Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1381162 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

t

Leczenie kanałowe i ból zębów

Twoje ciało wysyła Ci niepokojące sygnały? A może szukasz sposobu na poprawienie jego kondycji? Nie wiesz jaką dietę wybrać? Jeśli tak, to dział ten stoi dla Ciebie otworem.

Nieprzeczytany postprzez Neliels » 20 Maj 2011, 19:31

Takie małe pytanko mam.
Mialam dzisaj plombowane 3 zęby. 2 na gorze i jeden na dole po tej samej stronie.
Jeden z nich (na dole) mnei bolal predzej (przed truciem) a reszta nie.
No i ona doszla do wniosku ze zapalenie nerwa.
I dzisaj jak bylam to najpierw zaplombowala dwa na gorze i wyjeła trutke z tego na dole
Wbila mi jakas igle w zeba i cos wyciagala. Pozniej wiercila mi czyms z koncówką jak igla.
No i zaplomowala.
Teraz siedze sobie w domku i przy mocnym zacisnieciu mnie boli jakiś ząb. Nawet nie wiem ktory.
Nie wiem teraz czy to moze normlane czy nie?
Ostatnio edytowany przez martuśka., 20 Maj 2011, 19:39, edytowano w sumie 1 raz
Powód: zmiana nazwy tematu na precezyjniejszą

Neliels

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

ząbek

Nieprzeczytany postprzez martuśka. » 20 Maj 2011, 19:37

Miałaś leczenie kanałowe. Tym wiertełkiem z końcówką jak igła usuwała Ci dentystka nerwy z kanałów.
Ból zęba po leczeniu kanałowym jest normalny, odczuwać tego zęba można nawet przez miesiąc czy dwa. Zęby leczone normalnie czyli plombowane również mogą boleć bo były naruszone.
To na pewno minie po jakimś czasie. Staraj się nie nadwyrężać tej strony jamy ustnej jedzeniem a jedz na razie drugą stroną to nie będziesz odczuwała takiego dyskomfortu.

Swoją drogą trzy zęby na raz to sporo. Ze znieczuleniem wszystko? Mi dentysta nie podałby tak dużej dawki znieczulenia przy jednej wizycie.
Tylko ktoś naprawdę odważny jest w stanie dociekać prawdy o sobie, zmierzyć się ze swoimi słabościami, zmienić utrwalone nawyki. Czy warto? Trzeba odwagi, by nie stchórzyć przed życiem. Ale nie ma innego sposobu, jeśli chcemy stać się jego bohaterami.

Awatar użytkownika
martuśka.
Przyjaciel

• Pochwały:109

ząbek

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 20 Maj 2011, 19:37

Awatar użytkownika
mgirl

Nieprzeczytany postprzez Neliels » 20 Maj 2011, 20:02

bez znieczulenia :)
Na poczatku ok2 tyg temu mialam zatruwaną dolną 6. (ten od leczenia kanałowego)
Ale okazalo się tydzien temu ze sie nie zatruł to zatruła jeszcze raz.
Zobaczyła ze na gorze mam 6 i 7 lekko dzurawą. (a przynajmniej tak myslala) doszla do wniosku ze mi zaplombuje od razu. Ale okazalo się ze jednak są duże i trzeba podtruć troche.
Włożyła mi trutke więc do trzech zębów . Powiedziała ze w piatek (dzisaj) mam przyjsc z tymi do plombowania i w srode z tym na dole.
Zrobiła mi najpierw te na gorze. Przy okazji pierwy raz widzialam takie nakladanie plomby ze mi po niej swiecila jakims urządzonkiem z fioletowym światłem ; o a moze poprostu tak sie robi - nie wiem.
No i zaczela mi wiercic tego na dole to przeciez protestowac nie bede.
W sumie to sie jednak dobrze zatruł bo nic nie czulam az do momentu kiedy wbijala i wiercila urządzonkiem z igłą w pewnym miejscu. Robila tak kilka razy ale predzej nie bolało ;PPP bo tak o jak recznie dłubala iglą to tym bardziej nie bolało
No i zaplombowala.
W sumie to mozna powiedziec ze nie wspominam nie mile tego leczenia :DDDDD
ps. chyba troche plombe za wysoko mam od tego moe boleć?

