Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1381258 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

t

Czy dostajecie lanie???

Każdy z nas ma jakiś problem, którego nie potrafi albo nie wie jak go rozwiązać. Jeżeli coś Cię trapi, nie krępuj się pisz otwarcie... na pewno ulży Ci na sercu.

Czy dostajecie lanie???

Nieprzeczytany postprzez sylwia3 » 28 Gru 2008, 14:09

Hej... Mam problem z rodzicami... a szczególnie z ojcem. Dostaje od niego lanie za złe zachowanie, jedynki. Staram sie nie podpadać w szkole i w miare sie uczyć.. ale nie jestem idealna i nie mam samych piatek. Ale do rzeczy: Gdy cos nabroje musze isc do swojego pokoju sciagnac majtki i polozyc sie na lóżku. Wtedy przychodzi tato i zalezy za co ale najczesciej 10-15 mocnych uderzeń paskem skórzanym. No i przypomne ze mam 15 lat i bardzo surowych rodziców. A takie wieksze lania dostaje od 1 gim.. Nie chce być bita... co mam zrobić??? pomocy... Czy oni maja prawo mnie bić????

sylwia3

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Czy dostajecie lanie???

Nieprzeczytany postprzez Peggy Brown » 28 Gru 2008, 16:16

Dorothee napisał:Oczywiście. Każdy z nas ma prawo do nietykalności, ale sam fakt, że mamy jakiekolwiek prawo, nie oznacza, że inni będą je respektować.

Ale nie oznacza, że mamy się poddawać, jeśli przysługuje nam jakiekolwiek prawo w tym wypadku prawo do nietykalności to musimy oto walczyć. Bo nam to się należy.

Awatar użytkownika
Peggy Brown

• Miejscowość:Katowice
  • Pochwały:23

Czy dostajecie lanie???

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 28 Gru 2008, 16:16

Awatar użytkownika
mgirl

• Miejscowość:M-Forum

Czy dostajecie lanie???

Nieprzeczytany postprzez Adele » 28 Gru 2008, 16:20

Peggy Brown napisał:Ale nie oznacza, że mamy się poddawać, jeśli przysługuje nam jakiekolwiek prawo w tym wypadku prawo do nietykalności to musimy oto walczyć. Bo nam to się należy.

Łatwo nam powiedzieć, ale wiesz Peggy takie osoby często są zastraszone.
Zgadzam się jednak, z tym trzeba walczyć.
.Po bezsennej nocy papieros ma smak złowieszczy.

na szczęście rodzice mi dali
łatwopalne ciało

Awatar użytkownika
Adele

• Miejscowość:Toruń
  • Pochwały:6

Czy dostajecie lanie???

Nieprzeczytany postprzez histeryczna » 28 Gru 2008, 16:21

Co?oO
Pogadaj może z mamą taty, czy mamy - babcią. No albo z dziadkiem, zeby z nimi pogadali. To jest chore. 10-15 pasów za oceny? Spora przesada.

ja nie dostaję lania i nie pozwoliłabym na to.

Awatar użytkownika
histeryczna
Przyjaciel

Czy dostajecie lanie???

Nieprzeczytany postprzez Fragile » 28 Gru 2008, 16:22

PeggyBrown napisał:Ale nie oznacza, że mamy się poddawać, jeśli przysługuje nam jakiekolwiek prawo w tym wypadku prawo do nietykalności to musimy oto walczyć. Bo nam to się należy.

Czasem nie ma sił na walkę. Łatwo mówić osobom, które nie mają takich kłopotów. Wystarczy tylko porozmawiać, jakoś się przecież ułoży, zgłoś to komuś. To wszystko tak ładnie i prosto wygląda z zewnątrz, wystarczy gdzieś się zgłosić, opowiedzieć komuś... Ciężko jest przełamać wstyd. I jeszcze świadomość, że idzie się donieść na własnych rodziców. Ale co dalej? Pójdziesz tam, a co na to rodzice?
Don't let me down.

Awatar użytkownika
Fragile
Absolwent

• Pochwały:8

Czy dostajecie lanie???

Nieprzeczytany postprzez Neosha » 28 Gru 2008, 16:33

Ojej :( i to się nazywają rodzice :/ Nie powinni tak robić. W ten sposób jeszcze bardziej tracą swoje dziecko [!] boi się i nic nie robi naturalnie tylko boi się znowu, żeby nie dostać :( chore naprawe tym bardziej,że nie masz już 10 lat tylko 15 lat [!] Nic nie pozostało tylko porozmawiać na poważnie. A masz może jakiś kontakt z dziadkami? Może porozmawiałabyś z nimi na ten temat, jeśli są opiekuńczy to wstawią się za Tobą.
Trzy są źródła ludzkich popędów i pragnień: dusza, rozum i ciało.
Pragnienia duszy - rodzą przyjaźń,
rozumu - szacunek,
ciała - pożądanie.
Dopiero połączenie tych trzech pragnień rodzi miłość. Pწ

MRS.

Awatar użytkownika
Neosha
Moderator

• Pochwały:104

Czy dostajecie lanie???

