Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1383189 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

t

Nastolatki w ciąży

W tym miejscu wypowiadamy się na tematy poważne. Nie bójmy się. Przełammy swój wstyd!

Nastolatki w ciąży

Nieprzeczytany postprzez neon103 » 13 Lis 2005, 11:01

co myślicie o dziewczynach które w wieku 15-17 lat są w ciąży?

Awatar użytkownika
neon103

• Miejscowość:północ :)

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Nastolatki w ciąży

Nieprzeczytany postprzez Wajolcia » 21 Sty 2009, 23:54

Prawie wszystkie z nich zachodzą w ciążę przy wpadce lub są nadwyraz naiwne, czy możne nawet nieodpowiedzialne. Tak, to na pewno. Niektóre wychodzą na prosą, inne nie. Niestety tych drugich jest dość sporo, żeby stwierdzić, że osobiście wychowywanie dzieci przez dzieci jest chore.

Przyjaźniłam się z jedną dziewczyną przez podstawówkę, potem nasze drogi się rozeszły. Inne towarzystwo itp. - minęło kilka miesięcy, a słyszałam o jej wybrykach, upijaniu się, ćpaniu, seksie pod namiotami - całe osiedle o tym gadało po ciuchu - rok później dowiedziałam się, że jest w ciąży. Jej matka umarła kilka miesięcy temu, jej "chłopak" łapie się dorywczych prac, a za zarobione pieniądze chleje - razem z nią. Nie wspominając o tym, że w mieszkaniu, w którym mieszka śmierdzi wszystkim, czym się da. Współczuję temu dziecku przede wszystkim, bo jeśli go jej nie odbiorą, to ono na pewno źle skończy...

Ale znam też przynajmniej dwa przypadki osobiście, które skończyły się dobrze i młode mamusie dumnie spacerują ze swoimi dzieciakami.

Nie popieram tego, wręcz przeciwnie, ale uważam, że jeśli już się stało, to da się z tym żyć. Trzeba tylko zrozumieć, że od tej chwili nie jest się odpowiedzialnym już tylko za siebie...
pieprzone piękne chwile,
zbyt pieprzne,
by o nich wspominać.
bo gdy kończą się, palą
i pieką piekielnie,
że aż wstyd.

Awatar użytkownika
Wajolcia

Nastolatki w ciąży

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 21 Sty 2009, 23:54

Awatar użytkownika
mgirl

Nastolatki w ciąży

Nieprzeczytany postprzez Mastero » 22 Sty 2009, 00:02

Są to niedojrzałe i nieodpowiedzialne dzieci i tyle co tu wiecej dodać

Awatar użytkownika
Mastero

• Miejscowość:Koszalin
  • Pochwały:3

Nastolatki w ciąży

Nieprzeczytany postprzez dusia124 » 22 Sty 2009, 18:30

amcia napisał:o jaaaa. nie czarujmy się. kto podczas wspaniałej chwili, stanu podniecenia itepe zastanawia się czy robić to bo może będę w ciąży/czy moja dziewczyna zajdzie w ciaże?

Zapewne nad tym będzie się zastanawiał rozsądny człowiek. A 15-sto latki nie myślą w tej chwilii o żadnych konsekwencjach bo przecież najważniejsze jest pokazanie,że jest się dorosłą i że zrobi się ogromne wrażenie na partnerze i co najważniejsze udowodni się mu tym swoją miłość :roll:
Piętnastolatki nie myślą rozsądnie, one tylko myślą aby zrobić wrażenie na znajomych i udowodnić wszystkim,że się nie jest gorszym bo uprawiało się seks.

Awatar użytkownika
dusia124

• Miejscowość:Lublin
  • Pochwały:2

Nastolatki w ciąży

Nieprzeczytany postprzez Morgana » 22 Sty 2009, 19:02

Piętnastolatki nie myślą rozsądnie, one tylko myślą aby zrobić wrażenie na znajomych i udowodnić wszystkim,że się nie jest gorszym bo uprawiało się seks.

Szufladkujmy, szufladkujmy ludzi!
Jeśli spaliłeś za sobą mosty, nie podkładaj ognia pod ten, na który masz wejść.

