Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1384767 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

gdzie i jak usunąć pieprzyki??

Twoje ciało wysyła Ci niepokojące sygnały? A może szukasz sposobu na poprawienie jego kondycji? Nie wiesz jaką dietę wybrać? Jeśli tak, to dział ten stoi dla Ciebie otworem.

Nieprzeczytany postprzez lila89 » 20 Lut 2008, 19:03

chcialabym usunac pieprzyk na twarzy , tyle ze on jest plaski zwykly troche za duzy jedynie i uwazam ze mnie szpeci...czy mozna usuwac plaskie pieprzyki?? u dermatologa czy u kosmetyczki?? ile to kosztuje?

lila89

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Nieprzeczytany postprzez HelloKitty » 21 Lut 2008, 16:31

lila89 napisał:u dermatologa czy u kosmetyczki??

jeśli w ogóle, to u chirurga...

A tak w ogóle to nie radzę. Moja przyjaciółka usuwała z pleców i nie dość, że ma bliznę, to przez miesiąć jej się szwy rozchodziły i musiała chodzić po lekarzach
knowledge of fear
doesn't make you brave
knowledge of love
doesn't make you perfect lover
knowledge of power
doesn't make you strong

you may know everything
and be just a dust on a highway

Awatar użytkownika
HelloKitty

• Miejscowość:Warszawa

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 21 Lut 2008, 16:31

Awatar użytkownika
mgirl

• Miejscowość:M-Forum

Nieprzeczytany postprzez Tu$ka9872 » 21 Lut 2008, 22:55

Nie usuwaj go.. wiecej narobisz szkod niz z tego pozytku ;)
zakochać się
mieć dwie lewe ręcę
nie robić w życiu nic
czasem pisać wiersze x333

^^
:* :D :P

Awatar użytkownika
Tu$ka9872

Użytkownik zbanowany

Nieprzeczytany postprzez Kokieteria » 21 Lut 2008, 23:11

Z tego co mi wiadomo usuwa się to za pozwoleniem dermatologa, koszt ok. 100zł - jest to zabieg laserowy. Najpierw radzę skonsultować się z lekarzem czy aby nie jest to przypadkiem niebezpieczne.

Poza tym, ja na Twoim miejscu bym nie usuwała. Jaki by nie był - jest częścią Ciebie ;) po co się tego wyzbywać?
Actually I try to be a Super Mom.

Awatar użytkownika
Kokieteria
Przyjaciel

• Miejscowość:Wrocław.
  • Pochwały:54

Nieprzeczytany postprzez CzarnaWołga » 27 Lut 2008, 15:08

Ja usuwałam. Ale on był wypukły. Miałam tuż pod linią, jak się zaczynają włosy. Poszłam do chirurga - onkologa, żeby się spytać czy to nic groźnego (zmieniał kolory i takie tam). A on że do 40-stki to nic złego z tego nie będzie. Powiedziałam, ze i tak bym chciała usunąć, bo przeszkadza, jak np. się czeszę i w ogóle brzydki jest.
On:"No to co, tniemy?" xD
Wyciął mi i zaszył (7 szwów xD) po fakcie troche bolało, ale same wycinanie nie bardzo, bo znieczulenie miałam.
Teraz czekam aż mi ostatni szew odpadnie (rozpuszczalne) :D
12% Polek na pytanie "Czy uprawia pani sex?" odpowiedziało "Nie wiem".

Awatar użytkownika
CzarnaWołga

Nieprzeczytany postprzez Golf » 27 Lut 2008, 15:11

nie wiem gdzie masz ten pieprzyk, ale jak na policzk w poblizu ust, to nie rob tego! to jest sexowne! :)
"śmiech jest dla duszy tym samym czym tlen dla płuc"

Awatar użytkownika
Golf

• Miejscowość:Kraków

Re: gdzie i jak usunąć pieprzyki??