Nieprzeczytany postprzez Adele » 28 Gru 2008, 16:36

Neosha napisał:hore naprawe tym bardziej,że nie masz już 10 lat tylko 15 lat [

a więc 10-cio letnie dziecko można w ten sposób traktować? Nonsens!

łatwopalne ciało

Awatar użytkownika
Adele

Czy dostajecie lanie???

Nieprzeczytany postprzez Peggy Brown » 28 Gru 2008, 16:37

Dorothee napisał:Tak, pogratulujmy temu panu, bo okazał swej córce łaskę i nie bije jej każdego dnia. Gdyby był takim kochanym ojcem, który chciałby, żeby jego dziecko lepiej się uczyło porozmawiałby z nią.

Prezczytaj jeszcze raz ze ZROZUMIENIEM poprzednie moje posty, a może zauważysz sens. I po drugie twoje słowa brzmią jakbym popierała jego słowa.
Nie każdy człowiek potrafi rozmawiać, żeby rozmawiać trzeba rozumieć drugą osobę a on najwyraźniej nie potrafi. Siła daje mu przwagę nad córką, myśląc, że to do niej łatwiej trafii. Stosując reguły z lat 60/70. A może ojciec też go lał i teraz czerpie wzorce.
Dorothee napisał: jeszcze to stwierdzenie Gdyby się wyżywał to prał by ją dziennie nie mówiąc za co to.... jest kompletnie nieprawdziwe.

Ja odbieram to tak
-Występują przypadki, gdzie kobiety, dzieci są bite za przysłowiową przesoloną zupę
-A w przypadku sylwia3, widać że głównie ojciec przez lanie chce ją zmotywować do pracowitości, dobrej nauki
Dorothee napisał:Jeszcze mi powiedz, że przez to, że bije swoją córkę chce dla niej dobra...

Tak może być. Nie wiadomo ile ma lat jej ojciec jak był wychowywany. W latach PRL-U bito dzieci właśnie dla ich dobra.

Dodano 28 Gru 2008, 21:44:51:
Dorothee napisał:Czasem nie ma sił na walkę. Łatwo mówić osobom, które nie mają takich kłopotów.

A skąd wiesz czy ja nie mam takich problemów ?
Sama byłam w sytuacji kiedy moja najlepsza przyjaciółka była bita i wykorzystywana przez ojca. Nie raz dzwoniła o 3, że znowu próbował, nie raz nocowała u mnie bojąc się powrotu domu. I jakoś nie mówiłam, że wszystko będzię okej to nic takiego, tylko działałam.
Dorothee napisał: jeszcze świadomość, że idzie się donieść na własnych rodziców.

Rodzic, który chcę jak najlepiej dla swojego dziecka nie stosuje takich metod

sylwia3, a czy masz rodzeństwo ?
jeśli tak to jak ono jest traktowane ?

Awatar użytkownika
Peggy Brown

Czy dostajecie lanie???

Nieprzeczytany postprzez oo69oo » 28 Gru 2008, 16:46

Nie mają prawa Cię bić! I totroche nienormalne, że dostajesz lanie w wieku lat 15. Oczywiście, że są sytuacje, kiedy się należy ale i to niekoniecznie xd Rodzice niekoniecznie przestrzegają praw dziecka. Może z nimi poważnie porozmawiaj i zwróć się z tym do pedagoga szkolnego?

oo69oo

• Pochwały:1

Re: Czy dostajecie lanie???

Nieprzeczytany postprzez Fragile » 28 Gru 2008, 16:51

jeśli są opiekuńczy to wstawią się za Tobą.

A jeśli nie?
A skąd wiesz czy ja nie mam takich problemów ?

Widzę po sposobie mówienia o tym problemie.
Sama byłam w sytuacji kiedy moja najlepsza przyjaciółka była bita i wykorzystywana przez ojca. Nie raz dzwoniła o 3, że znowu próbował, nie raz nocowała u mnie bojąc się powrotu domu. I jakoś nie mówiłam, że wszystko będzię okej to nic takiego, tylko działałam.

No właśnie, Twoja przyjaciółka, nie Ty. Przeżyć samemu to co innego niż usłyszeć to z opowieści.
-Występują przypadki, gdzie kobiety, dzieci są bite za przysłowiową przesoloną zupę
-A w przypadku sylwia3, widać że głównie ojciec przez lanie chce ją zmotywować do pracowitości, dobrej nauki

Ojciec usprawiedliwia swoje zachowanie tym, że chce zmotywować córkę, może jest tak, że on myśli, że pomaga jej w ten sposób, ale w dużej mierze wyładowuje swoje frustracje i cały ten śmietnik jaki ma w sobie na córce. Gdyby naprawdę chciał ją zmotywować to porozmawiałby z nią. Wiedziałby, że bicie to nie jest dobra metoda.
Nie każdy człowiek potrafi rozmawiać

Tak, niezwykle trafny argument. Ten pan nie potrafi rozmawiać, więc będzie bił swoją córkę.
Ostatnio edytowany przez Fragile, 28 Gru 2008, 17:05, edytowano w sumie 1 raz
Don't let me down.

