Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1371843 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

Książki o narkomanach

Dział przeznaczony dla wszystkich moli książkowych i nie tylko ;)

Książki o narkomanach

Nieprzeczytany postprzez elizka92 » 11 Lut 2007, 16:46

Ostatnio bibliotekarka poleciła mi świetną książkę, pt."Pamiętnik Narkomanki", jest świetna. Idąc za ciosem przeczytałam "Kokainę" i "Byłam Schizofreniczką" tej samej autorki. I tu moje pytanie, znacie jakieś książki o narkomanach? Jak Wam one się podobają?
I guess I need you baby, and everytime I see you in my dreams...

Awatar użytkownika
elizka92

• Miejscowość:Łódź

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Książki o narkomanach

Nieprzeczytany postprzez big_dreams » 31 Gru 2011, 19:36

Napisze jak pozostali - "My dzieci z dworca ZOO" klasyk w tej tematyce czytałam bardzo dawno ,ale mam sentyment do tej książki.
"Pamiętnik narkomanki" , "Hera moja milość" , "Odlot na samo dno", "Kokaina", "Lot komety", "Alkohol, prochy i ja" dużo tego , ale sporo książek o tej tematyce ,szczególnie młodziezowych jest pisana na jedno kopyto, bardzo podobnie .
Z ciekawszych ,ktore warto przeczytać to "Ćpun" .
Z takich bardziej dokumentalnych książka pt. "Wrak" -o środowisku narkomanów z lat 60 oraz " Rok w monarze" - książka biograficzna o człowieku ,który opisuje swój pobyt na odwyku , jak pokonał nałóg.
Czasem gdy wszystko wiruje
a cała szpetność oddala się
w głęboki sen
Przychodzi przebudzenie
a reszta jest prawdą.
Gdy ciało niszczeje
duch rośnie w siłę.`

-Jim Morrison

Awatar użytkownika
big_dreams

• Pochwały:1

Książki o narkomanach

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 31 Gru 2011, 19:36

Awatar użytkownika
mgirl

Książki o narkomanach

Nieprzeczytany postprzez daria24 » 04 Sty 2012, 15:49

"Przełamać noc" Liz Murray jest bezkonkurencyjna :D Dopiero kilka miesięcy temu ukazał się polski przekład tej niesamowitej biografii. Pochłonęłam ją w dwa swiąteczne wieczory :D

Gdy Liz ma 5 lat wraz z siostrą i uzależnionymi od narkotyków rodzicami mieszka na nowojorskim Bronksie. Rodzice pochłonięci nałogiem zaniedbują dziewczynki, dla których czasem jedynym sposobem na przetrwanie jest jedzenie pasty do zębów i ssanie kostek lodu.

Gdy Liz ma 15 lat jej rodzina się rozpada, Liz jest bezdomna, żebrze o jedzenie i śpi w metrze. Gdy umiera jej mama, dziewczyna wraca do szkoły, zdobywa stypendium New York Times’a i dostaje się na Harvard.

Dziś Liz prowadzi warsztaty, prelekcje na całym świecie- pokazuje innym, że w życiu nie ma nic niemożliwego!!! Jestem pod ogromnym wrażeniem :D

daria24

Książki o narkomanach

Nieprzeczytany postprzez enazet » 07 Sty 2012, 13:26

Bestie. Apostołowie hedonizmu

Grupka licealistów za cel życiowy obiera przyjemne umieranie – pije i bierze coraz mocniejsze środki w rosnących ilościach, nieuchronnie tracąc umiar, trzeźwy osąd, moralność, aż w końcu własną osobowość. Narratorzy to dwoje chłopców i dziewczyna. Jeden z chłopców jest pomysłodawcą kultu przyjemnej śmierci, drugi fanatykiem religijnym, natomiast dziewczyna to twórcza, znudzona szarą rzeczywistością ofiara ich z pozoru pociągającej profesji sprawiania sobie przyjemności. Snując opowieść o swym upadku, raczą czytelnika szokującą historią drastycznego, systematycznego wyzbywania się człowieczeństwa. Książka ukazuje dzisiejszą rzeczywistość promującą hedonizm w szyderczym, palącym sumienie świetle. Przez całą treść przewija się także motyw różnorakiej miłości, która w zderzeniu z bezsensem ideologii bohaterów i ich rosnącym uzależnieniem ulega spaczeniu i prowadzi do nieludzkich czynów.

enazet

Książki o narkomanach

Nieprzeczytany postprzez Ser. » 07 Sty 2012, 14:46

Wszystkie książki, które tutaj napiszę, przeczytałam i jak najbardziej polecam :
-Marek Kotański - Ty zaraziłeś ich narkomanią.
-Jan Paweł Krasnodębski - Odwyk, Stokrotka : rok z życia narkomanki, Stokrotka i demony.
-Maciej Kozłowski - Moja heroina. Świadectwo psychiatry.
-Tomasz Piątek -Heroina.
-Jana Frey - Odlot na samo dno.
-Filip Bryła - Spowiedź narkomana.
-Tom Wolfe - Próba kwasu w elektrycznej oranżadzie.
-Melvin Burgess - Ćpun.
-Tarzan Michalewski - Mistycy i narkomani.

