Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1378953 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

Mam 15 lat i jestem w ciąży

Każdy z nas ma jakiś problem, którego nie potrafi albo nie wie jak go rozwiązać. Jeżeli coś Cię trapi, nie krępuj się pisz otwarcie... na pewno ulży Ci na sercu.

Nieprzeczytany postprzez Martuśś961 » 20 Lut 2011, 20:07

hej dzewczyny. Mam problem. Uprawiałam seks ze swoim chłopakiem i pękla mi gumka. Po 3 tygodniach zrobilam test ciążowy i okazało się że jestem w ciaży. Kiedy moj chłopak się o tym dowiedział to ucieszuył się że zostanie ojcem. Na razie jednak nikomu o tym nie mówiłam wie o tym tylko mój chlopak i ja. Boję sie że mama się dowie bo Jestem już pod koniec 2 miesiąca i zaczyna mi już troche rosnąć brzuch. Ja mam 15 lat mój chłopak 16. Bardzo się kochamy on powiedział że zostanie przy mnie i będzie chciał wychowac dziecko. Proszę pomóżcie powiedzieć rodzicom czy nie??

Dodano 20 Lut 2011, 19:13:19:
Boję się żemam jakieś komplikacje bo czytałam w necie troche o tym i wyszło że mam trochę większy brzuch niż powinien być pod koniec 2 miesiąca.

Martuśś961

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Re: Mam 15 lat i jestem w ciąży

Nieprzeczytany postprzez kendi » 20 Lut 2011, 20:18

Martuśś961 napisał:Proszę pomóżcie powiedzieć rodzicom czy nie??.

nie mów. na pewno nie zauważą, ze rośnie ci brzuch, a potem pojawi sie mały brzdąc w domu. zreszta, kto by zwracał uwage na takie szczegóły.

i miejmy nadzije, ze rodzice beda przy tobie i ci pomoga.
mimo wszystko trzymam kciuki za ciebie.
mówisz coś o jakichś zasadach
mówisz coś, że szkoda słów
przecież od dawna nie mamy skrupułów
przecież gówno to ciebie obchodzi

Awatar użytkownika
kendi

• Miejscowość:Katowice
  • Pochwały:28

Re: Mam 15 lat i jestem w ciąży

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 20 Lut 2011, 20:18

Awatar użytkownika
mgirl

• Miejscowość:M-Forum

Nieprzeczytany postprzez martuśka. » 20 Lut 2011, 20:23

Powiedz rodzicom jak najszybciej. Musisz iść do lekarza, trzeba brać witaminy i dbać o siebie a to wiąże się z kosztami. Prędzej czy później dowiedzą się, że zostaną dziadkami (nie ma opcji żeby się nie dowiedzieli) i lepiej zrobić to wcześniej.
Musisz po prostu szybciej dojrzeć, tak samo jak Twój chłopak. Powodzenia.
Tylko ktoś naprawdę odważny jest w stanie dociekać prawdy o sobie, zmierzyć się ze swoimi słabościami, zmienić utrwalone nawyki. Czy warto? Trzeba odwagi, by nie stchórzyć przed życiem. Ale nie ma innego sposobu, jeśli chcemy stać się jego bohaterami.

Awatar użytkownika
martuśka.
Przyjaciel

• Pochwały:109

Nieprzeczytany postprzez _Kiasia_ » 20 Lut 2011, 20:24

Przede wszystkim MUSISZ powiedzieć rodzicom. Prędzej czy później i tak twoja mama się dowie, a czym prędzej tym lepiej. Niby jak chcesz to ukryć?
Po drugie, musisz iść do lekarza ginekologa. Przepisze Ci witaminy, które każda kobieta w ciąży powinna brać. Zrobi Ci też USG i zobaczy, czy wszystko jest OK. Masz 15 lat, dojrzewasz, dlatego najlepiej będzie powiedzieć rodzicom i iść do lekarza.
To w jakim tempie powiększa się biust, nie jest regułą. Każdej dziewczynie w ciąży powiększa się w innym tempie.
Nic nie zrobisz, stało się, rodzice pewnie się wkurzą, ale także Ci pomogą.
"Nie sztuka, stworzyć coś wielkiego.
Sztuką jest stworzyć coś nadzwyczajnego.
Coś, co przewyższa niebo. "

Awatar użytkownika
_Kiasia_

Nieprzeczytany postprzez martuśka. » 20 Lut 2011, 20:26

_Kiasia_ napisał:To w jakim tempie powiększa się biust, nie jest regułą. Każdej dziewczynie w ciąży powiększa się w innym tempie.

