Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1377637 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

kierunki zawodowe

Kto lubi szkołę? Nikt? Prawie nikt? Wiadomo! Ale co tam - Ściąga czy wypracowanie przyda się każdemu. A matura coraz bliżej...

kierunki zawodowe

Nieprzeczytany postprzez kafasia » 01 Cze 2010, 10:41

Możecie mi napisać jakie są jeszcze możliwe kierunki zawodowe oprócz kucharza, fryzjerki itp ? dla dziewczyny. Bo chcę iść do zawodówki ale kompletnie nie wiem jaki mam wybrać zawód ;/

kafasia

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

kierunki zawodowe

Nieprzeczytany postprzez Niebieskooka » 01 Cze 2010, 12:03

Hm, w moim mieście są takie kierunki jak:
- kucharz małej gastronomii
- mechanik pojazdów samochodowych
- technolog robót wykończeniowych w budownictwie
- sprzedawca
- kucharz i piekarz
- stolarz
- krawiec
- klasa wielozawodowa
i wiele wiele innych.

Ale każda szkoła ma jakieś inne kierunki, i jedni mogą mieć takie same, drudzy - mogą mieć tylko dwa z tych.
Jeśli masz już wybraną szkołę, dowiedz się jakie kierunki ona oferuje i sposród nich wybierz dla siebie odpowiedni.
A i np. ja podałam mechanika bądź budowlańca - wierz mi, że niektóre z moich koleżanek były na tym 'profilu' i bardzo im się podobało, więc nie ma tak, że jak fryzjer to tylko kobieta, więc mechanik to też nie tylko mężczyzna. ;)
Każde marzenie jest nam dane wraz z siłą potrzebną do jego spełnienia.

Der Mond hat irgendwas. Sein Schein hat uns erfasst... Vielleicht dann. Führt mein Wunschtraum zu dir! ;**

Awatar użytkownika
Niebieskooka

• Pochwały:8

kierunki zawodowe

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 01 Cze 2010, 12:03

Awatar użytkownika
mgirl

kierunki zawodowe

Nieprzeczytany postprzez szaloonaa » 01 Cze 2010, 13:21

- kosmetologia,
- fryzjerstwo,
- rachunkowość,
- administracja,
- masażysta,
- turystyka.
Dance me to the end of love.

Awatar użytkownika
szaloonaa
Absolwent

• Pochwały:58

kierunki zawodowe

Nieprzeczytany postprzez kafasia » 07 Cze 2010, 22:04

jest zawodówka kosmetyczna? nie słyszałam, myślałam własnie o takiej. tylko szkoda że nie mam takiej w pobliżu :(

kafasia

kierunki zawodowe

Nieprzeczytany postprzez Hard Candy » 08 Cze 2010, 17:53

Z tego co wiem, może nie być czegoś takiego jak zawodówka kosmetyczna, ale np. klasa wielozawodowa. W niej nie definiujesz na początku zawodu, dopiero poprzez praktyki deklarujesz co chcesz robić.
widzimy dziś inaczej
i słyszymy szerzej

Awatar użytkownika
Hard Candy
Administrator

• Pochwały:40

Re: kierunki zawodowe

Nieprzeczytany postprzez czesczia » 08 Cze 2010, 18:03

u mnie w mieście jest np Fotograf ! ; DD bardzo fajny chyba ... zawsze prace znajdziesz, ale nie zawsze dobrze płatną ^
` mam nadzieję, że nie zatęsknie nawet odr obinę <3

Awatar użytkownika
czesczia

Re: kierunki zawodowe

Nieprzeczytany postprzez Atria1987 » 08 Cze 2010, 20:39

szaloonaa podała kierunki szkoły policealnej - ale to dopiero po skończeniu liceum ;) nie ma takich kierunków w zawodówkach

Atria1987

kierunki zawodowe

Nieprzeczytany postprzez Ansha » 08 Cze 2010, 22:02

Zależy, co Cię interesuje. I czy na pewno zawodówka, a nie np. technikum, które równie dobrze przygotowuje do zawodu (egzamin zawodowy, tytuł) i daje możliwość zdania matury?
Ja np. jestem przyszły technik informatyk, taki mało kobiecy zawód, ale mnie się podoba. Poza tym, jeśli szkoła, w której znajdziesz to, czego szukasz, jest daleko, zawsze jest alternatywa internatu czy innego miejsca tego typu.

Ansha

kierunki zawodowe

Nieprzeczytany postprzez kafasia » 09 Cze 2010, 12:00

wiesz, do technikum raczej nie chciałabym pójść , ponieważ jest tam więcej przedmiotów niż w liceum i napewno nie dałabym sobie rady..

kafasia

kierunki zawodowe

Nieprzeczytany postprzez wireman » 09 Cze 2010, 12:18

Cześć,
nie ma sensu iść do LO jeżeli nie planuje się iść na studia. Jeżeli planuje się iść na studia, to w miarę konkretne studia, dające jakieś pieniądze, wymagają bardzo dużego wysiłku.

Ze swojej strony polecam właśnie technikum. Samo liceum nie ma sensu.

wireman

• Pochwały:1

kierunki zawodowe

Nieprzeczytany postprzez Ansha » 09 Cze 2010, 18:28

W technikum nie jest tak źle, bo 'niepotrzebne przedmioty' są ograniczane do totalnego minimum. Wiadomo - język polski, obcy czy matematyka to matura obowiązkowa, więc tu tak czy siak trzeba się uczyć, ale np. biologia czy historia to na prawdę tylko podstawy. Nauczyciele rozumieją, że technikum to technikum - konkretny zawód, więc robią tak, by uczniom nie utrudniać. Ja mam średnio na rok 34 godziny lekcyjne w tygodniu, w liceum na rok jest ok. 33 godzin, więc to znikoma różnica. Poza tym ostatnia klasa to niemalże same zawodowe (plus języki, matematyka jako podstawa).
Poza tym po technikum również można spokojnie iśc na studia (z mojego ponad 90% absolwentów idzie na uczelnie wyższe, mamy ok. 95% zdawalność matur).
A co się ma po zawodówce? Tylko zawód.
Więc z własnego doświadczenia polecałabym bardziej technikum, gdzie wcale nie jest tak ciężko.

Ansha

kierunki zawodowe

Nieprzeczytany postprzez asiulka1989 » 09 Sie 2010, 14:49

A ja polecam zrobić sobie najpierw liceum ogólnokształcące uzupełnijące po zawodówce, trwa 2 lata, ja chodziłam do AP Edukacja w Katowicach, przyjemna atmosfera,fajni nauczyciele i szybko zleciało, zdałam maturke i teraz ucze się u nich na kosmetyce, mysle ze to dobra droga na zdobycie i sredniego wyksztalcenia a do tego pzydatny zawod.

asiulka1989