Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1374865 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

Jakie jest prawdopodobienstwo ciazy?

Tutaj będą umieszczane wszystkie nic nie wnoszące, bądź też powtarzające się, tematy.

Nieprzeczytany postprzez oonaa18 » 19 Sty 2010, 00:54

Witam wszystkich serdecznie :* Otuz kochalam sie ze swoim facetem bez zabezpieczenia to znaczy stosunek przerywany 29grudnia i 10 stycznia. Zawsze spuszczal sie w chusteczke. Prawidlowo powinnam dostac miesiaczke 6stycznia. Dzisiaj mamy 18styczen a ja nadal nie mam okresu. Nigdy nie mialam regularnie co do dnia, kiedys spoznila mi sie miesiaczka az 3tygodnie, ale w ciagu ostatnich 3miesiecy bylo raczej regularnie. Zrobilam test ciazowy 16stycznia wieczorem, i wynik byl jednoznacznie negatywny. Pobolewaja mnie jajniki i lekko brzuszek czasami. Od wczoraj zaczelo mi wychodzic troszke syfkow tak jak przed okresem i zaczynaja mnie pobolewac piersi. Tak jak w temacie: jakie jest prawdopodobienstwo tego ze jestem w ciazy??? Sama juz nie wiem co mam o tym wszystkim myslec.
Z gory dziekuje za kazda wypowiedz

oonaa18

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Nieprzeczytany postprzez Versoo » 19 Sty 2010, 01:03

onna18 plus jest taki że nie panikujesz. A więc tak, stosunek bez zabezpieczenia (prezerwatywy)jest kiepskim pomysłem jeżeli nie stosujecie innego zabezpieczenia (tabletki, krążki, plastry). Okres może się spóźniać i może to być przyczyną np. choroby, jakiejś infekcji. A z tego co wiem test ciążowy powinno się robić chyba po dwóch tygodniach od stosunku. Pamiętaj że płyn wydobywający się z penisa przed samym wytryskiem (prejakulat) jest również płynem mogącym spowodować zapłodnienie. Wydaje mi się że powinnaś poczytać sobie stronę organizacji młodzieżowej ponton która zajmuje się edukacją seksualną. Uzyskasz tam odpowiedz od przeszkolonych wolontariuszy, będzie ona zapewne rzetelniejsza niż informacje uzyskane na tym forum. Najlepszą metodą sprawdzenia tego będzie udanie się do ginekologa.

Pozdrawiam
Spodobały Ci się moje wypowiedzi? Odwiedź mnie na blogu...

http://sultriness.blog.onet.pl/ Nowa notatka.

Awatar użytkownika
Versoo

• Miejscowość:Poznań/Kalisz
  • Pochwały:1

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 19 Sty 2010, 01:03

Awatar użytkownika
mgirl

• Miejscowość:M-Forum

Nieprzeczytany postprzez oonaa18 » 19 Sty 2010, 01:13

Ginekolog rowniez nie wykryje mi tak wczesnej ciazy, jesli zaszlam wogole w ciaze. Test wykrywa ciaze po dojsciu do zaplodnienia a przeciez to nie jest kwestia 2tygodni... sama juz nie wiem. Czy moglby sie ktos jeszcze wypowiedziec? Versoo dziekuje;)

oonaa18

Nieprzeczytany postprzez martuśka. » 19 Sty 2010, 01:28

Po pierwsze - szansa istnieje zawsze kiedy uprawia sie seks bez zabezpieczenia...
Po drugie - aby doszło do zapłodnienia z prejakulatu musielibyście mieć ogromnego pecha co nie znaczy jednak, że nie jest to niemożliwe....
Po trzecie - test ciążowy wykonuje sie najczęściej w dzień spodziewanej miesiączki i najlepiej z rana (pierwszy mocz) bo stężenie hormonu hCG jest największe.Test daje 99% szans pewności.
Po czwarte - jakiekolwiek objawy ciąży występują dopiero gdzieś koło 4-5 tygodnia ciąży... U ciebie to jeszcze nie ten czas nawet jeśli...

Sumując to wszystko - wg mnie zbliża Ci sie okres, nie jesteś w ciąży:) Poczekaj jeszcze koło tygodnia, powinien nadejść skoro masz już objawy takie jak zawsze:) Ale jeśli nie nadejdzie ponów test:)
Tylko ktoś naprawdę odważny jest w stanie dociekać prawdy o sobie, zmierzyć się ze swoimi słabościami, zmienić utrwalone nawyki. Czy warto? Trzeba odwagi, by nie stchórzyć przed życiem. Ale nie ma innego sposobu, jeśli chcemy stać się jego bohaterami.

Awatar użytkownika
martuśka.
Przyjaciel

• Pochwały:109

Re: Jakie jest prawdopodobienstwo ciazy?

