Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1378953 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

Jaka ocena?

Wszystko co tyczy się nauki w szkole gimnazjalnej :]

Jaka ocena?

Nieprzeczytany postprzez k_angel » 22 Cze 2007, 23:29

Mam takie pytanie. Czy jak moja srednia ocen z jakiegos przedmiotu jest rowniutka 4,0 czy nauczyciel ma prawo postawic mi nizsza ocene czyli dostateczna??
prosze o odpowiedzi:)
"Miłość to ból"- powiedział zajączek jeża ściskając:)

k_angel

• Miejscowość:Jamaica

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Nieprzeczytany postprzez amcia » 22 Cze 2007, 23:32

[fquote="k_angel"]Mam takie pytanie. Czy jak moja srednia ocen z jakiegos przedmiotu jest rowniutka 4,0 czy nauczyciel ma prawo postawic mi nizsza ocene czyli dostateczna[/fquote]

Tak, jeżeli ważniejsze oceny (sprawdziany etc) będą niższe. Jeżeli za odpowiedzi, prace w domu masz 5 a ze sprawdzianów 3, to ma Ci prawo postawić dostateczny na koniec;]].
'We were the prisoners of our own fantasy'- VALHALLA

Awatar użytkownika
amcia
Przyjaciel

• Miejscowość:Jastrzębie Zdrój
  • Pochwały:5

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 22 Cze 2007, 23:32

Awatar użytkownika
mgirl

• Miejscowość:M-Forum

Nieprzeczytany postprzez Arshield » 24 Cze 2007, 21:47

To zależy też od nauczyciela... czasem jak mu na początku podpadłaś lub dostałaś gorszą ocenę to może ci ona zaciążyć... albo nauczyciel może też oceniać aktywność na lekcji, zaangażowanie czy coś takiego
"Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg; osioł
dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to
mądrzejszy" - przysłowie chińskie

Awatar użytkownika
Arshield

• Miejscowość:się wziął Chuck Norris?

Nieprzeczytany postprzez Cinderella » 24 Cze 2007, 21:53

Nauczyciele nie liczą średniej gdy wystawiają oceny, tylko biorą pod uwagę głównie testy i prace klasowe, potem prace domowe itd. Nie ma się więc co dziwić "zaniżonej" ocenie, jeśli z testów itd ma sie 2 i 3, a 5 i 6 z dodatkowych prac...

Awatar użytkownika
Cinderella

Nieprzeczytany postprzez cyniczna » 25 Cze 2007, 20:57

Nauczyciele biorą głównie pod uwagę oceny z prac klasowych i sprawdzianow. Dla nich mało co liczy się na przykład ocena z zeszytu czy choćby pracy na lekcji.

Awatar użytkownika
cyniczna
Przyjaciel

• Miejscowość:in your mind
  • Pochwały:11

Nieprzeczytany postprzez eXoduse » 26 Cze 2007, 01:32

W mojej starej szkole (słynne PG3) był przelicznik procentowy. W zależności od „ważności” danego testu bądź pracy miały one odpowiadające współczynniki. Np. test kompetencji miał 6, praca domowa 1 a kartkówka i odpowiedź 3. Otrzymaną ocenę mnożysz przez współczynnik a następnie wynik dzielisz przez maksymalną ocenę jaką można było dostać razy współczynnik. Potem otrzymany wynik x100% i masz wynik procentowy. Nauczyciel dzięki temu nie miał prawa ci zaniżyć oceny, natomiast mógł trochę się tego nie trzymać i ci 2,3% do wyższej oceny podciągnąć. Ale jak już pisałem nie ma prawa opuścić. Czyli jak od 60% jest 4 to jak masz równie 60,0% to musi ci 4 wystawić. Nie wiem jaka jest polityka w twojej szkole ;) Moja mama jest nauczycielką w jednym z LO w mieście i liczy ona inaczej: testy i sprawdziany to 80% oceny, a pozostałe kartkówki i prace dodatkowe to 20%. Potem wszystko się sumuje i otrzymujesz daną ocenę i nikt Ci nie może zaniżyć. Masz 4,0 to masz 4, a jak masz 3,9 to teoretycznie masz 3, jednak nauczyciele naciągają zazwyczaj :)

eXoduse

Nieprzeczytany postprzez adakasty » 26 Cze 2007, 09:19

tak.
resistance is futile - voltage is the future.

Awatar użytkownika
adakasty

Nieprzeczytany postprzez wercia16-16 » 26 Cze 2007, 10:44

no jasne ze moze. musi on jeszcze wziasc pod uwage pierwszy semestr i ogolnie prace na lekcji. Moze ci wiec postawic nizsza luba nawet wyzsza;P

wercia16-16

Nieprzeczytany postprzez wisienka91 » 26 Cze 2007, 12:20

wercia16-16 napisał:musi on jeszcze wziasc pod uwage pierwszy semestr

no właśnie... jeszcze pierwszy semestr... co miałaś ?
.............||-> Takie jest moje zdanie! <-||.............
Image

wisienka91

Re: Jaka ocena?

Nieprzeczytany postprzez izkat21 » 28 Lip 2007, 10:21

w mojej szkole jest tak jeżeli wychodzi z ocen średnia ważona 4.0 to się ma cztery.(jeżeli zdobyło się na konkursie 1-3 miejsce ocena jest wyższa). Jeżeli nauczyciel tego nie przeszczega można zgłosić to dyrektorowi lub wychowawcy taki jest u nas regulamin w szkole. Nie wiem jak jest u Ciebie więc nie wiem czy u Ciebie może się zmienić ocena.

izkat21

• Miejscowość:kowary

Nieprzeczytany postprzez sonia929 » 28 Lip 2007, 18:44

Jak nauczyciel jest przychylny uczniowi, to postawi ocene wyższą... a jak uczeń jest mu obojętny to postawi niższą... Po co się wysilać...;) Taka jest smutna prawda.

Awatar użytkownika
sonia929

Nieprzeczytany postprzez different_ » 20 Wrz 2007, 20:33

tak.
' ... spełnienie własnej legendy jest jedyną powinnością człowieka .. '

Awatar użytkownika
different_

Re:

Nieprzeczytany postprzez natusi_a » 21 Wrz 2007, 19:27

Cinderella napisał:Nauczyciele nie liczą średniej gdy wystawiają oceny, tylko biorą pod uwagę głównie testy i prace klasowe, potem prace domowe itd. Nie ma się więc co dziwić "zaniżonej" ocenie, jeśli z testów itd ma sie 2 i 3, a 5 i 6 z dodatkowych prac...

Dokładnie. U mnie w klasie jest kilka takich osób, które się dziwią, dlaczego mają niższą ocenę przy wyższej średniej. Nie dadzą sobie wytłumaczyć, że nie o to tutaj chodzi.
Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim.
- George Orwell

Awatar użytkownika
natusi_a

• Miejscowość:gdzieś na pięknym (z)Dolnym

Nieprzeczytany postprzez ...:::SHE:::... » 22 Wrz 2007, 18:31

Jak Cię nauczyciel/ka nie lubi... to wszystko może! Mój przypadek był taki że wychodziła mi 5 z chemii, ale nauczycielka mnie nie lubiła (ja ją zresztą też) i postawiła 3... Cóż... :?

Awatar użytkownika
...:::SHE:::...