Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1372688 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

Czy dostajecie lanie?

Tutaj będą umieszczane wszystkie nic nie wnoszące, bądź też powtarzające się, tematy.

Czy dostajecie lanie?

Nieprzeczytany postprzez marcia00 » 12 Cze 2009, 07:31

Cześć! Mam problem...Piszę o tym bo chciałabym się dowiedzieć, czy takie osoby w ogóle istnieją. Mam 16 lat i wciąż dostaję od rodziców lanie. Strasznie się tego wstydzę, a jeszcze na domiar złego często dostaję przy kimś( rodzeństwo, ciotka, sąsiadka, kuzyn-starszy, koleżanki, raz nawet dostałam przy CHŁOPAKU:( )U nas w domu jest taka tradycja, że rodzeństwo musi przy tym być, żeby wiedziało co go czeka za takie wybryki. Ja też regularnie jak byłam młodsza patrzyłam jak tata bije moją starszą siostrę. Zawsze obrywam na gołą, za różne przewinienia oceny, wagary, alkohol itp. Napiszcie czy macie podobne doświadczenia proszę...

marcia00

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Czy dostajecie lanie?

Nieprzeczytany postprzez Peggy Brown » 12 Cze 2009, 08:05

Nigdy w życiu nie dostałam lania, jedynie klapsa ale to do 7 roku życia. Nie za oceny itp. a za zachowanie rozpieszczonej córeczki.

Awatar użytkownika
Peggy Brown

• Miejscowość:Katowice
  • Pochwały:23

Czy dostajecie lanie?

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 12 Cze 2009, 08:05

Awatar użytkownika
mgirl

• Miejscowość:M-Forum

Czy dostajecie lanie?

Nieprzeczytany postprzez AniolekWGlanach » 12 Cze 2009, 09:44

Ja też dostałam jedynie kiedyś klapsa, nawet nie pamiętam już za co.
A według mnie sytuacja u Ciebie w domu nie jest normalna.
Maluję się tylko po to, aby oszukać oczy.

Awatar użytkownika
AniolekWGlanach

• Miejscowość:Gdynia
  • Pochwały:2

Czy dostajecie lanie?

Nieprzeczytany postprzez rozczochrany » 12 Cze 2009, 09:57

Dziwną macie tradycję, ta sytuacja nie jest normalna.
Nie dostawałem lania, czasem zdarzały się klapsy, ale nie w takim wieku, nie pozwoliłbym sobie na to.
Patrz, piękną maskę każdy założył na swoją twarz.
Pewnie i Ty też ją masz.

Awatar użytkownika
rozczochrany
Absolwent

• Pochwały:61

Czy dostajecie lanie?

Nieprzeczytany postprzez IwalkAlone » 12 Cze 2009, 10:31

Nigdy nie próbowałaś się przeciwstawić? Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji... Mojego ostatniego lekkiego oczywiście klapsa dostałam, jak miałam może 6 lat...

Awatar użytkownika
IwalkAlone

Czy dostajecie lanie?

Nieprzeczytany postprzez Candy. » 12 Cze 2009, 10:38

Dostałam kilka klapsów, jak byłam mała. Jak miałam 6-7 lat. Teraz bym sobie na nic takiego nie pozwoliła. Moi rodzice mają rozum, i napewno nie podnieśli by na mnie ręki.
złość, nienawiść, zazdrość, zawiść..
im bardziej Cię drażnię,
tym bardziej mnie to bawi. ;]

Awatar użytkownika
Candy.

• Miejscowość:poznań.
  • Pochwały:5

Czy dostajecie lanie?

Nieprzeczytany postprzez sermi » 12 Cze 2009, 11:11

Myślę, że dobrym pomysłem byłoby skontaktowanie się z najbliższym psychologiem i umówienie na kilkanaście wizyt swojego rodziciela :P Bo wychowanie wychowaniem, ale to nie jest normalne.

Musisz mu pokazać, że jesteś już za duża na takie coś. Czy poprzez rozmowę, czy poprzez jakieś bardziej zdecydowane działania, grunt, żeby coś tam mu w głowie zaświtało, że to małe coś oglądające kreskówki i bawiące się lalkami trochę mu już podrosło :P
non scholae, sed vitae discimus

Awatar użytkownika
sermi

• Miejscowość:Rybnik

Czy dostajecie lanie?

