Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1383259 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

t

Jak nauczyć się gotować??

Jeśli lubisz eksperymentować w kuchni (czyt. gotować) to nie możesz przejść obojętnie obok tego działu.

Nieprzeczytany postprzez Bourne » 07 Paź 2007, 19:35

No właśnie mam taki problem, że jestem kulinarnym kaleką, a chciałbym się tego nauczyć. Macie może jakieś rady co i jak najlepiej przyrządzać na początek, żeby nie spalić przy okazji całej kuchni??
Ścigam się sam ze sobą - w najgorszym przypadku jestem drugi ...

Awatar użytkownika
Bourne

• Miejscowość:Wrocław
  • Pochwały:2

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Re: Jak nauczyć się gotować??

Nieprzeczytany postprzez master_jedi » 05 Lis 2007, 15:43

Seksi Jasiek napisał:Baba powinno przy gorkac stac a nie chlop. Bo to wstyd ino~!

Patrzcie no. A jak nie masz baby to co ciągle pizze będziesz zamawiał? Weź faja jesteś i tyle. Ja sądzę, że umiejętność gotowania jest niezwykle cenna, np. zrobić swojej lubej pyszną kolację (dziewczyna zadowolona bo nie musi robić kolacji, bo jej chłop potrafi gotować). ŻAL jesteś i tyle. Zresztą kto tam wie ile masz lat. 10? Góra 11. Wstydem jest to że chłop nie umie gotować.
"How do you prove that you exist...?
Maybe we don't exist..."
- Vivi Ornitier

Awatar użytkownika
master_jedi
Absolwent

• Pochwały:37

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 05 Lis 2007, 15:43

Awatar użytkownika
mgirl

Nieprzeczytany postprzez Bourne » 12 Lis 2007, 20:46

Seksi Jasiek napisał:Baba powinno przy gorkac stac a nie chlop. Bo to wstyd ino~!

Niektórzy niestety mają takie zaściankowe podejście. Stary, nawet nie wiesz co można zyskać zwykłym przyniesieniem śniadania do łóżka swojej dziewczynie :wink: . Ale za mały pewno jeszcze jesteś na takie sprawy. A co do mojej kulinarnej nauki to nawet dobrze mi idzie :D. Już tam trochę umiem. Dzięki wszystkim za rady.
Ścigam się sam ze sobą - w najgorszym przypadku jestem drugi ...

Awatar użytkownika
Bourne

Nieprzeczytany postprzez toxic8606 » 13 Lis 2007, 16:01

Ja tam uczę sie gotować metoda prób i błędów. Oczywiście sam zjadam swoje "potrawy" :D Ale jak na razie idzie mi całkiem nieźle.
"Są tylko dwie rzeczy nieskończone - wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie jestem pewien" - A. Einstein
Toxic da się lubic
Image

Awatar użytkownika
toxic8606

• Miejscowość:Ostrowiec Św.

Nieprzeczytany postprzez daqmara_ » 29 Lis 2007, 13:13

Gotowanie jest bardzo proste.
Przykład obiadu
Pierś z kurczaka
warzywa na patelnie (możesz kupić mrożonke różnych warzyw lub samemu pokroić te które lubisz)
oregano
ryż
Pierś z kurczaka smażysz na odrobinie oleju/oliwy dodaje szczyptę soli gdy mięso będzię usmażone (możesz przekroić kawałek i skosztować)dodajesz warzywa, smażysz na patelni z mięsem będą miękkie dodajsz oregano lub bayzlie do smaku.
W czasie gdy warzywa się smażą gotujesz ryż (chyba wiesz jak) na opakowaniu z tyłu
dodajesz ryż na patelnie
I wszystko razem 1 min. dusisz
i gotowe

daqmara_

Nieprzeczytany postprzez crazyblondi » 05 Sty 2008, 23:43

zacznij od wody na herbatę heheh nie no joke:D
jajka gotuj, rób jajecznicę, gotuj makaron-banał, ziemniaki, ryz, a później zupy: rosół to z zamkniętymi oczami można robic, barszcz z torebki, pieczarkowa banał, a póżniej zacznij smażyć, omlety, naleśniki, no i mieso hehe rób wszystko wg przepisu jaki masz a wszystko pójdzie jak po maśle!! gotowanie to jest pestka!!
Czekam na lepsze jutro, ale jutro nigdy nie nadchodzi, bo kiedy sie budzę zawsze jest dziś;(

Awatar użytkownika
crazyblondi

Nieprzeczytany postprzez ritka » 16 Sty 2008, 21:28

ja proponuję zacząć coś kombinować z gotowych półproduktów, bo to ci i czasu zaoszczędzi i nerwów :) tylko może nie jakieś syfiaste zupki chińskie a np. tortille, albo makarony z sosami ze słoików troche tylko doprawiane według własnego uznania. albo jak ciasto to np. kupujesz gotowy blat i wymyślasz do niego jakiś krem i ozdobniki z owoców. zawsze to połowa roboty i małymi kroczkami coś możesz zdziałać... ja tym sposobem właśnie zdobywam szlify w kuchni. dzisiaj na obiadek była kupna tortilla Delecty z kurczaczkiem sałatą i pomidorkiem. mniam :)

Awatar użytkownika
ritka

• Miejscowość:warszawa

Nieprzeczytany postprzez Ida » 18 Sty 2008, 23:01

Metodą prób i błędów. Innego wyjścia nie ma;]
Najpierw pod czujnym okiem 'fachowca' <czyt. mamy, babci>

Zawsze to może być i dziewczyna, czy przyjaciółka. We dwoje zawsze lepiej się gotuje.

