Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1375700 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

Jak wywołać okres?

Twoje ciało wysyła Ci niepokojące sygnały? A może szukasz sposobu na poprawienie jego kondycji? Nie wiesz jaką dietę wybrać? Jeśli tak, to dział ten stoi dla Ciebie otworem.

Jak wywołać okres?

Nieprzeczytany postprzez Aglaja » 06 Paź 2010, 20:37

Ostatnio miałam okres jakoś w lipcu. Dotąd miesiączkowałam w miarę regularnie. Czytałam już trochę ten temat wywoływania, ale nie mam zamiaru pić octu. (: Nic sensowniejszego nie znalazłam niestety. Polopirynę wzięłam i nie pomogła, łykałam tabletki rozkurczowe - okresu nadal nie ma. Ciąża odpada. Od jakichś trzech miesięcy nie jadłam, było też trochę stresujących sytuacji. Teraz już jest w miarę ok, jeśli chodzi o posiłki, biorę witaminy. Może któraś miała identyczny problem? Baaardzo nie chcę iść do ginekologa po hormony.

Wiem, że jest już temat o wywoływaniu okresu, ale autorce zależało akurat na przyspieszeniu. Nie miała problemu z zanikiem.

Z góry dziękuję za odpowiedzi. ;)
Po raz pierwszy od wielu miesięcy ktoś patrzył na nią nie jak na piękną kobietę, lecz w sposób nieuchwytny, jakby przenikał na wskroś jej duszę, jej strach, jej kruchość.

Wyjdę z tego. Wierzę, że mi się uda.

Awatar użytkownika
Aglaja

• Miejscowość:Cataluña
  • Pochwały:13

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Jak wywołać okres?

Nieprzeczytany postprzez Shunra » 06 Paź 2010, 20:39

Pomódl się.
Sunlight over me no matter what I do. FF

Awatar użytkownika
Shunra

• Miejscowość:The Meeting Place
  • Pochwały:5

Jak wywołać okres?

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 06 Paź 2010, 20:39

Awatar użytkownika
mgirl

• Miejscowość:M-Forum

Jak wywołać okres?

Nieprzeczytany postprzez Aglaja » 06 Paź 2010, 20:42

Prosiłabym o jakieś sensowne porady. Ciebie może to bawi, mnie - nie bardzo. ;)
Po raz pierwszy od wielu miesięcy ktoś patrzył na nią nie jak na piękną kobietę, lecz w sposób nieuchwytny, jakby przenikał na wskroś jej duszę, jej strach, jej kruchość.

Awatar użytkownika
Aglaja

Jak wywołać okres?

Nieprzeczytany postprzez Shunra » 06 Paź 2010, 20:45

No niestety! Myślę, że skoro nie interesuje cię moment skrępowania przed ginekologiem/lekami, pozostaje tylko miłosierdzie Boże...
W każdym razie nie liczyłabym na coś bardziej kreatywnego od propozycji picia octu. Ginekologów chyba tu nie mamy.

Awatar użytkownika
Shunra

Jak wywołać okres?

Nieprzeczytany postprzez Aglaja » 06 Paź 2010, 20:51

Nie chodzi o skrępowanie przed ginekologiem. Mam 15 lat i wolałabym po prostu nie sięgać po żadne tabletki. Zdaję sobie sprawę, że nie wypowiadają się tu specjaliści, dlatego w pierwszym poście zaznaczyłam, że interesują mnie porady dziewczyn, które się już z tym problemem borykały.

Nie musisz być tak bojowo nastawiona. Ja tylko spytałam. No ale jeśli to PMS, to zazdroszczę. :)

Awatar użytkownika
Aglaja

Jak wywołać okres?

Nieprzeczytany postprzez martuśka. » 06 Paź 2010, 21:09

Aglaja, możesz iść do ginekologa i nie brać tabletki na wywołanie. Lepiej po prostu sprawdzić czy wszystko jest w porządku z narządami, czy wyniki są w porządku. To nie jest normalne, że okres od tak sobie znika. Zresztą taka tabletka jest jedna i tylko trochę ingerujesz w gospodarkę hormonalną, jednorazowo.

Autor postu otrzymał pochwałę
Tylko ktoś naprawdę odważny jest w stanie dociekać prawdy o sobie, zmierzyć się ze swoimi słabościami, zmienić utrwalone nawyki. Czy warto? Trzeba odwagi, by nie stchórzyć przed życiem. Ale nie ma innego sposobu, jeśli chcemy stać się jego bohaterami.

Awatar użytkownika
martuśka.
Przyjaciel

• Pochwały:109

Jak wywołać okres?

Nieprzeczytany postprzez alegoria » 06 Paź 2010, 21:39

Aglaja, miałam chyba identyczną sytuację (z tym, że mi zanikł na dłużej, prawie pół roku), myślałam podobnie, ale w końcu zdecydowałam się na ginekologa. Uważam, że nie powinnaś tego traktować jako wyjście zupełnie 'ostateczne'. Mi lekarz zrobił usg, przepisał Luteinę, powiedział jak często i ile mam brać, i koniec. Nie poczułam zbytnio jakiejś ingerencji w gospodarkę hormonalną, a okres się pojawił i później nie miałam już takich problemów. Więc jednak polecałabym Ci wizytę u ginekologa, ale zrobisz jak zechcesz. ;)

fruwały za mną jasne anioły

Awatar użytkownika
alegoria

• Pochwały:4

Jak wywołać okres?