Nieprzeczytany postprzez anot » 12 Cze 2009, 11:18

m-forumowa emerytura

Awatar użytkownika
anot
Przyjaciel

• Pochwały:18

Czy dostajecie lanie?

Nieprzeczytany postprzez emira » 12 Cze 2009, 11:25

Na mnie rodzice NIGDY nawet nie podnieśli ręki. Ale rozumiem twoją sytuację. Przynajmniej staram się zrozumieć. Może powinnaś postawić się rodzicom i nie dopuścić do takich sytuacji. Wytłumaczyć, że jeżeli chodzi o oceny to jest to tylko i wyłącznie twoja sprawa, bo to Ty wiesz najlepiej do czego przykładać się bardziej, do czego mniej, bo wiesz kim chcesz być w przyszłości. Zawsze możesz też zadzwonić na Niebieską Linię - Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie (tel. 0801120002). Możesz wytłumaczyć problem, a oni pomogą Ci go rozwiązać bezkonfliktowo. Ludzie, którzy tam pracują na pewno mają odpowiednie wykształcenie do rozwiązywania tego typu problemów. Są więc w stanie zdziałać dużo więcej niż my tu na forum.

Jeśli masz jakieś pytania lub chciałabyś porozmawiać z kimś kto Cię nie zna, a przy okazji jest w Twoim wieku napisz do mnie! Podziałamy razem!
I pamiętaj o jednym... Nie bój się wyrażać swoich emocji i opinii rodzicom, bo jacy by oni nie byli zawsze kochają nas ponad życie!
sweet strawberry :)

Awatar użytkownika
emira

Czy dostajecie lanie?

Nieprzeczytany postprzez Signomi » 12 Cze 2009, 12:03

To co dzieje się u Ciebie w domu nie jest normalną sytuacją. Podobnie jak inne osoby, czasem dostawałam klapsa, ale to skonczylo sie gdy mialam jakies 7 lat!
Nie wiem co wyobrażają sobie Twoi rodzice! Nie jest im wstyd lać Cię przy obcych ludziach (w koncu chłopak czy koleżanki są w pewien sposób obcy)? Lanie jeszcze jakoś mogłabym zrozumieć chociaż to też ciężko mi przychodzi, ale robienie to przy innych? A co gorsza zwoływanie całej rodzinki żeby pokazać im jak cierpi druga osoba?! To kojarzy mi się z "kocham Cię kiedy jesteś grzeczna".
A nie próbowaliście się kiedyś przeciwstawić?
Może powinnaś wybrać się do psychologa, porozmawiać, może fachowiec mógłby jakoś na nich wpłynąć?
Tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką...

Marzenie tak naprawdę nigdy nie umiera - chyba, że samemu chce się je zabić. -..o włos od morderstwa...

Awatar użytkownika
Signomi

• Pochwały:23

Czy dostajecie lanie?

Nieprzeczytany postprzez Lamia » 12 Cze 2009, 13:41

Ja również nie wyobrażam sobie dostawać takiego lania w tym wieku. Jak byłam młodsza, może się zdarzyło, jakiś klaps, nie więcej. To co się dzieje w domu podchodzi pod znęcanie się psychiczne i fizyczne.

Może i przeciwstawienie się byłoby jakimś wyjściem, ale czy jej rodzice w ogóle zwrócą na to uwagę? Ma rodzeństwo i oni wszyscy zawsze potulnie jak baranki wystawiali się bez piśnięcia i nagle się przeciwstawi? Skoro to już tyle trwa, obawiam się, że mogłoby to tylko rozzłościć jej rodziców. Że psuje "tradycje"? Jakoś musisz spróbować. Jeśli możesz, to porozmawiaj. Nie wyjdzie - może bardziej radykalne środki, ale mogą one odnieść odwrotny skutek...