wogole to masakraa...weszlam do gabinetu o 15. wyszlam o 16.35.
Aż ludzie w poczekalni zaczeli na mnie najezdzać bo za długo siedzialam ; o nie bylam prywatnie ;)

Neliels

Nieprzeczytany postprzez Neliels » 21 Maj 2011, 08:10

Uhuuu dzisaj juz nei boli ale nie zmienia to faktu ze plomba jest za wysoko i mi przeszkaaaadza

Neliels

Nieprzeczytany postprzez amokia » 25 Maj 2011, 21:21

Ja miałam leczenie kanałowe na jednym żywym nerwie (trzy pozostałe były martwe), bez znieczulenia (bo była za póżno, moja twarz spuchła) i powiem wam, że nawet złamanie nogi mnie tak nie bolało jak to...
I trzeba być wielkim przyjacielem i mocnym przyjacielem, żeby przyjść i przesiedzieć z kimś całe popołudnie tylko po to, żeby nie czuł się samotny. Odłożyć swoje ważne sprawy i całe popołudnie poświęcić na trzymanie kogoś za rękę.

Awatar użytkownika
amokia

Nieprzeczytany postprzez Wala » 27 Maj 2011, 11:21

Neliels, jeśli plomba ci przeszkadza, to przy wizycie u dentysty powiedz o tym, to ją odpowiednio spiłuje. Ból przy leczeniu kanałowym to normalka, następnym razem radzę poprosić o znieczulenie. :)
Nie wstydzę się przyznać, że widziałam więcej penisów i wagin niż większość prostytutek...

Jestem pielęgniarką. A jakie jest Twoje usprawiedliwienie?

Awatar użytkownika
Wala

• Pochwały:30

Nieprzeczytany postprzez rerekum » 28 Maj 2011, 12:09

Nie wyobrażam sobie nawet leczenia kanałowego bez znieczulenia... :shock: To możliwe w ogóle? Podziwiam, ja proszę nawet o pastę dla dzieci przed wbiciem igły :D
Ale fakt, ból może się utrzymywać, w końcu to niezła ingerencja. Niewygodna plomba do spiłowania.

kanałówka nie boli ;) anot

rerekum

Nieprzeczytany postprzez Au Pair » 29 Maj 2011, 15:34

Hm.. ja miałam leczenie kanałowe i miałam je robione właśnie dlatego, że miałam takie objawy jak Ty teraz. Ząb po prostu umarł jakby, bo się kanały zapchaly. Cierpiałam niemiłosiernie, zanim do leczenia doszło, a jak już tylko otwór zostal wywiercony od razu przeszło. To nie dobrze moim zdaniem, że Cie teraz boli. Kiedy mi zamknieto ząb, rowniez bol powrocil, trzeba bylo zrobic wszystko jeszcze raz i juz bylo idealnie :)
Ja mialam leczenie kanałowe bez znieczulenia i uwierz, ani troche mnie nie bolalo. Nie jest to bolesne leczenie, wg mnie. Troche nieprzyjemne, bo słyszysz i czujesz takie zgrzytanie tego metalowego czegoś o zęby. Ale poza tym nie ma co boleć.
Koniecznie zadzwon do swojej dentystki i jej o tym powiedz! Możliwe, ze trzeba teraz wlasnie leczenie zacząć. Bo nie sądzę, aby zrobiła Ci kanałowe bez Twojej wiedzy. Zwłaszcza, że to kosztuje sporo pieniędzy.
Pozdrawiam! :)
http://au-pair-ana.blogspot.com/ <---My spanish adventure! Madrid <3

