Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1380717 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

Lajki i komentarze na fejsie

Metody dostępu do internetu, usługi internetowe i dostawcy usług. Ogólne informacje jak z niego korzystać.

Nieprzeczytany postprzez Elana » 16 Cze 2013, 19:02

Czy uważacie, że ilośc lajków i komentarzy na fejsie świadczy o tym, że dana osoba jest lubiana albo nie lubiana? Czasami mnie to zastanawia skąd niektórzy mają 100-200 lajków... Niektóre z tych osób to naprawdę niczym specjalnym się nie wyróżniają i nie są zbyt lubiani, a mają tego multum... A osoby, które są nawet lubiane to często mają tych lajków nie za dużo. Ja jestem np osobą bardzo kontaktową i przez większość lubianą mam sporo znajomych na fb, ale lajków góra kilkanaście. Tak więc ja uważam, że chyba jednak ilość nie świadczy o tym czy osoba jest lubiana czy nie. Co o tym sądzicie? Może trochę głupi temat, ale nie zawsze trzeba dykskutowac na inteligentne sprawy;)

Elana

• Miejscowość:Toruń
  • Pochwały:1

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Nieprzeczytany postprzez różowy pajacyk » 16 Cze 2013, 20:04

babsi napisał:Elana, lepiej mniej lajków a od szczerych przyjacół ;)

Dokładnie, też tak uważam.

Zresztą z wiekiem człowiek wyrasta ze sprawdzania ile lajków ma pod tym albo pod tamtym zdjęciem. Przestaje to stanowić dla niego jakiekolwiek znaczenie, więc nie przykuwa do tego swojej uwagi.
'' Kobiety po złym gangsterze zawsze zostają same. ' Image

Awatar użytkownika
różowy pajacyk

• Pochwały:17

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 16 Cze 2013, 20:04

Awatar użytkownika
mgirl

Nieprzeczytany postprzez Paula993 » 16 Cze 2013, 20:05

Jak ktoś pod każdym komentarzem do swojego zdjęcia odpisuje "dziękuję ;**" czy coś takiego to nie dziwne, że ma dużo komentarzy. Ogólnie to raczej jest tak jak w tym schemacie Pizzara- kto jest ładny, popularny automatycznie ma dużo znajomych to się nazbiera tych "lajków" i komentarzy.
`Perhaps it is good to have a beautiful mind, but an even greater gift is to discover a beautiful heart`.

Awatar użytkownika
Paula993

Nieprzeczytany postprzez Arsen » 16 Cze 2013, 20:07

Proste jak budowa cepa. Dużo lajków dostają osoby które mają przede wszystkim dużo znajomych na pejsbuku i ma to też przełożenie w realnym życiu. Osoby te są rozchwytywane, lubiane i w ogóle. Lajk to taki wyraz aprobaty dla takie osoby, więc samo przez sie rozumie że trzeba mieć z taką osobą jakoś dobre relacje. No i trzeba wrzucać jakieś chwytliwe rzeczy na tablice.

Pejsbukowo socjologia.
dezinformacja i dezorganizacja

Awatar użytkownika
Arsen
Absolwent

• Pochwały:34

Nieprzeczytany postprzez Elisa » 16 Cze 2013, 20:53

Dla mnie lajki czy komentarze to szalenie dziwny wyznacznik popularności, jednak jeśli się temu bliżej przyjrzeć - jest tu jakaś reguła. Ci ładni, 'popularni' tudzież ci, którym wszyscy chcą się podlizać, faktycznie mają wszystkiego dużo więcej od przeciętnych użytkowników tego cudownego portalu społecznościowego.
(...) I choć na niebie unoszą się miliony gwiazd, jest takie puste... - M.G.

Elisa

Nieprzeczytany postprzez Black Haze » 16 Cze 2013, 23:16

A ja uważam, że to takie trochę "coś za coś". Kiedyś więcej się udzielałam, pisałam komentarze i klikałam "Lubię to" teraz robię to baaaardzo rzadko i ilość osób, które klikają mi też się zmniejszyła. Nie żebym nad tym ubolewała.
"Million stars are falling down
While
I'm
waiting
for
y o u"

Awatar użytkownika
Black Haze
Miss m-forum

• Miejscowość:Leszno
  • Pochwały:37

Nieprzeczytany postprzez Elana » 17 Cze 2013, 01:11

Ja mam bardzo dużo znajomych aż za dużo, znam 90% wiadomo, że niektórych to bardzo kiepsko:P Lajków mam zazwyczaj kilkanaście nie więcej albo nawet kilka jeśli chodzi o zdjęcia:p Brzydki raczej nie jestem, udzielam się też dużo wszędzie mnie pełno;) Ale wydaje mi się, że też bardziej to dotyczy ludzi w wieku szkolnym, którzy przebywają ze sobą na codzień to wtedy trudno o nich zapomnieć;) Ja mimo, że jestem aktywny to jednak już nie jest to samo co w szkolnym wieku:P No i jestem też chłopakiem, a chłopacy mają zazwyczaj dużo mniej lajków od dziewczyn:P Zalęzy to też od tego ile ktoś sam komentuje i lajkuje innym, a ja robię to rzadko. Wczoraj trafiłem na profil emo laski, która ma średnio 600 lajków, a na jednym ze zdjęć 764, a jak widzę ją na ulicy to zawsze z tymi samymi osobami czyli trzyma się raczej z jedną ekipą więc nie wiem skąd tyle lajków:D

Elana

Nieprzeczytany postprzez slow » 17 Cze 2013, 07:54

Konto na facebooku mam przeszło od sześciu lat i szczerze mówiąc nigdy nie zwróciłam na to uwagi. Wyłączyłam sobie możliwe powiadomienia. Mam także ścisłe grupy dalekich i bliskich znajomych, więc mam z reguły stałe grono, które komentuje udostępniane przeze mnie zdjęcia, czy inne treści. Jednak należę do tych osób, dla których prywatność na portalach społecznościowych jest ważna. Dlatego rzadko kiedy udostępniam rzeczy wiążące się z moim codziennym życiem. Od tego są dla mnie inne portale. Chcę także uniknąć sytuacji, w której byłabym oceniana przez pryzmat komentarzy lub "lubię to", które zostawiłam innym osobom.
Z przeszłością należy się rozstać nie dlatego, że była zła, lecz dlatego, że jest martwa.

A. Mello

Awatar użytkownika
slow

• Miejscowość:Barcelona.
  • Pochwały:23

Nieprzeczytany postprzez vetus » 17 Cze 2013, 19:44

Jak widzę Twoje tematy, to się nie dziwię dlaczego tak mało masz lajków :P

Gdzieś już nawet usłyszałem termin e-charyzma. Obłęd.

Awatar użytkownika
vetus
User Miesiąca

• Pochwały:74

Nieprzeczytany postprzez Elana » 17 Cze 2013, 19:59

Hmm wybacz, ale nie będę się cisnął na anonimowym forum z kimś kogo nie znam i w dodatku oceniającego kogoś po treści tematów, których ja sam nie traktuję zbyt poważnie, a większośc zakładam z ciekawości co powiedza inni albo dla beki;

Elana

Wyświetlanie

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Do góry