Potem to już tylko specjalista. Bo to, co się dzieje nie jest normalne. Jeśli nie wiesz gdzie się zgłosić bądź się boisz, to idź choćby do pedagoga szkolnego. On powinien Ci pomóc.
Ale powiem ci jedno w sekrecie - tylko wariaci są coś warci.

Jestem wspaniałym elastycznym manekinem.

Awatar użytkownika
Lamia

• Pochwały:17

Czy dostajecie lanie?

Nieprzeczytany postprzez alexia » 12 Cze 2009, 13:48

Ja nigdy nie dostałam lania, nigdy. I nawet nie wiem jak to jest, u mnie w domu nikt nigdy ręki nie podnosił na nikogo. Więc dla mnie to po części szokujące, że ty masz 16/17 lat i ojciec daje ci klapsy, przy wszystkich. o_O

Może pogadaj z ojcem na ten temat? Przecież ty jesteś juś prawie dorosła, jak będziesz miała 20ścia lat, to też będzie cię lał po tyłku?
Może rozmowa starczy, jednak jeśli nie- radziłabym iść do jakiegoś psychologa po poradę.
Bo to naprawde nie jest normalne.
“The world is balanced on a knife edge of destruction every single day. You accept that, and you can just get on with things.”
— Sherlock Holmes, Elementary

My body is being held together with whiskey, nicotine, duct tape and a little bit of hope...

Awatar użytkownika
alexia

• Pochwały:56

Czy dostajecie lanie?

Nieprzeczytany postprzez Anek. » 12 Cze 2009, 13:58

W życiu lania nie dostałam. Najwyżej takie małe klapsy. I jestem totalnie przeciwna wychowania twardą ręką. Ale jak można prać po tyłku dziewczynę, która ma 16 lat ?! :shock:
Bez obrazy, ale wg mnie Twoi rodzice chcą Cię podporządkować sobie. Że miałabyś być tylko taka, jak oni chcą. i dlatego stosują kary fizyczne, żebyś na długo zapamiętała postępki, które im się nie podobały. Ale przecież trzeba wszystkiego spróbować, nikt nie jest idealny !
Dalej... jak tak można przy kimś ?! : o przy najbliżej rodzinie jeszcze jestem w stanie zrozumieć ( o ile tu można w ogóle mówić o zrozumieniu... ) ale przy osobach trzecich ?!
Jeśli chcesz, to idź do psychologa i porozmawiaj z nim o tym problemie. On fachowo wszystko postara się rozwiązać. Pewnie będzie rozmawiał z Twoimi rodzicami. Może i oni byli tak wychowywani ?
( się zbulwersowałam aż. :? )
Mówi się, że nie można żyć bez miłości. Osobiście uważam, że ważniejszy jest tlen.

Awatar użytkownika
Anek.

Czy dostajecie lanie?

Nieprzeczytany postprzez lion17 » 12 Cze 2009, 14:20

W życiu tylko raz, od ojca. Sam nie pamiętam już za co. Ale nigdy więcej, ani ja ani moje rodzeństwo (tylko ja tak dostałem). Ale miałem wtedy czerwony tyłek. :)
klapsy bardzo rzadko, ale od jakiejś 5 podstawówki ani razu.
nie wyobrażam sobie by dostać od rodzica w tyłek przy świadkach, nie, nie ma takiej możliwości.
bardzo dziwi mnie że w tym wieku, tak cię traktują. Są to błędy w wychowaniu. Przemoc to nie rozwiązanie. A dodatkowo za oceny, wagary. Nie no chyba sobie żarty robisz. Jak można bić własną córkę, bo nie jest prymusem? To już totalna głupota.
Pewnie twój ojciec też dostawał i to pewnie porządnie, a że wydaje mu się że to działa, to postanowił kultywować niechlubny sposób wychowywania dzieci.

Awatar użytkownika
lion17

• Miejscowość:Dębica/Kraków
  • Pochwały:6

Re: Czy dostajecie lanie?

Nieprzeczytany postprzez Ludożerka » 12 Cze 2009, 16:33

another napisał:http://m-forum.pl/czy-dostaliscie-kiedys-lanie-t22651.html

otóż to.
Ludożerka chce cukierka!
^_^

Awatar użytkownika
Ludożerka