Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1375983 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

Czym dla was jest dom?

W tym miejscu wypowiadamy się na tematy poważne. Nie bójmy się. Przełammy swój wstyd!

Czym dla was jest dom?

Nieprzeczytany postprzez natalia251 » 06 Sie 2010, 21:47

Dom powinien być naszym azylem, miejscem w którym czujemy się dobrze i bezpiecznie. Miejsce do którego chcemy wracać i w którym chcemy przebywać jak nigdzie indziej. A jak jest u was? Ja osobiście nie czuję się dobrze w swoim domu, jak gdzieś wyjeżdżam i wracam do domu, to czuję się smutna i przygnębiona, że znowu muszę tu być. Opiszcie jak jest u was i jakie towarzyszą temu czucia.

natalia251

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Czym dla was jest dom?

Nieprzeczytany postprzez Liszka » 20 Sie 2010, 22:10

Dom, kiedyś był dla mnie azylem, miejscem, gdzie czułam się bezpieczna, gdzie wracałam, jak na skrzydłach, chciałam jak najszybciej się w nim znaleźć. Czy to z mojej, czy wspólnej winy z dnia na dzień mam coraz to mniejszą ochotę przebywania w tym miejscu, traktuję to jako miejsce, gdzie trzymam swoje rzeczy, gdzie mogę spać.
Kiedyś, gdy wyjeżdżałam na kilka dni tęskniłam za domem, teraz zrobiłabym wszystko, by opóźnić przyjazd.
Wiem jedno, nie chcę stworzyć takiego miejsca swoim dzieciom...
Miłości się nie czuje, tylko się nią żyje.
♥♫

Awatar użytkownika
Liszka
Przyjaciel

• Pochwały:70

Czym dla was jest dom?

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 20 Sie 2010, 22:10

Awatar użytkownika
mgirl

Czym dla was jest dom?

Nieprzeczytany postprzez alexia » 20 Sie 2010, 22:17

Hm, dom zawsze był dla mnie czymś w rodzaju miejsca świętego, do którego chciałam wracać ze szkoły, z wycieczki. W którym zawsze czeka na mnie mama i tato, w którym mogę czuć się swobodna, nieważne jaka jestem.
Dzisiaj czuję, że nie do końca tak jest. Fake, dalej tęsknie za nim, kiedy długo mnie w nim nie ma, ale niekoniecznie wracam do niego tak szybko jak kiedyś...
“The world is balanced on a knife edge of destruction every single day. You accept that, and you can just get on with things.”
— Sherlock Holmes, Elementary

My body is being held together with whiskey, nicotine, duct tape and a little bit of hope...

Awatar użytkownika
alexia

• Pochwały:56

Czym dla was jest dom?

Nieprzeczytany postprzez MacGyver » 11 Wrz 2010, 23:23

Zgadzam się z poglądem japońskiego poety, który mawiał, że gdy wyczerpuje się siła wyobraźni to człowiek zaczyna kochać swój dom.

Ja swój kocham.
I feel the hard rhythm of disco burning in my loins.

Awatar użytkownika
MacGyver
Przyjaciel

• Miejscowość:Wrocław
  • Pochwały:17

Czym dla was jest dom?

Nieprzeczytany postprzez hypertrichosis » 12 Wrz 2010, 01:02

Istote domu jako miejsca na ziemii oddaje charakter królika wielkouchego, ten bowiem pojmany na wolnosci i kolejno do klatki upchniety, umiera czym predzej na skutek stresu zwiazanego z brakiem wolnosci. Nawet japonski poeta, o ile sila wyoborazni by mu na to pozwolila, docenilby wielkosc osoby królika wielkouchego, ktory za nic ma wygody klatki i uprzejmosci opiekuna, ceni wolnosc i w niej tylko swoj dom upatruje.
Aliquando Praeterea rideo, jocor, ludo, homo sum. La petite mort.

Awatar użytkownika
hypertrichosis

• Pochwały:3

Czym dla was jest dom?

Nieprzeczytany postprzez MissMac » 15 Wrz 2010, 16:06

Hotelem. Na dzień dzisiejszy wracam do domu jedynie się wyspać i coś zjeść. Większość czasu wolnego spędzam gdzieś ze znajomymi. Aktualnie po prostu w domu przebywać nie lubię, ale z całą stanowczością mogę stwierdzić, że mój pogląd się zmieni. Na dzień dzisiejszy jestem zbuntowaną nastolatką która chce się wyszaleć i ma w nosie to co mają jej do powiedzenia rodzice.

Warto też zauważyć, że stwierdziłam, że nie lubię tam przebywac, ale gdybym mogla sie calkowicie z domu wyprowadzic i mialabym swiadomosc ze nie moge tam po prostu pojechac mysle, ze nie bylabym szczesliwa.
Mówi się, że nie można żyć bez miłości. Osobiście uważam, że ważniejszy jest tlen
Zepsuta kobieta należy do tego rodzaju istot, których mężczyźni nigdy nie mają dosyć

Awatar użytkownika
MissMac

• Miejscowość:Lublin
  • Pochwały:1

Czym dla was jest dom?

Nieprzeczytany postprzez yncydent » 16 Wrz 2010, 16:18

Najbezpieczniejszym miejscem na Ziemi.
splendor in the grass
Image

Awatar użytkownika
yncydent
Absolwent

• Pochwały:25

Czym dla was jest dom?

Nieprzeczytany postprzez johanneskate » 16 Wrz 2010, 16:25

udręką z której muszę się wyrwać ;/
Czasem mam wrażenie, że całe życie czekam na coś, co nigdy się nie wydarzy.
Zaczynam widzieć dźwięki i słyszeć kolory.