Awatar użytkownika
Fragile
Absolwent

• Pochwały:8

Czy dostajecie lanie???

Nieprzeczytany postprzez Alchemia » 28 Gru 2008, 16:53

Ciężka sprawa, zawsze jest ryzyko, że pogorszy się sytuację, a z rodzicami trzeba się jakoś ułożyć, w końcu nieprędko się wyprowadzisz.
Ja także mam wrażenie, że twój ojciec chce dobrze, tylko nie bardzo wie jak się za to zabrać. Myśli, że to jedyna metoda, być może sam był lany i uważa, że mu to wyszło tylko na dobre. Ale tak jest często.

Poproś rodziców, by usiedli z tobą przy stole i zaproponuj inny rodzaj kary, wytłumacz im, że inne rozwiązanie może motywować równie dobrze i wcale nie musi być mniej dotkliwe. Brutalne, ale jeśli chcesz trwałych zmian, nie rób tego raptownie, jeśli masz bardzo surowych rodziców musisz ich przyzwyczajać małymi sugestiami.
Ostatnio edytowany przez Alchemia, 28 Gru 2008, 16:55, edytowano w sumie 1 raz

Awatar użytkownika
Alchemia

Czy dostajecie lanie???

Nieprzeczytany postprzez Peggy Brown » 28 Gru 2008, 16:54

oo69oo napisał:I totroche nienormalne, że dostajesz lanie w wieku lat 15.

Nie ma znaczenia czy ma 5 10 czy 15 lat, bo nawet jeśli miała by 4 lata to było by to nienormalne.

Awatar użytkownika
Peggy Brown

Czy dostajecie lanie???

Nieprzeczytany postprzez Adele » 28 Gru 2008, 17:05

Peggy Brown napisał:Rodzic, który chcę jak najlepiej dla swojego dziecka nie stosuje takich metod

Ale to nadal rodzic. Oczekujemy do niego miłości i bezpieczeństwa, podświadomie, niezależnie od sytuacji. Dlatego ciężko nam na nich "donieść".
Alchemia napisał:Poproś rodziców, by usiedli z tobą przy stole i zaproponuj inny rodzaj kary, wytłumacz im, że inne rozwiązanie może motywować równie dobrze i wcale nie musi być mniej dotkliwe. Brutalne, ale jeśli chcesz trwałych zmian, nie rób tego raptownie, jeśli masz bardzo surowych rodziców musisz ich przyzwyczajać małymi sugestiami.

Niby jak? Przecież sam fakt , że w ten sposób postępują świadczy o tym, że się z nią nie liczą. Traktują jak worek treningowy. Czasami na siłę szuka się powodów do kolejnego "lania". Więc jak ona ma im zaproponować inny rodzaj kary?
Ludzie...

łatwopalne ciało

Awatar użytkownika
Adele

Czy dostajecie lanie???

Nieprzeczytany postprzez sylwia3 » 29 Gru 2008, 08:24

Jak mam z nimi porozmawiać???? NIe wyobrażam sobie tego... Ja ich nienawidzę a szczególnie ojca :( ... marze zeby mieć 18 lat i wynieść się z tego chorego domu.... A co do pytania czy mam rodzeństwo to tak. Mam starszego brata ma 20 lat... o ile pamiętam nie był bity... uczył się w miare chociaz nigdy kujonem nie był. On chyba cos kojarzy ze czasami dostaje ale moim zdaniem nie ma pojecia ze az tak. ja mu nie mowilam o tym nigdy. A jak pójde do jakiegos psychologa i bedzie probowal mi pomóc to później wyjdzie ze sie poskarzyłam a ja nie chce kolejnej awantury. :!:

sylwia3

Czy dostajecie lanie???

Nieprzeczytany postprzez Peggy Brown » 29 Gru 2008, 09:14

sylwia3 napisał:Jak mam z nimi porozmawiać???? NIe wyobrażam sobie tego... Ja ich nienawidzę a szczególnie ojca ... marze zeby mieć 18 lat i wynieść się z tego chorego domu.... A co do pytania czy mam rodzeństwo to tak. Mam starszego brata ma 20 lat... o ile pamiętam nie był bity... uczył się w miare chociaz nigdy kujonem nie był. On chyba cos kojarzy ze czasami dostaje ale moim zdaniem nie ma pojecia ze az tak. ja mu nie mowilam o tym nigdy. A jak pójde do jakiegos psychologa i bedzie probowal mi pomóc to później wyjdzie ze sie poskarzyłam a ja nie chce kolejnej awantury.

Twój ojciec chce mieć idealną córeczkę i w tym tkwi problem. Warto wszytsko powiedzieć bratu może on coś wskóra.

Awatar użytkownika
Peggy Brown

Czy dostajecie lanie???

Nieprzeczytany postprzez EssenceCocaine » 29 Gru 2008, 11:01

nie ma co straszyć psychologiem, po prostu do niego idź, a jak nic nie pomoże, to bedziesz musiała jakoś przeżyć 3 lata.

EssenceCocaine

Użytkownik zbanowany