Morgana

• Miejscowość:Katowice/Łódź
  • Pochwały:9

Nastolatki w ciąży

Nieprzeczytany postprzez amcia » 22 Sty 2009, 19:13

dusia124 napisał:A 15-sto latki nie myślą w tej chwilii o żadnych konsekwencjach bo przecież najważniejsze jest pokazanie,że jest się dorosłą i że zrobi się ogromne wrażenie na partnerze i co najważniejsze udowodni się mu tym swoją miłość

pieprzysz jak zraniona sarna i tyle.
dusia124 napisał:Zapewne nad tym będzie się zastanawiał rozsądny człowiek

będąc zabezpieczonym mam myslec podczas seksu o ciąży? sama przyjemność, mmm (:

Mozna mieć temperament jak zwierzak a jednak wspaniałomyślnie mieć na stanie prezerwatywę. Niektórzy trzymaja w portfelu, w kieszonkach - trudne? Nie chce sie myśleć przed, to się siedzi w o*ranych pieluchach.

linijkę niżej napisałam o zabezpieczeniu.

MY TEŻ KOCHAMY I POTRZEBUJEMY WSPARCIA NASZE CIAŁA SĄ DOJRZAŁE ALE PSYCHIKA NIE I POTRZEBUJEMY POMOCY W OSWOJENIU SIĘ Z MYŚLĄ ''O MÓJ BOŻĘ, BĘDĘ MAMĄ''

MOZE JAKAŚ NASTOLATKA URODZI KOLEJNEGO NOBLISTE??

o maaaatko ;D
'We were the prisoners of our own fantasy'- VALHALLA

Awatar użytkownika
amcia
Przyjaciel

• Miejscowość:Jastrzębie Zdrój
  • Pochwały:5

Nastolatki w ciąży

Nieprzeczytany postprzez wolnaczeczenia » 22 Sty 2009, 19:27

amcia, chodzi ci o twoje zdanie o zabezpieczeniu wplecione między refleksje nad 'peszkiem'?
Jak jest zabezpieczenie (i się je prawidło stosuje) to trzeba mieć naprawdę zajebistego pecholca, a nie peszka, by zajsć w ciążę.
Image

Awatar użytkownika
wolnaczeczenia

Nastolatki w ciąży

Nieprzeczytany postprzez amcia » 22 Sty 2009, 19:57

wolnaczeczenia napisał:chodzi ci o twoje zdanie o zabezpieczeniu wplecione między refleksje nad 'peszkiem'?

no tak. Peszek jest takim fatum (: o to mi chodziło.
wolnaczeczenia napisał:Jak jest zabezpieczenie (i się je prawidło stosuje) to trzeba mieć naprawdę zajebistego pecholca, a nie peszka, by zajsć w ciążę.

no ale też biłam się o to, że gdyby sie przejmować (przy zabezpieczeniu oczywiście) tym, że się wpadnie to seks chyba był kupą myśli (:
koniec of
'We were the prisoners of our own fantasy'- VALHALLA

Awatar użytkownika
amcia
Przyjaciel

• Miejscowość:Jastrzębie Zdrój
  • Pochwały:5

Nastolatki w ciąży

Nieprzeczytany postprzez narvana » 22 Sty 2009, 21:43

Myślę że większość to nieodpowiedzialne,ciekawskie i po prostu głupie dziewczyny,które chcą ''spróbować'' i podchodzą do tego zbyt luźno a potem płaczą i marnują sobie życie.Większość...no tak...są tez 'wyjątki' 'wpadki' i 'wypadki' ale także często z winy niedojrzałości czy głupoty.
i chciałam, żeby tam było coś
proszę powiedz mi, że tam jest coś lepszego
i chciałabym, żeby tam było coś więcej niż to
nasycona samotność...

Awatar użytkownika
narvana

• Miejscowość:Bolesławiec

Nastolatki w ciąży

Nieprzeczytany postprzez dusia124 » 22 Sty 2009, 22:44

amcia napisał:będąc zabezpieczonym mam myslec podczas seksu o ciąży?

Nie no jeśli para jest zabezpieczona to wtedy jest wszystko ok. I dlatego chodziło mi o to,aby- jak już zdecydowali się na taki krok-pamiętali o zabezpieczeniu. I o to mi właśnie chodziło.

Awatar użytkownika
dusia124

• Miejscowość:Lublin

Re: Nastolatki w ciąży

Nieprzeczytany postprzez narvana » 23 Sty 2009, 18:08

dusia124 napisał: I dlatego chodziło mi o to,aby- jak już zdecydowali się na taki krok-pamiętali o zabezpieczeniu.

