeśli masz jakiś problem z zadaniem domowym, nie wiesz, jak je rozwiązać - napisz! Być może ktoś będzie w stanie udzielić Ci pomocy.

Opis wakacji po niemiecku w czasie PERFECT.

Nieprzeczytany postprzez kupachomika » 12 Wrz 2009, 12:57

Witam.
Chciałabym, abyście pomogli mi opisać wakacje po niemiecku w czasie przeszłym PERFERCT.
Trzeba wykorzystać podane słownictwo:

die See/das Meer, an die See fahren, in der See baden, sonniges Wetter haben, sich über das schöne Wetter freuen, Sandburgen bauen, an der Ostsee, das Ferienheim, am Wasser sein, ins Wasser springen, Sport treiben , der Spaziergang, die Spaziergänge, die Küste, die Küste entlang spazieren, wandern, die Sonne, sich sonnen, in der Sonne liegen, der Sonnenhut(-hüte), der Sonnenschirm(-e), die Sonnenbrille, Strandball spielen, Muscheln sammeln, Bernsteine suchen, der Strandkorb(-körbe), im Strandkorb sitzen, das Baden, den Badeanzug anziehen, schwimmen, tauchen, der Strand(-ände), an den Strand gehen, am Strand liegen, den Sonnenuntergang beobachten, nichts tun, faulenzen, das Schiff(-e), das Boot(-e), der Sonnenaufgang, der Sonnnenuntergang, die Erholung, sich erholen, die Luftmatratze, der Sturm, das Zelt(-e), im See baden, paddeln, Radausflüge machen, ein Lagerfeuer machen, Lieder singen, an den See fahren,zelten, segeln, angeln, auf dem Land, Kühe melken, das Geflügel füttern, die Stadt/ die Sehenswürdigkeiten besichtigen, im Walde, in die Berge/ins Gebirge, auf einen Berg steigen, klettern, die Landschaft bewundern, die Wanderung(-en), Wanderungen machen, einen Rucksack tragen, das Fernglas.

kupachomika

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Re: opis wakacji po niemiecku w czasie PERFECT.

Nieprzeczytany postprzez Światłocień » 12 Wrz 2009, 14:12

Im Sommerferien habe ich zuerst an die See gefahren. Dort habe ich ins Meer gebadet und mich gesonnt. Ich habe auch einen schöne Sonnenhut mir gekauft. Wir hatte eine sonniges Wetter also ich bin sehr zufrieden gewesen. Nach zwei Wochen habe ich nach Hause zurûckgekommen. Zu Hause habe ich nur gelegen und nichts getan. Im August habe ich noch einmal, ins Gebirge Tatry gefahren. Ich mag nicht wandern und auf Bergen steigen. Meine Urlaub ins Gebirge finde ich blöd.

Wziąłem pod uwagę Twój wiek, jest kilka byków charakterystycznych dla przeciętnego ucznia pierwszej gimnazjum, ale ogólnie Twoja pani powinna być zadowolona. Ja za coś podobnego zwykle dostawałem 5-

Ale nie radzę zbyt często jechać na gotowcach bo ani to bezpieczne ani szczególnie rozsądne.
-Stary, mówię ci..Jej usta jak czerwone wino, którym mam ochotę upić się do nieprzytomności. Jej włosy-cudny jedwab o zapachu, który według producenta szamponu powinien pewnie być truskawkowy.Cudo.
-Skończyłeś?To teraz strzel jeszcze drina i podbijaj.

Awatar użytkownika
Światłocień

• Miejscowość:Łódź
  • Pochwały:6

Re: opis wakacji po niemiecku w czasie PERFECT.

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 12 Wrz 2009, 14:12

Awatar użytkownika
mgirl

• Miejscowość:M-Forum

opis wakacji po niemiecku w czasie PERFECT.

Nieprzeczytany postprzez Tawerna » 12 Wrz 2009, 15:58

Im Sommerferien bin ich zuerst an die See gefahren. Dort habe ich ins Meer gebadet und mich gesonnt. Ich habe auch mir einen schönen Sonnenhut gekauft. Wir haben ein sonniges Wetter gehabt also ich bin sehr zufrieden gewesen. Nach den zwei Wochen bin ich nach Hause zurûckgekommen. Zu Hause habe ich nur gelegen und nichts getan. Im August habe ich noch einmal, ins Gebirge Tatry gefahren. Ich mag nicht wandern und auf Bergen steigen. Mein Urlaub im Gebirge finde ich blöd.

Poprawiłam błędy, te które rzuciły mi się w oczy. Lepiej przepisz jeszcze raz, bo na 5- to niestety nie było.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

A. Einstein

Awatar użytkownika
Tawerna