Co na początek?
Polecam Pierś z kurczaka w warzywach.
Pokrój pierś, wrzuć na rozgrzaną patelnię(wcześniej polaną oliwą z oliwek, czy też olejem), dodaj mrożonych warzyw specjalnie do tego przeznaczonych.
Reszta instrukcji znajduje się na opakowaniu ;]
Jeśli "a" oznacza szczęście, to a=x+y+z; x – to praca, y – rozrywki, z – umiejętność trzymania języka za zębami.
Einstein.

Awatar użytkownika
Ida

Nieprzeczytany postprzez mariusz2008 » 19 Sty 2008, 16:15

podobno chłopak lepiej gotuje od kobiety, a nauczy sie jak bedzie czytał ksiązki, albo będzie wsZystko na oko dawał :)
DARMOWE NAJNOWSZE FILMY DO ŚCIĄGNIĘCIA ZA FREE!!!

KLIKNIJ TUTAJ!!! <-----------------------

Awatar użytkownika
mariusz2008

Użytkownik zbanowany

Nieprzeczytany postprzez Karolinn » 09 Maj 2008, 17:32

zaczac od czegos podstawowego, najlepiej spagetti (trzeba sie naprawde postarac,zeby je schrzanic;P). Potem juz wszystko pojdzie z gorki ;)
Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz, co Ci sie trafi

Awatar użytkownika
Karolinn
Absolwent

• Miejscowość:Gdynia
  • Pochwały:8

Nieprzeczytany postprzez fanaberia » 07 Sie 2008, 16:40

Przygladac sie jak gotuje osoba, ktora jest w tym dobra, cwiczyc z doswiadczona osoba, ksiazka kucharska, pilnowac tego co sie robi i nie wybiegac myslami poza kuchnie ;)
"Płeć, wiek, rasa - takie gówniane rzeczy dzielą ludzi. Jedyne co nas łączy, to walka o to, kto lepszy."

Awatar użytkownika
fanaberia

• Pochwały:1

Nieprzeczytany postprzez histeryczna » 09 Sie 2008, 20:10

No właśnie, spaghetti ciężko schranić.
No i podpatruj jak mama gotuje xD
Aha, i jak się nauczysz gotować ryż to będziesz gotował za mnie bo ja nie umiem xD

Awatar użytkownika
histeryczna
Przyjaciel

• Pochwały:6

Nieprzeczytany postprzez ilf » 06 Lip 2012, 17:40

Zawsze można się na jakiś kurs gotowania zapisać. Znam takie miejsce w Warszawie - Warszawska Akademia Kulinarna, która oferuje przeróżne kursy kulinarne, np. kurs kuchni włoskiej, kurs kuchni hiszpańskiej, kurs sushi i wiele innych. Polecam!

www.akademia-wak.pl
https://www.facebook.com/WarszawskaAkademiaKulinarna

ilf

Nieprzeczytany postprzez awodwanrazc » 07 Lip 2012, 16:34

Ale rozumiem, że coś próbowałeś gotować, tylko nie bardzo wychodziło? Coś tam na pewno potrafisz. Jakieś rzeczy typu naleśniki, makaron z sosem, ryż z gotowanymi warzywami itp. to jest naprawdę podstawa. No i przeróżne sałatki oczywiście. Może znajdź jakąś książkę typową dla osób początkujących albo poszukaj w sieci najprostszych przepisów, prawda jest taka, że jak nie będziesz próbował, to się nigdy nie nauczysz, a możesz sam siebie czasem zaskoczyć, jakie rzeczy jesteś w stanie zrobić. I nie przejmuj się, że czasem coś nie wyjdzie idealnie albo coś przypalisz, to się zdarza nawet najlepszym :)
Na každú jednu slzu je tu dvakrát toľko smiechu,
a dvakrát toľko dobrých činov od každého hriechu,
preto nestrácam čas na myšlienky negatívne,
nechcem nič riešiť, chcem myslieť pozitívne!

Awatar użytkownika
awodwanrazc

Nieprzeczytany postprzez Casseith » 07 Lip 2012, 16:39

Jako dawna kulinarna kaleka (dosłownie, nawet jajecznicy nie umiałam poprawnie zrobić) ze swojej strony mogę Ci polecić zainteresowanie blogami z tzw. "męskim gotowaniem". Są tam przepisy proste, tanie, dla leniuchów... Niektóre tak proste, że aż niedorzeczne. ;) Możesz powiedzieć, że są mało ambitne - ale od tego jest fantazja, żeby kombinować, nie? Jeśli uznasz, że przepis jest za mało złożony, zawsze możesz dodać tam coś od siebie i zacząć powolutku przechodzić do bardziej skomplikowanych dań.

Awatar użytkownika
Casseith

• Miejscowość:Łódź

Nieprzeczytany postprzez ruda.miedziana » 01 Sie 2012, 15:52

możesz pójść na kurs sushi :D będziesz potem cynić http://www.favore.pl/293646_kurs-sushi- ... eckie.html
coco jambo, go ahead!!

ruda.miedziana

• Pochwały:3

Wyświetlanie

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Do góry