Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1377576 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

Gitara

Wszystko co tyczy się muzy, wykonawców i sprzętu grajacego...

Gitara

Nieprzeczytany postprzez KiriCCk » 31 Gru 2010, 17:42

Witam!
Nie jestem pewien czy piszę to w odpowiednim dziale, ale pisze ;P hehe no więc, brat chciał się uczyć sam grać na gitarze, a że jest nowicjuszem w tej dziedzinie to się nie zna ;d ja również.. i najpierw przydałaby się gitara? tak więc poszukuje on gitary (do 300zł) , ale jaką polecalibyście? Brat coś podobno czytał na forum jakimś i pisali o akustycznej, że jest dobra na początek... pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
KiriCCk

• Miejscowość:Jasło

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Gitara

Nieprzeczytany postprzez Wojak » 01 Sty 2011, 17:30

Ja grałem na gitarze... jakieś dwa tygodnie ;P Ale zaczynałem od klasycznej ;) Dźwięk gitary klasycznej to najpiękniejszy dźwięk jak może wydobyć z siebie instrument ;)

Awatar użytkownika
Wojak

• Miejscowość:ns
  • Pochwały:6

Gitara

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 01 Sty 2011, 17:30

Awatar użytkownika
mgirl

• Miejscowość:M-Forum

Gitara

Nieprzeczytany postprzez Maggie » 08 Sty 2011, 14:02

Klasyczna jest lepsza do nauki, na początek.
Akustyczna ma metalowe struny, od których bolą palce, dla początkującej osoby nie byłby to dobry wybór, także polecam klasyczną ;)
A co do ceny gitary, to teraz łatwo jest znaleźć gitarę w takiej cenie. Teraz można nawet kupić gitarę elektryczną za 300 zł, ale czy byłaby dobra? Nie wiem. Mam nadzieję, że brat sobie poradzi, ze znalezieniem jakiejś fajnej gitarki. ;)
Music is the best solution to any problem.
♪♫

Awatar użytkownika
Maggie

• Miejscowość:Kraków
  • Pochwały:3

Gitara

Nieprzeczytany postprzez Wojak » 08 Sty 2011, 16:25

Klasyczną kupić za 300zł i do nauki będzie dobra ;)

Awatar użytkownika
Wojak

• Miejscowość:ns
  • Pochwały:6

Gitara

Nieprzeczytany postprzez inget namn » 08 Sty 2011, 16:42

ja jednak proponuje akustyczną.. palce bolą i od klasycznej, kwestia przyzwyczajenia i cierpliwości. porozglądajcie sie w sklepie muzycznym, myślę, że sprzedawca, który się na tym zna lepiej doradzi ;)
Image

Awatar użytkownika
inget namn

Gitara

Nieprzeczytany postprzez Kropka. » 08 Sty 2011, 20:14

Powiem szczerze, że się na tym nie znam, ale też chciałam się pouczyć kiedyś gry na gitarze i kupiłam akustyczną i żałuję tego. Tak więc proponowałabym klasyczną. : )
Never thought I'd need so many people

Awatar użytkownika
Kropka.

Puchar

• Pochwały:19

Gitara

Nieprzeczytany postprzez Mastero » 19 Sty 2011, 21:38

Na początek będzie najlepszy klasyk, ma struny nylonowe , więc nie będą tak mocno boleć palce. Kupując Akustyka lub elektryka zrazisz się w jeden dzień długotrwałego grania do tego instrumentu, z powodu bólu.

Awatar użytkownika
Mastero

• Miejscowość:Koszalin

Gitara

Nieprzeczytany postprzez Zośka » 21 Sty 2011, 13:20

Jeżeli chodzi o dźwięk i struny to faktycznie klasyk, ale znowu akustyk ma cieńszy gryf, dzięki czemu łatwiej jest złapać chwyty ;P

Awatar użytkownika
Zośka

Gitara

Nieprzeczytany postprzez Davidoff » 21 Sty 2011, 17:04

Osobiscie zaczynalem od klasycznej ale wydaje mi sie, ze akustyk bylby lepszy. Faktycznie na poczatku palce moga bolec ale z czasem gra sie rewelacyjnie. Akustyk jest glosniejszy i ma lepsze brzmienie. Struny metalowe mimo, iz stanowia na poczatku problem to pozniej mozna na nich rewelacyjnie smigac solowki i chwyty barre z racji, iz struny sa mieciutkie. Latwiej jest rowniez przejsc z akustyka na elektryka.

Pozdrawiam
“I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not.” - Kurt Cobain

Awatar użytkownika
Davidoff

• Miejscowość:Krakow
  • Pochwały:2

Gitara

Nieprzeczytany postprzez Wishbone » 21 Sty 2011, 17:35

Na klasycznej gra się o wiele łatwiej. Jednak ja zaczynałem od akustyka i nie żałuję. Parę razy zabolało, ale jeżeli się nie zrazisz, to opuszki palców Ci dość szybko stwardnieją. A jeżeli będziesz miał z tym problem, zawsze struny można wymienić. Wbrew obiegowej opinii, wedle której to dziwactwo, nylony na gitarze akustycznej brzmią bardzo dobrze.

Jeszcze inna sprawa, że nylonowe struny roztrajają się szybciej pod wpływem temperatury, co na początku może mocno zniechęcić. No i moim zdaniem po początkach na akustycznej, łatwiej przestawić się później na gitarę elektryczną.

Tak więc o ile jesteś zawzięty i nie odpuścisz przez byle co, to polecam akustyka.

Awatar użytkownika
Wishbone