Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1380754 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

nie znam dziewczyny, nie wiem jak do niej sie odezwac

Każdy z nas ma jakiś problem, którego nie potrafi albo nie wie jak go rozwiązać. Jeżeli coś Cię trapi, nie krępuj się pisz otwarcie... na pewno ulży Ci na sercu.

Nieprzeczytany postprzez abc123 » 21 Sty 2012, 20:47

czesc

zaprosila mnie wlasnie dziewczyna na fb. nie znam dziewczyny, nie mamy wspolnych znajomych, nie wiem kto to wogole jest

zaczela komentowac mi zdjecia "slicznie" "ladnie" itp.

pisze do mnie, ale ja nie odpisuje bo ne wiem co powiedziec ...

jak mam sie przelamac jak mam gadac z dziewczynami

abc123

• Pochwały:1

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Nieprzeczytany postprzez Daria. » 21 Sty 2012, 20:52

abc123 napisał:nie znam dziewczyny, nie mamy wspolnych znajomych, nie wiem kto to wogole jest

To po co ją dodałeś do znajomych?
Spytaj się jej, kim jest, proste. Może ją znasz, ale niekoniecznie teraz kojarzysz.
"Wszystkie trudne dni i noce zdarzają się PO COŚ. Bo życiowe zakręty tak naprawdę tylko prostują nasze życie..."

Awatar użytkownika
Daria.
Przyjaciel

• Miejscowość:Gdańsk
  • Pochwały:50

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 21 Sty 2012, 20:52

Awatar użytkownika
mgirl

• Miejscowość:M-Forum

Nieprzeczytany postprzez abc123 » 21 Sty 2012, 20:54

nie chodzi o to, tylko o to,ze nie wiem jak gadac z laskami :( nie gadam prawie wogole i nie wiem jak

abc123

Nieprzeczytany postprzez rreeggaaee » 21 Sty 2012, 20:57

otwieraj buzie,zamykaj i wydawaj z niej dźwięki?;)
tego się nie da nauczyć, bądź sobą po prostu.
przyszło nam szumieć na skurwiałym bruku

Awatar użytkownika
rreeggaaee

• Miejscowość:rzeszów

Nieprzeczytany postprzez musak » 21 Sty 2012, 21:00

abc123 napisał:nie wiem jak gadac z laskami

Proste - jak do człowieka. Kobieta inaczej wygląda, z pewnością nieco inaczej myśli, ale to człowiek. W rozmowie bądź sobą i po prostu zapytaj co Cie nurtuje, co chcesz wiedzieć, bądź odpowiadaj na to co ona powie/napisze :wink:

Rozumiem, żeby mieć problem w rozmowie w cztery oczy, bo niektórych to krępuje, lecz na Facebook spokojnie zredagujesz wiadomość i wyślesz. Nie wiem czym się przejmować w zwykłym pisaniu.
Bo gry to moje hobby...
GRACZ.net.pl

Awatar użytkownika
musak

• Miejscowość:Gdzieś na Śląsku
  • Pochwały:5

Nieprzeczytany postprzez abc123 » 21 Sty 2012, 21:04

no nie umiem mam stresa i tyle, nie umiem rozmawiac z nimi

abc123

Nieprzeczytany postprzez musak » 21 Sty 2012, 21:07

abc123 napisał:no nie umiem mam stresa i tyle, nie umiem rozmawiac z nimi

Masz stresa? A pomyśl skąd ten stres jest? Dziewczyna zaczęła rozmowę, więc jej zapewne zależy, tak więc tylko wystarczy być sobą, żeby mogła się do Ciebie przekonać, a Ty do niej :wink:
Stres przed czym? Że się obrazi czy że coś głupiego powiesz? Nie rozumiem.

W ogóle mam pytanie - ile masz lat? Ja także kiedyś byłem nieśmiały, ale to było bardzo dawno temu, więc jestem ciekaw ile masz w ogóle lat...?
Bo gry to moje hobby...
GRACZ.net.pl

Awatar użytkownika
musak

Nieprzeczytany postprzez abc123 » 21 Sty 2012, 21:26

no ogolny stres przed gadaniem z nia nie wiem o czym gadac jak itp

co to by bylo w realu ;x

mam 18 lat

abc123

Nieprzeczytany postprzez musak » 21 Sty 2012, 21:34

Masz 18 lat i takie problemy ze stresem, konwersacją? W takim razie powinieneś zacząć coś działać w tej kwestii. Jako 18-sto latek jest się podobno dorosłym, a dorosły powinien umieć załatwiać pewne sprawy, zagadać, gdyż w innym przypadku będziesz mieć problemy w dorosłym życiu, załatwieniem czegokolwiek.

