Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1380839 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

Nerwica lękowa czy arytmia serca.

Twoje ciało wysyła Ci niepokojące sygnały? A może szukasz sposobu na poprawienie jego kondycji? Nie wiesz jaką dietę wybrać? Jeśli tak, to dział ten stoi dla Ciebie otworem.

Nieprzeczytany postprzez Cendrek » 13 Lis 2012, 16:08

Witam .
Wczoraj o godzinie 12 w nocy dostałem dziwnego ataku . Poczułem jak serce zaczyna walić mi jak szalone , zacząłem się pocić , dostałem lekkich drgawek , myślałem że umrę . Sprawdziłem ciśnienie , było w normie jednak szybkość uderzeń serca na minutę -102. Czasami idąc ulicą boje się ludzi , mam problem z usypianiem , potrafię spać po 3h kładąc się o 6 rano, ciągle myślę o problemach ,ciągle się czymś denerwuje. Czuje się roztrzęsiony, jutro z rana idę do lekarza , jednak boje się że to może być arytmia .
Proszę o pomoc.

Cendrek

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Nieprzeczytany postprzez Liszka » 13 Lis 2012, 16:14

Ja miałam arytmię, jako dziecko, w okresie dojrzewania i teraz coś czuję znów swoje serducho.

Twoje objawy nijak się mają do arytmii. Przede wszystkim, czy czujesz kołatanie serca? To takie niemiarowe, szybsze uderzenia w klatce piersiowej. Kucie serca, czasem duszność, uczucia gorąca.
Ale nie powoduje lęku przed ludźmi, czy problemów ze snem. Atak potrafi wybudzić ze snu, wystraszyć, ale to nie jest coś takiego, jak opisujesz...

Najlepiej, jakbyś był zbadany holterem (to takie 24-48 godzinne EKG).
Ale jak dla mnie- nie jest to arytmia.
Miłości się nie czuje, tylko się nią żyje.
♥♫

Awatar użytkownika
Liszka
Przyjaciel

• Pochwały:70

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 13 Lis 2012, 16:14

Awatar użytkownika
mgirl

Nieprzeczytany postprzez Cendrek » 13 Lis 2012, 16:20

Nie , nie budzi mnie ze snu. Moja mama ma nerwice i mam identyczne objawy jednak przy arytmii są podobne, tak czuje kołatanie serca tak jak by miało mi wybić klatkę piersiową , ale wziąłem lek na uspokojnie i coś na krążenie krwi i uspokajanie rytmu serca i czuje sie w miare dobrze , jednak boli mnie głowa i czuje się osłabiony. Duszności nie czuje , ręce mam wilgotne , oraz się trzęsą.

Cendrek

Nieprzeczytany postprzez korop » 13 Lis 2012, 22:28

Jest kilka rodzai arytmii. Ja mam/miałem nadkurczliwość spowodowaną spożywaniem napoi energetyzujących. Wykazuje się tym że kolejne uderzenie serca następuje szybciej niż powinno, a po nim długa przerwa, i niesamowity wyrzut krwi z serca. Efektem jest dosłownie rzucenie w tył. Kardiolog zabronił sportu (tylko umiarkowany, delikatny wysiłek fizyczny), napisał receptę z tabsami na serce. Oczywiście wcześniej holter, USG serca, EKG. Powiedział że to z powodu złej gospodarki mineralnej organizmu.

Ale zrobiłem po swojemu. Żadnych tabletek na serce, jeszcze ostrzejsze treningi, całkowita rezygnacja z kawy, redbulli, cola od święta, słabe herbaty i zażywałem preparaty witaminowe. I dziś mam zdrową pikawę. Tylko czasami jak ominę jakiś posiłek, dłużej nie zjem a zmęczę się, to czuję że zaczyna nierówno walić. Ale wtedy duuużo cukrów, węgli, pomidorek czy inny owoc i wraca wszystko do normy.
Ja wolność, kocham i rozumiem.

Awatar użytkownika
korop

• Pochwały:9

Nieprzeczytany postprzez Cmb » 14 Lis 2012, 00:06

Myślę że to jednak nerwica lękowa. Jeśli dobrze się orientuję, zjawisko przyśpieszonego tętna zwie się tachykardia i jest jednym z symptomów choroby, co prawda zalicza się także do arytmii, ale czytając Twoje dalsze słowa, o złym spaniu i nadmiernych nerwach, to wnioski nasuwają się same. Nerwica to kwestia psychiki, jeśli sam nie potrafisz sobie z tym poradzić to radzę kontakt z psychoterapeutą i przedstawienie problemu.

No i jeszcze - lekarzem nie jestem, mogę się mylić, dlatego dla dobra własnego - udaj się lepiej odwiedzić specjalistę ;)

Cmb

Nieprzeczytany postprzez Cendrek » 14 Lis 2012, 18:44

Robili mi badania EKG , puls jest zły dostałem szereg skierowań na badania , wątroba , psychiatra , echo serca itp, podejrzewają Nerwice Lękową , nadczynność tarczycy i Tachykardię.

Cendrek