Au Pair

• Miejscowość:Gliwice
  • Pochwały:2

Re: Leczenie kanałowe i ból zębów

Nieprzeczytany postprzez rerekum » 05 Cze 2011, 19:49

Au pair ma rację, żaden szanujący się i Ciebie dentysta nie zrobi kanałowego bez powiadomienia o tym. Daj koniecznie znac, co dalej.

rerekum

Nieprzeczytany postprzez klucznik » 21 Cze 2012, 14:02

Ja miałem leczenie kanałowe zębów dwa lata temu. Od tamtego czasu nie narzekam na żadne objawy, choć lekarz nie dawał mi gwarancji, że to pomoże. Tamte chwile do dzisiaj mi się śnią i są to raczej koszmary. Nie życzę nikomu takich wrażeń. Po prostu dbajcie o swoje zęby. To najprostsza metoda, zapobieganie.
Ostatnio edytowany przez Hard Candy, 27 Cze 2012, 10:49, edytowano w sumie 1 raz
Powód: reklama

klucznik

Użytkownik zbanowany

Nieprzeczytany postprzez kluseczka » 27 Cze 2012, 10:05

Klucznik, zgadzam się z tobą. Najlepszą metodą jest zapobieganie. Mój wujek miał leczenie kanałowe zębów i także nie narzekał. Mówił, że wszystko jest bezpieczne i skuteczne. Żadnych problemów. Widać, że technologia stomatologiczna w ostatnich latach poszła znacząco do przodu.
Ostatnio edytowany przez Hard Candy, 27 Cze 2012, 10:50, edytowano w sumie 1 raz
Powód: reklama

kluseczka

Użytkownik zbanowany

Nieprzeczytany postprzez GretaGarbo » 01 Lip 2012, 12:53

Najlepszą metodą jest zapobieganie.

No tak. Ja mam genetycznie chyba słabe zęby, bo myję je 3x dziennie, nie jem zbyt wiele słodyczy, używam nici dentystycznej a kanałowe miałam już dwa razy robione. A nie skończyłam nawet 18 lat.

GretaGarbo

Nieprzeczytany postprzez zypolek » 02 Sty 2013, 09:06

Dentysta nie mówi jakie to będzie leczenie - robi to co do niego należy.
Najlepiej zapobiegać - chodzę co pół roku do dentysty, 3 razy dziennie myję zęby ajoną, staram się co 3 miesiące zmieniać szczoteczkę i nic się nie dzieje. Leczenie kanałowe to nie tylko ból, to również wysokie koszty ;/

Awatar użytkownika
zypolek

Użytkownik zbanowany

Nieprzeczytany postprzez MoniX » 02 Sty 2013, 15:40

Właściwie po leczeniu kanałowym bolało mnie przez około tydzień. Sam zabieg odbywał się pod znieczuleniem ale boleśnie odczuwalny był moment wyrwania nerwu.
Nie martw się, kanałowego nie robi się tylko osobom, które o zęby nie dbają.. ; )
Ja osobiście dbam o zęby (może bez szału typu "po każdym posiłku szczotka, kubek, ciepła woda) ale co pół roku chodzę do stomatologa, żeby ponownie nie przechodzić przez kosztowne cierpienie ; )

Awatar użytkownika
MoniX

• Miejscowość:Gdańsk
  • Pochwały:2

Nieprzeczytany postprzez zypolek » 03 Sty 2013, 09:03

Mijasz się z prawdą. Ja o zęby dbam, a mimo wszystko kanałowe miałem.
Najważniejsze są systematyczne wizyty u dentysty, żeby sprawdzić co się dzieje.
Nie wszystko widać na pierwszy rzut oka, więc dobrze jest posiadać również zdjęcie rentgenowskie.
Wtedy łatwiej będzie wyłapać problemy.

Awatar użytkownika
zypolek

Użytkownik zbanowany