Nieprzeczytany postprzez niepokolorowana » 06 Paź 2010, 21:40

Wywołać? Ponoć ciepła kąpiel pomaga na jego przyśpieszenie w przypadku gdy dziewczyna niepokoi sie gdy długo nie dostaje miesiączki. Tylko o tym z domowych sposobów słyszałam. Wizyta u ginekologa chyba wszystko by wyjaśniła ;)

Albo wspomnienie minionego szczęścia rozpaczą napełnia dzień dzisiejszy, albo męka, która się staje, ród swój wywodzi od uniesień, które stać się mogły.

Awatar użytkownika
niepokolorowana

• Miejscowość:Poznań
  • Pochwały:12

Jak wywołać okres?

Nieprzeczytany postprzez Shunra » 06 Paź 2010, 21:44

Bojowo? Ależ skąd!
Kto powiedział, że to od razu mają być hormony, po których wyrosną ci wąsy? [Lub staniesz się bezpłodna.] Powiesz lekarzowi że nie chcesz hormonów i tyle. W zasadzie do 18 roku życia mogą zdarzać się wpadki nawet półroczne. Tak czytałam. A nawet jeśli to będzie hormon jak mówi różowa osoba nade mną, to myślę że tak mikroskopijna dawka jaką dostaniesz nie wpłynie na ciebie znacznie. Więcej już chyba zjadłaś w kurczakach.

Awatar użytkownika
Shunra

Re: Jak wywołać okres?

Nieprzeczytany postprzez Mirus » 07 Paź 2010, 05:50

Witaj.

Kiedy byłam młodsza (14-15 lat), miałam podobne problemy. Zdarzało się, że odstępy między miesiączkami wynosiły 3-4 miesiące. Największa przerwa: maj - wrzesień. Trochę niepokoiłam się wtedy, że coś jest nie tak. Ale jakoś tak na początku liceum wszystko mi się jakoś uregulowało. Nie poszłam do ginekologa i nie brałam żadnych tabletek. Więc może jest szansa, że wszystko samo się jakoś ureguluje jak podrośniesz? Może takie zachwiania hormonalne są typowe w wieku dojrzewania?

Pozdrawiam ;-)

Mirus

• Pochwały:2

Jak wywołać okres?

Nieprzeczytany postprzez Aglaja » 07 Paź 2010, 15:56

Tylko ja miałam zawsze regularny okres. Sporadycznie się spóźniał, ale to była kwestia 2-3 dni. Nigdy więcej. Wybiorę się do ginekologa jeszcze w tym tygodniu.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. :)

Awatar użytkownika
Aglaja

Re: Jak wywołać okres?

Nieprzeczytany postprzez Skrzaciik » 07 Paź 2010, 16:57

Aglaja napisał:Od jakichś trzech miesięcy nie jadłam, było też trochę stresujących sytuacji.

Ile ważysz ?
Być może przez Twoje niejedzenie coś w Twoim organizmie przestało pracować . Coś na zasadzie, anorektyczek, którym zanika okres . W sumie poza pójściem do ginekologa to nie ma innego wyjście, ponieważ zwykła gorąca kąpiel raczej tu nie pomoże. : ]
Holly: Wie pan, co to jest wściekła chandra?
Paul: Rodzaj depresji?
Holly: Depresję masz wtedy kiedy przytyjesz lub za długo pada. To zwykły smutek. Wściekła chandra to potworna rzecz. Nagle odczuwasz nieuzasadniony lęk.

Awatar użytkownika
Skrzaciik

• Miejscowość:Gdańsk
  • Pochwały:26

Jak wywołać okres?

Nieprzeczytany postprzez Aglaja » 08 Paź 2010, 18:34

Waga jest odpowiednia do mojego wzrostu. Nawet nie na dolnej granicy.

Awatar użytkownika
Aglaja

Jak wywołać okres?

Nieprzeczytany postprzez czarna_skrzynka » 09 Paź 2010, 15:33

Sądzę, że nawet jeśli nie ginekolog, to chociaż lekarz pierwszego kontaktu. A występują u Ciebie jakieś dolegliwości bólowe, np. bóle podbrzusza, głowy, senność? Pytam, bo sama miałam z tym niedawno problem. Sytuacje stresowe są w stanie dokonać rewolucji w naszym organizmie, czy tego chcemy czy nie. Przede wszystkim relaks. U mnie spóźnienie nie było duże, okres pojawił się w momencie, kiedy przestałam na niego wyczekiwać. Dobrym rozwiązaniem okazała się też bardzo ciepła kąpiel, słyszałam gdzieś o piciu waleriany(?). Chyba jakoś tak. Odradzam branie tabletek rozkurczowych typu nospa. Moja koleżanka z tym przeholowała i miała chwilowe problemy z sercem (lekarz potwierdził, że to od przedawkowania leków rozkurczowych).

Ale słuchaj, lepiej chyba wybrać się do ginekologa, po co masz się zamartwiać?

Słabość jest siłą w nas!

czarna_skrzynka

• Pochwały:3

Jak wywołać okres?

Nieprzeczytany postprzez Aglaja » 11 Paź 2010, 20:47

Okres niby dostałam. "Niby", bo to tylko takie jednodniowe plamienie. Tabletek rozkurczowych aż tak dużo nie biorę, bo już mam problemy z sercem i ogólnie nie mogę stosować. Idę w tym tygodniu do ginekologa. ;)

Awatar użytkownika
Aglaja