Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1378100 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

Czerwona skóra po solarium.

Twoje ciało wysyła Ci niepokojące sygnały? A może szukasz sposobu na poprawienie jego kondycji? Nie wiesz jaką dietę wybrać? Jeśli tak, to dział ten stoi dla Ciebie otworem.

Nieprzeczytany postprzez Usiia » 19 Sty 2011, 11:40

No więc tak, chodzę na solarium tam raz na kilka miesięcy, żeby nie przesadzać. No i byłam w poniedziałek na 7 minut i było ok, nie byłam czerwona i wgl. Wczoraj byłam na 10 minut i jestem czerwona, wszystko mnie szczypie. A problem tkwi w tym, że jadę jutro do Aquaparku i nie chcę być czerwona. Myślicie, że do jutra zejdzie mi kolor czerwony? Jakieś sposoby na pozbycie się czerwonego koloru?
Ostatnio edytowany przez Claudynka, 19 Sty 2011, 12:22, edytowano w sumie 1 raz
Powód: poprawiłam temat

Usiia

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

SOLARIUM - POMOCY!

Nieprzeczytany postprzez Bloody » 19 Sty 2011, 11:42

jest taki krem z ziaji bodajże, masło kakaowe czy coś takiego. Nie pamiętam już.. ale wiem, że moja siostra się tym kremowała po solarium zawsze. Kosztuje jakieś 5zł w każdym kiosku.
W krainie nigdzie nigdzie...

Awatar użytkownika
Bloody

• Pochwały:36
Użytkownik zbanowany

SOLARIUM - POMOCY!

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 19 Sty 2011, 11:42

Awatar użytkownika
mgirl

Nieprzeczytany postprzez Claudynka » 19 Sty 2011, 12:27

Po solarium skóra zaczerwienia się głównie osobom z jasną karnacją - nie ma na to rady.
Ja również, za pierwszym razem wychodzę blada z solarium, za drugim czasami też, ale za trzecim (zawsze!) czerwona jak barszcz (tzn. rumień pojawia się dopiero wieczorem). Smaruję się żelem po opalaniu, jednak zaczerwienienie nie schodzi, jedynie skóra się uspokaja, nie piecze.
Zaczerwienienie utrzymuje się ok. 3 dni (opalenizna stopniowo wnika w komórki skóry).
"Bo największą miłością jest miłość matki do dziecka.."

Awatar użytkownika
Claudynka
Przyjaciel

• Miejscowość:Tarnów
  • Pochwały:46

Nieprzeczytany postprzez cyniczna » 23 Sty 2011, 23:07

Stosuje się takie same specyfiki co po opalaniu na słońcu. Więc najlepszym produktem jest oczywiście D-pantenol, który łagodzi i koi podrażnienia wywołane promieniami UV. Można go kupić w aptece, ale często też występuje on w kremach czy żelach po opalaniu. Dlatego zachęcam do czytania etykiet na produktach :)
Mów do mnie jeszcze... Za taką rozmową
tęskniłam lata... Każde twoje słowo
słodkie w mem sercu wywołuje dreszcze -
mów do mnie jeszcze...

Mów do mnie jeszcze.. ludzie nas nie słyszą
Słowa twe dziwnie poją i kołyszą,
Jak kwiatem, każdem słowem twem się pieszczę -
Mów do mnie jeszcze..

Awatar użytkownika
cyniczna
Przyjaciel

• Miejscowość:in your mind
  • Pochwały:11

Nieprzeczytany postprzez hanako60 » 15 Lut 2011, 17:44

Moja najlepsza rada : nie chodzić do tej trumienki. Fakt, opalenizna w zimie to jest coś, ale skwarka spieczona na czerwono ? Nieee . Skóra się od tego szybciej starzeje.
Głupich nie sieją, sami wschodzą.

Awatar użytkownika
hanako60

• Pochwały:3

Nieprzeczytany postprzez ankalin » 17 Lut 2011, 23:15

Spray Pantenol do kupienia w aptece! Kiedyś mój T. strasznie się spalił i to pomogło błyskawicznie.

Awatar użytkownika
ankalin

• Pochwały:2

Nieprzeczytany postprzez Puchaty » 17 Lut 2011, 23:51

organizm się broni przed blacharstwem :)
To już nie to samo
See you later... ;-)

Awatar użytkownika
Puchaty
Przyjaciel

• Miejscowość:Olsztyn
  • Pochwały:22

Re: Czerwona skóra po solarium.