Nieprzeczytany postprzez korbal » 27 Lut 2008, 16:46

na pewno najpierw musisz sie konsultować z dermatologiem czy taki pieprzyk można usunąć ... dermatolog ci wytłumaczy co i jak 8)

Awatar użytkownika
korbal

Nieprzeczytany postprzez Sylwek 16 » 03 Mar 2008, 02:14

po jakiego wafla usuwać skoro są sexy! ;-)
'Kiedy oczekują od nas, że staniemy się takimi jakimi oni chcą, zmuszają nas do zniszczenia tego kim naprawdę jesteśmy.To morderstwo, które większość kochających rodziców popełnia z uśmiechem na twarzy'

Awatar użytkownika
Sylwek 16

• Miejscowość:Wrocław ;)
Użytkownik zbanowany

Nieprzeczytany postprzez Ewe » 03 Maj 2008, 04:38

u dermatologa i chyba za darmo. przynajmniej tak było jak moja mama niedawno usuwała. ale ja myślę, z resztą tak jak inni tutaj, że ten pieprzyk może być całkiem sexi : )
' Patrzę w okno - słońce jakby do mnie uśmiechnięte
Nie myślę teraz o tym co jest chore, pokrętne
Nieźle pierdolnięte życie codzienne '

Ewe

Nieprzeczytany postprzez Weronika » 03 Maj 2008, 05:13

idziesz do dermatologa-ona ogląda-stwierdza ze do usuniecia-wypisuje skierowanie do chirurga-idziesz do dobrego chirurga i myk ;)
...czasem trzeba zamilknąć, żeby zostać wysłuchanym ...
Jedenaste przykazanie: Nie cudzosłów!
Image

Awatar użytkownika
Weronika
Przyjaciel

• Miejscowość:exStolica
  • Pochwały:10

Nieprzeczytany postprzez Oleandra » 22 Lut 2009, 20:58

moja koleżanka poszła do swojego dermatologa, poprosiła o skierowanie do chirurga i pieprzyk po 2 miesiącach usunęli jej za darmo (NFZ).
po tygodniu ściągają szwy, a blizna schodzi po paru tygodniach jeśli stosujesz specjalną maść.

Dodano 22 Lut 2009, 20:59:21:
Sylwek 16 napisał:po jakiego wafla usuwać skoro są sexy! ;-)

nie zawsze, czasem ładnie dodaje uroku, a czasem szpeci. zależy od twarzy...

Awatar użytkownika
Oleandra

• Miejscowość:Kraków
  • Pochwały:5
  • Ostrzeżenia:-2

Nieprzeczytany postprzez martuśka. » 12 Lip 2010, 21:40

Postanowiłam usunąć sobie jedno znamię, pierwsze z trzech jakie planuje usunąć. Wszystkie trzy są na szyi w miejscach, które przeszkadzają mi w noszeniu naszyjników, łańcuszków, bluzek zawiązywanych na szyje, czesaniu się itd. W sumie pierwszy jest z tyłu na linii włosów więc ewentualnej blizny i tak widać nie będzie, z reszto likwiduje inne blizny z dobrym skutkiem - tu też nie będzie problemu.
U mnie wyglądało to tak, że poszłam do lekarza rodzinnego po skierowanie do poradni chirurgicznej, następnie w poradni chirurg skierował mnie do oddziałowej chirurgii i ta zapisała mnie na zabieg. Po wycięciu znamię zostanie poddane badaniu histopatologicznemu by wykryć ewentualny zmiany nowotworowe złośliwe.
Zabieg mam 3-go sierpnia, jeśli będę zadowolona z efektu to usunę pozostałe dwa. W sumie powinnam je usunąć bo często są podrażnione ale nie wiem jakie czekają mnie przeżycia... Z reszto na szyi, z przodu, to boje się ingerencji skalpela...
Moje dwa pieprzyki są raczej płaskie, takie nie do końca, trzeci jest raczej odstający.
Tylko ktoś naprawdę odważny jest w stanie dociekać prawdy o sobie, zmierzyć się ze swoimi słabościami, zmienić utrwalone nawyki. Czy warto? Trzeba odwagi, by nie stchórzyć przed życiem. Ale nie ma innego sposobu, jeśli chcemy stać się jego bohaterami.

