Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1234882 postów.

Śmieszne obrazki

Zobacz nieprzeczytane posty

Jak efektywnie uczyć się j.angielskiego?

Kto lubi szkołę? Nikt? Prawie nikt? Wiadomo :D Ale co tam - Ściąga czy wypracowanie przyda się każdemu :] A matura coraz bliżej :(

Jak efektywnie uczyć się j.angielskiego?

Nieprzeczytany postprzez divine » 11 Maj 2010, 21:24

Jestem teraz w I klasie LO. Niedawno uzupełnialiśmy jakaś tam maturę z innego roku ze słuchu i czytania... Normalnie kiepciutko. Wiem, że jeszcze mam czas, ale nie czuję się silna. Gdybym miała coś powiedzieć od siebie to prawie nic bym nie powiedziała, a zadania jak robię to za pomocą translatora lub słownika, bo bez nich ani rusz... Ogólnie dobrze się uczę, przyznam się, że często po prostu mi się nie chce, lecz załamuje się, że mi nie wychodzi i nie umiem, a to mnie bardzo zniechęca.

Jak się wziąć za ten język, żeby były widoczne efekty itp.?Może znacie jakiś sposób? Żeby umieć coś napisać, powiedzieć, rozumieć ze słuchu...? Normalnie nie wiem...;/ Gdy tak dalej będzie to matury nie zdam chyba.
Ostatnio edytowany przez mystery, 11 Paź 2010, 16:25, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Poprawka w nazwie tematu- efektownie i efektywnie to dwa różne słowa, mimo podobnego brzmienia i podobnej pisowni mają zupełnie inne znaczenie
"Z każdą sekundą bliżej do śmierci - uświadom to sobie w końcu i zacznij żyć, prawdziwie żyć, a nie tylko istnieć."

Awatar użytkownika
divine

  • Posty:88
  • Rejestracja:11 Kwi 2010
  • Płeć:Kobieta

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Jak efektywnie uczyć się j.angielskiego?

Nieprzeczytany postprzez Frosti » 03 Gru 2011, 14:29

Wg mnie nie istnieje skuteczniejszy sposób na naukę języka obcego jak film [url]z napisami[/url], i piosenki, których tekst skrupulatnie śledzimy z tłumaczeniem na nasz język. Poszerzamy w ten sposób słownictwo i podświadomie gramatyka wbija nam się do głowy.

Frosti

  • Posty:15
  • Rejestracja:02 Gru 2011
  • Płeć:Kobieta

Jak efektywnie uczyć się j.angielskiego?

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 03 Gru 2011, 14:29

Awatar użytkownika
mgirl

Online

  • Posty:4367
  • Rejestracja:02 Gru 2011
  • Płeć:Kobieta
  • Wiek:18

Jak efektywnie uczyć się j.angielskiego?

Nieprzeczytany postprzez tsunam » 06 Gru 2011, 01:31

gdzieś przeczytałem że dobą opcją jest czytanie książek która nas interesuje np Harry Potter ,w sumie dobra opcja tylko pod czas czytania musiałbym siedzieć przy translatorze,ale przynajmniej bym siedział przy tym angielski,co o tym myślicie???

tsunam

  • Posty:11
  • Rejestracja:22 Lis 2011
  • Wiek:22

Jak efektywnie uczyć się j.angielskiego?

Nieprzeczytany postprzez johanneskate » 06 Gru 2011, 01:37

tsunam, wiesz, jeśli znasz język całkiem dobrze, to czytanie idzie automatycznie, ja z początku sprawdzałem, ale po kilu słowach przestałem. Łatwo zczaić co słowo musi znaczyć i przez to się człowiek też bardzo uczy.

Jeden minus, całą książkę myślałem że atakują ich kruki a to były sępy, to mogłem sprawdzić;p.
Image
1. Używaj wyszukiwarki: http://m-forum.pl/search.php
2. Zwracając się do kogoś klikaj na jego nick przy avatarze
3. Baw się dobrze.

♪♫♪ ♪♫♪

Awatar użytkownika
johanneskate
Moderator

  • Posty:4829
  • Rejestracja:01 Lut 2009
  • Pochwały:61

Jak efektywnie uczyć się j.angielskiego?

Nieprzeczytany postprzez deathbringer » 21 Gru 2011, 12:26

Moim zdaniem najwięcej się uczysz, kiedy jak najczęściej korzystasz z tego języka. Oglądasz filmy, rozmawiasz, grasz w gry po angielsku itd. Dobry wyjściem jest inwestycja w kurs w szkole językowej, gdzie możesz rozmawiać z ludźmi na swoim poziomie. Ja sam się zastanawiam nad takim kursem, a szczególnie nad szkołą Axon - słyszałem mnóstwo pozytywnych opinii o niej. Mają placówkę w Krakowie, niedaleko mojej pracy, więc chyba się tam wybiorę zobaczyć co i jak

deathbringer

  • Posty:121
  • Rejestracja:16 Lip 2010
  • Pochwały:1

Wyświetlanie

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Do góry