Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1376029 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

Krótkowzroczność i dalekowzroczność

Twoje ciało wysyła Ci niepokojące sygnały? A może szukasz sposobu na poprawienie jego kondycji? Nie wiesz jaką dietę wybrać? Jeśli tak, to dział ten stoi dla Ciebie otworem.

Nieprzeczytany postprzez amina » 03 Kwi 2009, 13:31

hej czy spotkałyście się kiedyś z taką wadą wzroku, że np. ktoś ma jednocześnie krótkowzroczność i dalekowzroczność bo ja właśnie tak mam i nie wiem co o tym myśleć i czy się tym przejmować czy nie... napiszcie jak coś będziecie o tym wiedzieć... :|

amina

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Nieprzeczytany postprzez dzollll » 03 Kwi 2009, 22:06

Ja osobiście nie wiem zbyt dużo na ten temat, ale jeżeli bardzo się tym niepokoisz to idź do jakiego okulisty, on ci napewno wszystko szczegółowo wyjaśni.
"Miłość jest jak narkotyk. Na początku odczuwasz euforię, poddajesz się całkowicie nowemu uczuciu. A następnego dnia chcesz więcej. I choć jeszcze nie wpadłeś w nałóg, to jednak poczułeś już jej smak i wierzysz, że będziesz mógł nad nią panować."

Awatar użytkownika
dzollll

• Miejscowość:Rzeszów
  • Pochwały:3

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 03 Kwi 2009, 22:06

Awatar użytkownika
mgirl

• Miejscowość:M-Forum

Nieprzeczytany postprzez Sebo » 04 Kwi 2009, 09:06

sama to stwierdziłaś? idź do okulisty, najwyżej dostaniesz dwa różne szkła
Love, passion, music......Trance!!!!!
Trance..Not Just Music - It's a state of mind
Image

Awatar użytkownika
Sebo
Przyjaciel

• Miejscowość:Wrocław/Legnica
  • Pochwały:22

Re: Krótkowzroczność i dalekowzroczność

Nieprzeczytany postprzez agatool » 10 Kwi 2009, 17:50

chodzi Ci o to, że w jednym oku masz + a w drugim - ? Ja tak mam i po prostu mam do jednego oka dobrane szkło + a do drugiego - .

agatool

• Miejscowość:Pe O Zet En A En z kreską!

Nieprzeczytany postprzez Aglaja » 21 Kwi 2009, 22:36

Może napiszesz dokładniej, jakie masz objawy? To dość ciekawe. Daleko- i krótkowzroczność zarazem. Nigdy się z czymś takim nie spotkałam.

Rzeczywiście, najlepiej będzie skonsultować się z okulistą i wykonać badanie wzroku.
Po raz pierwszy od wielu miesięcy ktoś patrzył na nią nie jak na piękną kobietę, lecz w sposób nieuchwytny, jakby przenikał na wskroś jej duszę, jej strach, jej kruchość.

Wyjdę z tego. Wierzę, że mi się uda.

Awatar użytkownika
Aglaja

• Miejscowość:Cataluña
  • Pochwały:13

Nieprzeczytany postprzez gosc » 21 Kwi 2009, 23:00

amina no nie naprodukowalas sie zbyt wiele

jezeli dobrze widzisz z bliska i dobrze z daleka to nie widze problemu

Awatar użytkownika
gosc

Użytkownik zbanowany

Nieprzeczytany postprzez martuśka. » 22 Kwi 2009, 17:00

No ja mam tylko krótkowzroczność a jednocześnie z jednym i drugim sie nie spotkałam. Ale jeśli masz tak jak napisała agatool, nie ma problemu jak widzisz, da sie zrobić okulary. Okulista Ci to wyjaśni szczegółowo itd.
Tylko ktoś naprawdę odważny jest w stanie dociekać prawdy o sobie, zmierzyć się ze swoimi słabościami, zmienić utrwalone nawyki. Czy warto? Trzeba odwagi, by nie stchórzyć przed życiem. Ale nie ma innego sposobu, jeśli chcemy stać się jego bohaterami.

