Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1371958 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

Kontakty towarzyskie

Każdy z nas ma jakiś problem, którego nie potrafi albo nie wie jak go rozwiązać. Jeżeli coś Cię trapi, nie krępuj się pisz otwarcie... na pewno ulży Ci na sercu.

Kontakty towarzyskie

Nieprzeczytany postprzez sung » 28 Gru 2012, 16:09

Witam.
Czasem moje kontakty towarzyskie układają się superowo. Mam wiele fajnych tematów do rozmowy z osobami w klasie, często się spotykam ze znajomymi, jestem w centrum uwagi i przede wszystkim jestem pewny siebie. Czuję się wtedy lubiany i szanowany. Czasem jednak czuję przeciwieństwo tego wszystkiego. Nie mam o czym gadać, czuję się niezauważalny, nie spotykam się z innymi itd. Strasznie mnie to wtedy dołuje. W tym właśnie tkwi mój problem. Zauważyłem, że ulega to zmianie mniej więcej co 2 tyg - tzn. 2 tyg jest fajnie, po czym 2 tyg jest kiepsko...

Od czego to zależy?
Czy wy też tak macie?
Jak z tym walczyć?

sung

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Kontakty towarzyskie

Nieprzeczytany postprzez Daria. » 28 Gru 2012, 16:11

Ja się z tym męczę już od kilku lat. Nie znam tak naprawdę recepty na pozbycie się tego. Może po prostu uczucie bycia do niczego w tych złych okresach trzeba zagłuszyć. Może mimo że czujemy się niezauważani, trzeba mimo to zacisnąć zęby i tak jak zwykle, odzywać się i prowadzić życie towarzyskie.
"Wszystkie trudne dni i noce zdarzają się PO COŚ. Bo życiowe zakręty tak naprawdę tylko prostują nasze życie..."

Awatar użytkownika
Daria.
Przyjaciel

• Miejscowość:Gdańsk
  • Pochwały:49

Kontakty towarzyskie

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 28 Gru 2012, 16:11

Awatar użytkownika
mgirl

• Miejscowość:M-Forum

Kontakty towarzyskie

Nieprzeczytany postprzez uzytkownik007 » 28 Gru 2012, 17:06

Zupełnie naturalne. O ile to nie sztuczne bycie sobą i przez to zjednywanie sobie towarzystwa. Nie można być bez przerwy w centrum uwagi ale to, że aktualnie nie mamy przy sobie swoich "ziomków" nie znaczy że jesteśmy niezauważani.

Wystrzegajmy się tylko tzw. sztucznych przyjaciół :)

Awatar użytkownika
uzytkownik007

• Miejscowość:Wrocław

Kontakty towarzyskie

Nieprzeczytany postprzez Aktywacja » 28 Gru 2012, 18:37

nie myśleć o tym.

Awatar użytkownika
Aktywacja

• Pochwały:15

Kontakty towarzyskie

Nieprzeczytany postprzez Neosha » 28 Gru 2012, 19:33

Nie tylko Ty masz potrzebę bycia ze znajomymi, stałego kontaktu, przebywania z nimi itd a później lubisz przebywać tylko sam ze sobą. Sama lubię czasem z kimś pogadać, pośmiać się a następnie toleruję tylko jedną, szczególną osobę. Najważniejsze byś robił to, na co masz ochotę i czuł się dobrze. Nie myśl za dużo o tym, nie nakręcaj się.
Trzy są źródła ludzkich popędów i pragnień: dusza, rozum i ciało.
Pragnienia duszy - rodzą przyjaźń,
rozumu - szacunek,
ciała - pożądanie.
Dopiero połączenie tych trzech pragnień rodzi miłość. Pწ

MRS.

Awatar użytkownika
Neosha
Kumpel

• Pochwały:103

Kontakty towarzyskie

Nieprzeczytany postprzez Mrs.Stray » 28 Gru 2012, 21:32

sung napisał:Czasem moje kontakty towarzyskie układają się superowo. Mam wiele fajnych tematów do rozmowy z osobami w klasie, często się spotykam ze znajomymi, jestem w centrum uwagi i przede wszystkim jestem pewny siebie. Czuję się wtedy lubiany i szanowany.