Awatar użytkownika
martuśka.
Przyjaciel

• Pochwały:110

Re: gdzie i jak usunąć pieprzyki??

Nieprzeczytany postprzez YouAreDumbs » 12 Lip 2010, 21:53

lila89 napisał:chcialabym usunac pieprzyk na twarzy , tyle ze on jest plaski zwykly troche za duzy jedynie i uwazam ze mnie szpeci...czy mozna usuwac plaskie pieprzyki?? u dermatologa czy u kosmetyczki?? ile to kosztuje?

to zalezy, czy bedziesz miala usuwane laserowo, czy cieklym azotem i czy pojdziesz do dermatologa czy do hirurga. okresl sie dokladniej, to moze Ci wtedy powiem ;D
'Don't try to fix me, I am not broken' - Evanescence

Awatar użytkownika
YouAreDumbs

• Pochwały:3

Nieprzeczytany postprzez Audrey. » 12 Lip 2010, 22:36

martuśka. napisał:Po wycięciu znamię zostanie poddane badaniu histopatologicznemu by wykryć ewentualny zmiany nowotworowe złośliwe.

bingo martuśka.,. Moja koleżanka nie poczekała na badania i w zamian dostała od losu raka w prezencie z którym musiała walczyć dwa razy. Nie chce nikogo straszyć, ale lepiej nie ciąć się bez odpowiednich badań, bo później płacz i lament.
Ja bym chciała usunąć jednego pieprzyka którego mam na brodzie. Dobijające jest, kiedy każdy mówi, że jestem w tym miejscu brudna :lol:
Kobieta bez bogów. O.F.

Awatar użytkownika
Audrey.

• Pochwały:7

Nieprzeczytany postprzez martuśka. » 12 Lip 2010, 22:37

YouAreDumbs, to jest temat sprzed dwóch lat - sądzę, że autorka już zrobiłam porządek z pieprzykiem:) Niestety nie napisałam co w końcu zrobiła i jaki efekt...

YouAreDumbs napisał:hirurga

Chirurga jak już...

Odnośnie tych badań właśnie... Czytałam artykuł o modelce, która usuwała ze względów estetycznych znamię a po przebadaniu okazało się, że ma nowotwór złośliwy. Od razu wycięto większą część z komórkami rakowymi.
Dlatego wolę by użyto skalpela i przebadano wycinek bo nie wiem czy po laserze czy azocie również takie badania robią. A nigdy nie wiadomo co tam się kryje, zawczasu lepiej usunąć.

Dodano 04 Sie 2010, 17:57:31:
Wczoraj usunęłam moje znamię. I powiem szczerze, że jest to dość nieprzyjemne. Nie jest to ani bolesne (zarówno przed, w trakcie jak i po), ani tragiczne w skutkach czy jakieś uciążliwe, po prostu nieprzyjemne. Sam zabieg trwał raptem 5 minut (bez czasu, kiedy to miało zacząć działaś znieczulenie). Czekałam od 9 do 10:40 ale nie wiem czemu, tak po prostu jest w NFZ. Dziś byłam po wypis i na zmianę opatrunku. Z racji tego, że jest to na szyi (szyji jak ktoś napisał na wypisie ze szpitala) z tyłu to nie wiem jak to wygląda. A co prawda wypis ze szpitala mam to nie musiałam tam leżeć, nawet po zabiegu nie musiałam nic siedzieć, od razu do domu poszłam:)
Ostatnio edytowany przez martuśka., 12 Lip 2010, 23:06, edytowano w sumie 1 raz
Tylko ktoś naprawdę odważny jest w stanie dociekać prawdy o sobie, zmierzyć się ze swoimi słabościami, zmienić utrwalone nawyki. Czy warto? Trzeba odwagi, by nie stchórzyć przed życiem. Ale nie ma innego sposobu, jeśli chcemy stać się jego bohaterami.

Awatar użytkownika
martuśka.
Przyjaciel

• Pochwały:110