Awatar użytkownika
martuśka.
Przyjaciel

• Pochwały:109

Nieprzeczytany postprzez Karolinn » 27 Kwi 2009, 10:39

Zazwyczaj ludzie po 40, zaczynaja miec taki problem. Krotkowzrocznosc jest domena mlodosci, natomiast dalekowzrocznosc pojawia sie na starosc.
Jezeli dany osobnik w mlodosci mial wade wzroku i nosil okulary na minusie, a na starosc jak zdecydowana wiekszosc stanie sie dalekowzroczny, to bedzie mial okulary 'podwojne' , tzn. u gory szkielko minusowe, a na dole plusowe (spotkalam sie z takimi okularami). Zwroc uwage,ze starsi ludzie maja zazwyczaj po 2,3 pary okularow, jedne do telewizora, a drugie do gazety, czyli wlasnie nic innego jak okulary dla dalekowidzow i krotkowidzow
Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz, co Ci sie trafi

Awatar użytkownika
Karolinn
Absolwent

• Miejscowość:Gdynia
  • Pochwały:8

Re: Krótkowzroczność i dalekowzroczność

Nieprzeczytany postprzez Alicja1990 » 03 Maj 2010, 15:03

Koleżanka moja miała, na jedno oko -2, a na drugie +1. Teraz ten plus przeszedł jej w 0. Z tego co wiem jadła dużo jagód i to jej podobno pomogło. Ja sobie kupuję pryzmin, taż zawiera wyciąg z jagód, choć specjalnie chyba nie liczę, że moje +4 zniknie ;)

Alicja1990

Nieprzeczytany postprzez Liszka » 03 Maj 2010, 16:28

Alicja1990 napisał:Teraz ten plus przeszedł jej w 0. Z tego co wiem jadła dużo jagód i to jej podobno pomogło.
ahahahahahahahahahaahaha x DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDd <3

A nie chodzi Ci o rozbieżność na jedno i drugie oko? Jeśli masz w jednym oku oba to dobrze widzisz^^ Ale zawsze możesz jeść dużo jagód x D
Miłości się nie czuje, tylko się nią żyje.
♥♫

Awatar użytkownika
Liszka
Przyjaciel

• Pochwały:70

Nieprzeczytany postprzez the_spy » 04 Maj 2010, 22:41

Ja szczerze mówiąc to się z taką wadą nie spotkałam. Najlepiej idź do okulisty. Mi okulistka powiedziała,żeby pić napoje typu kubuś itp ale jakoś mi to nie pomagało więc nie wiem czy to skutkuje...

the_spy

Nieprzeczytany postprzez Ser. » 24 Sie 2010, 14:07

Moja ciocia tak ma. Kiedyś musiała nosić ze sobą dwie pary okularów - jedne do noszenia cały czas, a drugie do czytania.
Strasznie bolała ją głowa, bo non stop musiała je zmieniać, więc poszła do lekarza w Niemczech ( tam mieszka ) i optyk zrobił jej na zamówienie jedną parę i nie musi już co chwilę zmieniać. Co prawda było to bardzo kosztowne, bo robi się to trochę inaczej niż zwykle okulary - połowę szkiełka ma na krótkowzroczność, drugą połowę na dalekowzroczność, ale widzi normalnie i bóle głowy jej ustąpiły.
"Wystarczy gest, słowo, by zranić tak boleśnie, zniszczyć szansę, cienką nić porozumienia."

Awatar użytkownika
Ser.

• Pochwały:2

Nieprzeczytany postprzez Ansha » 26 Sie 2010, 22:59

Jeśli chodzi o to, że w jednym oku +, a w drugim -, to to się różnowzroczność zwie. Sama tak mam. Gdy nie nosiłam okularów, jakoś mi to nie przeszkadzało, bo nie kontrolując tego, sama zmieniałam oko, w zależności, jak daleko był przedmiot, na który spoglądałam.
Teraz, jak noszę okulary (bądź soczewki), które mi to normują, jest gorzej, bo wariuję, jak je zdejmę po dłuższej chwili noszenia. Ale idzie przywyknąć.
Jak o tym komuś wspominam, to się ludzie śmieją, bo mało kto tak ma, ale nie ma co się przejmować. Przynajmniej człowiek ma się czym wyróżnić z tłumu. ;D

Ansha

Nieprzeczytany postprzez Hard Candy » 28 Sie 2010, 11:23

Liszka napisał: Alicja1990 napisał(a):Teraz ten plus przeszedł jej w 0. Z tego co wiem jadła dużo jagód i to jej podobno pomogło.

ahahahahahahahahahaahaha x DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDd <3

Lisz możesz się śmiać, ale jagody naprawdę są bardzo dobre na wzrok. Tak samo mi okulistka powiedział, że przy mojej wadzie (astygmatyzm) powinnam jeść dużo masła.
widzimy dziś inaczej
i słyszymy szerzej

Awatar użytkownika
Hard Candy
Administrator

• Pochwały:40

Wyświetlanie

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Do góry