To wszystko zależy od Twojego nastroju i podejścia do sytuacji. Jesteś w centrum uwagi bo tego chcesz, w jakiś sposób do tego dążysz, co jest pozytywne. Jesteś pewny siebie, co wzmaga dobre kontakty, bo nie masz żadnych problemów z samym sobą, co mogłoby kolidować w relacjach. Jesteś przez to otwarty, przyciągasz do siebie ludzi, stanowisz dobre towarzystwo.
sung napisał:Czasem jednak czuję przeciwieństwo tego wszystkiego. Nie mam o czym gadać, czuję się niezauważalny, nie spotykam się z innymi itd. Strasznie mnie to wtedy dołuje. W tym właśnie tkwi mój problem. Zauważyłem, że ulega to zmianie mniej więcej co 2 tyg - tzn. 2 tyg jest fajnie, po czym 2 tyg jest kiepsko...

Nadchodzi czas, kiedy się podświadomie wypalasz, potrzebujesz odpoczynku od zgiełku. Odrobina spokoju. Moment kiedy nie masz ochoty na rozmowy, imprezy, spotkania. Ładujesz baterie. Każdy z nas przechodzi taki czas.
Można udawać, uśmiechać się bo tak wypada. Ale to nie jest potrzebne, bliscy to zrozumieją, gorszy czas, brak chęci. Mogą nawet naprowadzić Ciebie na szybszą drogę do dobrego humoru. On jest kluczem do sukcesu, a najlepiej gdy współpracuje z uśmiechem. Ludzie wtedy lgną, bo nie lubią ponuraków.
Nie orientujesz się co może łączyć gawrona i sekretarzyk?

Awatar użytkownika
Mrs.Stray

• Miejscowość:Londyn
  • Pochwały:2

Kontakty towarzyskie

Nieprzeczytany postprzez giirl » 29 Gru 2012, 01:34

Myślę, że to jest całkiem normalne. Nie zawsze ma się ochotę na spotkania towarzyskie. Raz człowiek z wielką chęcią idzie się spotkać z ludźmi, a innym razem najchętniej posiedziałby w domu. Często to zależy od aktualnego nastroju po prostu. To nic strasznego, nie ma nad tym co za dużo myśleć i się nakręcać ;)

giirl

Kontakty towarzyskie

Nieprzeczytany postprzez sung » 29 Gru 2012, 14:03

Często widzę osoby, które cały czas są w centrum uwagi i cały czas są duszą towarzystwa. Jak one to robią?

sung

Kontakty towarzyskie

Nieprzeczytany postprzez Daria. » 29 Gru 2012, 14:42

sung napisał:Często widzę osoby, które cały czas są w centrum uwagi i cały czas są duszą towarzystwa. Jak one to robią?

Tego nie wie nikt. Może po prostu duszą w sobie te uczucie wypalenia.
"Wszystkie trudne dni i noce zdarzają się PO COŚ. Bo życiowe zakręty tak naprawdę tylko prostują nasze życie..."

Awatar użytkownika
Daria.
Przyjaciel

• Miejscowość:Gdańsk
  • Pochwały:49

Kontakty towarzyskie

Nieprzeczytany postprzez xray99 » 29 Gru 2012, 14:51

Zalezy od charakteru. Niektórzy źle sie czują bez towarzystwa, inni z wielką łaską wyjdą raz na miesiąc. Co człowiek to inny charakter

Awatar użytkownika
xray99

• Pochwały:4

Kontakty towarzyskie

Nieprzeczytany postprzez Daydream. » 29 Gru 2012, 16:05

Nie ma co się nakręcać. Zamiast myśleć o tym, że sobie nie radzisz, przywołuj wspomnienia związane z Tobą jako duszą towarzystwa w roli głównej. Często wychodź ze znajomymi i ćwicz charyzmę. To powinno pomóc z pozbyciem się owego problemu.
but you're just a boy, you don't understand

wspólne rzyganie, jak mało co, robi z ludzi wiernych przyjaciół

Awatar użytkownika
Daydream.

• Miejscowość:Wonderland
  • Pochwały:25

Kontakty towarzyskie

Nieprzeczytany postprzez vetus » 29 Gru 2012, 17:02

sung napisał:Często widzę osoby, które cały czas są w centrum uwagi i cały czas są duszą towarzystwa. Jak one to robią?

To się nazywa charyzma i jest to raczej zbiór wrodzonych cech. Nie wiem czy da się to wyćwiczyć.

Awatar użytkownika
vetus
Kumpel

• Pochwały:69
  • Ostrzeżenia:1

Kontakty towarzyskie

Nieprzeczytany postprzez Fashionistka » 04 Sty 2013, 22:27

Proste raz są lepsze dni raz gorsze. Tyle że niektórzy mają częściej te drugie :P

Fashionistka

Kontakty towarzyskie

Nieprzeczytany postprzez Kinga361 » 05 Sty 2013, 00:14

Kto mnie kocha?

Awatar użytkownika
Kinga361