Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1380694 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

Lo Kraków

Kto lubi szkołę? Nikt? Prawie nikt? Wiadomo! Ale co tam - Ściąga czy wypracowanie przyda się każdemu. A matura coraz bliżej...

Lo Kraków

Nieprzeczytany postprzez m03 » 09 Gru 2011, 16:13

Jestem w gimnazjum.Chce iść do liceum. Prosze o wasze opinie o I ,II , X , XX lo w Krakowie.Lub jakimś innym fajnym.VII lo odpada.

Awatar użytkownika
m03

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Lo Kraków

Nieprzeczytany postprzez Jarecki » 09 Gru 2011, 16:16

Idź gdziekolwiek, tak naprawdę nie ma różnicy w perspektywie dalszej edukacji.

Jarecki

• Pochwały:1

Lo Kraków

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 09 Gru 2011, 16:16

Awatar użytkownika
mgirl

Lo Kraków

Nieprzeczytany postprzez m03 » 10 Gru 2011, 10:50

Jarecki napisał:Idź gdziekolwiek, tak naprawdę nie ma różnicy w perspektywie dalszej edukacji.

a co ze studiami podobno jak się wybierze ''złe'' lo to nie dostanie się na studia

Awatar użytkownika
m03

Lo Kraków

Nieprzeczytany postprzez Mrs Nobody » 08 Lut 2012, 18:13

liceum o wysokim poziomie to gwarancja dobrego startu na studiach. fakt, nawet po słabszej szkole możesz dostać się na jakiś uniwerek (tudzież jakąś polibudę) na jakiś wydział. ale jeśli masz obrany cel, możliwości i ambicje, to lepiej celować w szkoły, które czołują w rankingach. średnia może nie będzie piękna-gimnazjalna, rzadko ponarzekasz na fejsie, że się nudzisz, a weekend nie będzie (jak dotychczas) weekendem bez zeszytu, ale warto się poświęcić dla tego psychicznego komfortu przed maturą. : )

sama jestem z Gdańska, ale słyszałam, że krakowska "piątka" to dobra szkoła. i "jedynka" zresztą też.
Sumienie miała czyste. Nieużywane.
Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę.

Awatar użytkownika
Mrs Nobody

• Miejscowość:Gdańsk
  • Pochwały:2

Lo Kraków

Nieprzeczytany postprzez NieDramatyzuj » 08 Lut 2012, 21:05

Do V ciężko się dostać,jest nastawiona głównie na przedmioty ścisłe. Mam znajomą w VI Lo i bardzo sobie to miejsce chwali ;)
- So here we are: two people... streetlamp... full moon...
- ...Guy pissing onto dump... Oh, did I brake the mood?

Awatar użytkownika
NieDramatyzuj

• Miejscowość:Oświęcim
  • Pochwały:5

Lo Kraków

Nieprzeczytany postprzez otherlives » 20 Lut 2012, 22:52

Polecam I LO, moi znajomi bardzo sobie chwalą. Odwiedzałam ich kilka razy i też robi na mnie wrażenie. Nauczyciele wymagają sporo nauki ale w końcu po to to jest wszystko. I zauważyłam, że dużą wagę przykładają do rozwoju osobistego uczniów, w ogóle kreatywności. To mnie u nich najbardziej urzeka. No i pełno ciekawych ludzi można poznać. Poza tym szkoła ładna!
Jeśli nie jedynka to XX albo X moim zdaniem. X jest brzydka a XX to jedna wielka palarnia ale obie szkoły darzę szczerą miłością. XX jest z tych szkół chyba najmniej wymagająca, ale zdawalność matur nie najgorsza.

otherlives

Lo Kraków

Nieprzeczytany postprzez hihotka09 » 14 Mar 2012, 22:15

Witam ... ;)
Chciałabym się dostać do VI LO ale wątpię żeby mnie przyjęli ze 140 punktami ... ;/ Ale papiery złoże... trzeba próbować... :)
Chciałam się zapytać czy mając około 140 punktów dostanę się do X lub XX LO ... ? ; >

hihotka09

Lo Kraków

Nieprzeczytany postprzez eve.marie » 23 Mar 2012, 01:10

O, ja jestem w VILO. Przeniosłam się po roku nauki w Myślenicach i jakoś nie narzekam. Teraz jestem w klasie maturalnej i powinnam się uczyć, a tego nie robię. Ale co tam. Pod względem językowym jest to jedna z najlepszych w Krakowie, ale to zależy do jakiej grupy się dostanie. Nauczyciele nie są za bardzo wymagający, ale są zupełnie mili i pomocni. Szkoła wyglądem nie odstrasza, w łazienkach trochę śmierdzi - ale jest całkiem przyzwoicie. Najłatwiej jest się dostać do klasy humanistycznej, trudniej do ścisłych (z tego co wiem).
Tylko jeszcze kwestia, jakich się ludzi lubi. Bo ja jakoś nie przepadam za ludźmi z mojej szkoły, mało metali i w ogóle... Ale nie narzekam, mam parę przyjaciół i tak się w swoim kręgu obracamy :D Zależy na co się trafi.

Awatar użytkownika
eve.marie

• Miejscowość:Cracovie
  • Pochwały:1

Lo Kraków

Nieprzeczytany postprzez przyjazna » 29 Mar 2012, 23:54

XVII LO wysoko w rankingach (9 miejsce w Krakowie) i mając 140 się dostaniesz :)
klasy" medyczna, turystyczno-ekonomiczna, dziennikarska
i dwujęzyczne z francuskim: klasa wstępna (tzw. zerówka - do LO chodzisz 4 lata, bo pierwszy rok uczysz się głównie francuskiego) i klasa pierwsza dwuzjęzyczna z francuskim :)

przyjazna

Lo Kraków

Nieprzeczytany postprzez zuza1996 » 02 Kwi 2012, 19:02

mam pytanko: jaki jest próg w XX lo?
jest tam jakaś klasa humanistyczno-psyhologiczna?
dzięki :D

zuza1996

Lo Kraków

Nieprzeczytany postprzez allife » 03 Maj 2012, 19:31

HEJ
JA SIĘ WYBIERAM DO XX LO
próg ponoć będzie w okolicach 120/130 :D

allife

Lo Kraków

Nieprzeczytany postprzez somenutella » 30 Cze 2012, 19:12

A ja się wybieram do X :D Co o niej sądzicie, i kto się wybiera ze mna?

somenutella

Lo Kraków

Nieprzeczytany postprzez Kikunia125 » 23 Maj 2013, 15:12

Czy wiecie cos na temat lo xvii klasa francuska? Interesuje mnie to czy jest tam bardzo wysoki poziom i jacy sa nauczyciele a przede wszystkim jaka jest atmosfera :) z gory dzieki :)

Kikunia125

Lo Kraków

Nieprzeczytany postprzez Caroola » 27 Maj 2013, 00:49

zuza1996 napisał:mam pytanko: jaki jest próg w XX lo?
jest tam jakaś klasa humanistyczno-psyhologiczna?
dzięki :D

Profile klas sprawdź na stronie szkoły. Jeśli chodzi o próg, myślę że 120-140 wystarczy :)

somenutella napisał:A ja się wybieram do X :D Co o niej sądzicie, i kto się wybiera ze mna?

Nie wybieram się, bo dawno mam to za sobą, ale jeśli chodzi o X to poziom jest przeciętny. W szkole jest dużo zróżnicowanych ludzi, pochodzących z różnych subkultur. Hipsterów też nie brakuje :mrgreen:

Awatar użytkownika
Caroola