Pamiętaj, że nie musisz mówić jak katarynka. Mówisz to co chcesz. Jak nie masz o czym to może ona coś rzuci i będziecie mogli o czymś porozmawiać :wink:

No i przede wszystkim zapomnij o tym stresie, bo to tylko niepotrzebna blokada przed zwykłym człowiekiem, który też jest przerażony w środku. Nie wiem czym się przejmować. Temat rozmowy sam przyjdzie, a skoro jej nie znasz to pytasz o nią (co lubi, skąd Cie zna, itd.). Po czym możesz kontynuować rozmowę opierając się na jej odpowiedzi.

Czyli normalnie rozmawiasz i nie stresuj się tak bo to tylko szkodzi, a ona jest zwykłym, przestraszonym także w środku człowiekiem... :wink:
Bo gry to moje hobby...
GRACZ.net.pl

Awatar użytkownika
musak

Nieprzeczytany postprzez abc123 » 21 Sty 2012, 21:42

tu nie chodzi tylko o dziewczyny. jak mam cos zalatwic na poczccie, w szkole, zamowic pizze to mam opory

nie poradze se w doroslym zyciu

abc123

Nieprzeczytany postprzez musak » 21 Sty 2012, 21:50

No właśnie o tym mówię, że nie tylko o dziewczyny chodzi. Bo jeśli ktoś ma problemy z konwersacją, wstydem, to tyczy się wszystkiego co trzeba załatwiać dzwoniąc, rozmawiając w cztery oczy czy pisząc wiadomość elektroniczną.

Jak już wcześniej wspomniałem - miałem ten sam problem, żeby cokolwiek załatwiać i rozmawiać z kimś obcym. W chwili obecnej w dalszym ciągu niewiele mówię, bo ja kocham akurat pisać :wink: Jednak jeśli mam coś załatwić, to po prostu to robię.

Jak to zrobiłem, że nagle zmieniłem się i już od dłuższego czasu nie mam problemu z rozmową? Proste. Miałem taki moment, że postanowiłem to w sobie zmienić i najzwyklej stwierdziłem, że mam w ":ass:" co inni o mnie pomyślą. I teraz wiem, że takie podejście jest dobre, żeby robić swoje i nie przejmować się co ktoś sobie pomyśli (niczym nie ryzykuje w ten sposób!).
Bo gry to moje hobby...
GRACZ.net.pl

Awatar użytkownika
musak

Nieprzeczytany postprzez abc123 » 21 Sty 2012, 22:02

ja bym bardzo chcial miec wielu znajomych kumpli kolezanek moze anwet dziewczyne bo to niezbedne do zycia , trzeba zalzyc rodzine itp no wiecie

ale ja od dzieciaka mialem problemy, moj brat zawsze mial kolegow latwo mu bylo nawiazac znajomosci
a ja albo sie doczepialem i bylem jak 5 kolo u wozu albo sam biegalem po podworku, pozniej mialem ttroche znajomych

teraz jest to samo moj brat ma full znajomych ja mam mala zaufana garstke, z nimi zawsze sie dogadam, mam tematy do rozmow. ale nie ma w tej garstce dziewczyn.
znam duzo osob ale nie rozmawiam z nimi nie spotykam sie

moj tata wychodzi do pracy o 7 ja juz na kompie czatuje, wraca o 14.00 a ja dalej na kompie, o 20 sie pyta czy ja tak cale zycie chce w pokoju 5 na 5 metrow przesiedziec ;///