Oraz o tym,że GDYBY (no tak,gdybanie..) coś się stało,mogą na sobie polegać a szczególnie dziewczyna na chłopaka.Niestety rzadko pojawiają się zapewnienia o zaufaniu i miłości i potem ojciec sie wystraszy i zostawia przyszłą matke...Sad but True... :/
i chciałam, żeby tam było coś
proszę powiedz mi, że tam jest coś lepszego
i chciałabym, żeby tam było coś więcej niż to
nasycona samotność...

Awatar użytkownika
narvana

• Miejscowość:Bolesławiec

Nastolatki w ciąży

Nieprzeczytany postprzez ewunia19992 » 16 Lut 2009, 14:21

Wszyscy tu krytykuja takie dziewczyny .. ze sa głupie nie myślą... itp
30-latką też sie zdarza wpaść .. a niby tacy dorosli i doświadczeni pewnie sami uświadamili swoje dzieci i co.. też są głupie?? bezmyślne? puszczalskie? wiem ze taka para zapewne jest ustatkowana itp.. ale nie nalazy wszystkich mierzyć jedną miarą ..
jedni lubia sie bawić i beda uwazać to ze jest sie w ciązy za zrąbane życie a inni nie lubią sie bawić i będą szczęśliwi.. pomimo wszystko i dadzą sobie świetnie rade.. chodzby z pomocą rodziców.. nie jedna 16-nastolatka jest dojrzalsza i odpowiedzialniejsza niz 40 latka.. !! sama znam takich kilka przykładów!!! sa też plusy one urodza odchowaja dzieci i beda mogły sie bawić i uzywać życia a ich kolezanki będą prały pieluchy..
wiec jak widać sa - jak i +

ewunia19992

• Miejscowość:Zgorzelec
  • Pochwały:1

Nastolatki w ciąży

Nieprzeczytany postprzez nietypowapanna » 16 Lut 2009, 22:13

Dziewczyny mają "zmarnowane życie", ale większość z nich jest świadoma tego co robi, więc powinna mieć świadomość jakie mogą być tego konsekwencje, a nikt z nas na to nie poradzi, bo zawsze mogą robić co chcą i będą to robiły, tak więc ich życie ich sprawa, współczuje im po prostu.
nietypowo.

nietypowapanna

Nastolatki w ciąży

Nieprzeczytany postprzez House » 16 Lut 2009, 22:28

nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem. mowi sie trudno i niech sobie radza
to jest miejsce na madry cytat. sam go sobie wstaw.

Awatar użytkownika
House

• Pochwały:4

Nastolatki w ciąży

Nieprzeczytany postprzez czarna483 » 17 Lut 2009, 16:14

Uważam je za głupie. Jeśli ktoś idzie do łóżka musi byc świadomy konsekwencji. pierwszy raz powinno się przeżyc wtedy, kiedy będziemy gotowi wychowac dziecko. nie sądzę aby 16-letnia dziewczyna była w stanie zaopiekowac się dzieckiem.
- Lubię wymyślać sobie problemy.
- Dlaczego
- Bo wtedy przybiegasz z husteczkami i pozwalasz mi się wygadać.
- Tak.. Bo jestem twoim przyjacielem..
- No właśnie. A w takich chwilach czuję, jakbyś był kimś więcej..

Awatar użytkownika
czarna483

• Miejscowość:Gwiazda w odległej konstelacji.
  • Pochwały:8

Nastolatki w ciąży

Nieprzeczytany postprzez Morgana » 17 Lut 2009, 17:34

pierwszy raz powinno się przeżyc wtedy, kiedy będziemy gotowi wychowac dziecko.

Po ślubie i z dobrą pracą, czy jak? Może jeszcze mieszkanie trzeba mieć własne?
Oczywiście, trzeba to zaplanować, i nie powinno się przeżyć pierwszego razu pod wpływem impulsu. Ale jest antykoncepcja, nie przesadzajmy już z tym że trzeba być gotowym wychować dziecko aby rozpocząć współżycie.
Jeśli spaliłeś za sobą mosty, nie podkładaj ognia pod ten, na który masz wejść.

Morgana

• Miejscowość:Katowice/Łódź
  • Pochwały:9