Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1380495 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

jaki wybrać kierunek? : >

Wszystko na temat studenckiego, często pieskiego życia ;)

jaki wybrać kierunek? : >

Nieprzeczytany postprzez Kajkaa_ » 05 Sty 2011, 19:31

mam pytania odnośnie studiów. po pierwsze chciałabym znać wasze opinie nt. filologii angielskiej na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. : ] i jak z rekrutacją. z jakich przedmiotów liczy się matura.
oprócz tego chciałabym wiedzieć, czy jest ktoś, kto studiuje bioinformatykę. chciałam zapytać, czy trudny kierunek i w ogóle czego najwięcej trzeba się uczyć. : ) i również, z czego matura.
ostatnie pytanie dotyczy osób, które skończyły studia podyplomowe - zoopsychologię lub tresurę psów. jakie studia wcześniej skończyliście i, czy trudno było na podyplomowych. : >

z góry dziękuję i proszę o wyrozumiałość, ale jestem w tych tematach baardzo ciemna. : p
- zostaniesz moim pluszowym misiem? nie chce spać sama tej nocy..
- mogę być nim zawsze. tylko nie każ mi trzymać łapek przy sobie.

Awatar użytkownika
Kajkaa_

• Miejscowość:Radomsko
  • Pochwały:1

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Re: jaki wybrać kierunek? : >

Nieprzeczytany postprzez Eirene » 05 Sty 2011, 20:23

Kajkaa_ napisał:ostatnie pytanie dotyczy osób, które skończyły studia podyplomowe - zoopsychologię lub tresurę psów. jakie studia wcześniej skończyliście i, czy trudno było na podyplomowych.

Ostatnio z ciekawości przejrzałam ofertę uczelni wyższych w Warszawie i trafiłam na Wyższą Szkołę Zarządzania i Prawa, weszłam w ich ofertę edukacyjną i zobaczyłam, że mają do zaproponowania taki kierunek jak psychologia ze specjalnością stosowana psychologia zwierząt. Brzmi ciekawie, tylko pytanie, co po tym? Wydaje mi się, że po takiej specjalizacji będzie problem ze znalezieniem pracy. Choć jeżeli kogoś interesuje zoologia, na tyle, że chce pogłębiać swoją wiedzę na ten temat, również na płaszczyźnie psychologicznej, to myślę, że to kierunek idealny. Jednak uważam, że dobrze byłoby też mieć jakąś alternatywę, zawsze można podjąć drugi kierunek.

Jeśli chodzi o rekrutacje na filologię angielską, to przejrzałam stronę uczelni, o którą pytałaś.

konkurs świadectw dojrzałości – wyniki
uzyskane na egzaminie maturalnym
(wyniki uzyskane na egzaminie
maturalnym; poziom podstawowy albo
rozszerzony – poziom rozszerzony
premiowany przelicznikiem 2)
z przedmiotu język angielski

Autor postu otrzymał pochwałę
Szukam Cię w miękkim futrze kota.

Awatar użytkownika
Eirene
Absolwent

• Pochwały:43

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 05 Sty 2011, 20:23

Awatar użytkownika
mgirl

Nieprzeczytany postprzez zupa gorąca » 24 Sty 2011, 14:37

Kajkaa_ napisał:mam pytania odnośnie studiów. po pierwsze chciałabym znać wasze opinie nt. filologii angielskiej na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. : ] i jak z rekrutacją. z jakich przedmiotów liczy się matura.
oprócz tego chciałabym wiedzieć, czy jest ktoś, kto studiuje bioinformatykę. chciałam zapytać, czy trudny kierunek i w ogóle czego najwięcej trzeba się uczyć. : ) i również, z czego matura.
ostatnie pytanie dotyczy osób, które skończyły studia podyplomowe - zoopsychologię lub tresurę psów. jakie studia wcześniej skończyliście i, czy trudno było na podyplomowych. : >

z góry dziękuję i proszę o wyrozumiałość, ale jestem w tych tematach baardzo ciemna. : p

Ajd w Częstochowie jest dobrą uczelnią. WArto studiować anglistykę, ale najlepsza tam jest historia, kształci na bardzo wysokim poziomie i ma bardzo ciekawą ofertę specjalizacji. Ma np. specjalizację turystyczną, która przygotowuje do pracy przewodników turystycznych, którzy mogą oprowadzać także po zabytkach. Jest też specjalizacja archiwistyczna która przygotowuje do pracy nie tylko w archiwach czy bibliotekach, ale także rozmaitych biurach i urzędach, także firmach. I nauczycielska, a w końcu dzieciaki do uczenia będą zawsze.

zupa gorąca

• Pochwały:1