abc123

Nieprzeczytany postprzez IronischWesen » 21 Sty 2012, 22:13

Ciągłym narzekaniem nic nie zdziałasz.
Sam sobie stwarzasz problemy. Nie wiesz o czym rozmawiać? O wszystkim. O tym, o czym rozmawiasz ze swoją garstką znajomych. Przecież to nie jest żadna filozofia. Nie otworzę Ci buzi na siłę, nie dam Ci sprawdzonych tematów do rozmowy. Wyjdź z domu, może pójdź ze znajomymi na jakąś imprezę do klubu. Wszyscy potańczycie, poznacie jakieś dziewczyny na gruncie czysto koleżeńskim, nauczysz się otwierać przy nich buzię i wydawać dźwięki, a potem spróbujesz z jakąś się może związać. A Ty siedzisz przed tym komputerem i wyolbrzymiasz każdy problem. Próbuj rozmawiać z dziewczynami z którymi nie planujesz potencjalnych związków. Zobaczysz, że to jest proste. Na początkach swojego przełamywania się mógłbyś porozmawiać z jakąś wygadaną dziewczyną, tak będzie łatwiej. Zresztą najpierw to Ty się Chłopie weź za siebie i zacznij działać, zamiast siedzieć przed komputerem, czekając na zbawienie. ;)
" Możesz zmienić niebo, które masz nad sobą, ale duszy w sobie nie. "

Awatar użytkownika
IronischWesen

• Pochwały:14

Nieprzeczytany postprzez Pizzaro » 21 Sty 2012, 22:18

abc123 napisał:ja bym bardzo chcial miec wielu znajomych kumpli kolezanek moze anwet dziewczyne bo to niezbedne do zycia , trzeba zalzyc rodzine itp no wiecie

Wielu żyje bez tego i żyje dalej. Wiadomo, że nie jest to bardzo dobre egzystowanie, ale niektórzy po prostu nie mają szczęścia w życiu. Nie każdy ma dziewczynę, żonę, czy rodzinę. Tak prawda i tego nie zmienisz.

abc123 napisał:moj tata wychodzi do pracy o 7 ja juz na kompie czatuje, wraca o 14.00 a ja dalej na kompie, o 20 sie pyta czy ja tak cale zycie chce w pokoju 5 na 5 metrow przesiedziec ;///

I u kogo winy szukasz za swoje czyny ? Musisz się otworzyć na ludzi, ale jeżeli przyzwyczajony byłeś do życia w odstawce to teraz masz tego konsekwencje. Nie wiem, możesz porozmawiać z bratem, z psychologiem, z kimkolwiek. Ktoś musi Ci pomóc, bo sam sobie rady nie dajesz.

A co do tej dziewczyny z fb, zapytaj się jej skąd Cię zna. Albo niech gnije w "czyśćcu".
Image
Image

no more heroes.

I'm out on the edge and I’m screaming my name
Like a fool at the top of my lungs
Sometimes when I close my eyes
I pretend I'm all right but it's never enough

[...]

Hello, hello
Anybody out there
Cause I don't hear a sound

Awatar użytkownika
Pizzaro
Absolwent

• Miejscowość:Częstochowa/Katowice
  • Pochwały:127

Nieprzeczytany postprzez musak » 21 Sty 2012, 22:28

//abc123, weź się za siebie po prostu i skończ narzekać. Czy musisz mieć 100 przyjaciół i 200 znajomych? Właśnie kilka zaufanych osób to najlepsze co może być, bo można na nich polegać. Ja też mam tylko kilka osób do których czasem coś napisze, ale wiem że mogę na nich liczyć :wink:

Z kolei jeśli chodzi o dziewczynę, to nie szukaj na siłę. Ja znalazłem dziewczynę dopiero w wieku 19 lat. Wcześniej się nie rozglądałem, bo nie było specjalnie czasu, a też nie było żadnej ciekawej duszyczki w moim otoczeniu. Co do dziewczyny, to uczucie znajdzie się z czasem. Nie musisz mieć na siłę... :P A co do przyjaciół to mniejsze grono tych najlepszych jest lepsze :wink:

Przede wszystkim skoro nie masz kontaktu z ludźmi to czego oczekujesz? Zacznij spotykać się i rozmawiać, to onieśmielenie z czasem przejdzie. Jak chcesz siedzieć w domu i narzekać to Twoja sprawa, lecz w ten sposób nic nie osiągniesz :P
Bo gry to moje hobby...
GRACZ.net.pl

Awatar użytkownika
musak