Nieprzeczytany postprzez Versoo » 19 Sty 2010, 01:31

Plemniki w środowisku pochwy i macicy kobiety potrafią przetrwać od 4-5 dni co wydłuża okres możliwości zapłodnienia do 15 stycznie. Dwa zanim zapłodniona komórka jajowa osadzi się na ściance macicy musi minąć kolejny czas więc czas 2 tyg to wcale nie tak dużo. Zalecałbym ponowne zrobienie testu dla pewności. A co do kwestii ginekologa to wydaje mi się że jest on wstanie powiedzieć Ci czy jesteś w ciąży. Sama jednak mówisz że okresy masz bardzo nie regularne na dodatek wyczuwasz sama oznaki które świadczą o tym że może się on wkrótce pojawić.

Pamiętajcie z partnerem o metodach zabezpieczania się by w przyszłości uniknąć takich dylematów. Współczesne środki antykoncepcyjne dają bardzo wysoki wskaźnik zabezpieczenia dla prezerwatyw właściwie stosowanych jest to ok 97,8% a dla pigułek ok 99,7 z tego co pamiętam. Są również inne środki, jakie wymieniłem we wcześniejszej wypowiedzi. Plastry, globułki i krążki oraz z tego co czytałem ostatnio zastrzyki (co trzy miesiące) chodź nie jestem pewien czy dostępne w Polsce.

Awatar użytkownika
Versoo

Nieprzeczytany postprzez Czarodziejka719 » 19 Sty 2010, 13:37

Chyba za duzo u Ciebie paniki.
Brak okresu nie zawsze zwiazany jest z tym ze zajdziesz w ciaze,pamietaj ze jest jeszcze cos takiego jak problemy hormonalne.
Najlepiej wybierz sie do lekarza sprawdzonego-poleconego przez inna osobe.

Czarodziejka719

Nieprzeczytany postprzez Ravb » 19 Sty 2010, 13:52

Teraz to strach? Żal było kasy na gumki, czy wstyd przy kupowaniu? Brak czasu, żeby iść do ginekologa po anty? Wszyscy dorośli, kurwa, dojrzali, a jak przychodzi co do czego to 0 odpowiedzialności, 0 myślenia...
Najprawdopodobniej jesteś w ciąży i bardzo Ci tego życzę, a także tego, żeby te dziecko zniszczyło Twoje plany na życie. elo.

daruj sobie pseudomoralizatorski ton, bo nie od tego jest ten temat.
w głowie ideały, nie trace wiary

Awatar użytkownika
Ravb

• Pochwały:2

Nieprzeczytany postprzez Versoo » 19 Sty 2010, 14:03

Ravb napisał:Teraz to strach? Żal było kasy na gumki, czy wstyd przy kupowaniu? Brak czasu, żeby iść do ginekologa po anty? Wszyscy dorośli, kurwa, dojrzali, a jak przychodzi co do czego to 0 odpowiedzialności, 0 myślenia...
Najprawdopodobniej jesteś w ciąży i bardzo Ci tego życzę, a także tego, żeby te dziecko zniszczyło Twoje plany na życie. elo.

Twoja wypowiedź świadczy o braku Twojej dojrzałości, twojej ogłady i o tym że uważasz się za nie wiadomo kogo. Widać że zjadłaś wszystkie rozumy, szkoda że na pierwsze śniadanie poszedł Twój własny. Nie wiem czy wiesz ale ty z Twoimi gumkami i tabletkami również możesz zajść w ciążę więc nie życz drugiemu co Tobie nie miłe.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Versoo

Nieprzeczytany postprzez Ravb » 19 Sty 2010, 15:15

Versoo napisał:Twoja wypowiedź świadczy o braku Twojej dojrzałości, twojej ogłady i o tym że uważasz się za nie wiadomo kogo. Widać że zjadłaś wszystkie rozumy, szkoda że na pierwsze śniadanie poszedł Twój własny. Nie wiem czy wiesz ale ty z Twoimi gumkami i tabletkami również możesz zajść w ciążę więc nie życz drugiemu co Tobie nie miłe.

Pozdrawiam

Jestem facetem, miszczu.
Braku dojrzałości? Tylko, że nikt nie uświadamia nastolateczkom tego, że seks to nie tylko git zabawa, ale też konsekwencje, jak nie zapobiega się im podczas stosunku. Tak, uważam się za nie wiadomo kogo, powiem Ci że czasem mam takie uczucie, że ludzie są tępi, że chyba bardziej się nie da.
Jeżeli zapłodniłbym dziewczyne, wcześniej stosując którąś z metod, to wtedy nie miałbym pretensji do siebie, tylko zrobiłbym wszystko co możliwe, a dziecko bym 'przyjął na klate', takie życie.
Zresztą skąd wiesz, że taka sytuacja byłaby mi niemiła? :lol:
Nikt nie uświadamia młodzieży nt. seksu, nikt, a teraz dziwota, że wszyscy się pierdolą w wieku 12 lat ;]
w głowie ideały, nie trace wiary