Zapraszam do zapoznania się z:
http://m-forum.pl/poradnik-poczatkujacego-uzytkownika-t84368.html

Awatar użytkownika
johanneskate
Administrator

• Pochwały:85

Re: Czym dla was jest dom?

Nieprzeczytany postprzez KandaYuu » 19 Wrz 2010, 14:13

MacGyver napisał:Zgadzam się z poglądem japońskiego poety, który mawiał, że gdy wyczerpuje się siła wyobraźni to człowiek zaczyna kochać swój dom.

Ja swój kocham.

Prawda, myślę podobnie. Dodatkowo jest to miejsce do którego zawsze mogę wrócić.

KandaYuu

• Miejscowość:Jigoku

Czym dla was jest dom?

Nieprzeczytany postprzez bloodflower_ » 24 Wrz 2010, 21:45

w sumie to ciekawe, mam taką małą teorię: najpierw (dzieciństwo) dom jest świętością, azylem, ukochaną przystanią, potem człowiek dojrzewa, widzi w swych rodzicach już zwykłych ludzi z wadami, a więc krytycznie patrzy na dom. A potem tworzy swój własny dom (na ogół) który z czasem staje się własnie taką świętością (znów). Koło się zamyka. Jaki etap jest potem, czy wychodzi się jeszcze dalej poza perspektywe własnego domu? pewnie tak. Ale do tego etapu jeszcze nie doszłam, więc nie wiem

Awatar użytkownika
bloodflower_

• Miejscowość:belarus
  • Pochwały:2

Czym dla was jest dom?

Nieprzeczytany postprzez Oju » 24 Wrz 2010, 22:22

To pytanie, które dręczyło mnie przez długi czas. Wiązało się z wieloma perypetiami życiowymi. Teraz już wiem:

DOM JEST TAM, GDZIE JESTEM WRAZ Z MOIMI UKOCHANYMI

Nie mam dzieci, więc teraz jest to miejsce, w którym żyję wraz z moją drugą połówką.

Awatar użytkownika
Oju

• Pochwały:3

Czym dla was jest dom?

Nieprzeczytany postprzez anvsi4 » 04 Paź 2010, 22:44

Dom zawsze był dla mnie azylem, miejscem, do którego chciałam wracać, miejscem miłości i ciepła rodzinnego, Miejscem, w którym czułam sie w pełni sobą.
Jednak od pewnego czasu to sie zmieniło i czasami nie ma chęci wracać do tego miejsca. W domu spędzam coraz mniej czasu a azylu szukam gdzieś indziej.
Wyobrażenie prawdziwego DOMU pozostało to sprzed kilku lat i mam nadzieje w przyszłości stworzyć taki właśnie Dom.
Zycie samo w sobie to świetna zabawa.

Awatar użytkownika
anvsi4

Czym dla was jest dom?

Nieprzeczytany postprzez ŻULietta » 04 Paź 2010, 23:02

Nie wiem czym jest dla mnie dom. Z jednej strony to schronienie, azyl, poczucie bezpieczeństwa. To też rodzina, z która czasami się rozumiem i spędzam cudowne chwile. Z drugiej strony dom działa na mnie destrukcyjnie, czuję, że jestem tu sama, a przebywanie samej w pokoju jest koszmarem. Czuję, że mijam się z resztą rodziny, żyjemy obok siebie i nikt o mnie nic nie wie. Myślę, że dopiero jak wyprowadzę się na studia, poznam czym dla mnie jest dom. Na razie bywa różnie.
Nie widziałam cię już od miesiąca.
I nic. Jestem może bledsza,
trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca,
lecz widać można żyć bez powietrza.

Awatar użytkownika
ŻULietta

Czym dla was jest dom?

Nieprzeczytany postprzez Wampirka » 05 Paź 2010, 10:10

Mój dom ? Zwykły budynek, miejsce, do którego wiem, że zawsze mogę przyjśc, że mnie nie wygonią, ale nie ma w nim nic specjalnego.
Bądź cudowny w swej niedoskonałości.

Awatar użytkownika
Wampirka

• Miejscowość:Tomaszów Maz.
  • Pochwały:5

Czym dla was jest dom?

Nieprzeczytany postprzez Claudynka » 05 Paź 2010, 17:24

Na chwilę obecną mój dom to dla mnie bardziej hotel, niż dom, w którym mieszkam. Ze względu na to, iż większość mojego czasu pochłania praca tak więc, ostatnimi czasy w domu jedynie śpię i myję się. Jednak od zawsze jest to dla mnie miejsce wyjątkowe - miejsce, gdzie czuję się bezpiecznie, w którym mam najbliższych i które zawsze będzie moje.
Kocham swój dom i aż ściska mnie serce, kiedy pomyślę, że kiedyś to domowe ognisko się wypali, a zapali się nowe.
"Bo największą miłością jest miłość matki do dziecka.."

Awatar użytkownika
Claudynka
Przyjaciel

• Miejscowość:Tarnów
  • Pochwały:46

Czym dla was jest dom?

Nieprzeczytany postprzez viRgin_xP » 05 Paź 2010, 19:03

Dla mnie dom to miejsce,które zawsze na mnie czeka,w sensie mam gdzie wrócić.W domu czuje się najswobodniej i choć w wielu miejsach potrafiło mi być dobrze,to jednak nigdy nie tak jak w domu,w swoim domu.
Z czasem sądze,że poszukujemy tego nowego domu,który pragniemy stworzyć wraz z nową rodziną,czy ukochaną osobą,ale na zawsze pozostanie sentyment tego domu,w którym się wychowaliśmy,w którym przezywaliśmy wszystko po kolei,o ile dom ten kojarzy nam się dobrze.
znam ten stan,kiedy Ciebie mam !

Awatar użytkownika
viRgin_xP

• Miejscowość:katOwice
  • Pochwały:4