Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1384936 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

Leczenie kanałowe i ból zębów

Twoje ciało wysyła Ci niepokojące sygnały? A może szukasz sposobu na poprawienie jego kondycji? Nie wiesz jaką dietę wybrać? Jeśli tak, to dział ten stoi dla Ciebie otworem.

Nieprzeczytany postprzez Neliels » 20 Maj 2011, 19:31

Takie małe pytanko mam.
Mialam dzisaj plombowane 3 zęby. 2 na gorze i jeden na dole po tej samej stronie.
Jeden z nich (na dole) mnei bolal predzej (przed truciem) a reszta nie.
No i ona doszla do wniosku ze zapalenie nerwa.
I dzisaj jak bylam to najpierw zaplombowala dwa na gorze i wyjeła trutke z tego na dole
Wbila mi jakas igle w zeba i cos wyciagala. Pozniej wiercila mi czyms z koncówką jak igla.
No i zaplomowala.
Teraz siedze sobie w domku i przy mocnym zacisnieciu mnie boli jakiś ząb. Nawet nie wiem ktory.
Nie wiem teraz czy to moze normlane czy nie?
Ostatnio edytowany przez martuśka., 20 Maj 2011, 19:39, edytowano w sumie 1 raz
Powód: zmiana nazwy tematu na precezyjniejszą

Neliels

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Nieprzeczytany postprzez Tkaczens^ » 03 Sty 2013, 12:49

Współczuję Wam bólu po kanałowym, mnie tylko bolało wstawienie trutki, no męczyłam się kilka dni, a głupia mogłam od razu do niego z tym pójść , a samo kanałowe nic mnie nie bolało. Byłam przygotowana na ostry ból, a tu nic! Także miło to wspominam, a to że po zaplombowaniu lekko boli to raczej nic dziwnego, musi się utwardzić plomba.
Put a gun to my head and paint the walls with my brains!

Awatar użytkownika
Tkaczens^

• Miejscowość:Oleszna
  • Pochwały:39

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 03 Sty 2013, 12:49

Awatar użytkownika
mgirl

• Miejscowość:M-Forum

Nieprzeczytany postprzez marcu » 03 Sty 2013, 14:55

Leczenie kanałowe wcale nie musi być bolesne. Ja już miałem 3 razy zabieg i jest zawsze ze mną, ok, a nigdy nie brałem niczego przeciwbólowego, ani też nic.
Lubię kiedy ser się topi.

marcu

• Miejscowość:Cracow

Nieprzeczytany postprzez zypolek » 04 Sty 2013, 09:04

Jeśli leczenie kanałowe odbywa się bez znieczulenia to ból jest bardziej niż pewny. Istnieje w zasadzie tylko jedna metoda na uniknięcie takiej sytuacji, mianowicie - systematyczne mycie zębów, wizyta co pół roku u dentysty no i zdjęcia rentgenowskie, bo takie rzeczy w wielu przypadkach widać dopiero po zdjęciach. Co do systematyki - najlepiej nowa szczoteczka co 3 miesiąc, no i pasta ajona.

Awatar użytkownika
zypolek

Użytkownik zbanowany

Nieprzeczytany postprzez jan33 » 21 Sty 2013, 12:26

Generalnie o zęby trzeba dbać. Jednak leczenie kanałowe trzeba zrobić na zębie, jaki wygląda zdrowo, ale boli. Ja robiłem leczenie kanałowe na Ukrainie w Truskawcu. Ceny o połowę niższe niż w Polsce. Używają bardzo dobrych materiałów i są bardzo mili. Rozumieją po polsku bez problemu.

jan33

Nieprzeczytany postprzez kawusia221 » 04 Lut 2013, 00:24

Tak tak, trzeba chodzić do dentysty i trzeba myć zęby przynajmniej 2 razy dziennie. do tego dobra pasta, szczoteczka, no i płyn. ja odkąd używam SILOR+B nie mam problemów z nadwrażliwymi dziąsłami. polecam, a tu można go kupić http://www.sklep.ateraz.pl/krzem.organiczny

kawusia221

Użytkownik zbanowany

Nieprzeczytany postprzez chemikalny » 04 Lut 2013, 00:43

Leczenie kanałowe to z pewnością nic przyjemnego. Sam przez to przechodziłem, z tym, że w moim przypadku ból był przede wszystkim przed zabiegiem, a sam zabieg okazał się (na ile to możliwe przy wizycie u dentysty) bezbolesny. Leczenie kanałowe okazało się konieczne po tym, jak szkolna dentystka najwidoczniej nieumiejętnie lub też po prostu niedokładnie wyczyściła mi ząb i równie niechlujnie go zaplombowała. Po pewnym czasie ząb się odezwał i przywitał zgorzelą. Zanim dotarłem na wizytę nerw praktycznie obumarł, stąd bezbolesny zabieg. Ale bólu przed wizytą nie życzę nikomu (no może odrobinę szkolnej dentystce, która mi taką przygodę zafundowała :P ).
Silni cyniczni z ironicznie zmrużonymi oczami dopiero późną nocą przy szczelnie zasłoniętych oknach gryziemy z bólu ręce umieramy z miłości

Awatar użytkownika
chemikalny

Nieprzeczytany postprzez martuśka. » 04 Lut 2013, 04:22

jan33 napisał:na Ukrainie w Truskawcu

Moja mama miała okazję leczyć zęby na Ukrainie i też sobie chwaliła. Była akurat w sanatorium i wykorzystała możliwość wizyty. Co ciekawe - ząb, który tu przez dentystę został uznany do usunięcia tam został wyleczony. Mamy niby bardzo dobrego i szanowanego dentystę bo trudno się do niego dostać ale jednak diagnozy są różne. Sama technika, gabinet, sprzęt - super, wszystko nowoczesne, czyste itd. No i właśnie - ceny nawet mniej niż o połowę tańsze. Moja mama wyleczyła sobie chyba dwa zęby (normalne plombowanie) i usunęła kamień za jakieś 100zł (u nas wyniosłoby to prawie 300zł).