Nieprzeczytany postprzez arletka » 21 Lut 2011, 16:42

dlatego ja już dawno zrezygnowałam z solarium. skutki takiego opalania są dla mnie, że tak powiem bardziej przerażające niż "super" efekt opalonego ciała.
teraz jeśli przed jakąś okazją chcę być trochę opalona to korzystam z samoopalacza ( chociaż rzadko ), albo z opalania natryskowego. jest o wiele zdrowsze. co prawda efekt utrzymuje się krócej niż po opalaniu na solarium, ale myślę, że dla zdrowej skóry jednak warto. dla chętnych http://www.galeriaimage.pl/oferta.html#R5 na dole strony można poczytać o opalaniu natryskowym. dużo rad.

Awatar użytkownika
arletka

Nieprzeczytany postprzez iwoiwo » 22 Lut 2011, 14:20

a może pathenol? gdybyś się spryskała cała - to na pewno pomoże! bo to wygląda jednak na coś w rodzaju poparzenia, podrażnienia.
Szklanki i piękna dziewczyna zawsze są w niebezpieczeństwie :)

Awatar użytkownika
iwoiwo

Nieprzeczytany postprzez mirrabelka » 18 Kwi 2011, 08:37

Jeśli się poparzyłaś, to tak, panthenol czy thermocool powinien pomóc. Następnym razem zanim pójdziesz do solarium wiedzac że masz tendencję do poparzeń- użyj belisse sun - pomoże ci się równomiernie opalić. Nie przesadzaj też z czasem na solarce. i zanim wejdziesz do kapsuły, nasmaruj się w domu kremem nawilżającym

mirrabelka

Nieprzeczytany postprzez suska » 02 Maj 2011, 10:58

Pantelol dokladnie tak zawsze dziala :-)

Awatar użytkownika
suska

• Pochwały:1

Nieprzeczytany postprzez lama » 21 Lip 2011, 20:34

Dlatego warto go mieć pod ręką;) A jak nie to zsiadłe mleko i baaaardzo dużo balsamu nawilżającego:) Ale oczywiście zgodnie z zasadą "lepiej zabezpieczać niż leczyć" to w ogóle do oparzeń nie dopuszczać... Tylko czy tak się da?

lama

Nieprzeczytany postprzez martuśka. » 21 Lip 2011, 20:54

lama napisał:Tylko czy tak się da?

Da się, wystarczy nie przesadzać z solarium (i mówi to ta, która ostatnio się spaliła) czy też ze słońcem (znowu sparzona słońcem się odezwała) plus krem z mocnym filtrem, najlepiej powyżej 30. Problem to tylko równomierne rozsmarowanie takiego kremu, powinien ktoś w tym pomóc więc w domu warto kogos o taką pomoc poprosić.
Z tego co mi wiadomo to nasmarowanie się balsamem nawilżającym przyspiesza opalanie jeśli nie zawiera filtra chroniącego.

Mogę się jedynie usprawiedliwić, że moje poparzenie na solarium było pewną głupotą, 7 minut okazało się zbyt długim czasem na moją niby opaloną już skórę. Nie uprzedził mnie pan, że lampy są mocne a przecież widział, że ze mnie blada twarz. Kiedyś byłam na 7 minut (kilka lat temu) i nie było nic widać praktycznie a tutaj niestety do teraz skóra mi schodzi.
Tylko ktoś naprawdę odważny jest w stanie dociekać prawdy o sobie, zmierzyć się ze swoimi słabościami, zmienić utrwalone nawyki. Czy warto? Trzeba odwagi, by nie stchórzyć przed życiem. Ale nie ma innego sposobu, jeśli chcemy stać się jego bohaterami.

Awatar użytkownika
martuśka.
Przyjaciel

• Pochwały:109

Nieprzeczytany postprzez Revelka » 01 Sie 2011, 12:52

po kazdym poparzeniu pantenol przynosi ulgę:) czy to poparzenie słoneczne czy też solaryjne.

Awatar użytkownika
Revelka

Nieprzeczytany postprzez kalippsoo » 01 Sie 2011, 15:52

Nie popieram chodzenia do solarium, ale pantenol jak najbardziej , a jako pierwsza pomoc może służyc ok;ad z kefiru. Bardzo szybko przynosi ulgę . Na twarz natomiast nawet jak zejdzie zaczerwienienie polecam Ci maść z witaminą A.
Ostatnio edytowany przez martuśka., 01 Sie 2011, 17:20, edytowano w sumie 1 raz
Powód: usunięcie linku

kalippsoo

Użytkownik zbanowany