Ona nie pisała nic o piersiach a o brzuchu...
A na wielkość brzucha też nie ma jakiejś reguły, u jednych widać brzuszek w drugim miesiącu a u niektórych w trzecim mało co widać...
Tylko ktoś naprawdę odważny jest w stanie dociekać prawdy o sobie, zmierzyć się ze swoimi słabościami, zmienić utrwalone nawyki. Czy warto? Trzeba odwagi, by nie stchórzyć przed życiem. Ale nie ma innego sposobu, jeśli chcemy stać się jego bohaterami.

Awatar użytkownika
martuśka.
Przyjaciel

• Pochwały:109

Nieprzeczytany postprzez Neosha » 20 Lut 2011, 20:53

Zgadzam się z martuśka., powiedz jak najszybciej swoich rodzicom, że spodziewasz się dziecka. Im dłużej zwlekasz, tym gorzej.
To bardzo dobrze, że Twój chłopak tak Cię wspiera : )
Będzie dobrze. Trzymam kciuki : )
Trzy są źródła ludzkich popędów i pragnień: dusza, rozum i ciało.
Pragnienia duszy - rodzą przyjaźń,
rozumu - szacunek,
ciała - pożądanie.
Dopiero połączenie tych trzech pragnień rodzi miłość. Pწ

MRS.

Awatar użytkownika
Neosha
Moderator

• Pochwały:104

Nieprzeczytany postprzez yncydent » 20 Lut 2011, 20:58

Naturalnie, że musisz ich powiadomić. Lepiej, żeby się od ciebie dowiedzieli niż od obcych ludzi.
Powodzenia. : )
splendor in the grass
Image

Awatar użytkownika
yncydent
Absolwent

• Pochwały:25

Nieprzeczytany postprzez Partylover » 20 Lut 2011, 21:07

Powiedzieć rodzicom o ciąży, to podstawa. Masz 15 lat i myślisz, że sobie poradzisz bez pomocy rodziców? Nie wydaję mi się.

Swoją drogą w tym wieku być w ciąży jest dla mnie żałosne tak samo jak radocha Twojego chłopca który ma dopiero 16 lat - pozazdrościć.
Nie chcę tak do końca walki z problemami staczać...
בחיים יש רק רגעים יפים

Awatar użytkownika
Partylover

• Pochwały:3
Użytkownik zbanowany

Nieprzeczytany postprzez Tkaczens^ » 20 Lut 2011, 21:14

Co za pytanie, oczywiście,że powiedz rodzicom! Ucieszyć się, pewnie nie ucieszą, ale lepiej żeby wiedzieli wcześniej, bo później pewnie i tak by się dowiedzieli.
Idź do ginekologa, teraz musisz dbać nie tylko o siebie, ale i o dziecko. A co do wielkości brzucha, to nikt nie jest lekarzem, internet nie mówi całej prawdy, ale lekarz pewnie powie Ci co i jak, tylko się wybierz do niego! Nie ma co zwlekać, czas tyka.
Put a gun to my head and paint the walls with my brains!

Awatar użytkownika
Tkaczens^

• Miejscowość:Oleszna
  • Pochwały:38

Nieprzeczytany postprzez luckyy xD » 21 Lut 2011, 23:27

Oczywiście,że musisz powiedzieć rodzicom. Przecież musisz teraz o siebie bardzo dbać, na pewno teraz musisz udać się do lekarza. Myślę że rodzice Cię z tym nie zostawią,że Ci pomogą. Fajnie że Twój chłopak tak podszedł do tej sprawy co nie zmienia faktu że i tak jesteście bardzo młodzi. Powodzenia :]

Awatar użytkownika
luckyy xD

Nieprzeczytany postprzez eating_music » 22 Lut 2011, 01:58

Powiedziałaś? Jakie plany? Trzymam kciuki.

Awatar użytkownika
eating_music

Nieprzeczytany postprzez przemasboss » 23 Lut 2011, 10:40

Ty sama jeszcze jesteś dzieckiem ja nie wiem co się dzieję z polską młodzieżą nie mają co robić!!

przemasboss

Użytkownik zbanowany

Nieprzeczytany postprzez gochaaaa » 23 Lut 2011, 18:46

dzisiejsza młodzież szybciej dorasta. Jeśli w tak młodym wieku decydujemy sie na 'poważniejszy' związek, chodzi mi tutaj o dłuższe bycie ze sobą, no nie wiem, po przypuśćmy 6 miesiącach każdego ciągnęłoby do uprawiania miłości taka jest kolej rzeczy. Nasi rodzice w wieku 15 lat nie mieli tak fanie jak młodzież teraz, ma luz w szkole, praktycznie nie odczuwamy żadnej presji, kiedyś tak nie było, każdy siedział w domu i w tym wieku ślęczał przy lekcjach. Czasy sie zmieniają, nie mamy na to wpływu.