Awatar użytkownika
Ravb

• Pochwały:2

Nieprzeczytany postprzez Versoo » 19 Sty 2010, 15:38

Ravb napisał:Jestem facetem, miszczu.
Braku dojrzałości? Tylko, że nikt nie uświadamia nastolateczkom tego, że seks to nie tylko git zabawa, ale też konsekwencje, jak nie zapobiega się im podczas stosunku. Tak, uważam się za nie wiadomo kogo, powiem Ci że czasem mam takie uczucie, że ludzie są tępi, że chyba bardziej się nie da.
Jeżeli zapłodniłbym dziewczyne, wcześniej stosując którąś z metod, to wtedy nie miałbym pretensji do siebie, tylko zrobiłbym wszystko co możliwe, a dziecko bym 'przyjął na klate', takie życie.
Zresztą skąd wiesz, że taka sytuacja byłaby mi niemiła? :lol:
Nikt nie uświadamia młodzieży nt. seksu, nikt, a teraz dziwota, że wszyscy się pierdolą w wieku 12 lat ;]

Masz bardzo zdrowe podejście, co jest plusem. Zgadzam się z Tobą ze edukacja seksualna w Polsce jest na poziomie asfaltu. Niestety nie licznym procentem są osoby które szukając informacji na ten temat a zajęcia z wychowania do życia w rodzinie są tylko odbębnieniem a jak trafi się nawet ambitna pani pedagog to uczniowie robią z tego lekcje do wyśmiewania albo dziewczyn albo siebie nawzajem.

www.ponton.org.pl - Bardzo fajna organizacja szerząca wiedzę seksualną wśród młodzieży ale młodzież nie lubi czytać na ten temat woli słuchać głupich komentarzy wśród siebie.

Sorki za to że powiedziałem że jesteś nie dojrzały ale Twoja pierwsza wypowiedz była bardzo nie na miejscu. To nie jej wina że państwo i rodzice unikają kompetentnych rozmów na temat seksu

Awatar użytkownika
Versoo

Nieprzeczytany postprzez Ludożerka » 19 Sty 2010, 16:16

Już się dogadaliście?
Upominam was, wracajcie do tematu a z dalszą dyskusją nie związaną z tematem przenieście się na pw.
Ludożerka chce cukierka!
^_^

Awatar użytkownika
Ludożerka
Przyjaciel

• Miejscowość:Bezludna Wyspa
  • Pochwały:22

Nieprzeczytany postprzez Versoo » 19 Sty 2010, 16:52

Uważam ze temat był adekwatny do zadanego przez pierwszą osobę. Dotyczył edukacji na temat ciąży więc wszystko zostało w rodzinie :) No ale cóż przepraszamy więcej nie bedziemy

Awatar użytkownika
Versoo

Nieprzeczytany postprzez mandelena » 19 Sty 2010, 16:56

Ravb, zarzucasz jej 0 odpowiedzialności, a czy napisała coś o tym, że w razie czego zamierza ciążę usunąć? Dziewczyna chce się tylko dowiedzieć czy to prawdopodobne czy jest w ciąży. W temacie nie ma pytania co o niej sądzisz.
A wracając do tematu, jest prawdopodobne, że zaszłaś w ciążę, ale nie jest to pewne. Miesiączka mogła się tak po prostu spóźnić, a bolące piersi i jajniki mogą być jej objawami. Głowa do góry. :) Dla pewności udaj się do ginekologa, no chyba, że dostaniesz okres.
'Muzyka jest odpowiedzią, to pewne. Na pytania postawione i nie. Jest odpowiedzią bez treści.'

Awatar użytkownika
mandelena

• Miejscowość:Poznań
  • Pochwały:11

Nieprzeczytany postprzez oonaa18 » 19 Sty 2010, 20:51

Nie sadzilam ze moj post wywola tak ostra bulwersacje, bo moje pytanie dotyczylo jedynie prawdopodobienstwa mojego zajscia w ciaze. Ravb rozumiem po czesci Twoje wypowiedzi i jestem pod wrazeniem Twojej odpowiedzialnosci, bo piszac swoj post chciales najprawdopodobniej je na nas wywrzeć. Powiem Tobie tak, nie musisz prawić mi morałów bo nie jesteś kimś lepszym ode mnie chociaż jak napisałeś wydaje Ci sie że jest inaczej, swoje zlosliwosci i uszczypliwe komentarze nie byly mile bo mialy byc mie mile. Wiem ze piszac to odbiegam od tematu mojego postu, lecz pierwsi poruszyliscie kompletnie odmienne tematy dotyczace oceny mojej osoby, co wogole nie powinno miec miejsca. Ravb mam do Ciebie jedno pytanie mianowicie, jaki sens i cel miala Twoja wypowiedz? Wydaje mi się że dowartościowujesz się w ten sposób.

oonaa18

Nieprzeczytany postprzez mała czarna » 19 Sty 2010, 21:13

Zamykam temat, bo burdel tu robicie.

Miłego.
live for shivers inside.

-pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że było warto.
-było.

navigare

Image

Awatar użytkownika
mała czarna
Przyjaciel

• Miejscowość:nie skąd, ale dokąd
  • Pochwały:3