Co do bolesności kanałowego leczenia. Mnie nigdy ząb żaden nie bolał, nie psuł się z zewnątrz a w środku masakra. Faktycznie musiałabym mojego dentystę zmusić do częstszego rtg bo to mniejsze zło a inaczej to nic nie wykryje. Samo leczenie dla mnie bolesne też nigdy nie było bo ja bez podania znieczulenia buzi nie otwieram a i dentysta nie zaczyna leczenia jak pacjenta nie znieczuli.
Tylko ktoś naprawdę odważny jest w stanie dociekać prawdy o sobie, zmierzyć się ze swoimi słabościami, zmienić utrwalone nawyki. Czy warto? Trzeba odwagi, by nie stchórzyć przed życiem. Ale nie ma innego sposobu, jeśli chcemy stać się jego bohaterami.

Awatar użytkownika
martuśka.
Przyjaciel

• Pochwały:110

Nieprzeczytany postprzez jakataka » 05 Lut 2013, 16:42

Wyleczyć dobrze kanał do wielka sztuka, to prawda że spora ilość dentystów nie potrafi leczyć zębów a co jedynie zaleczyć, mój brat poszedł leczyć jeden ząb i po prześwietleniu okazało się że z jednego ma 4 zęby do leczenia kanałowego, wszystkie były leczone wcześniej za pieniążki lecz nie były dobrze zaleczone pozostawiona próchnica lub nieszczelne wypełnienie są następstwem takiego kanału.
Obecnie ma dobrego lekarza który lecz z mikroskopem a jeden ząb mu ratował 8 godzin. (w sumie 4 wizyty do jednego zęba) oczywiście każde leczenie ze znieczuleniem.

Awatar użytkownika
jakataka

• Miejscowość:Piaseczno

Nieprzeczytany postprzez Mercurial » 05 Lut 2013, 16:45

Martwe zęby mają to do siebie, że mimo braku nerwów bolą, szczególnie przy zmianach pogodowych. Mogą boleć przy niskim bądź wyższym ciśnieniu, bądź przy gwałtownej zmianie temperatury, natomiast nie powinny boleć same z siebie bądź podczas nacisku. Być może przesadziła z plombom. Jeżeli ból nie ustanie to powinnaś udać się do stomatologa i jej to powiedzieć. Płaci się to się wymaga.
Każde zawody wydają się uczciwe, jeśli wszyscy zostali oszukani... - Stephen King

You'll lose the need of certainty
And make-believe eternity
To find the true reality
In beautiful infinity....

The Cure - Reasons Why

Awatar użytkownika
Mercurial

• Miejscowość:Łódź
  • Pochwały:2

Nieprzeczytany postprzez Century » 09 Lut 2013, 22:31

Witam. Mam takie pytanko: czy po zaaplikowaniu trutki do zęba (wczoraj, ok 15) okolice tego zęba mają prawo boleć? Ból nie jest tak intensywny jak wcześniej (przed rozpoczęciem leczenia), ale trochę się martwię :/

Century

• Pochwały:1

Nieprzeczytany postprzez tarabule » 26 Mar 2014, 14:05

Przed przystąpieniem do leczenia kanałowego podaje się znieczulenie miejscowe, wiec zabieg nie powinien być bolesny. Istotne jest, by podczas leczenia stomatolog dokładnie wyczyścił kanały, a potem do końca je wypełnił, w przeciwnym razie w przyszłości mogą pojawić się problemy. Jeżeli dentysta stosuje mikroskop, może on zobaczyć i zabezpieczyć nawet bardzo drobne pęknięcia, a to zwiększa skuteczność leczenia.
Zapraszamy na profesjonalne, bezbolesne leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem ;-)

tarabule

• Miejscowość:Wrocław

Nieprzeczytany postprzez papużka » 01 Kwi 2014, 15:43

leczenie kanałowe nie jest takie złe jak wykonuje je kompetentna dentystka

Awatar użytkownika
papużka

Nieprzeczytany postprzez Księżycowa » 01 Kwi 2014, 16:32

Miałam kanałowe leczenie dwa razy. Nic mnie nie bolało, choć bardzo się bałam. Oczywiście coś tam poczułam, bo to jednak nie jest zwykłe borowanie, ale jak na osobę, która panicznie boi się stomatologów i bólu, to mogę stwierdzić, że nie było źle.
Po­ruszający się po życiu aktorzy,
za­wiła kon­ni­ca na szacho­wym blacie,
gra­na na dziś sztu­ka to gra pozorów,
czyj
ruch?

Awatar użytkownika
Księżycowa
Kumpel

• Pochwały:29