Musisz koniecznie powiedzieć o tym rodzicom i trzymam za was kciuki, dacie rade :)

gochaaaa

Nieprzeczytany postprzez kristofer.xn » 23 Lut 2011, 18:52

Dzieci rodzą dzieci. Masakra. Tyle w temacie. I jeszcze zamiast jakoś normalnie podejść do sprawy to ucieczka na forum. Dzisiejszy świat mnie przeraża.

Awatar użytkownika
kristofer.xn

Nieprzeczytany postprzez Kokieteria » 23 Lut 2011, 18:59

kristofer.xn, w wieku piętnastu la stojąc przed takim wyzwaniem ciężko jest podejść do sprawy rozsądnie. Dorosłości trzeba się nauczyć, trzeba trochę przeżyć, by łatwo radzić sobie z problemami. Autorka posta jest nastolatką i szuka pomocy, nie osądzajmy Jej, tylko dajmy wsparcie i nakłońmy do odpowiedzialnego podejścia do sprawy. Ja na przykład cieszę się, że ani słowem nie wspomniała o aborcji, nie myśli tylko o sobie, o tym, że załamał Jej się świat i trzeba pozbyć się tego, co niewygodne. Myślę, że należy podać Jej pomocną dłoń, choć niestety możemy pomóc jedynie słownie. W każdym razie jakby nie było odpowiedzialnie. Na forum jest wiele DOROSŁYCH kobiet-egoistek wypowiadających się ZA aborcją w innych tematach, wystarczy poczytać, a tu piętnastolatka, która po prostu ma problem żeby głośno powiedzieć o tym, że spodziewa się dziecka. Tyle. Tego można obawiać się w każdym wieku.

Dopóki nie osiągniesz pełnoletności prawnymi opiekunami dziecka będą Twoi rodzice, w związku z czym dobrze byłoby gdybyś uświadomiła ich jak najszybciej.
Podejrzewam, że nie należy to do prostych zadań, na pewno nie jest Ci łatwo, ale to pikuś w porównaniu do odpowiedzialności, którą będziesz musiała wykształcić w sobie szybciej, niż inne nastolatki i wziąć na siebie odpowiedzialność za dziecko. Rozmowa z rodzicami to pierwszy krok ku dorosłości.
Nie jesteś w sytuacji dramatycznej. Twój chłopak jest z Tobą, chce pomóc w wychowaniu dziecka, ale póki co powinniście mimo wszystko skupić się na zakończeniu edukacji. Nie będzie łatwo, ale póki rodzice będą Wam pomagać, nie będzie tragedii. Dlatego tak ważnym jest powiedzieć im o wszystkim jak najszybciej. Nie zwlekajcie, lada moment brzuszek zacznie rosnąć coraz intensywniej, ciąży nie da się ukryć zbyt długo. ;)
Najważniejsze to się nie załamywać, ciąża powinna być wspaniałym okresem dla kobiety, bez znaczenia ile ma lat. Wiem, że sytuacja może Cię trochę przygnębiać, ale pamiętaj, że dopóki masz wokół siebie życzliwych ludzi, wszystko będzie w porządku.
Zatem do rodziców i jak najszybciej do lekarza. Już przed ciążą powinnaś brać kwas foliowy, skoro to niezapowiedziany gość trzeba jak najszybciej zaopatrzyć się w Feminatal, bądź inne leki, które zaproponuje Ci lekarz + oczywiście kwas foliowy.
Głowa do góry, gdybyś miała z czymś problem, albo coś by Cię niepokoiło, napisz. Jestem w czterdziestym tygodniu ciąży, lada moment wydam dziecko na świat, w ciążowych tematach jestem już dość obcykana, więc gdyby coś, to śmiało.
Ach, no i:
oję się żemam jakieś komplikacje bo czytałam w necie troche o tym i wyszło że mam trochę większy brzuch niż powinien być pod koniec 2 miesiąca.
nie masz powodu do niepokoju. Każdej kobiecie brzuszek rośnie w innym tempie. Nie jest określone, że musi być taki i taki w takim i takim miesiącu. Wszystko zależy od dzidziusia i od tego jak zbudowana jest kobieta. Niemniej jednak powinnaś jak najszybciej zgłosić się do lekarza.
Zdrówka dla Ciebie i maluszka, teraz to Wy jesteście najważniejsi.
Actually I try to be a Super Mom.

Awatar użytkownika
Kokieteria
Przyjaciel

• Miejscowość:Wrocław.
  • Pochwały:54