Poza tym praktycznie we wszystkich książkach Barbary Rosiek jest poruszany ten temat.
"Wystarczy gest, słowo, by zranić tak boleśnie, zniszczyć szansę, cienką nić porozumienia."

Awatar użytkownika
Ser.

• Pochwały:2

Książki o narkomanach

Nieprzeczytany postprzez Pufa300 » 24 Kwi 2012, 13:23

Mnie zawsze najbardziej działały na wyobraźnię "Dzieci z Dworca ZOO". Fascynujące jest też śledzenie ich dalszych losów, informacje od czasu do czasu ukazują się w prasie.
Kartkonosz - najlepsze ekartki i kartki na Dzień Matki:
http://www.kartkonosz.pl/category.php?cat=Okazje&subcat=Dzie%C5%84%20Matki

Pufa300

Książki o narkomanach

Nieprzeczytany postprzez Irritaty » 04 Lip 2012, 22:32

Lubię książki o tej tematyce. Pierwszą, którą przeczytałam był "Ćpun"- podobała mi się, ale bez przesady. Możliwe, ze po prostu byłam za młoda, bo czytałam ją z jakieś 3 lata temu. "Pamiętnik Narkomanki" strasznie mi się podobał, wciągnął mnie w ten świat ( metaforycznie oczywiście). Jest tak napisany, że czułam się jakbym to wszystko sama napisała. "Stokrotka" również bardzo mi się podobała i mam co do niej podobne przeczucia. Natomiast "My dzieci z dworca ZOO" nie do końca mi się podobało, choć chyba jest to najbardziej popularna książka tego typu. Jak dla mnie trochę 'za sucho'. Za mało emocji, nie mogłam się wczuć, momentami ciężko mi się czytało.
Oczywiście mam zamiar jeszcze coś o tej tematyce przeczytać, czas poszperać w bibliotece.
" Chociaż nie zawsze byliśmy najszczersi,
powiedzmy sobie zwyczajnie: dobranoc.
Bo świat zachodzi już i słońce ciche
nie wzbiera światłem w mgły wstające rano.
A dni się sypią - zerwane korale,
perły o zmroku...
powiedzmy: dobranoc. "

Awatar użytkownika
Irritaty

Książki o narkomanach

Nieprzeczytany postprzez Klaudia30 » 24 Sie 2012, 23:08

Uwielbiam takie książki ..osobiście skorzystałam z tego forum . zamierzam przeczytać niektóre z wymienionych powyżej książek.
A sama przeczytałam:
Pamiętnik Narkomanki, Kokaina, Alkohol prochy i ja - Barbara Rosiak
Odlot na samo dno, w ślepym zaułku wolności dzieci ulicy - Jana Frey
My dzieci z dworca ZOO -Christiane F.
Narkomanka- Józef Stompor
Stokrotka - Jan Krasnodębski
Heroina - Tomasz Piątek
"Zapomnijmy, że życie jest kruche, delikatne, że nie trwa wiecznie. Zachowujmy się wszyscy jakbyśmy byli nieśmiertelni".

Klaudia30

Książki o narkomanach

Nieprzeczytany postprzez Collide » 11 Wrz 2012, 20:43

Osobiście przeczytałam tylko "My, dzieci z dworca ZOO" (dwa razy!) i połowę pamiętnika narkomanki. Tą pierwszą bardzo lubię, mam wrażenie, że ile razy bym jej nie przeczytała, zawsze będzie tak samo ciekawa. Planuję oczywiście jeszcze kilka razy do niej wrócić. Druga książkę porzuciłam w połowie. Nudziła mnie. Akcja ciągle się powtarzała - odwyk, powrót do narkomanii, kolejny odwyk, znowu powrót. Nie zamierzam jakoś na razie czytać jej do końca. Może kiedyś.
"Ohana means family, family means nobody gets left behind or forgotten."

Awatar użytkownika
Collide

• Miejscowość:Zabrze

Książki o narkomanach

Nieprzeczytany postprzez heill » 12 Wrz 2012, 18:01

- Barbara Rosiek "Pamiętnik Narkomanki" -
- Christiane Felscherinow - "My, dzieci z dworca Zoo"
- Melvin Burgess - "Ćpun"
- Jan Paweł Krasnodębski - "Stokrotka", "Stokrotka i demony"
- Kevin Brooks - "Candy"
- Anna Onichimowska - "Hera moja miłość", "Lot komety"
- Jana Frey - "Odlot na samo dno"
- Ewa Barańska - "Żegnaj Jaśmino"
Życie pisze najbardziej oryginalne, najbardziej komiczne, a jednocześnie najbardziej dramatyczne scenariusze.

Awatar użytkownika
heill

• Pochwały:20